Skocz do zawartości

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze


kaspian0007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, anzet21 napisał:

Witam wszystkich forumowiczów i chciałem Was przestrzec /tych, którzy korzystają z modułu CI+ z ECP w dekoderach Vu+ 4K/ przed próbami nagrywania i odtwarzania programów z nowym oprogramowaniem modułu/ końcówka wersji to 02 / gdyż takiej możliwości już nie ma. Canal plus zablokował przed tą funkcją wszystkie kanały kodowane. To nie ma nic wspólnego z ECP.! Pozdrawiam.

 

I dalej tkwij w tym twierdzeniu. Najlepiej niech tak pozostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder wszystkie kanały odbiera normalnie, włącznie z 4K i nie ma z tym problemu, ale nie nagrywa i nie odtwarza kanałów kodowanych, jedynie FTA. Dzwoniłem w tej sprawie do Canal+- odpowiedzieli, że nic się nie da zrobić i powrót do poprzedniego oprogramowania nie jest możliwy/tego z końcówką 20/. Prawdopodobnie żaden z dekoderów nie będących od Canal plus już nie ma tej funkcji.Posiadam Ultimo 4k i dotąd z nagrywaniem nie było problemów / mam zaistalowane VTI w wersji 15.0/.

Nie tylko jest problem u mnie, ale na wszystkich dekoderach sat które nie są od Canal+. jest to wiadomość przekazana mi przez przedstawiciela Canal+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, anzet21 napisał:

Dekoder wszystkie kanały odbiera normalnie, włącznie z 4K i nie ma z tym problemu, ale nie nagrywa i nie odtwarza kanałów kodowanych, jedynie FTA. Dzwoniłem w tej sprawie do Canal+- odpowiedzieli, że nic się nie da zrobić i powrót do poprzedniego oprogramowania nie jest możliwy/tego z końcówką 20/. Prawdopodobnie żaden z dekoderów nie będących od Canal plus już nie ma tej funkcji.Posiadam Ultimo 4k i dotąd z nagrywaniem nie było problemów / mam zaistalowane VTI w wersji 15.0/.

Nie tylko jest problem u mnie, ale na wszystkich dekoderach sat które nie są od Canal+. jest to wiadomość przekazana mi przez przedstawiciela Canal+.

aktualizacja modułu: 12/05/2021 wersja opr.  350050020200 i można nagrywać 

Edytowane przez zabek1441758178
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@anzet21 żyj dalej w swoim przeświadczeniu co ci powiedzieli na infolinii C+.

Druga opcja posłuchać ludzi którzy sprawdzili to w rzeczywistości.

 

Nawet napiszę więcej - można mieć dwa moduły w VU+ Ultimo 4K i podpięty konwenter TWIN np.

1 slot C+ CI+ ECP

2 slot Polsat CI+

 

Można sobie nagrywać zakodowane programy z kanałów np. C+ 4K i Polsat Sport HD.

Zostaną one w trybie standby odkodowane bez problemu.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, anzet21 napisał:

Dekoder wszystkie kanały odbiera normalnie, włącznie z 4K i nie ma z tym problemu, ale nie nagrywa i nie odtwarza kanałów kodowanych, jedynie FTA.Posiadam Ultimo 4k i dotąd z nagrywaniem nie było problemów / mam zaistalowane VTI w wersji 15.0/.

Nie tylko jest problem u mnie, ale na wszystkich dekoderach sat które nie są od Canal+. jest to wiadomość przekazana mi przez przedstawiciela Canal+.

Mam ten sam dek. to samo image i nie mam żadnych problemów z nagrywaniem i odtwarzaniem z modułu PC+ECP. W drugim slocie mam moduł Tivusat ECP i też nie ma żadnych problemów z nagrywaniem.

 

ab8bf0f8e8e2f.jpg

 

6702f87018bb8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, anzet21 napisał:

Dzwoniłem w tej sprawie do Canal+- odpowiedzieli, że nic się nie da zrobić i powrót do poprzedniego oprogramowania nie jest możliwy/tego z końcówką 20/.

Jesteś bardzo naiwny licząc na pomoc operatora mając własny dekoder. Następnym razem pomyśl o tym, bo tam mają niezły ubaw z takich którzy mają własny sprzęt często z wyższej półki nawet za 2k, a dzwonią z pretensjami, bo nie potrafią pewnych rzeczy zrozumieć. Zdarza się nawet że pretensje dotyczą aktualizacji listy kanałów co podchodzi pod absurd. Trzeba się z tym liczyć, że nie mając dekodera operatora zawsze będziesz traktowany gorzej i z większą niechęcią jeśli chodzi pomoc.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie ustawień dekodera rzeczywiście już nagrywa i odtwarza bez problemu kanały kodowane SD i HD ale, niestety nadal nie nagrywa i nie dekoduje kanału C+ 4K. Natomiast można go oglądać na ekranie TV bez problemu. Zrobiłem kilka prób nagrywania przez timera i czerwony przycisk na pilocie i bez rezultatu. Może ktoś wie dlaczego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, zabek1441758178 napisał:

aktualizacja modułu: 12/05/2021 wersja opr.  350050020200 i można nagrywać 

Właśnie od momentu wgrania tej aktualizacji dzieją się takie dziwne rzeczy z kanałem 4K. Poprzednia wersja oprogramowania działała bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, tweed77 napisał:

Może nie masz przypisane C+ 4K do zadań modułu.

