Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No to w takim razie zaplanowana konfiguracja powinna działać.

Zamówiłem Inverto Quad Black Premium, w ciągu kilku dni postaram się wszystko przygotować i dam znać czy chodzi wszystko bez problemów.

 

Jeszcze jedno pytanko:

Biorąc MR Standard HD jest możliwość wyboru dekodera? Jeżeli tak, to jakiego nie brać? Potrzebny tylko do sprawnego odtwarzania kanałów, SD + HD.

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie żaden nie jest godny polecenia. Najleszym rozwiązaniem jest WIFIBOX.Mogą też dać Ci Sagemcoma DSI 83/87. Możesz poczytać o tych wszystkich sprzętach w odpowiednich wątkach i zdecydować.

 https://forum.satkurier.pl/topic/6836-sagemcom-hd-dsi83dsi87/page-1

https://forum.satkurier.pl/topic/11168-wifibox/

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile kosztują te TP linki i czy warto je brać czy wystarczy swój router podpiąć pod dekoder?

Mam internet z UPC - modem z wifi - od modemu kablem ethernet mam podłączony drugi router i od niego podłączony jest mediabox. Czy drugi dekoder może być podłączony kablem ethernet z modemem od UPC czy to już inna sieć jest? Będzie tak działać czy nie ? Mowa o multroom standard

Edytowane przez Tokić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Prestige

To proste dekodery ale niezawodne, swietna jakosc obrazu i nie ma problemow z softem jak ostatnio w sagemcomach :-) TP linki mozesz dokupic w APS za 49 zl :-) Jesli drugi router masz podlaczony przez LAN a nie WAN to bedzi ta sama siec :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TP linki mozesz dokupic w APS za 49 zl :-) Jesli drugi router masz podlaczony przez LAN a nie WAN to bedzi ta sama siec :-)

Czyli rozumiem że jeśli oba routery są podłączone z modemem przez wejście kolejno 1 i 2 ETHERNET1 i ETHERNET 2 to jest ta sama sieć? Bo na modemie od UPC nie ma WAN chyba

 

 

Ja chciałem zrobić tak

 

MODEM UPC -> ROUTER TP LINK (kabel wpięty do WAN) -> MEDIABOX (kabel z wejscia ethernet do mediabox)

                      -> ROUTER TP LINK (kabel wpięty do WAN) -> DRUGI DEKODER ((kabel z wejscia ethernet do drugi dekoder)

 

Będzie tak działać czy nie i musi być tak

 

MODEM UPC -> ROUTER kabel wpięty do WAN - > drugi dekoder kabel ethernet 1

                                                                             -> router kabel wpięty do wan -> pierwszy dekoder wejsciem ethernet 

 

1 rozwiązenie od 2 różni się tym że w 1 od modemu od razu wpinam dwa routery a w drugim modem - router i od routera drugi router

Edytowane przez Tokić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim. Posiadam usługę multiroom Premium i chciałbym się zapytać o kilka kwesti.

 

1) Kiedyś słyszałem, że podczas podłączenia dekodera do internetu pobierana jest miesięczna opłata w wysokości 1,99 zł miesięcznie. Nadal jest pobierana taka opłata czy już nie? Nigdy dekodera jeszcze nie podłączyłem do sieci a chciałbym to zrobić, ale z drugiej strony nie chce płacić haraczu.

 

2) Jeżeli mam multiroom Premium (podłączenie oba dekodery kablem sat oraz kabel Ethernet matka<>córka) to czy gdy podłacze internet do "matki" to na "córce" będzie też internet? Czy musze podłączyć internetu do "matki" i do "córki"?

 

3) Jeżeli ktoś ma wykupioną usługę HBO GO i podłączył tylko internet do "matki" to będzie można obejrzeć HBO GO na drugim dekoderze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Paladyn 3xnie, nie ma opłaty za podłączenie do internetu (i nigdy nie było); serwisy internetowe gwarantowane są tylko na dekoderze głównym, na dodatkowym raz działają a raz nie(zazwyczaj nie działają); jak chcesz jeden dekoder podłączyć do internetu, a drugi nie skoro w każdym z nich jest tylko jeden port ethernet i oba mają być w jednej podsieci?; na smart tv możesz korzystać z HBO GO niezależnie od podłączenia dekodera do internetu.

Haracz to opłata za ochronę. Przed czym ma Cię bronić nc+?

Edytowane przez przemmoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak mam usługę multiroom premium to jak niby mam podłączyć dekoder do internetu skoro mam kablem Ethernet podpięty matka<>córka?

