Skocz do zawartości

Kanały CANAL+ Sport


danielpes5
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No to jednak ten z Onetu co się podobo nie znał na mediach miał rację ;).

Zabawnie.

I straszną desperacją w C+ pachnie.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, vigoo napisał:

Na flagowy kanał wchodzą obcy dziennikarze i co chwilę: "Viaplay to, Viaplay tamto..."

Zjazd po całości. :doh:

Darmowa promocja obcej usługi przy okazji. 

Słabo to wygląda. Myślałem, że chociaż te dwa mecze będą z komentarzem C+. 

Plus chociaż taki, że będzie można usłyszeć Pełkę i Wolskiego. Byli to moi ulubieni komentatorzy w C+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jest inny ciekawy wpis w tym wątku na FB:

"Spokojnie, myślimy jeszcze tylko nad tym, na których kanałach najlepiej udostępnić mecze Zależy nam na tym, aby oferta była dostępna dla wszystkich naszych Klientów"

 

Czyli Viaplay chce się jak najszerzej wypromować ;).

 

 

A tu całość tej rozmowy o komentarzu:

 

cps.png

 

Pozostaje wierzyć, że Viaplay zrobi lepszy dosyl niż ten co dawało do UPC, choć z drugiej strony poziom transmisji PL w Canal+ też bywał baaardzo rożny, często okolice SD.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, k05 napisał:

Darmowa promocja obcej usługi przy okazji. 

Słabo to wygląda. Myślałem, że chociaż te dwa mecze będą z komentarzem C+. 

Plus chociaż taki, że będzie można usłyszeć Pełkę i Wolskiego. Byli to moi ulubieni komentatorzy w C+.

Może dzięki temu C+ dostał usługę na atrakcyjnych warunkach. A dzieki temu zyskają i abonenci C+ chcący wykupić Viaplay.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Pawop napisał:

To nie więzienie, że musieli wypuszczać. Chciał to odszedł i dobrze zrobił, będzie komentował ligę, którą lubi, a reszta niech czeka 6 lat. Widać dla nich liczy się wygoda.

 

Gdyby cała piątka (Twarowski, Rudzki, Nahorny, Rosłoń, Pełka) została w komplecie w C+, to byłaby zbyt duża presja ciążąca na tych nazwiskach do odejściach. Raz ze względu na ograniczone role do obsadzenia w C+ (studio EPL, Ekstraklasa), a dwa to wolne miejsca do obsadzenia w Viaplay (za pewne z dobrym wynagrodzeniem za przejście znanego nazwiska). Dlatego na miejscu C+ czy Kołodziejczyka sam bym nawet i lekko wypchnął właśnie Pełkę z tego grona, starając się utrzymać resztę znanych nazwisk przy sobie (i aby nie było ich w Viaplay). W dodatku Wolski i Pełka wraz z młodzieżą, która odeszła, niejako dalej będą obecni w C+ poprzez komentarz Viaplay. Jeżeli nie będą ciągle reklamować usług Viaplay w czasie transmisji, to różnica może nie będzie aż tak widoczna (prócz oczywiście mniejszej liczby meczów).

 

Za pewne sami głośno rozmawiali ze sobą jak się zachować w tej sytuacji, kto jakie ma plany. Można podejrzewać, że odejście Pełki było zrozumiałe i niejako przyklepane przez resztę ekipy. Na pewno atmosfera nie wyglądała tak jak przy odejściu Wolskiego, a raczej na zasadzie "nasze drzwi są dla ciebie zawsze otwarte".

 

Skąd ta pewność u Ciebie, że 6 lat? Ja chyba nie mam odwagi wskazać konkretnego terminu. Tak jak pisałem parę tygodni temu: tu nie chodzi o to czy Viaplay (polski czy jakiś szerszy konglomerat rynków) zostanie sprzedany. Tu chodzi tylko o to kiedy, komu i za ile. I cała gra rynkowa widać, że jest już nastawiano na to, aby ta ulepiona przez Szwedów masa była jak najbardziej wartościowa w oczach przejmującego. Nadchodząca zależność bazy klienckiej od C+ w naturalny sposób wskazuje najlepszego kandydata, ale to wcale nie jest nic pewnego. Równie dobrze kuku C+ może zrobić Polsat, WBD, DAZN lub ktokolwiek inny. I tak będą rozgrywać C+, aby zapłacił możliwie jak najwięcej, bo jak nie, to pójdziemy do kogoś innego albo wpuścimy wam na rynek mocniejszego, większego gracza, ewentualnie posiedzimy sobie jeszcze parę sezonów.

