Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Czytam temat od kilkunastu stron i tak mam namieszane ze nic juz nie wiem !!

 

Mam 2 dwie stare karty C+ tzw cameleony (MR Standard), miesiac temu przedluzylem umowe i mam superpremium i dostalem NC GO

uzywam do tego swoich dekoderow Sagemcom 183 lub 187 zakupionych na znanym portalu i teraz chcodzi mi pomysl zeby dobrac od AP jakies dekodery bo te moje sa troche stare i maja zwiechy non stop...

 

Czy ktos kto sie zna lub wie na 100% jakie sa opcje i jakie dekodery moge dostac i za ile (aktywacja i oplaty miesieczne) ?

dodam ze moge jeden z dekow moge wpiac do sieci (netu) najlepiej po wifi ale natomiast drugiego dekodera nie dam rady (nie ma takiej opcji)

Chcialbym zeby chociaz jeden z dekow byl jakis w miare szybki PVR zeby NC GO smiagalo 

 

Dzwonilem do NC+ i Konsul mi powiedzial cytuje: " prosze isc do naszego AP cos tam doradza / wydadza bo ma Pan same karty wiec musisz Pan dostac jakis sprzet"

na co ja mowie czytalem na forum ze musze spiac te deki w siec ale u mnie w domu nie ma takiej mozliwosci na co on mowi: "tak sie robi na nowym MR a Pan ma stary nic Pan nie musi podpinac do sieci ma Pan MR Standard na starych zasadach..."

 

Doradzi cos ktos please ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostajesz 2 dekodery. P.boxa i Sagemcoma lub wifibox do MR. Zapłacisz aktywację za ten sprzęt + 5 zł dzierżawy miesięcznie za P.box. Jeśli kart nie wymienią Ci od razu to na pewno zrobią to w ciągu 23 miesięcy i MR będzie w sieci. Na twoim miejscu dałbym sobie spokoj teraz z dekoderami i poczekał aż na siłę będzie wymiana kart. nc go możesz oglądać na kompie, tablecie czy telefonie.

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostajesz 2 dekodery. P.boxa i Sagemcoma lub wifibox do MR. Zapłacisz aktywację za ten sprzęt + 5 zł dzierżawy miesięcznie za P.box. Jeśli kart nie wymienią Ci od razu to na pewno zrobią to w ciągu 23 miesięcy i MR będzie w sieci. Na twoim miejscu dałbym sobie spokoj teraz z dekoderami i poczekał aż na siłę będzie wymiana kart. nc go możesz oglądać na kompie, tablecie czy telefonie.

No dobra :) nie wiem co to dekoder P.box

na wymiane kart i parowany sprzet raczej zgody nie bedzie predzej sie pozegnamy z nc+ bo ja karte swoja czesto biore ze soba za granice i ogladam swoj pakiet zaimiast comfortu

a moze zamiast placic za ten sprzet od nc+ lepiej bedzie kupic sobie Wifi Premiumboxa na alledrogo ?

teraz mam pytanie czy ta opcja nie wywola ze dekoder odczyta ze karta jest w MR i zrobi sie "cos" ze druga karta nie bedzie dzialac niezaleznie ?

sorki za moze glupie pytanie ale sie nie znam :) pozdro 

ps. wole nc go ogladac na TV 55" niz na kompie / lapku czy tablecie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mamy decyzję nie biorę nic od nc+

Teraz pytanie jaki dekoder (pvr) kupić żeby ten cameleon śmiga niezależnie od drugiego dekodera (sagemcom 187) i żeby to nc go chodziło w miare ok ? Ten wifi premium box ?? Czy coś starszego co to jest ten P.box ;)

 

Sent from my SM-N910H using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz kolego troszkę jaśniej z tym 1813 co to jest?

Rozumiem ze jak nie wezmę legalnie deka z nc+ to nc go nie będzie śmigać na TV :(

 

Sent from my SM-N910H using Tapatalk

Jaką masz umowę?Same karty bez sprzętu?Jak tak to nic nie dobieraj.Zmiana umowy do powód do rezyygnacji a ich sprzęt sobie daruj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na gołych kartach wymian raczej nie będzie, po prostu włączą 1813 zamiast 0100.

 

Kupowanie dekodera na rok... kto bogatemu zabroni, ale nie polecam. Najlepiej wymienić sobie dekoder na takiego wibiboxa z wifi Premiumboxem w punkcie.

Edytowane przez GTI MD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo w jaki sposób ograniczyc same karty? Tylko zmuszajac do jedynego służnego sprzętu własnego przez przełączenie i w teorii nadal mamy sprzęt własny (wg. reg. o ile będzie zgody z systemem nc+).

 

Przymusowa wymiana? Też można i to legalnie ale ludzie będą robić trochę krzyku, więc od marca ma ruszyć przełączanie na FEDECa a z końcem 2019 jak umowy będzie trzeba przedłużać wymuszą wymianę bo innaczej nie przedłużą.

Edytowane przez GTI MD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie multiroomu w NC+. Mam n-kę na dwóch mieszkaniach, u siebie mam po wifi z kablówki, a u taty jest tylko po kablu antenowym (nie ma zasięgu wifi z kablówki). No i prawie równo co tydzień wyskakuje na tym dekoderze co nie jest w sieci taki komunikat:

 

n7cQfc.jpg

 

I muszę iść z kartą z głównego dekodera by rozkodować. Czy dekoder z n-ki nie ma swojego Wi-Fi, bo kiedyś ktoś pisał że mają zasięg do kilkudziesięciu metrów? Może ktoś poradzić jak to najlepiej rozwiązać?

Edytowane przez Barti
Poprawiono pozycję obrazka w poście. Obrazki najlepiej jest zamieszczać pod treścią swojego postu, a nie obok niej. Poprawia to znacznie czytelność i estetykę postu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jakby miał/albo ma wifi (nie napisałeś jakie dekodery masz) to trzeba to skonfigurowac i połączyć przez router. Bezpośrednio tylko po kablu. I to nie działa na zasadzie właczasz do pradu i już, połączenie sieciowe zawsze należy skonfigurować, nawet jeżeli klikamy na auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...