Jest jakiś sposób? Mam turbodekoder.

 

Kiedyś nc+ pobierała opłatę 1,99 zł za korzystanie z nc+go. Myslałem, że teraz jest podobnie.

 

Ps. Mogę kupić byle jakiego switcha czy musi być jakiś konkretny by działał normalnie internet?

Wystarczy za 30 zł taki: TP-Link TL-SF1005D? Czy lepszy kupic?

I będzie mi normalnie chodziło? Jeżeli internet mi padnie to rozumiem, że kabałów nie będę miał na multiroomie bo nie będzie połączenia matki z córka?

Edytowane przez paladyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnych wymagań co do switcha- to tylko aktywny rozdzielacz. Połączenie między dekoderami nie wymaga dostępu do Internetu. Różnica jest taka, że przy podłączeniu internetu router przydziela adresy ip, bez routera adresy ip są przydzielane przez każdy z dekoderów. Przełączanie między tymi ustawieniami może zawieszać karty sieciowe, ale tak dzieje się nawet z komputerami, więc nie jest to charakterystyczne dla dekoderów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytałem i czytałem i są jakieś kable skrosowane, których nie można podłączać dekoderów do routera... w głowie mi się już to myli.

 

Posiadam czarny dekoder turbodekoder brany jeszcze w N.

Gdy przyszła nc+ po jakimś czasie wziałem multiroom i wysłali mi jakiś biały dekoder box+ chyba, oraz logo z pilotem nc+.

 

Reasumując. Kupuje najtańszego switcha > podłączam dekoder matka do switcha kablem ethernetowym byle jakim za kilka zł, podłączam również do switcha kablem ethernetowym dekoder córka i kablem ethernetowym byle jakim od switcha podłączam swój router w obojętnie jakie miejsce, czy 2, 3, czy 4 tak (1 miejsce mam zajęte)? Do 1 kablem etehnetowym mam podłączenie router <>

 komputer PC. Już nic nie konfiguruje i wszystko będzie działać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość aktualnie sprzedawanych switchy, routerów i kart sieciowych jest w stanie wykryć, czy mają kabel skrosowany, czy nie. Tym się raczej nie musisz przejmować.

 

Jeżeli router ma więcej niż 2 porty (np 5: 1 do internetu, 4 do sieci domowej), to możesz też oba dekodery podłączyc do portów na routerze i dodatkowy switch Ci nie jest wtedy potrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że jest problem.

Bo jeden dekoder matka mam w pokoju, gdzie nie ma routera.

Dekoder córka jest na samym dole gdzie obecnie podłączony jest kablem ethernetowym z "matką". W tym miejscu by już nie ciągnąć kabli to chce kupić switcha i położyć go obok dekodera "matka", podłączyć go do switcha, od razu kabel będę miał od dekodera "córki" więc znowu do switcha podłącze i od switcha internet pociągnę.

Komputer będzie szedł po kablu Ethernet na pozycji 1 jak obecnie, bez switcha, bo komputer jest w jeszcze innym pomieszczeniu.

 

Mam nadzieję, że taka konfiguracja nie zakłóci mi pracy na komputerze? I niczego nie będą musiał ustawiać, by było automatycznie.

 

Przy takiej konfiguracji będę miał dostęp do internetu bez problemu na dekoderze matka i córka?

Jeżeli ktoś z domowników będzie oglądał Canal+ na dekoderze matka, a druga osoba na dekoderze córka będzie chciała obejrzeć sobie coś z kolekcji nc+ GO TV to nie będzie kłopotu? Lub odwrotnie? Wszystko będzie chodziło dobrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wszystko jasne. Na BOX+ nie ma aplikacji nc+GO TV i HBO GO, więc nie ma możliwości technicznych.

 

Oznacza to, że nc+ jawnie kłamie oferując takie usługi i aplikacje a w rzeczewistości ponadto oferuje do sprzedaży dekodery nie spełniające wymogów technicznych.

 

Gdybym miał czas poszedłbym do Rzecznika Praw Konsumenta, bo jawnie nc+ działa na swoją niekorzyść. Powinni albo wycofać te dekodery z oferty, albo odpowiednim oprogramowaniem dać możliwość posiadania tych aplikacji.

 

To śmieszne, gdzie mój turbodekoder jest tyle lat starszy, brałem go w N, a box+ wziąłem niedawno jako opcję multiroom i jest świeży, nowy. To właśnie świeże, nowsze powinno być lepsze od starego, a tu okazuje się, że nc+ wypuszcza jakieś babole i się tym chwali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...