Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sami nie wiedzą... Będzie jak z fuzją: przygotowywali się ładnych kilka miesięcy, a wyszło jak zwykle. Przecież już od dłuzszego czasu widać, że w tej firmie brak podstawowego zarządzania. Że o wizji nie wspomnę. Zresztą - wizja to może i jest. Tylko klienci nie zrozumieli oferty ;).

 

Po dzisiejszych wynikach Polsatu widać, że miejsca na wzrost nie ma, raczej wręcz przeciwnie. NTC jeszcze ich zaboli, jednych i drugich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jako posiadacz mr by cyfra+ będe stratny bo karta parowana = konieczność sporych zmian w całym domu...lan/wifi itd koszty....Karta Cyfry+ daje niejako swobodę.( mam nadzieję ze to wszystko tylko plotki)nawet jak nie da się dobrać to może chwilowo?Na to wyszło że to ITI połkneło Cyfrę+ pakietyzacja by N dekodery conax by N....Teraz to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie jestem pewien tego , sprawdz dokładnie regulamin Nc+ ;) klienci mogą im nakukac a oni jeszcze mogą się zabezpieczyć dodatkowo

 

Nie chce być przemądrzałym ale w regulaminie jest dość jasno opisane ze klient może korzystać z własnego sprzętu nie ADB i jedynie musi być zgodny z wykorzystywanym do kart kodowych systemem kodowania uogólniając to :read:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę powielać posta - pozwolę sobie wkleić linka do mojego posta z innego działu (jakby ktoś tam nie zaglądał) bo większość pytań dotyczy właśnie MR i żeby tu nie zaśmiecać poważnej dyskusji

 

Jakby ktoś miał wiedzę w tym temacie i znalazł chwilę by wyjaśnić pewne niejasności to będę wdzięczny za pomoc

https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?f=174&t=32779&p=929054#p929054

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ircios można nowego regulaminu nie akceptować no chyba ze brak akceptacji będzie skutkował automatyczne rozwiązanie umowy a jeśli będzie to sie wiązać z tym jak to pisze @kibo to nie mogą zmieniać jego głównych postanowień RŚU tylko niezgodne z prawem zapisy a wierz mi wątpię aby chcieli zmianami ogólnymi dać klientom możliwość ucieczki bezkarnie bo wtedy na koniec 2014 baza abo skurczy sie do 1,5 mln a tym samym plan Juliana ze ma w planach mieć 6 mln abo oddali sie w bliżej nieokreślona przyszłość choć może Julianowi chodziło o 6 mln nie abonentów tylko o 6 mln osób oglądających ich platformę bo to by sie zgadzało uśredniając 1,5 mln X 4 osoby w rodzinie = 6 mln odbiorców ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Ja jako posiadacz mr by cyfra+ będe stratny bo karta parowana = konieczność sporych zmian w całym domu...lan/wifi itd koszty....Karta Cyfry+ daje niejako swobodę.( mam nadzieję ze to wszystko tylko plotki)nawet jak nie da się dobrać to może chwilowo?Na to wyszło że to ITI połkneło Cyfrę+ pakietyzacja by N dekodery conax by N....Teraz to.

 

Przecież MR oddziedziczony po n'ce daje lepszą swobodę. Ba jest tańszy bo nie potrzeba splitterów..... Sześć osób składa się Tobie na abonament.

Skończ z tym bezpodstawnym płaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jako posiadacz mr by cyfra+ będe stratny bo karta parowana = konieczność sporych zmian w całym domu...lan/wifi itd koszty....Karta Cyfry+ daje niejako swobodę.( mam nadzieję ze to wszystko tylko plotki)nawet jak nie da się dobrać to może chwilowo?Na to wyszło że to ITI połkneło Cyfrę+ pakietyzacja by N dekodery conax by N....Teraz to.

 

Przecież MR oddziedziczony po n'ce daje lepszą swobodę. Ba jest tańszy bo nie potrzeba splitterów..... Sześć osób składa się Tobie na abonament.

Skończ z tym bezpodstawnym płaczem.

