Skocz do zawartości

Google TV Streamer & Chromecast


Gość Wodnik Szuwarek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Google dzisiaj potwierdziło aktualizację Chromecast do Google TV 14, ale nie podali daty. Chromecast ma gwarantowane aktualizacje przez minimum 5 lat od premiery, czyli 4K do września 2025, a HD do września 2027, a potem może będzie, może nie będzie.

Edytowane przez Wodnik Szuwarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ktosiu 

@Pawop

@Woocash

@dominikkk

 

Dzięki wielkie za polecenie tego Google Chromecasta 4K. Sprzęt spisuje się rewelacyjnie. W porównaniu do mojej starej przystawki to zupełnie inny poziom. Odmienił mój stary TV nie do poznania. Wszystkie apki póki co śmigają aż miło. Komfort oglądania, interfejsowania TOP. Póki co zero jakichkolwiek zacinek/przycinek, a muszę się przyznać, że nie mam jakiegoś mega szybkiego internetu na tym sprzęcie. Raczej standard, albo nawet poniżej standardów.

 

Jedyne do czego bym się przyczepił (choć oczywiście wiedziałem na co się piszę przed zakupem) to ten biały brudzący kolor i brak wejścia na usb. Czasem się jednak przydaje np. do aplikacji VLC, gdy stary TV nie odczytuje niektórych formatów na pendrive. No ale coś za coś, w zamian mamy dyskretną małą przystawkę, która nie rzuca się w oczy. Przynajmniej u mnie to tak wygląda. Fajnie, że pilot ogarnia wyszukiwanie głosem. Pozdrawiam 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podłączysz przez HUB aktywny to będzie działać dla pena czy dysku. Tylko nie używaj kabli zasilających tylko kable DATA  . 

Ogólnie to prościej udostępniać przez sieć z kompa, boxa czy innego urządzenia i tylko odtwarzać np. przez VLC. Bez problemu i płynnie dział prze SMB, NFS, UPNP czy DLNA.

Mam tak dostęp do zasobów multimediów  domowego NAS, tunera czy zasobów na laptopach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.02.2024 o 17:39, Balrog306 napisał(a):

Ciekawe czy będzie miał dobry upscaling porównywlny z Shieldem, Amlogic S905X5 ma taką możliwość w teorii, ale czy dadzą?

Już wiadomo, że S905X5M jest słabszy nawet od Tegra X1 z 2015, natomiast S905X5 jest trochę lepszy od S905X5M, a ten z kolei jest trochę lepszy od S905X4, który jest porównywalny z MT8696 w Google TV Streamer. Także jest wałek i powinien być co najmniej S905X5, który i tak nie uzasadnia dwukrotnie podniesionej ceny, bo to dalej technologiczny odpad.

Edytowane przez Wodnik Szuwarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wałek nie wałek, ale po pandemii ceny oszalały wszędzie również i w elektronice i wcale mnie nie dziwi, że jest 99$ za pudełko z lipnym prockiem.

Tylko, że lipny to on jest może dla ciebie, a dla mln na świecie nie ma to znaczenia.

Ma grać i zapewne będzie.

 

Może za rok/dwa jak sprzedaż będzie lipna + presja to może Google wrzuci tam coś lepszego oczywiście nie za free😁.

A jak będą tłukli Streamera milionami i sprzedawali to żadne jęki nad prockiem nie mają znaczenia.

Oni idą w mln i mają gdzieś wymagających których jest ułamek % którzy kupią sobie lepsze i 2x droższe sprzęty.

Edytowane przez tracer10
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.08.2024 o 01:03, Project_ALF napisał(a):

@Ktosiu 

@Pawop

@Woocash

@dominikkk

 

Dzięki wielkie za polecenie tego Google Chromecasta 4K. Sprzęt spisuje się rewelacyjnie. W porównaniu do mojej starej przystawki to zupełnie inny poziom. Odmienił mój stary TV nie do poznania. Wszystkie apki póki co śmigają aż miło. Komfort oglądania, interfejsowania TOP. Póki co zero jakichkolwiek zacinek/przycinek, a muszę się przyznać, że nie mam jakiegoś mega szybkiego internetu na tym sprzęcie. Raczej standard, albo nawet poniżej standardów.

