Skocz do zawartości

WiFi PremiumBox+ |G5| (ADB NCP-4740SF)


ircios
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od paru dni mam wifi Premiumbox+ u siebie i mam parę pytań.

 

Zajrzałem do czytnika karty, a tam... karta od CYFRY+! A nie normalnie nc+. Dlaczego?

 

A skoro jest taka karta, a w EPG mam kanały France Télévisions, to mógłbym je sobie zamówić? A jeżeli tak, to czy bez żadnych chorych zobowiązań i tylko na jeden miesiąc?

 

Przejrzałem sobie nc+go TV. Wchodzę w Player.pl, a w nim mam tylko parę programów, jakiś paradokument i kilka filmów. A przypadkiem nie powinienem mieć normalnej pełnej oferty, a nie tak wykastrowaną? Przecież to jest usługa internetowa, a w nich nie powinno być limitów. To samo tyczy się kolekcji internetowej Seriale+. Myślałem, że będą tam pełne sezony seriali, a nie tak samo jak w przypadku SVOD z dysku dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyliłeś tematy, bo ten chyba nie jest od narzekania. Poczytaj trochę. ..zadzwoń i będziesz wiedział co Ci przysługuje. Jeśli masz pakiet full to i pełną ofertę będziesz miał w usługach internetowych, które są płatne i to nie mało dla tych z niższym pakietem. A co do karty to co za problem? Karta od cyfry zawsze była w P.box. Przeszkadza Ci to, bo nie jest napisane na nie nc+.? Niektórzy to by byli wniebowzieci za Camela w tym deku, bo tą kartę wyciagniesz, wlożysz do innego dekodera po C+ czy z wolnego rynku i oglądasz dalej. Z kartą Cayman z logo nc nic takiego nie zrobisz.

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty chyba mnie ŹLE zrozumiałeś :/ Czy ja NARZEKAM?! Nie. Po prostu zadałem pewne pytanie, które mnie nurtowały. To wszystko. Nie mam z niczym problemu i nic mi nie przeszkadza, czy to z pakietami czy kartą. Jak to przeinaczyłeś.

 

Liczyłem na NORMALNĄ uprzejmą ludzką odpowiedź, a nie takie coś co napisałeś w swoim stylu.

 

Poza tym, mi chodziło nie o ofertę, a jej zawartość. Ponieważ jakiś dłuższy czas temu podłączając ADB-5720SX do internetu miałem w ramach Player.pl wszystko, a teraz jakieś pier/doły.

 

A to czy taka karta była od zawsze czy nie, to nie wiedziałem, bo przecież mam styczność z tym dekoderem od paru dni, a wcześniej się nim nie interesowałem. Stąd moje zwykłe ZASKOCZENIE, a nie narzekanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja wymieniłem w piątek swojego wysłużonego Philipsa PVR na ten dekoder.

Zależało mi żeby zostać na cameleonach i na multiroomie na zasadzie dwóch niezależnych kart ( bez konieczności spinania dekoderów w sieci) i ze swoim drugim prywatnym dekoderem .

Wrażenia po trzech dniach użytkowania :

 

Plusy :

1. Dekoder działa nieporównywalnie szybciej od Philipsa ( nawet nie ma co porównywać) - zmiana kanałów, wyłączanie i włączanie , poruszanie się  w opcjach menu  - największy plus :-)

2. Zyskałem dostęp do nc plus go TV -  na tym mi zależało - jestem zadowolony z działania aplikacji

3. Sprawnie działa funkcja nagrywania - na Philu było duże opóźnienie , od wciśnięcia "rec" do zakomunikowania przez dekoder "nagrywanie rozpoczęte"

4. Pogorszenia jakości obrazu nie zauważyłem ( mam 42"  Sony Bravia )

5. Nie problemu z podpięciem kina i uzyskania dźwięku 5.1

6. Proces instalacji przy pierwszym uruchomieniu bardzo szybki , intuicyjny .

7. EPG działa bardzo sprawnie jak już zostanie "zassane"

8. Działa z nieparowanymi kartami

9. NIewbudowany na stałe dysk twardy - możliwość podpięcia innego dysku niż dostarczony z dekoderem.

 

Minusy :

1. Koszt aktywacji - 199 zł

2. Funkcjonalność pilota - trzeba się przyzwyczaić do nowego  rozmieszczenia przycisków

3. Wygląd - kwestia gustu ,no ale to nie jest najbardziej wyeksponowany element wyposażenia w domu.

 

Ja jestem zadowolony .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam czy jest mozliwosc ogladania tylko na nim na nie aktywnej karcie kanałów fta ??? i czy ktoś w praktyce podłaczał tuner usb stick do tego dekodera i odbierał dvb-t bo znalazłem film na ktorym stick jest podlaczony do dekodera i normalnie dekoder wyszukuje kanały dvb-t

 

Witam.