Edytowane przez WebMat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Gdyby cała piątka (Twarowski, Rudzki, Nahorny, Rosłoń, Pełka) została w komplecie w C+, to byłaby zbyt duża presja ciążąca na tych nazwiskach do odejściach. Raz ze względu na ograniczone role do obsadzenia w C+ (studio EPL, Ekstraklasa), a dwa to wolne miejsca do obsadzenia w Viaplay (za pewne z dobrym wynagrodzeniem za przejście znanego nazwiska). Dlatego na miejscu C+ czy Kołodziejczyka sam bym nawet i lekko wypchnął właśnie Pełkę z tego grona, starając się utrzymać resztę znanych nazwisk przy sobie (i aby nie było ich w Viaplay).

Ty czytasz to co piszesz?

Skąd ta pewność u Ciebie, że 6 lat?

Na tyle Viaplay kupiło prawa do PL i nie ma podstaw by sądzić, że coś się zmieni.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bgmnt napisał:

Jeszcze jest inny ciekawy wpis w tym wątku na FB:

"Spokojnie, myślimy jeszcze tylko nad tym, na których kanałach najlepiej udostępnić mecze Zależy nam na tym, aby oferta była dostępna dla wszystkich naszych Klientów"

 

Czyli Viaplay chce się jak najszerzej wypromować ;).

 

 

A tu całość tej rozmowy o komentarzu:

 

cps.png

 

Pozostaje wierzyć, że Viaplay zrobi lepszy dosyl niż ten co dawało do UPC, choć z drugiej strony poziom transmisji PL w Canal+ też bywał baaardzo rożny, często okolice SD.

 

Teraz już wierzysz, że mecze będzie robić Viaplay, a C+ tylko dostawać sygnał? @Cambos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czerstwy Będą pobierać 5 Mbps w 720p lub 1080p bo tak to Viaplay produkuje i zapewne niektórzy "znawcy" stwierdzą, żelepiej wygląda niż w streamie, bo przez satelitę i licznik bitrate pokazuje 8 albo 10 ;).

A, że rekompresowane piąty raz, co tam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pytałem o przekazie jaki kupia Viaplay a nie jak to będzie wyglądać bo może nastanie cud i poprawią jakość. A ta poprawa i tak by nie miała sensu jak będzie słaby przekaz. A może jest realne że dobry przekaz i dobre parametry C+ sprawią że tu jakość będzie lepsza bo w Viaplay jest tylko 5 mega. Ale zapewne to nierealne bo nie dopuszczą by w konkurencji jakość była lepsza niż u nich.

Edytowane przez czerstwy
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Pawop napisał:

Ty czytasz to co piszesz?

 

Jest to niesłychana wręcz bezczelność. Co ci się nie podoba w tej wypowiedzi? To jest grono bliskich kumpli, gdyby je lekko zawęzić, to nawet przyjaciół. Pełka nie prowadzi studia, nie ma też takiej charyzmy przed kamerą. Nie jest symbolem, ani wychowankiem stacji, trafił do niej w ramach transferu z Polsatu. Jest oczywiście bardzo dobrym komentatorem, a nie da się wszystkich utrzymać i dlatego to jest bardzo naturalny transfer. Z kolei utrata np. Twarowskiego lub duetu Twarowski-Nahorny byłaby fatalna wizerunkowo dla C+.

 

To jest forum branżowe, a nie ustawka kiboli UPC czy Viaplay. Swoją drogą nie rozumiem dlaczego jeszcze nie wrzuciłeś loga Viaplay do avatara albo stopki. Jak widać lubisz ogłaszać się wycofującymi się z rynku markami.

 

Złośliwość za złośliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są Twoje wyimaginowane teorie. Prosta sprawa, Pełka odszedł, bo dostał ofertę i chciał komentować PL, a nie tylko gadać o niej w studiu.

C+ już raz stracił najbardziej rozpoznawalny duet i jakoś świat się nie zawalił.

Coś Ci nie wyszła ta złośliwość.



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.07.2022 o 11:58, Pawop napisał:

To są Twoje wyimaginowane teorie. Prosta sprawa, Pełka odszedł, bo dostał ofertę i chciał komentować PL, a nie tylko gadać o niej w studiu.

 

No, ale wszyscy z nich chcą komentować EPL, a nie tylko gadać o niej w studiu. I tu chyba nie mamy wątpliwości. I za pewne każdy z nich dostał ofertę z Viaplay. Więc te czynniki są pomijalne.

 

Zresztą piszesz o wewnętrznych motywacjach danej jednostki, czego nie opisywałem i nie mam specjalnie zamiaru. Z punktu widzenia organizacji tak to wygląda. Takie siły na nią oddziaływają. Czepiałeś się słowa o wypuszczaniu, więc wątek pogłębiłem, a teraz domagasz się, żeby go uprościć i nie komplikować.

