Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No niestety ale nic z tego ze względu na odległość, gdyż dekodery należy podłączyć przewodem sieciowym lan

Gdyby nie VPN to pewnie miałbyś rację :) jednak MR Standard z uwagi na wysyłanie przez LAN bardzo małej porcji (jedyne co idzie po kablu to sprawdzenie co minutę czy dekoder główny jest "widoczny" w sieci. Nawet uprawnienia dekodery z MR Standard biorą z satelity na własną kartę) danych daje pewne możliwości manewru i obejścia tego zabezpieczenia.

 

Niestety nie ma w 100% zabezpieczonego multiroomu. Istnieje także obejście dla "przekładanki" Polsatu, więc nic nie jest tak do końca zabezpieczone :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytał,czy jest możliwość,a że jest laikiem w tych sprawach, to mało ważne. Od tego ma też forum lub znajomych,aby ktoś mu doradził i poprawnie odpowiedział. I dostał poprawną odpowiedź,ale nie od Ciebie.,bo krótko podsumowałeś,że nie można :lol2: . I nie pytał o sposoby. Jakbyś coś wiedział w tym temacie to napisałbyś,że można ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz nie ma już w sprzedaży samych kart jako multiroom. Musisz wziąć drugi dekoder ze sparowaną kartą. Ale jak istniała cyfra+ to można było mieć tylko 2 karty.

Przebudziłeś się ze snu letniego,czy jak? Jest tak jak napisał poprzednik. A teraz przeczytaj temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli router ma kilka portow eth to tak. jesli nie ma, kup inny router albo postaw przy kazdym tunerze access pointa z trybem klienta z WDSem albo innym Bridgem co by nie maskowaly MAC. jesli natomiast chcesz podlaczyc tunery znajomych rozsianych po calej europie, to musisz miec:

1. publiczne ip

2. router na ktorym odpalisz serwer vpn.

jesli nie masz publicznego ip, to vpna mozesz postawic w jakims hostingu i zapiac tam do szesciu tunerow z calej europy. dotyczy to oczywiscie MR standard i nie jest zgodne z regulaminem ale dziala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie z cyklu "gdzie robię błąd?". Dziś dzwoniłem na pomoc techniczną (20 min.), ale chyba nikt w niedzielę nie pracuje.

 

"Mam" MR Standard, dekodery połączone crossowanym kablem, drugi dekoder biały, mały. Minęły 24h a nadal mam ekran aktywacji. Mam wartości: Contego 1: 30.11.2013 (czyli wczoraj), ostatnia wiadomość: brak. ITI 2 Neovision: 30.06.2012.

 

Próbuję nawiązać połączenie między dekoderami, ustawiam ręcznie sieć: 192.168.0.1 na głównym i .2 na dodatkowym. Maska 255.255.255.0. Nie mam żadnej informacji, że nawiązano jakieś połączenie.

 

Przeczytałem w sieci, aby nie włączać w setupie MR, ponieważ to jest do MR Premium. Ale skoro bez tego nie nawiązały połączenia, to próbuję i z tym. Jedyna różnica jest taka, że wpisuję IP/maskę i naciskam test i wtedy zamiast moich wartości pojawiają się 0.0.0.0. Cofnięcie pokazuje moje dane, ponowny test - nadal zera. Kontynuuj - nie mam żadnego połączenia.

 

 

Czy coś robię nieprawidłowo? Czy np. to nie zadziała dopóki dekoder się nie aktywuje? Jak to przyspieszyć? Czy gdzieś konsultant szybciej mi pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście później wyłączyłem ten MR w konfiguracji i status mam zaczynający się na 3. Zgodnie z informacją w linku dla pewności przywróciłem ustawienia fabryczne i status od razu 3 (a nie 8 ). Nie mogę przełączyć na kanał TVP1, ponieważ cały czas mam ekran aktywacyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas pisałem o białym dekoderze.

 

Na czarnym w zakładce MR Standard mam dopisany biały dekoder. Status 3, grupa 306.

 

Na 22 310 47 47 nikt nie chce odebrać :(

 

Dopisek:

W końcu odebrali. Okazuje się, że jeszcze coś tam nie jest "klepnięte" w systemie (nie wrócił kurier z umową?). Będzie jutro. Szkoda, że wczoraj podczas rozmowy powiedziano, że na pewno w ciągu 24h będzie... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...