Skocz do zawartości

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze


kaspian0007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, tweed77 napisał:

Niech ten "magik" z punktu sprawdzi działanie twojego zestawu moduł NC+ CI+ z ECP na ichnim telewizorze z wbudowaną głowicą sat.

Czy działa prawidłowo.

Wymień ten co masz na zestaw na nowy - niech ten ich "magik" także sprawdzi poprawność działania nowo wydanego zestawu. Otwartego przy tobie - niech w systemie sprawdzi numerki karty i modułu.

Bo mam taki zestaw - karta Cayman i przypisany do niego moduł NC+ CI+ ECP i działa w TV HD - 5 letnim Sharp bez problemu ( oprócz odbioru C+ 4K )

 

Więc w twoim TV KD-55 xh9505 moduł powinien działać.

Dzięki za rade- mam zamiar tak zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie szanownych forumowiczów. Otóż  ok.dwóch  tygodni temu kupiłam telewizor sony z seri xh95 ( KD-55 xh9505 ). Wziełam do niego z punktu Canal plus moduł Ci+ z ECP wraz kartą Cayman i nie wiem co jest nie tak z tym modułem . Moduł  chyba nie chce współpracować z kartą Cayman , choć początkowo myślałam  , że to jest problem z samą kartą. Poszłam wymienić karte na nową - lecz to nic nie dało. Twierdzą w punkcie , że karta Cayman jest sparowana z modułem prawidłowo . Karta Cayman za to odbiera w ich dekoderze Sagecom . Co najdziwniejsze moduł dobrze sobie radzi z kartą Cameleon . Czy ktoś w tym modelu tv miał taki problem ?Karta została wymieniona- problem pozostał.  Więc sądzę, że to nie karta a moduł jest  niewpożątku .Modul z karta Cayman nie chce współpracować także w innym tv Samsung  , a z karta cameleon nie ma problemu.

To ja napisze pare słów. Potwierdza to ze soft w Sony z obsługa modułu z ECP jest skopany. Nie będę wchodził w szczegóły ale na sofcie 6.4758, 6.4770 moduł w Sony nie działa. Miałem to samo. Proponuje wejść w ustawienia modułu i sprawdzenie danych karty. Założę się ze będą tam same xxx. Na sofcie 6.3632 dla modelu XG9505 ten moduł działał bez problemu. Możesz zobaczyć jaką masz wersje oprogramowania w Tv? Czasem nie można wejść w ogóle w ustawienia modułu prawda? Trwa weryfikacja urządzenia bez końca? Niestety z tego powodu musiałem wymienić moduł na dekoder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, AnetaKz napisał:

Witam serdecznie szanownych forumowiczów. Otóż  ok.dwóch  tygodni temu kupiłam telewizor sony z seri xh95 ( KD-55 xh9505 ). Wziełam do niego z punktu Canal plus moduł Ci+ z ECP wraz kartą Cayman i nie wiem co jest nie tak z tym modułem . Moduł  chyba nie chce współpracować z kartą Cayman , choć początkowo myślałam  , że to jest problem z samą kartą. Poszłam wymienić karte na nową - lecz to nic nie dało. Twierdzą w punkcie , że karta Cayman jest sparowana z modułem prawidłowo . Karta Cayman za to odbiera w ich dekoderze Sagecom . Co najdziwniejsze moduł dobrze sobie radzi z kartą Cameleon . Czy ktoś w tym modelu tv miał taki problem ?Karta została wymieniona- problem pozostał.  Więc sądzę, że to nie karta a moduł jest  niewpożątku .Modul z karta Cayman nie chce współpracować także w innym tv Samsung  , a z karta cameleon nie ma problemu.

Posiadam ten model TV xh9505  oraz moduł Ci+ z ecp [od lipca i już o tym pisałem] i jest wszystko OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ECP to rodzaj zabezpieczenie treści, działa tylko w telewizorach obsługujących ECP. Mają to uruchamiać na kanale 4k podczas transmisji niektórych transmisji (większość myśli że chodzi o premier league). 

Wtedy na telewizorze, który nie obsługuje ECP będzie ciemność. 

Na tym dekoderze odpalisz 4k ale tylko z ich modułem i kartą cayman.

Edytowane przez Barti
Przeniesiono dyskusję do odpowiedniego wątku. Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To takie dodatkowe zabezpieczenie w modułach CI+.

Załączane przez operatora w skrócie. Takie zabezpieczonie wymyślone przez twórców "kątętu" oraz firm od zabezpieczeń "kątętu"

Tego zabezpieczenia nie obsługują dekodery z E2.

Więc jak włączą ECP to na Vu+ Ultimo 4K i innym sprzęcie będzie ciemność.

