Skocz do zawartości

DVB-T w woj. Podlaskim


kamil_nowacki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A tak dla precyzji z Grodna do Druskiennik sa 32 km:)

No to jeszcze lepiej. Może ta idea: Białystok - Grodno (Białoruś) - Druskienniki (Litwa) jest jednak realna? W końcu niektórzy piszą, że łapią sygnały z odległości ponad 100 km. Może to kwestia dobrej anteny, położenia i odrobiny szczęścia?

A wiesz na jakiej wysokości mają w Grodnie anteny? Znasz wysokość terenu? Znasz moc ERP? Nie porównuj do innych lokalizacji, bo inne jest ukształtowanie terenu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Grodna to mam trochę informacji. Maszt mają o wysokości ok 250m, podstawa jest 165m n.p.m. Muxa nadają z mocą 1kW. Maszt wygląda dość "nietypowo" :

http://v1.lscache4.c.bigcache.googleapi ... 289974.jpg

 

Dokładne koordynaty nadajnika:

53°42'5.96"N

23°49'19.40"E

 

Profil terenu pomiędzy B-stokiem a Grodnem trochę pagórkowaty, ale maszt w Grodnie jest dość wysoki więc teren za dużych przeszkód sprawiać nie powinien. Za to problem może być z zakłóceniami z analogowego tvnu na kanale 41. Najlepiej mieć Cieszyńską "za anteną", wtedy być może jakieś minimalne szanse na odbiór są. Ale na jakiś stały odbiór to ja szans nie widzę, tylko "od święta".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 kW, ale jaka moc ERP? To jest ważne.

Żeby nie było: Olsztyn / Pieczewo nadaje 5,55 kW + zysk anten wynoszący 15,21 dB daje 100 kW

Warszawa / Raszyn nadaje 3,92 kW + zysk anten 17,78 dB daje także 100 kW.

Jak widzisz wszystko zależy od anten nadawczych (pomijam tł. fider oraz tł. dod.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze nie na temat.Czy usuniecie reflektora ( siatki) w antenie siatkowej pozwoli na odbior z 2 kierunkow. Odbieram Krynice ale wowczas gdy ustawie antene w tym kierunku.Wowczas trace MUX bialoruski. I tak na zmiane.Gdy ustawie antene na Krynice dokaldnie z tylu mam Swislocz, ale sygnal jest za slaby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślicie że warto kombinować i przekręcać antenę na Białystok? Złapie w Zambrowie (70 km od Białego) wszystko?

Głównie chodzi mi o multiplex TVP. Obecnie odbieram oba muxy z Łosic (ponad 100 km), przy czym mux prywatny działa prawie zawsze bardzo dobrze natomiast z TVP czasami są problemy. Z tego co widziałem nadajnik w Białymstoku ma jeszcze mniejszą moc niż ten w Łosicach więc nie wiem czy gra warta świeczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanko co do tego nadajnika na krynicach, a mianowicie mieszkam w Wiźnie i mam do niego 43km. Sygnał analogowy odbieram bez problemu,

natomiast jeśli chodzi o dvbt to lipa.

Znalazł mi 8 programów na kanale 49 ale obrazu brak. Momentami pokazują mi się tylko jakieś piksele. Mux 3 z cieszyńskiej ma u mnie taki sam efekt ale to mnie nie dziwi ponieważ nadają z małą mocą.

 

Co może być przyczyną braku odbioru u mnie mux 2. mam Tv sony kdl40v550 oraz antenę DVB-T 44/21-69 Tri Digit - ze wzmacniaczem LNA-177.

Myślicie, że wzmacniacz lna-177 jest za mocny i przesterowuje mi sygnał? Po drodze do nadajnika raczej nic nie powinno mi zakłócać, w zasadzie same pola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mieszkam w okolicach Wizny. Podłączyłem telewizor pod starą siatkę umieszczoną na strychu, która na analogu dawała niezbyt czysty obraz i wyszukało mi 8 kanałów z mux2 więc na pewno z Krynic. Niestety podłączenie do tej anteny mam w drugim pokoju i telewizor z tunerem dvb-t wrócił do mojego pokoju, gdzie podłączyłem pod niego starą antenę pokojową produkcji CCCP. Trochę musiałem się z nią pokręcić, żeby nie było pikselozy ale udało się i w pewnym położeniu anteny odbieram kanały z Krynic.

Aż takiej wiedzy na temat sprzętu jak Ty mmkamien nie mam więc sprzętowo Ci nie pomogę, ale jeśli masz na dachu starą antenę to spróbuj na niej. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nie jestem z woj. podlaskiego, ale z lubelskiego i wiem, że Białoruś jest administracyjnie podzielona na 6 obwodów: brzeski, grodzieński, homelski, miński, mohylewski i witebski. W obwodach: brzeskim, grodzieńskim, homelskim, mohylewskim i witebskim - białoruska telewizja państwowa ma tam 5 ośrodków regionalnych, każda dysponująca po jednym kanale radiowym i telewizyjnym i telewizje tych ośrodków dzielą czas z ogólnokrajowym kanałem ŁAD (we wszystkich obwodach w godzinach 6:00-7:00 i 17:00-18:00 czasu polskiego od poniedziałku do piątku, a w obwodzie homelskim częściej, również w soboty i niedziele). W programie lokalnym regionalne ośrodki telewizyjne nadają z większym logiem ŁAD, dokładając do tego jedynie rosyjską nazwę siedziby ośrodka (pasmo ogólne ŁAD-u nadawane z Mińska ma mniejsze logo). A jak chodzi o NTV-Biełaruś i RTR-Biełaruś - to kanały powstałe we współpracy białoruskiej telewizji państwowej z rosyjskimi spółkami: (odpowiednio) NTV i WGTRK (właściciela publicznego rosyjskiego kanału państwowego Rossija-1).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W miejscowości Boćki (75km) odbiór z Krynic mux2 ok.natomiast w godzinach rannych jest słaby sygnał mux3,wieczorem wszystko gra.odbiór z siatki +wzmacniacz lna177.Odbieram również pakiet programów 21kanał z Białorusi (Swisłocz) na antenie kierunkowej yagi + czarna płytka nie pamiętam symbolu , tyłem z tej anteny działa mux2 i mux3 z Łosic.Problem z odbiorem z Białorusi pojawia się kiedy zepnę obie anteny wtedy ginie sygnał z Białorusi.Jak to wszystko połączyć by wszystko działało ok.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy będzie odbierać dvbt miejscowość łozowo 100 km do Białegostoku?
Odległość od nadajnika Krynice jest krótsza o ile to Łozowo koło Dąbrowy Białostockiej. Powinieneś odebrać ale antena kierunkowa jest konieczna wzmacniacz tez mile widziany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...