Skocz do zawartości

WiFi PremiumBox+ |G5| (ADB NCP-4740SF)


ircios
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niekoniecznie musi mieć dobrze ustawioną antenę mając na 11508MHz V długie paski. Niestety samymi paskami dekodera ciężko wychwycić tą delikatną zmianę w ustawieniu anteny/konwertera, aby "wycisnąć" maksimum z 70-tki. A wierz mi, że można więcej wycisnąć, aby wszystkie kanały działały w dobrych warunkach atmosferycznych. Głowice w dekoderach nie są idealnie takie same. Do tego dochodzi różna długość przewodu antenowego i jego jakość, jakość zarobienia wtyków. Takie detale potrafią "zepsuć" sygnał.

 

Dokładnie na tym to polega. W warunkach "domowych" i z amatorskim osprzętem praktycznie zawsze jest mocne niedopasowanie falowe w obwodzie konwerter-kabel-głowica. Taki układ zachowuje się jak filtr o dosyć przypadkowej charakterystyce. Z każdym tunerem będzie to działać trochę inaczej. Stąd biorą się mity o " słabych" i "silnych" głowicach itd. Ale na ogół da się tak ustawić antenę 70 cm, żeby wszystko działało dobrze, tylko trzeba się postarać. Antena 80cm daje więcej zapasu na tego typu niuanse.

Pozdrawiam

Adrian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, ale (wyłączając po prostu uszkodzoną głowicę lub jakieś ekstremalne przypadki) nie da się tego stwierdzić porównując odbiór na instalacji tego typu. Ta sama głowica oceniona jako "słaba" na danej instalacji może być "mocna" na innej. Po prostu efekty związane z niedopasowaniem falowym i ogólnie rozrzutem parametrów konwertera, kabla itd są większe niż ewenualne różnice w czułości głowicy. Pomijając już fakt, że niekiedy (a nawet często - z uwagi na coraz więcej zakłóceń w eterze) większa czułość jest wadą a nie zaletą. Doświadczeni instalatorzy anten wiedzą jak często wtrącenie tłumienia w tor odbiorczy (np dłuższy kabel) poprawia odbiór.

Pozdrawiam

Adrian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rady jaka powinna być wielkość anteny zawsze powinny być poprzedzone informacją o lokalizacji odbiorcy. Ma to istotny wpływ na poziom odbieranego sygnału i tym samym na dobór wielkości anteny. Dla przykładu: mieszkam na południowym zachodzie i w moim regionie wystarczy antena 60cm (oczywiście dobrze ustawiona). Mam taką u siebie i wszystko działa nawet w czasie ciężkich chmur i burzy. Nawet z BBC Brit o którym wiele osób pisało, że mają duże problem z odbiorem (chyba najsłabszy sygnał). Do tej 60-tki mam w dodatku stary 7-mio letni konwerter Humaxa. Siła sygnału - 100%, jakość 89% (beer E7 do E6) (Na BBC Brit - siła 100%, jakość 55%). Wyniki z menu Premiumboxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że zebrało się tu konsylium ekspertów. Wiec może któryś wysunie śmiałą teorię dlaczego na tej samej instalacji z takimi samymi ustawieniami anteny media box miał problemy z odbiorem (kanały w HD od wielkiego święta odbierało ) a tv lg i polsatowki 5500s odbiera bez problemu ?? Oczywiste odpowiedzi że media box to złom nie uznaje bo do takich wniosków każdy logicznie myślący człowiek potrafi dojść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że zebrało się tu konsylium ekspertów. Wiec może któryś wysunie śmiałą teorię dlaczego na tej samej instalacji z takimi samymi ustawieniami anteny media box miał problemy z odbiorem (kanały w HD od wielkiego święta odbierało ) a tv lg i polsatowki 5500s odbiera bez problemu ?? Oczywiste odpowiedzi że media box to złom nie uznaje bo do takich wniosków każdy logicznie myślący człowiek potrafi dojść.

 

Czułość głowicy w tunerze. Dla jednego sygnał będzie wystarczający a dla drugiego już nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

. Dla jednego sygnał będzie wystarczający a dla drugiego już nie.

Przy poprawnie działającym zestawie antenowym takie przypadki praktycznie nie występują (pomijam uszkodzenia sprzętu oraz testy porównujące odbiór np. TVP 1 i TVP 1 HD). System odbiorczy zaprojektowany jest tak, by w normalnych warunkach pogodowych zapas sygnału ponad niezbędne minimum konieczne do odbioru wynosił od 3 do 6 dB. To zdecydowanie więcej niż minimalne różnice progu działania poszczególnych tunerów - są na tyle małe że trudno stworzyć odpowiednie warunki do badania.

 

Pozdrawiam.

 

STB&OTT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na tym dekoderze mam gorszy odbiór niż na starym Pace SD. Do tego rzadko kiedy działa mi epg - pewnie wynika to ze słabej jakości i siły sygnału? Jak się skończą te wichury spróbuję poprawić antenę, ale to dla mnie nie pojęte żeby nowy dekoder był gorszy od starego. Ale w tych czasach to już chyba reguła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Nie wiem na ile działanie tunera ma wpływ na odczyt EPG ale ładowanie EPG to tragedia. Bardzo często go nie ma. Czasem załaduje się dopiero po jakimś czasie od włączenia a czasem w ogóle nie ma niektórych kanałach. Jest to o tyle kłopotliwe, że ciężko wtedy ustawić nagrywanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Pytałem poprzednio o sens wymiany mojego dekodera na nowszy, premiumWifi+ lub mediaBox+. Pisałem, że posiadam turboBox+ i dostałem odpowiedź, że nie warto. Jednak okazało się, że chyba jednak mam inny dekoder, mianowicie coś co nazywa się ultraBox+/PVR ADB 5800SX. Czy to jest to samo co turboBox? Jeżeli nie, to czy w tym wypadku wymiana jest sensowna?

