Skocz do zawartości

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze


kaspian0007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam włączony  CI plus1.3 i dodatkowo był wgrany Ci+Helper 4.6. Soft aktualizuje jak wychodzą na bieżąco poprawki w Open ATV (aktualizacja internetowa).Może jakaś poprawka wyjdzie jutro,a backupu dawno nie robiłem. Pewnie trzeba od nowa wgrać soft do octagona. Teraz to przesiądę się na Open ATV 6.4 Może to będzie ratunek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, barluki napisał:

Może jakaś poprawka wyjdzie jutro,a backupu dawno nie robiłem. Pewnie trzeba od nowa wgrać soft do octagona. Teraz to przesiądę się na Open ATV 6.4 Może to będzie ratunek. 

Skoro masz zamiar zmieniać soft, to wypróbuj najnowszy openpli. Nie tak dawno pomagałem jednemu z użytkowników w konfiguracji i właśnie na tym sofcie moduł działał poprawnie z tym że był to moduł Cyfrowego Polsatu (jednak nie pamiętam czy CI czy CI+) i do tego karta tnk. Jeżeli będziesz konfigurował wszystko od początku, to sugeruję zacząć od konfiguracji modułu. Jeśli będzie działać, to dopiero później kartę skylink.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, erda napisał:

Posiadam na stanie dwie karty cameleon  , MR  po starej C+ i Pace PVR wynajem za 0zł .Czy jest możliwość wymiany jednej karty i dobrania do niej modułu CI ?

A w jakim celu chcesz wymienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zabek1441758178 napisał:

Czego nie rozumiesz....żeby mieć moduł.

Nie rozumiem wymiany czegoś co działa na coś z ogarniczeniami, z resztą i tak zapewne nie zrozumiesz dlatego szkoda cokolwiek pisać. ;)

@Bushiken jak nie masz nic rzeczowego powiedzenia, to przynajmniej nie zaśmiecaj wątku.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tail# napisał:

A w jakim celu chcesz wymienić?

Bo na starym  opticum hd  9600 nie potrafię wgrać E2 , za każdym razem chce mi formatować pamięć na USB  obojętnie czy jest oprogramowanie na FAT  czy  na partycji Linuxowej  ,  chociaż bardzo mi nie przeszkadzało brak niektórych programów to jestem w trakcie wymiany TV do którego będzie można założyć moduł , w naprawę lub wymianę tunera nie chcę inwestować bo czasy niepewne z camelami 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie jest to temat na ten wątek ale nie kojarzę aby na 9600 była E2 ale mogę się mylić. Na pewno na 9500 była. Jeśli chcesz inwestować w tv i moduł CI+ ECP, to zwróć uwagę na to co napisał @tweed77zwłaszcza jeśli interesujesz się sportem, bo na canal+ now od jakiegoś czasu trwają testy ECP i jeżeli telewizor nie będzie certyfikowany, to będziesz miał ciemność chyba że będziesz miał niebieski moduł ale nie wiem czy wymiana na taki jest jeszcze możliwa. Według mnie na ten moment najlepiej zostawić camelony dokupić np. zgemme i dalej korzystać ale to twoja decyzja.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, tail# napisał:

 @tweed77dokupić np. zgemme i dalej korzystać ale to twoja decyzja.

Ta, bo to się opłaca,nie bądź śmieszny, dokładać 400 zł żeby tv pooglądać 

 

Żeby odpalić cameleona to musi mieć wyciągnięte boxkeye, jeśli użyje tych popularnych to może mu kiedyś paść karta, także dalej ich namawiaj na takie cuda. 

Edytowane przez PawelTSW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosiłem Cię już kiedyś żebyś nie wypowiadał się na tematy o których nie masz pojęcia. Podałem jakie są możliwości i niech sobie sam zadecyduje co chce.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra koledzy nie ma się co kłócić , TV będzie certyfikowany z tym nie będzie problemu. Tak jak pisałem nie mam zamiaru inwestować w nowy tuner , udaję się do punktu po moduł . ciekawe co mi tam powiedzą .Szkoda karty ma do  mnie wartość sentymentalną od roku 2003 jest ze mną ;)

PS 

Na Opticum HD9600 jak najbardziej można uruchomić E2 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tail#na których się nie znam? Dobre sobie. Wiem o linuksie więcej niż ty :)

 

Do odpalenia cameleona na własnym sprzęcie potrzebne są wyciągnięte odpowiednie dane. Co samo w sobie jest niezgodne z prawem a i tak sam tego nie zrobi. Bez tego ani rusz (chyba, że moduł). 

 

Dekoder za 300-400 zł żeby sobie zwyczajnie oglądać tv to rzecz zupełnie nieopłacalna. 

 

A ty ich dalej namawiaj na swoje dekodery gdy zwyczajnie tego nie potrzebują. Napisał ci, że chce moduł to na uj drążyć temat? 

Edytowane przez PawelTSW
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to rozbawiłeś mnie do łez?Ilu było tu takich co miało jakiś problem to jedyna twoją poradą było odesłanie na inne forum?@tail# z palca robi configi i inne takie ?Nawet tu ustawiał zdalnie od podstaw wszystko wielu osobom.Ty ilu pomogłeś??Ty gdy klepiesz głupoty na jednym czy drugim forum @tail# kompiluje np oscamy jak wiesz co to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, tail# napisał:

@tweed77dokupić np. zgemme i dalej korzystać ale to twoja decyzja.

 

4 godziny temu, PawelTSW napisał:

@tail#na których się nie znam? Dobre sobie. Wiem o linuksie więcej niż ty :)

 

Dekoder za 300-400 zł żeby sobie zwyczajnie oglądać tv to rzecz zupełnie nieopłacalna. 

 

 

Nie muszę kupować dekodera za 300 / 400 zł dla Cameleon. Bo go nawet nie posiadam.

Mam moduł NC+ Ci+ ECP póki działa C+ 4K na VU+ Ultimo 4K jest ok. Bo mam C+ 4K za 0 zł bezterminowo. Bezterminowo także dzierżawę modułu CI+ ECP.

 

Polskie platformy sat nie są dla mnie priorytetem. Więc narzekał nie będę jak włączą ECP na C+ 4K.

W sumie za dostęp do ofert zagranicznych platform sat ( karty - moduły ) płacę więcej niż za dostęp do Comfort+ wraz z 10 x C+ i C+ 4K + Filmbox oraz Rodzinny HD + Cinemax HD.

Choć i tak na TV SAT łącznie abonamenty - doładowania prepaid ( Polskie / ORF Austria / Tivusat Włochy /  Skylink Czechy / AntikSat Słowacja / HD+ Niemcy / Freesat Rumunia / FocusSat Rumunia + paczka węgierskich kanałów / TV Słowenia / łącznie wydaję 130 zł miesięcznie.

 

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tweed77 napisał:

Nie muszę kupować dekodera za 300 / 400 zł dla Cameleon. Bo go nawet nie posiadam.

A kto pisał że musisz, bo czegoś tu nie rozumiem? Wyrwałeś z kontekstu moją wypowiedź która nie była do Ciebie i conajmniej dziwnie to zabrzmiało. ;)

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...