Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Rozmawiałem dziś z konsultantem, mam Prestige+ w Cyfrze, i dowiedziałem się, że nie mogę przejść na gratisowy MR w NC+, system nie przewiduje (rozmawialiśmy o AllInclusive), że mogę dostać tylko MR płatne dodatkowo (20 PLN). Na początku w ofercie jest gratis, a potem doskakuje opłata. "Może za kilka tygodni się sytuacja ustabilizuje", tak mi powiedział konsultant...

Wynegocjowałbym coś ale przedłużałem umowę z gratisem TV i w takim wypadku negocjacje nie podlegają lecz przy prestiżu bez gadżetu można śmiało negocjować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zaproponowano mi multiroom na starych zasadach. Poniewaz obecnie jeden z moich dekoderow to stary Strong zapytalem sie o mozliwosc drugiego. Zapraponowano mi MediaBoxa za 0 zlotych. I tu pytanie, przecież posiadając Pacea z HD i dokladając MediaBoxa muszę chyba wymienić karty na na nowe, więc mi to wszystko nie zagra! O co tu chodzi? Totalny bałagan na infolini. Chyba, że się mylę?? :?

Identyczne pytanie i mnie nurtuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jeden konsultant telefonicznie twierdził, że będzie działać. Podjechałem do miasta i w salonie dowiedziałem się, że działać nie będzie. Zaproponowano mi dokupienie w cenie na własność drugiego dekodera cyfry z HD za kwotę 199 :) Paranoja i tragedia....... szkoda już słów. Trzeba słać wypowiedzenie, bo telefonicznie to opowiadają takie farmazony, że szczęka opada z wrażenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :)

 

1) Czy w usłudze Multiroom Premium na dodatkowym dekoderze będącym podłączonym do internetu można uzyskać dostęp do bibliotek netVOD+ ?

Wiem, że na głównym mediaBOX+ bez problemu, wiem, że na obu zwykły VOD+ działa ale mi chodzi konkretnie o netVOD+ tylko i wyłącznie na drugim - dodatkowym dekoderze.

 

2) Czy da się w jakikolwiek sposób podłączyć do dodatkowego dekodera dysk po USB i na nim nagrywać? (w końcu tuner jest PVR Ready, ale czy przypadkiem ten Multiroom Premium go nie "upośledza"?)

 

3) Czy nagrywając cokolwiek z poziomu dodatkowego dekodera blokujemy jeden z dwóch tunerów na dekoderze mediaBOX+, czy wykorzystywany jest jeden jedyny sygnał z dekodera dodatkowego?

 

4) Czy da się w jakikolwiek sposób wyodrębnić nagrania z dodatkowego i głównego dekodera na dysku tego głównego -np. nagrania zlecone z głównego w jednym folderze a nagrania z drugiego w drugim?

 

5) Na stronie NC+ jest napisane, że na dodatkowym dekoderze nie działa pauza i timeshifting. Ale, jeśli wcisnę nagranie to mogę zrobić wówczas pauzę i cofać do momentu, kiedy rozpocząłem nagrywanie?

 

Generalnie chodzi mi o to, że dwa dekodery będą używane przez dwie osoby, które zamiast wojować o pilota, będą wojować o to, kto teraz nagrywa i co nagrywa oraz ile miejsca zajmuje na jednym małym dysku 500GB zajętym częściowo przez VOD. Przyznam szczerze, że jeśli działa to na zasadzie "spółdzielni" i każdy wrzuca nagrania do jednego wora, to jest to rozwiązanie po prostu idiotyczne.

 

Będę bardzo wdzięczny za wypowiedzenie się w kwestii tego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nc+ zdecydowało się na Multiroom w wersji n to dlaczego nowe odbiorniki nie są już wyposażone w karty WIFi !!! Przy takiej ilości koszt byłby znikomy a korzyści ogromne. Teraz mam 2 karty z Cyfry+ ale jak kiedyś to sie skończy to przejdę na DVB-T niż nastawiam dodatkowych switch-y , AP itp lub zrobię sidła w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie podpinam się do pytania.

 

Do końca roku ma być kodowanie conax ?? Czyli tłumacząc to laikowi - Dzisiaj np. decyduję się na platyne z 2 kartami, to mimo że np. umowa 18 miesięczna w styczniu mam wymienić karty i odebrać nowe dekodery lub karty cam ?? już parowane ??

 

Chcę multiroom brać z rodzinka i płacić 1 abonament. Tylko pasuje mieć pewność że po nowym roku tego nie zmienią, a jak już to będzie można wypowiedzieć umowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do końca umowy ( w moim przypadku 18 m-cy ) a nawet jeśli zechciałby Pan dalej po tym okresie przedłużyć umowę może Pan ją przedłużyć na tym samym sprzęcie ( zapewnienie konsultanta podczas nagrywanej migracji di NC+

 

 

Wiarygodność konsultantów jest taka sama jak agencji TASS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem zainteresowany multiroomem z trzema dekoderami (1 + 2). Na chwile obecną na parterze zainstalowany mam turbodekoder, na pietrze router. Dekoder podpięty jest do netu bezprzewodowo za pomocą AP TP-Link WA701ND i tak miałby być podłączony 'główny' dekoder w opcji multiroom. Drugi dekoder chciałbym podłączyć również bezprzewodowo tyle, że za pomocą adaptera. Ostatni, trzeci dekoder byłby wpięty bezpośrednio do routera za pomocą kabla. Czy taka konfiguracja może zadziałać, ew. ten drugi dekoder(z kłopotami) udałoby się podłączyć kablem. Niestety nie możliwości podłączenia kablem 'głównego' dekodera. Panowie z pomocy technicznej na infolinii nie potrafią odpowiedzieć na to pytanie (rozmawiałem z dwoma), nie mogę nigdzie znaleźć informacji na ten temat...