Ogólnie sprzęt bez certyfikatu ECP który jest wgrywany do sprzętu w trakcie produkcji.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mikoko napisał:


To ja napisze pare słów. Potwierdza to ze soft w Sony z obsługa modułu z ECP jest skopany. Nie będę wchodził w szczegóły ale na sofcie 6.4758, 6.4770 moduł w Sony nie działa. Miałem to samo. Proponuje wejść w ustawienia modułu i sprawdzenie danych karty. Założę się ze będą tam same xxx. Na sofcie 6.3632 dla modelu XG9505 ten moduł działał bez problemu. Możesz zobaczyć jaką masz wersje oprogramowania w Tv? Czasem nie można wejść w ogóle w ustawienia modułu prawda? Trwa weryfikacja urządzenia bez końca? Niestety z tego powodu musiałem wymienić moduł na dekoder

W ustawieniach modulu jest wszystko normalnie sa litery i cyfry

1 minutę temu, mikoko napisał:

Na jakim sofcie jest tv?

A jak w to wejść aby zobaczyć na jakim sporcie jest tv?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, AnetaKz napisał:

Moduł  chyba nie chce współpracować z kartą Cayman , choć początkowo myślałam  , że to jest problem z samą kartą. Poszłam wymienić karte na nową - lecz to nic nie dało. Twierdzą w punkcie , że karta Cayman jest sparowana z modułem prawidłowo . Karta Cayman za to odbiera w ich dekoderze Sagecom . Co najdziwniejsze moduł dobrze sobie radzi z kartą Cameleon .

@AnetaKz Karta Cayman, która ma być do modułu CAM CI+ ECP działa Pani jak rozumiem w dekoderze Sagemcom? Natomiast moduł CAM CI+ ECP działa Pani bez problemu z Cameleonem w tym nowym telewizorze Sony? Jeśli tak, to oznacza, że telewizor bez problemu bardzo dobrze współpracuje z modułem jeśli w tym tv Sony odbiera moduł na Cameleonie, a natomiast karta Cayman jest błędnie sparowana do dekodera Sagemcom, bo nie powinna działać ta karta w Sagemcomie. Trzeba w tym przypadku dzwonić na infolinię i powiedzieć by zgłosili do odpowiedniego działu o przeparowanie Pani tej karty Cayman do modułu CAM CI+ ECP, ponieważ działa w Sagemcomie, a nie w module CAM.

 

Edytowane przez lukx95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz czarny moduł taki jak na zdjęciu poniżej więc on działa tylko z kartą taką jak na zdjęciu w module czyli Cayman.

 

80383.jpg

 

Nie ma - nie było i nie będzie możliwości żeby działał z kartą Cameleon taką jak na zdjęciu poniżej.

 

250px_karta-cyfra-plus.jpg

Taka karta powinna działać w Sagemcom.

 

Choć NC+ / PC+ ma ostatnio taki bałagan w systemie to kto wie co wymyślili ;)

 

 

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.09.2020 o 20:26, tweed77 napisał:

Masz czarny moduł taki jak na zdjęciu poniżej więc on działa tylko z kartą taką jak na zdjęciu w module czyli Cayman.

 

80383.jpg

 

Nie ma - nie było i nie będzie możliwości żeby działał z kartą Cameleon taką jak na zdjęciu poniżej.

 

250px_karta-cyfra-plus.jpg

Taka karta powinna działać w Sagemcom.

 

Choć NC+ / PC+ ma ostatnio taki bałagan w systemie to kto wie co wymyślili ;)

 

 

 

No ja już nie mam do nich słów.  Jestem mega ( wiecie co...)? Cisna mi się w klawiaturę inne słowa- mniej cenzuralne. Na infolinię  ze trzy telefony wykonałam i oni twierdza że karta jest poprawnie sparowana z modułem, w punkcie ta sama gadka ale wymienili na nową i sytuacja ta sama. W innym tv Samsung z 2014 z Cam ci + też nie działa za to z Cameleonem ach jakże.  Będę za parę dni w punkcie canal plus to poproszę o sprawdzenie modulu w ich TV.Dam znać - może komuś ta wiedza się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AnetaKz W salonie tego nie załatwisz, bo salon nie ma możliwości przeparowania karty i to może zrobić jedynie dział techniczny jeśli dostanie odpowiednie zgłoszenie. Może spróbuj napisać do nich na czacie w Strefie CANAL+? Napisz im, że karta Cayman Ci działa w dekoderze Sagemcom, a nie w module i po tym wnioskujesz, że jest źle sparowana w systemie i prosisz, aby zostało to poprawione i żeby karta została przeparowana do modułu CAM CI+ ECP.

Edytowane przez lukx95
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...