Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście, że tak. Wifi P.box. i dodatkowy WiFibox

Odnośnie w/w tunerów,przy usludze MR po wi-fi.

Do ilu metrow mają zasięg max ? ktoś testował? 5-10m. ?

Rozumiem że 1 musi być podpięty pod router, a 2-gi po wi-fi dziala.

Pani na czacie nc+ nie potrafila na te pyt. odpowiedzieć(ile m. zasięgu),tylko potwierdziła że,

jak ew. zamowie netem to mam 14 dni na zwrot sprzetu,tyle się dowiedziałem.

dziękuje za odpowiedz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

tak się dalej zastanawiam. jeśli biorę multiroom wi-fi, to po co jeden tuner ma być podpięty kablem do rutera? nie chcę radia i internetu, bo ten mam w tv po wi-fi. cały sprzęt jaki mam w domu do odbioru internetu leci tylko po wi-fi. Tylko ruter jest podłączony kablem do anteny, więc po jaki czort podłączać jeden ruter kablem? przecież on łączy się bezprzewodowo. no taka jest idea routera wi-fi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Już wszystko wiem. Przy multiroomie wi-fi (zakładam 2 tunery) jest tak: każdy musi być podpięty kablem do konwertera. obydwa łączą się z routerem BEZPRZEWODOWO. W takiej opcji żadnych kabli od tunera do routera anie jednego, ani drugiego. To oficjalne info od wparcia technicznego nc+. I dla mnie to jest jasne i oczywiste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasięg jak zasięg wifi czyli do 100m w przestrzeni otwartej, zależy to od taki wielu czynników, że nikt Ci na partyline nie powie jak to będzie akurat u Ciebie... tzn. może powie, ale to nijak będzie się miało do rzeczywistości. Weź jakiś telefon z wifi i zobacz w miejscu gdzie będzie stał dekoder czy masz sieć do której planujesz go podpiąć czy nie. Są tez apki które dokładniej mierzą parametry sieci w danym miejscu.

Edytowane przez dziabolek7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder główny widzi inny numer karty dekodera głównego. Co zrobić? Ponowienie sygnału nie pomogło.

Witam.

 

Czy to znaczy, że dekoderem głównym jest mediaBOX+ lub turboBOX+, a numer karty wyświetlany w menu (jak na zrzucie) nie zgadza się z numerem karty dekodera dodatkowego (w ostatniej pozycja na obrazku nie ma numeru karty – dotyczy dekodera Sagemcom) ?

 

c-lista-dek.jpg

 

Dla dekoderów dodatkowych produkcji ADB ich numer karty wraz z numerem Conax (na zrzucie) muszą być obecne na liście (^).

Ewentualne niezgodności należy wyjaśnić  z BOK.

 

Pozdrawiam

STB&OTT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jako główny dekoder Mediaboxa a z Multiroomu WiFi Boxa bez dysku z kartą Cameleon. 

 

Czy mogę tą kartę użyć w dekoderze Cryptobox w innym mieszkaniu?

Czy nie sparuje się z Crypto a po ponownym włożeniu do WiFi będzie działać jak dawniej? Czy Multiroom będzie trzeba ponownie konfigurować? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem też o jakichś licznikach przez które może zostać uszkodzona karta...

Na lakimd**k trochę namącili Ci w głowie. Po prostu bierzesz kartę wkładasz do crypto i oglądasz i nic się nie sparuje a z tym licznikiem to już całkowicie odlecieli, bo to nie ma nic wspólnego z tym co chcesz zrobić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W APS dowiedziałem się że do MR standard jest możliwość wyboru praktycznie tylko  wifi box i  kablowych sagecom. Który wybrać do głównego Turboxa i dlaczego (mam i kabel i wifi)? Pozdrawiam.

Edytowane przez Ticom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i może Panie :> żona męczy mnie na Multiroom - oczywiście Wifi (mam zakaz wiercenia w ścianach :wink: ). Chodzić ma to docelowo na Wifi Premium Box dekoder główny i Wifi Box jako drugi. Proszę o opinie jak to się sprawuje u was - czy nie tnie się to po wifi, jakie są wasze opinie o tych dekoderach itp.. Pytam ponieważ nigdy nie posiadałem multiroomu i chcę po prostu wiedzieć z czym to się je.

Co do opłat dekodery wykupuje na własność i opłata do abonament raptem 10zł miesięcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...