Skocz do zawartości

Kanały CANAL+ Sport


danielpes5
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja oczywiście chciałbym powrotu Premier League do C+, ale trochę ich rozumiem. Wszystko zależy od kasy jaką Anglicy będą chcieli. Obawiam się, że po przepłaceniu za prawa przez Viaplay ta cena może być horrendalna, a ludzie interesujący się piłką już mają Canal+. Nie pamiętam, żeby był jakiś poważny odpływ abonentów jak Viaplay pozyskał swoje prawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Sorek21 napisał(a):

Komentarz do wywiadu - Dlaczego on płacze o słabą oglądalność Premier League w C+ skoro mowa o kanale premium  ? W takim przypadku zawsze mówiło się że nie ważne ile osób to ogląda, że ich interesuje ile osób wykupi dostęp.

Jak to dlaczego? I jak to nie ma znaczenia? 

 

Jeżeli Ekstraklasę, żużel (nawet te niższe poziomy) czy WTA potrafią przyciągać po 200tys widzów, a liga angielska czy hiszpańska 10 razy mniej to jest odpowiedź za co klient jest w stanie zapłacić, a za co nie, a tym samym które prawa warto przedłużyć, a które można sobie "odpuścić". 

 

Każda firma nie jest studnią bez dna. Canal+ przyjął model z Francji, który się sprawdza. Przedłuża to, co atrakcyjne. Przestał skupiać się na piłce. Ligi zagraniczne oferuje poprzez Eleven, który ma w ofercie. Podobnie jak we Francji poprzez beIn Sport. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że większość nie przeczytała tego wywiadu ze zrozumieniem. Sytuacja o której mówił Kołodziejczyk w kontekście PL dotyczyła nie obecnego przetargu, a tego poprzedniego kiedy prawa zgarnął Viaplay. Wiadomym jest, że zrobią pewnie wszystko by mieć te prawa u siebie, ale jeśli znowu pojawi się niespodziewany gracz, który będzie chciał zamieszać na rynku praw do transmisji to nie będą przepłacać na siłę. Jedyne co to mierzi mnie trochę Polsat, bo skoro nie wydał pieniędzy na LM to kto wie czy nie będzie chciał się zasadzić na PL. Byłoby to okrutne i straszne, ale kto ich tam wie. 

Edytowane przez shevchenko1987
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, shevchenko1987 said:

Jedyne co to mierzi mnie trochę Polsat, bo skoro nie wydał pieniędzy na LM to kto wie czy nie będzie chciał się zasadzić na PL. Byłoby to okrutne i straszne, ale kto ich tam wie. 

Raczej bez szans, ale co, przeszkadzałoby Ci premier league w 25 klatkach?? ;D Ale to byłby liść na twarz po wydawałoby się dnie technologicznym w viaplay :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, tyrla napisał(a):

nawet w tych dodatkowych kanałach C+ Extra

 

Ja się wcale nie zdziwię jeżeli C+ by - w przypadku zakupu PL - zrobił jeszcze kolejne "kanały" C+ Extra, od 8 do X i - jak jest LM - to podkręcony jest bitrate C+E 1-4, a 8-?? z planszą na minimalnym bitrate. Jak jest PL to C+E 1-4 z planszą na minimalnym bitrate a podkręcony bitrate na 8-??. Po to oczywiście żeby za PL brać kolejną kasę za jeszcze jeden dodatkowy pakiet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co na planszy wyższe bitrate? Przecież ona jest statyczna i nie potrzebuje dużo. Z tym niby podkręconym bitrate, to CANAL+ nie udostępnia takich informacji, niektórzy sobie tak główkują i podają jako pewnik. Przecież podwyższać sztucznie nie ma sensu, bo wolumen transferu kosztuje.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle mnie zrozumiałeś(aś).

Jak jest plansza to minimalny bitrate.

I do LM kanały Extra 2,3,4 (1 leci i tak cały czas),

a do PL kanały Extra np. 8,9,10.

I manipulacja przepływnością zależnie od tego czy leci LM, PL czy żadne z nich (wtedy lecą C+4K i Teletoon).

I podkreślam: wiem że PL może lecieć na tych samych kanałach Extra co LM. Tylko że mogą - dla kasy - sztucznie stworzyć dodatkowe kanały eventowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ewentualnego wygrania przez CANAL+ przetargu na nowe prawa do Premier League, mam na ten temat swoją teorię.

