Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od chwili wydania dekodera do MR aktywacja idzie praktycznie w ciągu 30 min, ale jest jeden warunek, wszystkie pliki konfiguracyjne do MR wysyłane są tylko i wyłacznie z transpondera na którym jest m.in. TVP1 HD, MGM HD, wiec jeśli ktoś lata po kanałach i nie zatrzymuje się na dłużej np. na kanale 11 to może czekać i tydzień, więc trzeba zostawić na noc dekoder w ww. kanale i rano powinna pojawić się zakładka z konfiguracją MR :-) W 100% przypadków zarejestrowania MR w systemie, jeśli dekodery były w tym czasie na kanale 11 cała konfiguracja wgrywała się w max 30 min :-)

To prawda ja ustawiałem 2 MR i 30 - 45min na kanale 11 i MR śmiga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem zupelnie zielony w kwestii multiroomu i chcialbym sie czegos dowiedziec. Posiadam dekoder Box+/HD SAGEMCOM DSI87 (po cyfrze) i karte Cameleon. Chcialbym teraz ogladac kanaly na drugim tv. Wystarczy mi splitter czy musze dobrac multiroom z nc+ ? Jesli tak to musze zmienic aktualny dekoder i dobrac jakis do multiroom czy ten zostawic ? Zupelnie nie zalezy mi na nagrywaniu i innych bajerach ;) Chce tylko kanaly z glownego dekodera ogladac u mnie w pokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sagem niestety nie działa ze splitterami. Jak jesteś już w nc+ to możesz dobrać multiroom płacąc aktywację 99 zł a później 15 zł miesięcznie. Przy przedłużaniu możesz próbować zbić cenę do zera, ale aktywacji nie unikniesz. Co do dekodera to lepiej jakiś własny sobie załatwić, bo za najem drugiego Sagema musiałbyś płacić 20 zł więcej miesięcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze ten stary dekoder mam zostawic jako glowny a do niego dokupic inny (np. Ferguson ARIVA 102E?) i polaczyc przez siec ? Jakas dodatkowa antena bedzie potrzebna czy sie obejdzie ? Sorry za takie banalne pytania ale nigdy z tym nie mialem stycznosci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie karty - dwa dekodery żadnego łączenia przez sieć - do każdego dekodera podpinasz tylko kabel z anteny satelitarnej.

Jedyne co musisz mieć to minimum konwenter twin założony na antenie sat. - http://www.dipol.com.pl/konwertery_sate ... _bib11.htm

Każdy dekoder z kartą działa niezależnie od siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo multiroom na kartach cyfry jest nie poprawny politycznie ;) drugą kartę możesz dac w użytkowanie tesciowej - kochance - zabrac na działkę przy grillu i piwie pooglądac w lecie mecze żeby żona nie narzekała że imprezy w domu robisz.

Brak kontroli gdzie i kto korzysta z tej karty w przeciwienstwie do multiroom z N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Odbierz kartę do soboty, potem będziesz musiał już pobrać dekodery ADB, które łączy się dodatkowo po sieci LAN... :|

 

Taa, juz zrozumialem :D Konwenter Twin mam wiec potrzebuje jeszcze tylko karte i dekoder ;) Wielkie dzieki za pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info! kiedys musialo do tego dojsc :( , a jaka ogolnie jest roznica miedzy starym multiroomem z cyfry a tym nowym ? Wiadomo ze karte mozna ze soba wszedzie zabrac i w MR od nc+ trzeba bawic sie w siec (dodatkowe koszta np. kabla, routera itp) a tak po za tym jest jeszcze jakas roznica ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

multiroom karta cyfry:

możesz korzystac z własnego dekodera

nagrania z takiego dekodera nie są szyfrowane. Nie dotyczy to arivy serii 102/202/150/152/250/252.Możesz takie nagranie oglądac na komputerze, przegrac na płytę dvd, inny dysk.

kartę cyfry możesz używac w spliterze np. clone i miec podział na kilka dekoderow jeszcze w ramach mieszkania - domku jednorodzinnego.

mając multiroom podczas przedłużania umowy często dostajesz dalej w użytkowanie za 0 zł.

 

Multiroom od n/nc+:

dekoder dedykowany, musi byc połączony kablem lan/wlan z głownym dekoderem

w wersji standard max 6 dekoderow do multiroom każdy płatny 10 zł miesięcznie. Każdy dekoder połączony przez lan/wlan z głownym i do konwentera.

W wersji premium jeden dekoder do multiroom - połączony lanem/wlan do głownego. Opłata 20 zł miesięcznie. Nie musisz podłączac do ant. sat ale warto. Możlkwosc korzystania z zasobow dysku głownego dekodera.

nagrania są szyfrowane na dysku i nie ma możliwosci skopiowania nawet do innego dekodera

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...