 

W dniu 18.07.2022 o 11:58, Pawop napisał:

C+ już raz stracił najbardziej rozpoznawalny duet i jakoś świat się nie zawalił.

 

To jest jeden z wielu elementów, które składają się na ogólną opinię o co raz mocniejszym chyleniu się C+ ku "upadkowi". Może nie tyle zawalił, co skokowo przechylił szalę na drugą stronę na rzecz form internetowych, które dzisiaj nadają już główny ton w publicystyce sportowej. A ówcześni menadżerowie C+ mocno w tym procesie pomogli. Tu by się przydało nawiązanie do wątku polityczno-religijnego. Tam też rządzący przyspieszają pewne procesy.

 

W dniu 18.07.2022 o 11:58, Pawop napisał:

Coś Ci nie wyszła ta złośliwość.

 

Która?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie każdy, z wymienionych przez Ciebie dziennikarzy, dostał propozycje pracy w Viaplay.

Ciągle czytam, że C+ chyli się ku upadkowi, tylko jakoś upaść nie może. Przeceniasz pewne sprawy. Sporo widzów w ogóle nie zna redakcji sportowej C+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Pawop napisał:

Właśnie nie każdy, z wymienionych przez Ciebie dziennikarzy, dostał propozycje pracy w Viaplay.

 

Ok. Też nie każdy chce ze wszystkimi współpracować i przez to nie złożyć propozycji. Dlatego ten aspekt relacyjny jest również ważny. Tak samo w drugą stronę: ktoś może rozważać odejście, ale jednak zostaje, bo ma dobre relacje ze współpracownikami lub podwładnymi. Może i wręcz kumplowskie.

 

18 godzin temu, Pawop napisał:

Ciągle czytam, że C+ chyli się ku upadkowi, tylko jakoś upaść nie może.

 

Dlatego właśnie pisałem o ogólnej opinii z upadkiem w cudzysłowie. To oczywiste, że tak to nie działa.

 

Pisałem już o tym kiedyś. Duże spółki o rozproszonym kapitale, wielopoziomową strukturą organizacyjną z kierownictwem złożonym z płatnych urzędników-menadżerów są mało innowacyjne, unikające ryzyka, są mało elastyczne itp. W sytuacji dużych przemian rynkowych czy nawet wręcz rewolucji taka firma ma bardzo duże problemy, aby się dostosować do nowych warunków. Często też z racji swojej rozbudowanej struktury w ogóle nie dostrzega realnych potrzeb klienta. Nie mówiąc już o jakimś bardziej wizjonerskim podejściu, przewidywaniu przyszłych zdarzeń.

 

Menadżerowie mają swoje kadencje, co parę lat zmieniają miejsce pracy, potrafią zmieniać niejednokrotnie branżę, w której funkcjonują. Przy podejmowaniu decyzji w firmie kierują się własnym interesem, starają się wpłynąć na pozytywne postrzeganie ich pracy przez radę nadzorczą, dlatego unikają niepotrzebnego ryzyka, trudnych decyzji itp. Ich ewentualny spektakularny sukces nie będzie aż tak dobrze wynagrodzony. Z kolei duża porażka może zrujnować ich karierę. Dlatego wybierają to, co znane, bezpieczne, konieczne, "nie wychylają się".

 

Jako, że takie przedsiębiorstwa mają problem z kreatywnością, ale bardzo często nie mają problemu z dostępem do kapitału, to potrafią wykupywać inne mniejsze przedsiębiorstwa, udane start-upy, których prawdziwy potencjał rozwija się, gdy np. włączy się je w kanał sprzedaży dużej zastanej korporacji, która ma sieć dobrych sprzedawców, dużą bazę kliencką, większą skalę działalności. Bo można mieć najlepszy produkt, najlepszy marketing, najlepszy zespół ludzi, ale na samym końcu liczy się sprzedaż.

 

18 godzin temu, Pawop napisał:

Przeceniasz pewne sprawy. Sporo widzów w ogóle nie zna redakcji sportowej C+

 

Szybko wyrokujesz, a ja nigdy nie miałem zamiaru wpisywać się w takie proste formuły. Wiem co masz na myśli, ale nie mam ochoty już tego tłumaczyć. Zredukuję już to tylko do uwagi, że mało kto jest w stanie wymienić skład Liverpoolu czy Realu Madryt. Ale niemal każdy jest w stanie ocenić czy mecz mu się podoba czy nie podoba. Czy chce mu się go oglądać czy będzie robił coś innego. I dalej: czy zapłaci za usługę czy uzna, że w sumie to może bez niej żyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...