Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na ulotce jest napisane "Multiroom Premium HD to usługa, dzięki której można nie tylko ogląać telewizję w dwóch różnych telewizorach w tym samym czasie, ale również jednocześnie nagrywać i korzysta z kolekcji VOD w obu pomieszczeniach" To jak dostaje Box+ bez dysku to jak mam nagrać ? Wciskam nagrywanie na Box+ i on korzysta z dysku pierwszego?

 

 

Dziękuję Weeman :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nosze się z zamiarem zakupu multiroomu w nc+ na 3 dekodery połączenie WIFI mam pytanie czy jako punkt dostępowy może służyć ruter PENTAGRAM CERBERUS 6331-6 w skrócie czy można oba tunery do multi podłączyć po LAN i czy to będzie działać .Bardzo proszę o wszystkie sugestie ponieważ jestem zielony w te klocki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM!

 

Dzwoniłem wczoraj na infolinię i chciałbym się z Wami podzielić FAKTAMI.

 

1. Można zostać na dotychczasowym sprzęcie, jaki on by nie był.

2. Nie można łączyć starych dekoderów z nowymi, np cyfrowicze, którzy obecnie mają 2 pace, nie mogą wymienić jednego pace'a na mediaboxa czy turbodekodera, a drugiego "starego" pace'a sobie zostawić.

3. Jeżeli decydujemy się na dekodery ncplus, musimy wybrać opcje MR premium lub standard, wtedy mamy również ustaloną nową cenę z MR. Jeżeli chcemy pozostać przy starej cenie za MR i dotychczasowych warunkach technicznych MR(czyli bez konieczności łączenia sprzętu) musimy pozostać na tym co mamy.

 

Ponieważ nie chcę mieć z teściami jednej sieci komputerowej a używam teraz z nimi kart multiroom z C+ to po zmianie na NC+ i bez zmiany sprzętu i kart nadal nie będę musiał zakładać sieci do ich części domu???

 

Mam też nadzieję że jak podpiszę umowę na 18 miesięcy to w trakcie nie wymuszą zmiany sprzętu.( Oba dekodery dzierżawię od cyfry obecnie :/ )

 

Czekam na wasze opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od paru dni dekoder mediabox+z multiroomem premium hd i takie oto zauważyłem usterki!Do białego dekodera nie może przejść wod-wyskakuje komunikat,że za kilka godzin a minęło już parę dni!Drugie to lista kanałów jest o wiele uboższa niż w reklamie a to nie ma filmboxów i kanałów canal + familly!Z bialego dekodera nie można oglądać kanałów z Astry bo przycinają a w opcji antena nie ma sygnału z Astry tylko z Hotbirda!Poza tym media box+ jest super a nagrywać można tak z jednego jak i z drugiego dekodera!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciaz mam problem z multiroomem standard.

Dekodery polaczone, recznie skonfigurowane i nic :/

 

Na dekoderze dodatkowym (nBOX) wyswietla sie komunikat "czy nymer karty oraz numer CONAX tego dekodera w menu "Diagnostyka" -> "Informacje o systemie" znajduje sie na liscie dekoderow w menu "Multiroom standard HD" -> "Lista dekoderow"

 

Natomiast na glownym mam tylko to co na screenie:

eeeJPG_npxqrhh.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@digital_player mam to samo tylko konfiguracja automatyczna. Tunery połączone powerlinem. Na czarnym deku miałem komunikat ze MR jest aktywny. Pytanie mam czy wiecie może czy na dodatkowym musi być taki samo komunikat?

 

U mnie ani na czarnym, ani na bialym nie bylo takiego komunikatu.

 

Natomiast na glownym mam tylko to co na screenie:

eeeJPG_npxqrhh.JPG

 

Też mam to samo na tym ekranie, a mimo to działa, także problemu szukałbym gdzieś indziej. A przewód ethernetowy masz skrosowany? Jeżeli dekodery są połączone bezpośrednio to musi być.

 

Tak, kabel skrosowany - wczesniej przetestowany.

 

Na szczescie ruszylo, po wcisnieciu "Uruchom ponownie dekoder" w menu pojawila sie zakladka "Multiroom" i 2 dekoder odpalil ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marekpolek

jeżeli zostaniesz przy obecnej karcie to dostaniesz mr w postaci drugiej karty, jeszcze tak jest możliwe.. ktoś wczoraj chyba pisał że dobrał drugą kartę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam takie pytanko co do MR.

Jak to wygląda jesli mam NBox Recordera i chciałbym przy migracji do NC+ wynegocjować MR standard to czy (z tego co wyczytałem to tylko dekoder turbo i i ten najnowszy mają MR ) będę musiał wymieniać dekoder ?? oraz druga sprawa czy jest możliwość dostania 2 dekoderów coby można było nagrywać na jednym i drugim ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem zainteresowany multiroomem z trzema dekoderami (1 + 2). Na chwile obecną na parterze zainstalowany mam turbodekoder, na pietrze router. Dekoder podpięty jest do netu bezprzewodowo za pomocą AP TP-Link WA701ND i tak miałby być podłączony 'główny' dekoder w opcji multiroom. Drugi dekoder chciałbym podłączyć również bezprzewodowo tyle, że za pomocą adaptera. Ostatni, trzeci dekoder byłby wpięty bezpośrednio do routera za pomocą kabla. Czy taka konfiguracja może zadziałać, ew. ten drugi dekoder(z kłopotami) udałoby się podłączyć kablem. Niestety nie możliwości podłączenia kablem 'głównego' dekodera. Panowie z pomocy technicznej na infolinii nie potrafią odpowiedzieć na to pytanie (rozmawiałem z dwoma), nie mogę nigdzie znaleźć informacji na ten temat...

Z góry dzięki za odpowiedź

Dekodery muszą być połaczone ze sobą kablem ethernet lub wifi w celu pobrania uprawnien z dekodera głownego. Do każdego dekodera kabel antenowy. Do dekodera z nagrywaniem 2kable antenowe. Popatrz na stronie ncplus, tam masz dobrze multi opisany, lub na infolinie dział techniczny.

Pozdro

 

dzwoniłem, tyle że konsultanci nie wiedzą, bo 'taka opcja nie była testowana'. Zresztą jeden gosc mi powiedział, że kablem do routera nie moge tych dekoderów podpiąć, można tylko i wyłącznie do switcha.... Także ja przypuszczam, że oni nie wiedzą o czym mówią

 

Witam

Według mnie nie ma znaczenia czy podpinasz przez Wifi czy przez kabel jak masz 1+2 to masz MR Std więc idą tylko uprawnienia więc WIFI spokojnie styka dekodery na bank nie będą widzieć czy ty jesteś podpięty przez wifi czy przez kabel ;]. jedyna różnica to prędkość przesyłu ale to i tak obecne sprzęty min. 54Mbps

 

Co do konsultantów to masz rację ;] przecież router może mieć wbudowany switch (przeważnie 4 portowy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...