Skocz do zawartości

MUX 8


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ewentualnie mogą uruchamić na początek to co jest w planie a potem po kolei dorzucać stacje do multipleksu - no chyba że Emitel poprosi TVP by do czasu startu stacji komercyjnych wypełniła multipleks swoimi kanałami :P

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co nie jest realne drogi SatExpercie bo za bardzo nieorientuje się w twojej wypowiedzi. Moim zdaniem to o czym wspomniałem jest możliwe a MUX1 jest tego najlepszym przykładem. Początkowo bowiem w miejscu stacji komercyjnych były kanały Telewizji Polskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tamtą sytuację regulowała ustawa, dlatego była możliwa. Teraz jest kompletnie nierealna. Nie ma terminów, potrzebaby zgody wszystkich, no i co z kosztami? Dlaczego TVP ma płacić za niepełny zasięg? Same problemy.

 

Nadawcy będą w pełni nadawać, kiedy będą gotowi. Do tego czasu, czekają nas pasy i testy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak to będzie z zasięgiem. Najbliższy Częstochowy nadajnik ma być uruchomiony w Katowicach/Kosztowy na k.6 o mocy 20kW. Nic się nie mówi że w moim mieście ma być jakieś doświetlenie. Mamy nadajnik we Wręczycy k.Częstochowy który nadaje muxy 1,2,3 z mocą 100kW.Odbiór na kawałku drutu w każdym TV. Jeśli tak nie będzie z muxem8 to lipa. Do Katowic mamy 80km. To już potężną antenę trzeba ze wzmacniaczem.Kiepsko to widzę. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie doświetleń, to nie jest multipleks TVP. Inni nadawcy muszą się zgodzić wykładając kasę. A biorąc pod uwagę koszty, jakie każdy poniesie na rozruch, to raczej wątpliwe.

Edytowane przez Mr.Chiquita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Chiquita   To znaczy że będziemy skazani na daleki odbiór ? Ty z Łodzi a ja z Katowic ?  Przypomina to lata 70-te gdzie TVP musiałem odbierać na potężnej antenie z Katowic, a i to śnieżyło. Chyba jednak jakiś nadajnik w Cz-wie zrobią, bo to nie ten czas.Może później..?

Gdzieś czytałem że docelowo pokrycie Muxem 8 ma być 80-90% kraju. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antena na kanał 6 ma duże wymiary. Trzeba kupić chyba minimum 12-elementową. Mocowanie też musi być git. Jak to się ma do faktu że muxy 1,2,3 odbieram na przysłowiowym kawałku drutu a do muxa 8 muszę robić tak wielką instalację ?

Jako ciekawostkę mogę też napisać że kodowany mux 4 odbieram też bez anteny. Nadajnik 3kW znajduje się 5 km od mojego bloku.Bardzo silny sygnał mam też muxa lokalnego L3 (NTL Radomsko) z nadajnika na Błesznie (10 km).

Jest jeszcze trochę czasu i wierzę że to się może zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie zamrozili DAB+? To tylko szefostwo Polskiego Radia wstrzymało dalsze inwestycje spółki w tym zakresie. Prywatni nadawcy, gdy tylko zechcą, mogą sobie nadawać w DAB+.

 

MUX-8 nie można wstrzymać bez nadmiernych komplikacji. Streżyńska na pewno nie podkopie wiarygodności UKE, a tym samym państwa. Nie opowiadaj głupot.

 

Wydanych koncesji nie mogą cofnąć, tak samo jak nie cofnięto nigdy np. TVN'owi. Obecnie, rozpoczęcie emisji zależy już tylko od Emitela i nadawców.

Edytowane przez Mr.Chiquita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przeczytałeś ze zrozumieniem? To dotyczy tylko stacji PR, a nie całej technologii DAB+. Czyli nie będą stawiać nowych nadajników swojego multipleksu, ani powiększać zasięgu. De facto decyzja spółki, nie regulatora rynku. RMF czy Zet mogą sobie radio cyfrowe uruchamiać, kiedy zechcą. Na razie - nie chcą. I tyle w temacie. Nie siej paniki.

Edytowane przez Mr.Chiquita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem ze zrozumieniem.Skoro PR nie będzie stawiać nowych nadajników a prywatne nie chcą to de facto jest to zamrożenie rozwoju DAB+.

Wiadomo że technologia DAB+ jest ,tyle że co z tego. No i nie doczekałem się w moim mieście nadajnika DAB+,podejrzewam że nie doczekam nadajnika MUX8.

@Mr.Chiquita. Na jakiej antenie odbierasz DAB+ z Łodzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP Kultura HD to był projekt  prezesa Brauna. Obecnemu Zarządowi nie za bardzo zależy na tym projekcie. Bardziej prawdopodobne jest TVP Info HD - gadające (jedynie słuszne) głowy obecnej władzy. I ten program HD w moim przeczuciu będzie w MUX3,natomiast Polonia,Rozrywka i nowy TVP Dokument trafi do MUX8.

Inny wariant jaki mi przychodzi do głowy to jeden program HD (TVP HD ?? TVP Sport HD ??) + jeden SD (TVP Dokument) w Muxie 8.Ale to jest bardzo mało prawdopodobne.

Nie wiem na ile lat jest umowa na TVP Seriale w Muxie 4. Dobrze by było aby ten program też trafił do muxa 3 albo 8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...