Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Testował już ktoś oprócz @cyfra.tv tego sagemcoma, jako dekoder slave wydawany obecnie do multiroomu? Słyszę sprzeczne informacje nt. "jego rozszerzonych możliwości :wink: ",

a sam nie mogę jeszcze tego sprawdzić, stąd moja podwyższona ciekawość :) .

 

edit; miałem na myśli DSI83/87

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam multiroom standard i chcę go połączyć bezprzewodowo. Mam do tego dwa TP-Linki TL-WR702n.

Jeden ustawiam w tryb Access Point a drugi w tryb Client. Access Point podłączam do głównego tunera czyli mediaboxa+ a Client do drugiego podrzędnego tunera. Czy dobrze rozumuje rozwiązanie tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za te pieniądze kup sobie Fergusona lub Opticuma, a z ich MR od iti to zapomnij. Zostań przy kartach, taniej i wygodniej.

Mam swojego Ferdka i ich PVR w dzierżawie. Do tego wsadzone dwa Cameleony.

Czy mogę w każdej chwili zdać PVR i podłączyć drugiego swojego Ferdka lub inny bez żadnych konsekwencji w umowach?

 

PS

Chcę tak zrobić, bo zaczęli mi naliczać 20zł za ten badziew PVR, wbrew umowie telefonicznej. Sprawę wyjaśniam, ale jeśli mi tego nie uznają, to nie chcę więcej mieć z tym badziewiem kłopotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

APS to jest Autoryzowany Punkt Serwisowy?

Znaczy, mam tam podreptać i składać reklamację że miało być za 0zł, a jest za 20zł? (i jeszcze 20zł za MR)

Chyba tak zrobię, ale na razie wyjaśniam telefonicznie w DUK (Kraków). Mam obiecane, że to wyprostują. A dekoder i tak chcę wymienić na lepszy. Mam już dość 11 lat walki ze zwiechami i zamulaniem ich sprzętów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich,

W dniu wczorajszym przyjechał gość z nc+ w celu instalacji multiroomu. Głównym dekoderem jest mediabox+, natomiast 2 multiroomy to sagemcomy DSI83. W celu odpowiedniej konfiguracji i działania dokupiłem do każdego z dekoderów TP-LINK model TL-WR702N.

Po zainstalowaniu wszystkiego od razu zadziałał główny dekoder, niestety multiroomy do obecnej chwili ( ponad 30h od instalacji ) nie działają. Komunikat cały czas ten sam; "Blokada dekodera, wpisz kod lub poczekaj na konfigurację". Kodu oczywiście nie mam, na infolini mówią, że wszystko jest dobrze skonfigurowane (dekodery wraz z puszeczkami TP-LINK). Dziś rano po 40 minutowej (!) rozmowie gość na nowa puścił sygnał do dekoderów. I powiedział, że potrwa to do 3 godzin i będzie ok. Niestety nie było i cały czas multiroomy nie działają.

Proszę o pomoc, niestety nie wiem co robić na tej śmiesznej infolinii cały czas ta sama śpiewka; ale niestety nie działa to o czym mówią.

Do głównego dekodera dochodzi 1 kabel od anteny.

Tak jak wspomniałem, wszystko wg infolinii jest ze sobą odpowiednio połączone i skonfigurowane, niestety od ponad 30h multiroomy nie mogą otrzymać kodu przez co nie działają.

Proszę o pomoc.. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. sprawdź czy w głównym dekoderze prawidłowe są dane od dekodera dodatkowego.

2. czy dekodery są w tej samej podsieci - adresy IP powinny się różnic tylko xxx w adresie IP - tj. np. 192.168.1.xxx - konfiguracja internetu automatyczna czy ręczna ?

3. z jakim głównym routerem łączą się te TL - WR702N - czyżby NetiaSpot ;) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Tak, w dekoderze głównym są poprawne dane obu dekoderów dodatkowych

2. Adres IP głównego dekodera rożni się od bramy sieciowej i DNS1 dokładnie końcowymi trzema cyframi, natomiast właśnie patrzę i adres IP 1szego multiroomu różni się całkowicie od adresu IP drugiego. Konfiguracja automatyczna

3. Router DGT Orange TP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już wiemy czemu nie działają dekodery dodatkowe :)

1. adres IP głównego ma być np. 192.168.1.101 to wtedy adresy IP dekoderów dodatkowych powinny być np pierwszego 192.168.1.103 - drugiego np. 192.168.1.109

2. na dekoderach daj automatycznie wykryj ustawienia sieci internetowej

3. Jeśli wtedy coś będzie nie tak to masz źle skonfigurowane te AP TP-Linka TL-WR702N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NA dodatkowych w ustawieniach sieci jest włączona opcja w konfiguracji jako automatyczna. NA jednym i 2gim dekoderze. I te adresy IP są podobne, różnią się ostatnimi cyframi, jednak na głównym IP jest całkowicie inny. Czy mógłbyś łopatologicznie poinstruować co zrobić, bo szczerze przyznając niezbyt się znam na tym wszystkim.. :P

ED: Komunikat niezmienny na multiroomach:"dekoder zablokowany. Brak konfiguracji uslugi multiroom. Wpisz kod konfiguracyjny lub poczekaj na automatyczne odebranie konfiguracji"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się praktycznie nie znasz na konfiguracji sieci i połączeń sieciowych to ciężko będzie ci to zrobić. Wiąże się to z podłączeniem każdego TP-Linka TL-WR702N do komputera kablem lan - prawidłowego jego ustawienia żeby pobierał adresy IP z głównego routera a nie dawał swoich do dekoderów. To tak łopatologicznie. Odbierz prywatną wiadomość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...