Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A jeszcze jedno pytanie odnośnie multiroomu i podłączeniu by był internet.

 

Wiemy, że trzeba switcha ok. A jeżeli ja mam w domu tp-linka router (tp link router 8901g) tyle, że spalił mi się adsl, ale pozostałe poty są ok w tym routerze to mogę go zastosować jako "switch"? do tych portów normalnie podłacze oba dekodery i mojego routera tego którego obecnie używam w domu?

Edytowane przez paladyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ten mój obecny router ma 4 miejsca na LAN i jedno na sieć. Stary router tak samo miał, ale spalił się ADSL, ale 4 porty LAN działają

1) Obecnie pierwsze jest zajęte i wychodzi do niego kabel Ethernet do komputera, który stoi w innym pokoju - tak chce by pozostało.

2) Drugi port w obecnym routerze LAN podłączam z tym drugim routerem w jakie miejsce? W jego WAN, czy LAN?

3) Konsole, tv, dekodery nc+ podłączam pod LAN w tym "drugim" routerze.

 

Dobrze mówię? wyłączam DHCP i wszystko śmiga? multiroom premium tez?

Edytowane przez paladyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@odświeżam temat:

 

Czy można podłączyć multiroom tak:

Od dekodera głownego lub dodatkowego kablem LAN podłączyć router. Następnie od routera kablem LAN switcha podłączyć. Do switcha podłączyć konsole, PC, drugi dekoder od multiroom, czy to główny czy dodatkowy?

 

Bo wiadomo, że można do switcha podłączyć 2 dekodery i LANem od switcha do routera. Ale czy można podłączyć jakiś jeden dekoder do routera do gniazdka LAN, a następnie od routera z gniazdka LAN 2 podciągnąć do switcha i do tego switcha podłączyć ten drugi dekoder?

będzie jakaś różnica w tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie bo przymierzam się do zakupu NC+ na 3 dekodery więc

 

rozumiem że do każdego z tych dekoderów muszę doprowadzić kabel satelitarny + kabel LAN obojętnie czy prosto z routera, switcha czy reapeatera wi-fi.

Dla przykładu główny router stoi na piętrze i główny dekoder byłby pod Wi-Fi a dwa dodatkowe z wtyczką LAN tylko Repeater odbiera/wzmacnia sygnał Wi-Fi i kabelek LAN z repeatera wychodzi do switcha i drugi dekodery już ze switcha dostaje poprzez LAN neta a trzeci dekoder z AP WiFi z wyjściem LAN do dekodera czyli taki schemat da radę ??


NHIWFybl.png

Edytowane przez SuchyX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do dodatkowego dekodera [multiroom] można podłączyć pendrive, które będzie robił za dysk do nagrywania?

 

Jeśli masz mydelniczkę to jak kolega pisał potrzebny jest dysk o minimalnej pojemności 80GB. Jeśli masz Wifiboxa+ to dekoder ten wykrywa pendrive'a od 4GB pamięci. Z tym, że pendrive między 4GB a 8GB będzie tylko buforował, a powyżej tej pojemności będzie również nagrywał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Prestige

Koniec MR Premium :idea:

 

Od wczoraj została wycofana możliwość dołącznia do umowy usługi Multiroom Premium :!:

Dotyczy to nowych jak i obebcnych umów, z MR Premium mogą korzystać już tylko abonenci posiadający tą usługę na swojej umowie.

 

W ofercie pozostaje tylko i wyłącznie Multiroom Standard, do którego można dobrać jako slave następujące dekodery:

 

- ITI 2849/50/51/S/ST

- Sagemcom 83/87

- Wifibox+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Prestige

Multiroom Standard nie stanie się Muliroomem Premium z 5 dekoderami, to jest definitywny koniec tego typu usługi, było zbyt dużo problemów z przesyłaniem tak dużej ilości danych między dekoderami i praktycznie prawidłowo to chodziło tylko po kablu... no i ilość korzystających z tej usługi była mała :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...