Mniej kosztowna, o ile ma tylu sąsiadów. A jak mieszka ktoś sam z rodzinką w domku poza miastem? Mam na myśli bez kombinowania z VPN ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale jak ''nc+'' wpadnie na poroniony pomysł wymiany MR Cameleon na MR Lan to kto sie zgodzi po pierwsze w okablowanie mieszkania/domu pod jedyny i słusznym MR tak jakby do końca życia zobowiązywało się mieć ''nc+'' (koszty nie są małe) lub inwestowanie w routery i adaptery wi-fi (koszty dość spore na przeciętnego polaka)a do tego ciągłe kombinowanie przez operatora w tym MR po ''n'' (teściowa moja jest tego przykładem bo dwa lata jej działał MR bez zastrzeżeń a w 2014 dwie wymiany dekoderów i inne jeszcze bajki z konfiguracjami)

 

Także miejmy nadzieję ze Julian nie jest samobójcą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
tak tak połóż kable lan/wifi routery bajery...itd a tu na 2 dekodery masz bez kablowania...i bez zmian w instalacji...

 

Tylko dwa a nie sześć to primo. Mała róznica.

 

A przy więcej niz 2 w Cyfrze+ musiz jeszcze sobie kupić splitter, czyż nie?

 

Kabli kłaść nie musisz są technologie bezprzewodowe. Z tym że przypadku MR ala n, pośrednim nosnikiem może być internet. splittery tego nie oferują a jedynie tunery linuksowe (może jakiś patchach na inne tunery da TCP/IP ale generalnie są problemy z pakietami UDP w takim przypadku).

 

Jak widzisz żadnych kabli. Bierzesz od operatora 6 tunerów i albo skrętka albo dongle WiFi (sa nawet takie podpinane pod ethernet).

 

 

Mniej kosztowna, o ile ma tylu sąsiadów. A jak mieszka ktoś sam z rodzinką w domku poza miastem? Mam na myśli bez kombinowania z VPN ;)

 

A po co VPN , mało to innych tuneli IP (w sumie to po co szyfrowanie, autoryzacja, autentykacja jak w krowie jaką jest VPN itd...)? Przecież łączenie różnych LAN przez Internet (coby nie kupować własnego kanału WAN) to powszechna praktyka w wielu firmach i to od dość dawna.

Jedyne co może być (a nie musi) dodatkowo potrzebne to usługa proxyARP. Bo tylko zaglądając do tablicy ARP można wyczuć czy pakiet przychodzi z fizycznego hosta w LAN czy był przeroutowany przez WAN/Internet.

Są jeszcze takie małe pudełeczka jak RasbBerryPi - masz linuxa i całe bogactwo sieciowych technologii. Taka dodatkowa furtka ja masz dziadowski router.

Dongle Wifi, mały bridge WiFi-ethernet, czy nawet mały host linuxowy są i tak tańsze od splitterów bezprzewodowych.

Trzeba mieć pecha aby kupić router do domowego użytku bez VPN'u. Są stosunkowo niedrogie routery do których jest alternatywne oprogramowanie a wtedy hulaj dusza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym MR chyba jest coś na rzeczy. w środę przedłużyłem umowę wymieniając philipsa pvr na pace i dobierając MS - czyli drugi dekoder sagemcom (z dodatkowym clonem).

Jestem za granicą, więc całą procedurę wymiany deków będę mógł przeprowadzić jak będę w Polsce czyli w kwietniu. Pani poinformowała mnie że dekoder mogę odebrać tylko w ciągu 7 dni od zawarcia umowy!!!!!

Uprzejmie poinformowalem, że w takim razie nie mogę przedłużyc umowy. Pani zaproponowala następujące rozwiązanie: Proszę przedłużyć teraz umowę a w sprawie MR zadzwonie do Pana w kwietniu. Oczywiście wyśmialem miłą konsultantkę. Widząć, że traci klienta zaproponowala telefon za 15 min po konsultacjach z przełożonym. Odzwoniła i oznajmila, że daje mi specjalny kupon rabatowy??? który będzie widoczny w systemie i będę mógł odebrać pace, sagemcoma i kartę klon w kwietniu w APS.

 

Dlaczego sprzęt można odebrac tylko w ciągu 7 dni??

Po co ten kupon rabatowy??

 

Konsultantka przebąkiwala że jeśli nie przedłuże w tym tygodniu może być ciężko z dobraniem w przyszłości MR na starych zasadch. (myślałem że to taka zagrywka negocjacyjna, a wygląda na to że faktycznie może skończyć się MR z klonami)

 

P.S. Mam nadzieje, że system nc+ w APS jest inteligentny i moja wymiana i dobranie sprzętu będzie uwzględniona:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...