Skocz do zawartości

Platforma Orange TV


Wizjoner
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nowa Telewizja Orange to oferta, którą wprowadzili w tym roku, o ile dobrze pamiętam w styczniu z pakietem optymalnym jako podstawa.

Co do TVP to obecność TV publicznej powinna być must have w każdej ofercie. Kombinują jak ściągać abonament i ograniczają dostęp. Zero logiki.

W kwestii obecności paczki C+ w TV Orange Go to jest szansa, że za jakiś czas się pojawi.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Telewizja w IPTV (Orange światłowód) jest gorsza, bo mniej płynna niż klasyczne DVB-C (Multimedia) i DVB-S2 (NC+). W teorii, internet FTTH od Orange (światłowód) jest szybszy i lepszy, od netu MM. Ale w praktyce Orange jeszcze idealnie tego nie opanował, są rozmaite drobne problemy. 

 

W wątku o Multimedii osoba pisze, że Multimedia jest zdecydowanie lepsza od Orange światłowód jeśli chodzi o TV i jakość obrazu. Ponoć w Orange potrafi obraz być mniej płynny?

Jak jest u Was? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwa "Nowa Telewizja Orange" funkcjonuje od stycznia tego roku. Jak pojawi się oficjalnie na stronie info o Orange TV Go to będziemy wiedzieć więcej. W regulaminie mogło się to "lub" niefortunnie pojawić.

Co do jakości Orange TV to jak u mnie jest bez zarzutu. Obraz lepszy od NC+ czy też MM. NC+ mam aktualnie a MM miałem okazję oglądać.

Na pewno znaczenie ma jakość linii, jednak jeśli linia jest OK to naprawdę do obrazu nie można się przyczepić.

A stwierdzenie typu "obraz jest mniej płynny" są po prostu śmieszne i może to pisać osoba nie mająca zielonego pojęcia w temacie.

Edytowane przez Barti
Wyrażenie "OK" piszemy wielkimi literami. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm a jak to sprawdzić? Jak poznam podczas instalacji, że technicy zakładają światłowód? Wiem jedynie, że ten kabelek jest bardzo cieniutki i mogę sobie nawet kolor kabla wybrać. Tylko pytanie czy miedź jest zbliżona pod względem wyglądu. Nie znam się na tym kompletnie, a nie chce się wbić na 24m i być nie zadowolona. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o tym była mowa :)

Rozumiem, że Orange proponuje oprócz światłowodu jeszcze coś innego?

Wysłali mi maila z różnymi regulaminami, jednak w nim nic konkretnego wyczytać nie mogę. 

Nazwa promocji: Supernova w dobrej cenie w FunPacku

Neostrada 300mb/s

 

Tak będzie to światłowód.

 

Tak na dobrą sprawę jest to zwykła Neostrada, tylko zamiast miedzi jest doprowadzony światłowód...

OPL raz nazywa to supernowa a raz Orange Światłowód.

Tak czy siak to jest Neostrada.

 

Jak przyjdą monterzy z instalacją będą Ci montować 3 elementy.

Gniazdko ze światłowodem, urządzenie ONT i router czyli Funboxa 2.0. (po tym poznasz, że to światłowód)

 

U mnie instalacja trwała ok. 2 godzin... Byłem pierwszym użytkownikiem na osiedlu ;)

Edytowane przez maly801
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Dziękuję za informacje. 

Na oficjalnej stronie Orange jak ustawiam swoją ulicę to mam 3 opcje. 100, 300 i 600mb/s 

Z kolei na moim starym mieszkaniu mam 80mb/s i nic poza tym.

 

@maly801 jesteś zadowolony z Orange światłowód? Jak oceniasz jakość obrazu i net w porównaniu ze starą kablówką/SAT? 

Który pakiet używasz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W grudniu minie rok od momentu instalacji.
Przez ten czas miałem jedną awarie... trwała ok 20 minut i nie zdążyłem nawet zgłosić.
 
Jakość obrazu w porównaniu z NC+ jest na korzyść Orange
Net działa stabilnie, nic nie żyje własnym życiem jak to było w UPC czy Netii. Modem się nie wiesza, nie wymaga ciągłych restartów.
 
Mam jeszcze "starą" umowę gdzie był dostępny pakiet TV podstawowy + pakiet od NC+ Extra+ czy coś takiego. Prędkość netu 100M.
 
Mówiąc w skrócie jestem zadowolony.
 
Jedynie mnie wkurza aktualizacja o nowe kanały... Orange jest dość mocno w tyle. Pakiet NC+ na dzień dzisiejszy jest dość mocno nieuzupełniony z tym co jest w NC+...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...