 

Przed chwilą sprawdziłem i działa nagrywanie - dekodowanie w standby C+ 4K.

Sprawdziłem, mam przypisany kanał C+ 4K i to na pierwszym miejscu. Mam też wybrany CAID 1884

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądam Canal+ Premium - nagrywam Canal+ 4K Ultra HD.

Nagranie zostało prawidłowo odkodowane s standby.

Szybki i porządny dysk najlepiej SSD albo szybki pendrive usb 3.0 do nagrywania programów 4K wymagany.

Przepływność programu 4K to 27000 - 30000 Kb/s - 27 - 30 MB/s

 

d9fd951867b69986.jpg

 

ab99987933c31b3c.jpg

 

b7a498ad0194db42.jpg

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, mara68 napisał:

Może wykasuj z zadań modułu CAID 1884 oraz jeżeli masz wybrane też inne i zostaw tylko kanały do dekodowania przez moduł.

Tak zrobiłem i nadal 4K nie dekoduje. Po wyłączeniu CAID nie mogę oglądać kanałów, które nie są zapisane do nagrywania.

21 minut temu, tweed77 napisał:

Oglądam Canal+ Premium - nagrywam Canal+ 4K Ultra HD.

Nagranie zostało prawidłowo odkodowane s standby.

Szybki i porządny dysk najlepiej SSD albo szybki pendrive usb 3.0 do nagrywania programów 4K wymagany.

Przepływność programu 4K to 27000 - 30000 Kb/s - 27 - 30 MB/s

 

d9fd951867b69986.jpg

 

ab99987933c31b3c.jpg

 

b7a498ad0194db42.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybki i porządny dysk najlepiej SSD albo szybki pendrive usb 3.0 do nagrywania programów 4K wymagany.

Przepływność programu 4K to 27000 - 30000 Kb/s - 27 - 30 MB/s

 

Puściłem stream kanały C+ 4K na komputer ( Procesor G4600 - Intel HD 630 )

Oglądam - nagrywam bez problemu taki stream z dekodera na komputerze.

 

b17413e1a04f852b.png

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś użyć go w drugim slocie ? I w opcji zadania modułu nic nie wpisywać ani CAID ani kanałów.

26 minut temu, anzet21 napisał:

No to zupełnie jestem głupi w tej sprawie. Oglądam 4K i jednocześnie go nagrywam. Niby po "dekodowaniu" włączam odtwarzanie i nic tylko piksele bez dźwięku !

Czyli ,,coś" ci się nagrywa. A czy przypadkiem na liście nagrań przy tych nagraniach nie masz symbolu zamkniętej kłódki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, mara68 napisał:

A próbowałeś użyć go w drugim slocie ? I w opcji zadania modułu nic nie wpisywać ani CAID ani kanałów.

Czyli ,,coś" ci się nagrywa. A czy przypadkiem na liście nagrań przy tych nagraniach nie masz symbolu zamkniętej kłódki ?

Tak, ale efekt ten sam. Natomiast po wyłączeniu CAID i likwidacji kanałów w "zadaniach" nawet nie można oglądać programów, nie mówiąc już o nagrywaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy oprócz modułu PC+ używasz też innych modułów lub kart ?

Sprawdź też sobie

menu - vti - nagrania - ( jadąc w dół znajdź ) Never decrypt while recording CI services ( jeżeli masz włączony to wyłącz X ) i zatwierdź zielonym.

Jeżeli to nie pomoże to na twoim miejscu zrobiłbym kopie tej wersji co masz i wgrałbym czyste Vti i tam sprawdził.

Edytowane przez mara68
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niepotrzebne ci żadne zadania modułu. Wsadź moduł do jednego slotu i wykasuj wszystkie kanały i CAIDY. To samo zrób w drugim slocie jeżeli coś tam zapisałeś w ustawieniach zadań modułu.

Tego używa się tylko wtedy jak używasz dwóch modułów i kart w czytnikach żeby się ze sobą nie "żarły,,   

Edytowane przez mara68
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, mara68 napisał:

To niepotrzebne ci żadne zadania modułu. Wsadź moduł do jednego slotu i wykasuj wszystkie kanały i CAIDY. To samo zrób w drugim slocie jeżeli coś tam zapisałeś w ustawieniach zadań modułu.

Tego używa się tylko wtedy jak używasz dwóch modułów i kart w czytnikach żeby się ze sobą nie "żarły,,   

Tak zrobiłem i rzeczywiście pomogło. Nagrywa i odtwarza już 4k, ale w tym samym czasie można tylko jeszcze oglądać jeden kanał, bo drugiego i trzeciego nagrywanego w HD już nie dekoduje. Ale to i tak lepiej niż było. Duże dzięki za pomoc. A te ustawienia zadań to mi zrobili spece z Hollexu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...