Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mimo że w ence już jestem parę lat a teraz w nc+ to przy okazji kończącej się za nie długo umowy i przy podpisaniu nowej chciałbym rozważyć podłączenie 2-go TV. Na satce mam 2 konwetery jeden na astrę ( 1 wylot kabla) i drugi konwerter duo (2 wyloty kabla) na HB czyli w sumie do domu wchodzą mi 3 kable z tego jeden sygnał z astry i HB podłączony do diseqa i potem do turbo idzie już w sumie 2 kable jeden astra/HB a drugi sam HB i teraz pytanko czy da się przy tej instalacji podłączyć 2-gi TV bo dołożenie nowego konwertera quatro odpada bo musiałbym podziurawić nową elewację domu żeby dodać jeszcze jakiś kabel. :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@turek

Myślę, że możliwe jest wiele konfiguracji w twoim przypadku bez wiercenia dodatkowych otworów w ścianie domu pod warunkiem umieszczenia przełącznika diseq lub nawet dwóch diseqów na zewnątrz i ewentualnej wymiany konwertera np. na wersje quatro dla H-B i przełożenie twina (duo) na Astrę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo kupujesz Monoblock Quad http://www.hollex.pl/konwertery-lnbs/mo ... mqp-04h-ah (oczywiście odłączasz diseqa) i masz na 3 kablach Hotbird + Astra, 2 kable wykorzystujesz do dekodera głównego PVR a trzeci do dodatkowego dekodera :-)

 

popieram to dobre rozwiązanie - jak masz czaszę 80 - 90 cm. Ta wersja co w linku ma ustawienia konwentera glowny na astrę zez na hotbird. Lub trochę droższy gdzie hotbird jest na głownym a zez na astrę. Zależy jak masz teraz ustawione. Te konwentery diseqc mają wbudowany w sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za podpowiedzi, tylko te rozwiązanie przestawione przez cyfra.tv odpada bo w tym Monoblock Quad są 4 wyjscia a u mnie z satki wychodzą do domu tylko 3 (2 hb +1 astra) a wiercenie w nowej elewacji odpada, raczej musiałbym kierować się podpowiedzią a.cisek1, tylko zastanawiam się czy wolno montować diseqa na zewnątrz? jak zmienne warunki działają na niego? sorki że zadaje te pytanka ale jestem laikiem w tych sprawach.Jakby kto miał jeszcze jakieś pomysły to proszę pisać, aha antena u mnie 80cm. i turbodekoder 500gb.Pozdro :aha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup tego monoblocka quada. Będziesz miał wykorzystane 3 wyjscia z tego konwentera - 3 kable. 2 kable do turbodekodera - trzeci kabel do dekodera multiroom. W każdym kablu bedzie sygnał z hotbirda i astry. W tym konwenterze w srodku jest już przełącznik diseqc.

 

Nie musisz podłaczac od razu 4 kabli do tego konwentera monoblock quad.

 

Montujesz taki konwenter w miejsce tych co masz na czaszy. Podpinasz do niego 3 kable. Odłączasz wszystkie przełączniki diseqc co masz w domu.

W domu dwa kable podłączasz do turbodekodera.

Trzeci kabel do dekodera od multiroom.

 

Na turbodekoderze masz sygnał z astry i hotbirda na obydwu wejsciach.

 

Na dekoderze od multiroom na tym kablu też masz synał astra i hotbird.

 

Bez kombinowania z dodatkowymi konwenterami przełacznikami diseqc i bog wie czym jeszcze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pisałem w sprawie wymiany dekodera od multiroom z 5800s na tzw. ”mydelniczkę”. Siostra miała taki ”problem” :)

Poszedłem do aps i na bezczelnego stwierdziłem że 5800 gubi sygnał po godzinie sam z siebie. Stwierdziłem że instalacja sat sprawna i że 5800 był sprawdzany także na innej antenie. Pracownik aps wziął ode mnie 5800 rzucił w kąt i dał nową mydelniczkę tą białą z możliwoscią odbioru dvb-t. Bez pytania bez problemow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że ja takowych 5800 mam 5 sztuk + 1 mediabox

Miałem go przy umowie z N, ale BSK, Te są BXZ. Ma swoje wady (epg) ale ma i zalety (duży pilot), jednak mydelniczka technologicznie jest lepsza.

Ale nie przesadzajmy, to tylko dekoder i tylko telewizja. Na tym się świat nie kończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że to tylko telewizja.

Lecz jak ma się możliwosc wymiany to warto skorzystac.

Tym bardziej że mydelniczka odbiera dvb-t a siostra mieszka blisko Czech. Na drugim tv gdzie podpięty jest dekoder multiroom nie ma dvb-t. Teraz już ma. Czeskie kanały smigają bez problemu.

Mieszka pomiędzy Wrocławiem a Opolem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogliby dodać w filmiku MR standard HD, że w routerze lepiej przypisać na stałe adresy ip do adresów mac dekoderów, o czym informują na infolinii. W moim przypadku 2 mydelniczki mają ustawioną konfigurację automatyczną sieci, natomiast mediabox reczną, gdyż przy automatycznej i chwilowej przerwię w dostawie prądu nie chciał pobierać adresu ip. Chwilowe odłączenie od prądu mediaboxa również nic nie pomagało. Z mydelniczkami nie ma problemu, pobierają taki adres jaki jest przypisany w routerze. W moim przypadku mediabox musi mieć w routerze przypisany adres mac do adresu ip, konfiguracja sieci ręczna, a jak są problemy ustanowiniem dostępu do sieci to jedyne co pomaga to odłaczenie i podłączenie ponowne skrętki. Być może mediabox jest uszkodzony.

 

Wszystkie dekodery połączone skrętką z routerem linksys wrt54gc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...