 

Po pierwsze, uważam, że oni faktycznie są faworytami, bo nie sądzę, żeby Polsat był tymi prawami zainteresowany, a także nie wydaje mi się, żeby Polsat był skłonny do wydania tak ogromnej kwoty na prawa do ligi angielskiej (to po prostu nie jest ich target).

 

Po drugie, w mojej opinii, powstrzymać CANAL+ może jedynie jakiś niespodziewany gracz, który wzorem Viaplay, wielokrotnie za te prawa przepłaci. Nie sądzę, jednak, by tak się stało, ponieważ inni gracze będą się obawiali powtórzenia błędu Viaplay.

 

Po trzecie, jeśli CANAL+ pozyska nowe prawa do Premier League, to jestem przekonany, że prawie wszystkie mecze będzie pokazywał w ramach pakietu Super Sport na kanałach CANAL+ Extra, a pewnie jakiś jeden mecz puszczą na zachętę w CANAL+ 360, wzorem Ligi Mistrzów. Fakt, że oni z uporem maniaka już teraz nie chcą abonentom rabatować tego pakietu, jest dla mnie dość wymowny i może sugerować, że cena za ten pakiet nie podlega i nie będzie podlegała negocjacjom, a być może w przyszłości nawet i wzrośnie.

 

Po czwarte, nie wydaje mi się, żeby CANAL+, po ewentualnym wygraniu przetargu na Premier League, chciał stworzyć kolejny pakiet kanałów, bo to już byłoby trochę groteskowe. Raczej faktycznie pakiet Super Sport będzie zawierał w sobie super sport, czyli Champions League i ewentualnie Premier League, gdy przetarg na nowe prawa okaże się dla CANAL+ zwycięski ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie rozumiem, czemu nadal tutaj takie uwielbienie dla CANAL+ nawet mimo ich ostatnich wpadek z ceną, z wyłączaniem kanałów i z dodatkowymi reklamami.

 

50 minut temu, shevchenko1987 napisał(a):

Oby PL trafiła do C+. 

40 minut temu, tyrla napisał(a):

Ja już wolałbym PL nawet w tych dodatkowych kanałach C+ Extra.

15 minut temu, Biała_vanna napisał(a):

A niech tworzą kanały eventowe. Byłe to jakoś spięli, aby działało.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, Arne Slot said:

Po drugie, w mojej opinii, powstrzymać CANAL+ może jedynie jakiś niespodziewany gracz, który wzorem Viaplay, wielokrotnie za te prawa przepłaci. Nie sądzę, jednak, by tak się stało, ponieważ inni gracze będą się obawiali powtórzenia błędu Viaplay.

Przepłacić łatwo, ale zmonetyzować później jest bardzo trudno lub wręcz niemożliwe. Choć obawiam się, że rynek może już nie wrócić do stanu przed inwazją Szwedów, spodziewam się, że PL i tak będzie swoje kosztowała i fani ligi angielskiej odczują to po kieszeni.

Just now, michael112 said:

Ja nie rozumiem, czemu nadal tutaj takie uwielbienie dla CANAL+ nawet mimo ich ostatnich wpadek z ceną, z wyłączaniem kanałów i z dodatkowymi reklamami.

 

Ja ich nie uwielbiam, różne wpadki były są i pewnie będą. Ale mają jedno, najważniejsze: stabilność streamu i to, czego nie ma nikt z konkurentów, czyli Multi-Live na cztery urządzenia, dobra rzecz do sportu, gdzie często rozgrywki nakładają się czasowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymam kciuki, żeby C+ kupił prawa do Premier League. Mam nadzieję, że w odróżnieniu od UEFA Anglicy będą pokazywać tę ligę w 4K i przynajmniej hity będą w C+4K. Byle nie jakiś nowy, nieznany twór jak Viaplay nadający tylko w internecie. Stream do filmów i do seriali, nie do meczów. :) 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, michael112 napisał(a):

Ja nie rozumiem, czemu nadal tutaj takie uwielbienie dla CANAL+ nawet mimo ich ostatnich wpadek z ceną, z wyłączaniem kanałów i z dodatkowymi reklamami.

 

 

Bo Polsat nie ogarnia tematu i tyle.

Edytowane przez shevchenko1987
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, michael112 napisał(a):

Ja nie rozumiem, czemu nadal tutaj takie uwielbienie dla CANAL+ nawet mimo ich ostatnich wpadek z ceną, z wyłączaniem kanałów i z dodatkowymi reklamami.