 

Przy nieaktywnej karcie dekodującej dekoder wifi Premiumbox+ nie pozwala na oglądanie kanałów FTA. Karta dekodująca staje się nieaktywna po wygaśnięciu umowy, kiedy dekoder należy zwrócić nc+. Aktualnie dekoder nie jest sprzedawany (np. do zestawów na kartę).

 

Oprogramowanie dekodera obsługuje „Tuner DVB-T USB”, który był kiedyś oferowany przez platformę n. Po jego instalacji i wyszukaniu kanałów (konieczna antena) można oglądać i nagrywać programy z kanałów telewizji naziemnej DVB-T (numery kanałów od 1001).

 

Pozdrawiam.

STB&OTT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie mogę sobie poradzić z EPG w tym dekoderze. Gdy pierwszy raz go podłączyłem wszystko było OK. Teraz brak EPG na każdym kanale. Próbowałem wyłączać z prądu na krótką oraz długa chwilę a po ponownym włączeniu brak rezultatu. Wyciągniecie karty i umieszczenie jej z powrotem po dłuższej chwil też nie pomaga. Co może być przyczyną? Jak się dobrać do tego EPG?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalem juz 30 ostatnich stron o tym dekoderze i az nie dowierzam, ze NC+ moglo takie cos wprowadzic do swojej oferty.

 

Samoczynne wlaczanie sie, ludzie narzekajcy na jakosc obrazu, EPG i kanal 11 do jego pobrania, cos jeszcze pominalem?

 

Mam pytanie do posiadaczy tego dekodera, czy caly czas wystepuja te problemy i czy byscie ten dekoder raz jeszcze kupili?

 

Obecnie mam Pace'a PVR 500HD i jestem bardzo zadowolony z obrazu. Co prawda moj telewizor to seria 9000 Philipsa, wiec sama matryca w nim robi bardzo duzo. Wracajac jednak do Pace'a to troche irytuje mnie wolne przelaczanie kanalow oraz to, ze musze go od czasu do czasu zresetowac bo nie chce nagrywac. Przez to wlasnie zaczalem sie zastanawiac nad nowszym dekoderem i odwiedzilem ten watek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam częste problemy z EPG ale jak zapewne doczytałeś konwerter tylko singiel co jest podobno problemem.Dekoder nigdy mi się samoczynnie nie wyłączył jak i nigdy nie złapał zawiechy. Obraz jak obraz widziałem ten z Mediaboxa i nie uważam by był lepszy podobnie z HD 3000 z CP.Nagrywać też od czasu do czasu nagrywam wszystkie nagrania są ok.Kwestia co kto lubi i jak jest wybredny i na jakie detale zwraca uwagę.Jak widzisz są i tacy co chwalą sobie nawet i obraz.Wcześniej miałem Newboxa z trochę lepszym obrazem ale nie zmieniłbym na Newboxa obecnie.Jedyna zmiana jaką można rozważyć to na sprzęt niezależny co i w Twoim przypadku jest możliwe bo masz karty Cameleon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalem juz 30 ostatnich stron o tym dekoderze i az nie dowierzam, ze NC+ moglo takie cos wprowadzic do swojej oferty.

 

Samoczynne wlaczanie sie, ludzie narzekajcy na jakosc obrazu, EPG i kanal 11 do jego pobrania, cos jeszcze pominalem?

 

Mam pytanie do posiadaczy tego dekodera, czy caly czas wystepuja te problemy i czy byscie ten dekoder raz jeszcze kupili?

 

Obecnie mam Pace'a PVR 500HD i jestem bardzo zadowolony z obrazu. Co prawda moj telewizor to seria 9000 Philipsa, wiec sama matryca w nim robi bardzo duzo. Wracajac jednak do Pace'a to troche irytuje mnie wolne przelaczanie kanalow oraz to, ze musze go od czasu do czasu zresetowac bo nie chce nagrywac. Przez to wlasnie zaczalem sie zastanawiac nad nowszym dekoderem i odwiedzilem ten watek.

Ja miałem Pace'a PVR i po ok 6 latach wymieniłem go na Wi-Fi Premium i w sumie jestem zadowolony.Obraz powiedziałbym remis bokserski z lekkim wskazaniem na Pace-a.Po za tym wszystkie punkty przemawiają za WiFi.Rozbudowane funkcje internetowe szybkość i inne jak na np odtwarzanie telegazety.Pełne opisy programów jak np Superstacja.Na początku trzeba się trochę przestawić do inaczej działającego pilota i funkcji.Odnośnie nagrań nagrywa wszystko czy z HB czy z Astry.Mój Pace węgierski działał właściwie bezawaryjnie przez tych 6 lat i tylko tych nagrań szkoda szczególnie te w 3D z Canal+ 3D a tu jest ta wygoda,że jak dek do wymiany dysk zostaje.Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...