 

Jedyne do czego bym się przyczepił (choć oczywiście wiedziałem na co się piszę przed zakupem) to ten biały brudzący kolor i brak wejścia na usb.

Odnośnie białego koloru - są różne etui z gumy dokładnie dopasowane, w różnych kolorach, odsłonięte są tylko przyciski, reszta okryta, przyjemniej się trzyma taki pilot i jest bezpieczniejszy. Różni producenci oferują, zarówno na Amazon jak i od wszystkomających Chińczyków.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zależy jaka aplikacja, ale generalnie tak. Swego czasu był problem z C+online ale zostało to poprawione. Podobnie w przypadku viaplay. Praktycznie od początku nie dało się oglądać Viaplay na Chromecast 4K (co ciekawe na HD była płynność) ale kilka miesięcy temu też to zostało poprawione i teraz jest tak, że po włączeniu streamu na viaplay widzę sporadyczne przycinki obrazu przez kilka sekund a później już jest dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Wodnik Szuwarek napisał(a):

Chyba pomyliłeś ze starym Chromecastem służącym do stumieniowania z innych urządzeń

Najwyraźniej. 

Chromecast 4K nie jest urządzeniem idealnym ale 90% boxów z androidem się do niego nie umywa. Wiem, bo sam miałem styczność z kilkoma tańszymi boxami i po przesiadce na Chromecast to jest niebo a ziemia. 

 

Później podobny przeskok zauważyłem po przesiadce z Chromecasta na Apple TV 4K no ale to już jest spory wydatek, ponad 800 zł. 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Google TV Streamer 100 $ plus 13 $ za przesyłkę daje łącznie 440 zł. Jak się zamówi jedną sztukę to nie doliczą cła, a jak kilka to nie wiem, bo na część elektroniki jest cło 0%.

https://www.amazon.com/Google-Streamer-Streaming-Entertainment-Porcelain/dp/B0D8WJYSF9

Ceny w Polsce będą znacznie wyższe.

Dobra, już wiem, wysyłają max 5 sztuk i na to jest cło 0%.

Edytowane przez Wodnik Szuwarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajną mają rozbieżność przy cenach przesyłki :)

 

Polska - 12.84 $

Francja - 12.75 $

Niemcy - 9.96 $

UK - 7.86 $

Włochy - 18.58 $

 

PS. do całkowitego kosztu musimy doliczyć jeszcze "parę groszy" za przejściówkę do gniazdka USA-PL

EDIT

@Wodnik Szuwarek

U mnie całkowity koszt wynosi 138.78 $

 

Items:   USD 99.99

Shipping & handling:   USD 12.84

Total before tax:   USD 112.83

 

Estimated tax to be collected:   USD 25.9

 

ORDER TOTAL USD 138.78

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem, że oni podają ceny netto. Z podatkiem wychodzi 540 zł, więc już nieciekawie i nie zdziwi mnie 700-800 zł w polskich sklepach.

Chromecast o połowę tańszy i cena startowa była u nas 350 zł.

U nich w każdym stanie jest inny podatek i dlatego podają cenę netto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, dominikkk napisał(a):

Ja poczekam aż pojawi się w niemieckim lub brytyjskim Amazonie.

 

Miałem kiedyś Fire Cube 2 z Niemiec (ich wersja) i miałem więcej problemów z instalacją niektórych serwisów w Polsce, dopiero po jakimś czasie się poprawiło. Dało się wszystko obejść, ale polska wersja sprzętu była wygodniejsza w obsłudze.

Chyba że wersja międzynarodowa, to co innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...