Z góry dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do końca umowy ( w moim przypadku 18 m-cy ) a nawet jeśli zechciałby Pan dalej po tym okresie przedłużyć umowę może Pan ją przedłużyć na tym samym sprzęcie ( zapewnienie konsultanta podczas nagrywanej migracji di NC+

 

 

Wiarygodność konsultantów jest taka sama jak agencji TASS

Proszę bardzo https://satkurier.pl/news/84059/nc-nagra ... lowek.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem zainteresowany multiroomem z trzema dekoderami (1 + 2). Na chwile obecną na parterze zainstalowany mam turbodekoder, na pietrze router. Dekoder podpięty jest do netu bezprzewodowo za pomocą AP TP-Link WA701ND i tak miałby być podłączony 'główny' dekoder w opcji multiroom. Drugi dekoder chciałbym podłączyć również bezprzewodowo tyle, że za pomocą adaptera. Ostatni, trzeci dekoder byłby wpięty bezpośrednio do routera za pomocą kabla. Czy taka konfiguracja może zadziałać, ew. ten drugi dekoder(z kłopotami) udałoby się podłączyć kablem. Niestety nie możliwości podłączenia kablem 'głównego' dekodera. Panowie z pomocy technicznej na infolinii nie potrafią odpowiedzieć na to pytanie (rozmawiałem z dwoma), nie mogę nigdzie znaleźć informacji na ten temat...

Z góry dzięki za odpowiedź

Dekodery muszą być połaczone ze sobą kablem ethernet lub wifi w celu pobrania uprawnien z dekodera głownego. Do każdego dekodera kabel antenowy. Do dekodera z nagrywaniem 2kable antenowe. Popatrz na stronie ncplus, tam masz dobrze multi opisany, lub na infolinie dział techniczny.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem zainteresowany multiroomem z trzema dekoderami (1 + 2). Na chwile obecną na parterze zainstalowany mam turbodekoder, na pietrze router. Dekoder podpięty jest do netu bezprzewodowo za pomocą AP TP-Link WA701ND i tak miałby być podłączony 'główny' dekoder w opcji multiroom. Drugi dekoder chciałbym podłączyć również bezprzewodowo tyle, że za pomocą adaptera. Ostatni, trzeci dekoder byłby wpięty bezpośrednio do routera za pomocą kabla. Czy taka konfiguracja może zadziałać, ew. ten drugi dekoder(z kłopotami) udałoby się podłączyć kablem. Niestety nie możliwości podłączenia kablem 'głównego' dekodera. Panowie z pomocy technicznej na infolinii nie potrafią odpowiedzieć na to pytanie (rozmawiałem z dwoma), nie mogę nigdzie znaleźć informacji na ten temat...

Z góry dzięki za odpowiedź

Dekodery muszą być połaczone ze sobą kablem ethernet lub wifi w celu pobrania uprawnien z dekodera głownego. Do każdego dekodera kabel antenowy. Do dekodera z nagrywaniem 2kable antenowe. Popatrz na stronie ncplus, tam masz dobrze multi opisany, lub na infolinie dział techniczny.

Pozdro

 

dzwoniłem, tyle że konsultanci nie wiedzą, bo 'taka opcja nie była testowana'. Zresztą jeden gosc mi powiedział, że kablem do routera nie moge tych dekoderów podpiąć, można tylko i wyłącznie do switcha.... Także ja przypuszczam, że oni nie wiedzą o czym mówią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań odnośnie MR Standard:

1. Czy dekoder główny musi być cały czas włączony? Rozumiem, że tak, musi przydzielać uprawnienia dla pozostałych.

2. Czy po włączeniu dekodery dodatkowe od razu mają przydzielone uprawnienia, czy trzeba czekać jakiś czas? Chodzi o to, żeby były włączane tylko wtedy kiedy są używane.

3. Czy np. po każdym wyłączeniu dekodera głównego bądź braku prądu uprawnienia na wszystkie dekodery są przydzielane od razu, czy trzeba czekać jeszcze chwilę?

4. Czy zdarzają się i ew. jak często problemy z oglądaniem TV na dekoderach dodatkowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jeśli wezmę multiroom za 20 zł do abonamentu to jak to działa? Wiem, że muszę zapłacić 149 zł aktywacji oraz 49 zł multiroom. Do abonamentu doliczy 20 zł i teraz pytanie. Za 20 zł mogę nagrywać w jednym pokoju oraz w drugim. Jak wezmę dekoder turboBOX to jaki dostanę drugi? Dajmy ustawię nagrywanie o godzinie 18 na jednym TV czy mogę ustawić nagrywanie także o 18 na drugim TV w tym samym dniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...