Przynajmniej mam te kanały u siebie w kablówce. Kanałów PSP nie miałem.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, michael112 napisał(a):

 

Ja się wcale nie zdziwię jeżeli C+ by - w przypadku zakupu PL - zrobił jeszcze kolejne "kanały" C+ Extra, od 8 do X i - jak jest LM - to podkręcony jest bitrate C+E 1-4, a 8-?? z planszą na minimalnym bitrate. Jak jest PL to C+E 1-4 z planszą na minimalnym bitrate a podkręcony bitrate na 8-??. Po to oczywiście żeby za PL brać kolejną kasę za jeszcze jeden dodatkowy pakiet.

Ja juz też się nie dziwię, że takie nic niewnoszące głupoty piszesz. Tylko po co?

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Arkon napisał(a):

przynajmniej hity będą w C+4K

Hit Premier League jest często w niedziele o 17:30 polskiego czasu, będzie przeważnie z odtworzenia w 4K jak C+ kupi prawa. Pewnie jeszcze będzie taki przypadek, że znowu ktoś wywiezie dekoder C+ za granicę i w polskim pubie pokaże Premier League wtedy, kiedy nie wolno w UK pokazywać spotkań. I znowu większość spotkań z tej ligi będzie niepokazana.

1 godzinę temu, shevchenko1987 napisał(a):

Dokładnie, zasięg PSP był i jest znikomy. 

Jest obecny w Play i Polsat Box, ale zasięg jest znikomy 😂

Edytowane przez viaplayfan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Uk każdy chcący oglądać mecze o 3 ma fire stick za 50 funtów na rok i wszech obecne pawa i obostrzenia są mu obce...także C+ dziś już niepotrzebny.

 

@Arkon wszystkie mecze PL dostępne na żywo na wyspach są w UHD także jesli potencjalny nabywca za to zapłaci to będą w UHD..miejmy nadzieje że to będzie Canal+

Edytowane przez Tadekb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, viaplayfan napisał(a):

„...Pewnie jeszcze będzie taki przypadek, że znowu ktoś wywiezie dekoder C+ za granicę i w polskim pubie pokaże Premier League wtedy, kiedy nie wolno w UK pokazywać spotkań. I znowu większość spotkań z tej ligi będzie niepokazana.”

Mamy już rok 2024, nie ma takiej opcji, żeby z powodu jakiejś polskiej knajpki w UK można było sankcjonować polskiego właściciela praw transmisji Premier League.  

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Tadekb napisał(a):

wszystkie mecze PL dostępne na żywo na wyspach są w UHD także jesli potencjalny nabywca za to zapłaci to będą w UHD..miejmy nadzieje że to będzie Canal+

Nie zmieszczą im się hity na antenach na żywo w UHD. Pierwszeństwo miała w przeszłości Ekstraklasa.

Premier League często gra obecnie tak (możliwe niektóre terminy, polskiego czasu):

piątek 21:00 (niezawsze grają o tej porze, często zajmie miejsce mecz Ekstraklasy w 4K)

sobota 13:30 (rzadziej w obecnych czasach, kiedyś częściej)

sobota 16:00 

sobota 18:30 (nałoży się Ekstraklasa w 4K chyba)

niedziela 15:00

niedziela 17:30 (obecnie jest o tej porze hit kolejki, nakłada się Ekstraklasa w 4K)

Czasem są spotkania w tygodniu o 21:00, czy tam Boxing Day.

 

22 minuty temu, Tadekb napisał(a):

W Uk każdy chcący oglądać mecze o 3 ma fire stick za 50 funtów na rok

Chodzi konkretnie o pub. Jest tam pewny obyczaj picia piwa w takim miejscu. Nawet dla lepszego samopoczucia. Będą tam puszczać mecze ze sticka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dsd napisał(a):

nie ma takiej opcji, żeby z powodu jakiejś polskiej knajpki w UK można było sankcjonować polskiego właściciela praw transmisji Premier League.  

Wiem o paru przypadkach, w których wydawało się innym, że nie ma takiej opcji, jeżeli chodzi o zaistnienie niektórych zdarzeń, a się stały.

 

EDIT: Proszę o połączenie postów, wcześniej przedzielił inny.

Edytowane przez viaplayfan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...