Skocz do zawartości

DVB-T w woj. Podlaskim


kamil_nowacki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Mieszkam w odległości 49 km od nadajnika w Swisłoczy. Antena odwrócona od kierunku nadajnika o 40 st. Bardzo często sygnał bez zakłoceń i zaników. Po ustawieniu anteny w kierunku nadajnika sygnał jest cały czas, nawet podczas złej pogody. Antena siatkowa (z 1993 roku ). Zysk 6-10 dB dla kanałów 6-12 oraz 10-14 dB dla kanałów 21-60.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a cos z tanszych tunerow tak do 100 - 120 zl znalazlo by sie ? bo te wszystkie z tej listy to cena ok 180- 250 zł ;c

i jeszcze pytanko mpeg-2 nie oddtworzy zadnych programow w polsce ? bo cos ostatnio czytalem ze polsat i inne dziadostwa beda nadawane w mpeg2

 

WIWA HD80 TUNER DVB-T

w czyms takim to mialbym odrazu odtwarzacz filmow to moglbym wywalic dvd i bylo by miejsce na tuner

bo problem z miejscem polki zastawione juz wszystkie ;( cos malego przydalo by sie

ps sila sygnalu 95

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W MPEG-2 nie ma nic i nic nie będzie, tuner z MPEG-2 nadaje się wyłącznie do utylizacji.

 

Nie warto kupować tunerów 100-120 zł gdyż są to modele SD lub/oraz bez obsługi AC-3 i E-AC3. Brak HD i AC-3 może pewnego pięknego dnia objawić się brakiem obrazu i dźwięku.

Użycie modułu do TV to także półśrodek, nie obsługuje rozdzielczości HD, patrz wyżej.

 

Jeśli chcesz coś kupić "na mieście" to wejdź na Allegro, znajdź dział z tunerami naziemnymi i przefiltruj po województwie. Wybór jak na dzień dzisiejszy nędzny.

 

Jak wcześniej wspomniano, wybij sobie z głowy wiwę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka antena i ewentualnie wzmacniacz musze zakupic zeby odbierac DVB z Bialegostoku i Swisloczy? odleglosc w linii prostej do tych 2 nadajnikow to ok. 40 km

 

Zdaje się, że kolega rekos poradził sobie z Białymstokiem i Świsłoczą na jednej siatce:

 

Odbieram sygnał w odległości 52 km w linii prostej od białegostoku (Hajnówka). Antena siatkowa odwrócona od kierunku nadajnika o 40 stopni. Tak jak wspomniano powyżej EPG brak. Nie wiadomo jak to się zachowa przy gorszej pogodzie. Na razie jakość sygnału oscyluje w granicach 68-74%. Muszę sprawdzić jakość sygnału po obróceniu anteny w kierunku nadajnika.

Dodam, że kąt pomiędzy kierunkami nadajników w Swisłoczy i Białymstoku wynosi około 80 stopni. Antenę mam ustawiona w połowie tego kąta (40 st od jednej nadajnika i 40 st drugiego) tak aby odbierać jeden i drugi sygnał. Co ciekawe przy dobrej pogodzie (taka jak mamy dzisiaj) tyłem anteny odbieram MUX 2 z nad. Łosice-Chotycze (50 kW)

 

Podejrzewam, że antena musi być zarzucona dość wysoko, że tak dobrze łapie sygnał. W okolicach Narwi (dokładnie 40km od Świsłoczy) wiem, że białoruskiego muxa odbiera antena siatkowa ustawiona prawie dokładnie tyłem do nadajnika (przód w kierunku Łosic). Tak więc mocny wzmacniacz i można próbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że antena musi być zarzucona dość wysoko, że tak dobrze łapie sygnał. W okolicach Narwi (dokładnie 40km od Świsłoczy) wiem, że białoruskiego muxa odbiera antena siatkowa ustawiona prawie dokładnie tyłem do nadajnika (przód w kierunku Łosic). Tak więc mocny wzmacniacz i można próbować.

Być może, ale nie jest to regułą. Testowałem odbiór cyfrowego sygnału na siatce skierowane na łosicę (gm. Kleszczele). Nic nie złapałem z białorusi. Jak nie ma tropo to nawet analogu nie łapię (nie sprawdzałem przekręcenia anteny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam all

Proszę o pomoc w kwestii ustalenia czy w Grabówce na budynku jednorodzinnym jest szansa odbioru sygrału ze Swisłoczy. Odległość wg. GoogleMap 54km. Jesli

byłoby to możliwe to czy ATX 91 będzie odpowiednią anteną.

Ps. Czy szanowny moderator Pitter mógłby doradzić firmę z Białegostoku, która może się tym zająć.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć jaka antena będzie odpowiednia. Ten ATX z samym symetryzatorem może być za słaby, z kolei ATX + przedwzmacniacz - już da radę ale po co taka "armata"?

Antena logarytmicza z przedwzmacniaczem LG-2 wycelowana w Swisłocz jest niewystarczająca, od wieczora do rana jest słaby sygnał... ale to obserwacje z zachodniej części miasta, znacznie gorsza sytuacja niż w przypadku Grabówki, tam, na takim zestawie może nie być żadnych problemów.

 

Firmy żadnej nie znam, więc żadnej nie polecę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fx 6600 ma wewnętrzny modulator TV. Można mu podłączyć antenę telewizyjną odbierającą kanały naziemnej TV analogowej, a on dodaje do nich swój odbierany kanał SAT i to wszystko następnie z wyjścia TV fx-a podłączyć do wejścia antenowego TV. W ten sposób można korzystać z fx nie mając telewizora z wejściami AV. Trzeba czytać instrukcje obsługi... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...