 

Dzięki,

toomyem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

jednak mam inny dekoder, mianowicie coś co nazywa się ultraBox+/PVR ADB 5800SX. Czy to jest to samo co turboBox?

TurboBOX+ z porównaniu z aktualnym dekoderem:

  • posiada nowsze, znacznie wygodniejsze menu obsługiwane przez wydajniejszy procesor (szybsze przełączanie kanałów i np. 3 rodzaje widoku EPG do wyboru oraz inne udogodnienia)
  • wbudowany dysk większej pojemności, co udostępnia dodatkowe 250 GB na nagrania.
  • dostęp do usługi nc+ go TV - nie będzie w ultraBox+
    2lucn40.jpg

Pozdrawiam.

 

STB&OTT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję za odpowiedzi. Nie jestem z niego za bardzo zadowolony. Tak jak pisałem wcześniej, działa bardzo wolno (przełączanie kanałów i ogólnie ospała reakcja na pilota), oraz co najbardziej denerwuje, zacina się przy nagrywaniu filmów (lub odtwarzaniu, nie wiem, ale to na jedno wychodzi :D ). Nie wiem czy to jest cecha tego modelu czy też jest on po prostu uszkodzony. Stąd zamysł wymiany go na coś nowszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

W przypadku problemów z 5800SX punkt nc+ wymieni Ci bezpłatnie na turboBox+, bedzie szybszy i nowe menu :-) Jak Ci turbo nie będzie pasował zawsze możesz odpłatnie zamienić na Premium WiFi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stworzyłem swoją ulubioną listę, pominełm przypadkiem tvp seriale powruciłem do listy i dodałem go, ale co mnie zdziwiło kanał nie wskoczył w uzupełnienie miejsce po kanale 13... powinien być tvp seriale nr 14..ale kanał seriale wyladował na samym koncu aż poza itv 226.. musiałem ręcznie przesówać po za kanał 13..

 

Dlaczego tak jest, a nie powinno być tak że automatycznie powinien wskoczyć na swoje miejsce zaraz po kanale 13..w ulubionej liście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku problemów z 5800SX punkt nc+ wymieni Ci bezpłatnie na turboBox+, bedzie szybszy i nowe menu :-) Jak Ci turbo nie będzie pasował zawsze możesz odpłatnie zamienić na Premium WiFi :D

To wtedy już całkowicie się załamie :D

 

@BrudnyHarry. Ot taki psikus od nc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku problemów z 5800SX punkt nc+ wymieni Ci bezpłatnie na turboBox+, bedzie szybszy i nowe menu :-) Jak Ci turbo nie będzie pasował zawsze możesz odpłatnie zamienić na Premium WiFi :D

Mylisz się ,w trakcie trwania umowy nie można zmienić na inny dekoder niż masz. Mój przypadek był taki, w Grudniu przedłużałem umowę,chciałem wymienić starego Turboboxa na wifiPremimbox, okazało się wtedy,że ten dekoder jest tylko dla nowych umów, a teraz gdy mój dekoder ledwo działa,(co dziennie trzeba robić reset,bo reakcja na pilota z opóźnieniem 10s) nie chcą wymienić nawet za opłatą, chyba że przedłużę umowę na ich warunkach. Więc zapomnij o wymianie na wifiPremiumbox,nawet za kasę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Twój przypadek nie ma nic do wymiany starej 250 ADB na TurboBox+.... Ponieważ 5800SX zostały wycofane z punktów w zeszłym roku, w przypadku wady 5800SX wydawany jest zawsze turboBox+ i nie ma możliwości otrzymania takiego samego jak masz :smile:

 

W przypadku problemów z 5800SX punkt nc+ wymieni Ci bezpłatnie na turboBox+, bedzie szybszy i nowe menu :-) Jak Ci turbo nie będzie pasował zawsze możesz odpłatnie zamienić na Premium WiFi :D

Mylisz się ,w trakcie trwania umowy nie można zmienić na inny dekoder niż masz. Mój przypadek był taki, w Grudniu przedłużałem umowę,chciałem wymienić starego Turboboxa na wifiPremimbox, okazało się wtedy,że ten dekoder jest tylko dla nowych umów, a teraz gdy mój dekoder ledwo działa,(co dziennie trzeba robić reset,bo reakcja na pilota z opóźnieniem 10s) nie chcą wymienić nawet za opłatą, chyba że przedłużę umowę na ich warunkach. Więc zapomnij o wymianie na wifiPremiumbox,nawet za kasę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba raczej Ty się mylisz mi proponowali ostatnio Wifi Premiumboxa bez przedłużania umowy.

Mi w punkcie nc+ nie mogli wymienić na inny dekoder,a dwa razy dzwoniłem do konsultantów nc+ i potwierdzili to co usłyszałem w punkcie.

A na potwierdzenie :

Witam,

jeżeli obecnie posiadany dekoder jest uszkodzony zostanie wymieniony na taki sam. Wymiana na inny model możliwa jest tylko w czasie przedłużenia umowy.

Pozdrawiam,

Damian_nc+

nc+_przedstawiciel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...