Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego? Dlaczego, skoro o Netflixie słyszał każdy o HBO prawie każdy. Zaraz pojawi się kolejny gigant Disney, którego nazwa kojarzy się nawet najstarszym seniorom, więc dlaczego mają wybrać akurat Viaplay (ze względu na ofertę filmową), skoro markę rozpoznaje 5 osób na krzyż?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kingofsouth czytałeś artykuł https://satkurier.pl/news/205947/canal-zabezpiecza-premier-league-ale-we-francji-i-w-czechach.html ? Czyżby jeszcze dobrze nie wystartowali, a już myślą o kanale linearnym? Jeszcze im polski rynek nie raz da popalić, że będą zdziwieni. :D Nie jest to takie proste jak się niektórym wydaje, że z samego streamingu będą mieć zadowalającą liczbę klientów. Ja nim raczej nie będę, bo jestem przekonany, że ligę angielską jakościowo będzie miał skylink.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już piszesz inaczej, przecież sam streaming miał być taki super nowoczesny i na co komu kanał linearny. :D Ja za eleven nie płacę i za viaplay również nie zamierzam.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tail# napisał:

Już piszesz inaczej, przecież sam streaming miał być taki super nowoczesny i na co komu kanał linerany. :D

Chłopi jeszcze nic nie wystartowali,  a ty już,  że kanał linearny. Zapłacisz będziesz oglądał.  Od 3 sierpnia jest streaming. 

 

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie jakieś promo na miesiąc to oczywiście z ciekawości sprawdzę ale szału się nie spodziewam i jeśli to się potwierdzi, to nie będę im płacił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Jerzy Kruczek to straszne farmazony pisze, skąd oni go wzięli?
Co to za tekst?
"CANAL+ Group zapewnił sobie wyłączne prawa do piłki nożnej angielskiej Premier League na kolejne 3 sezony, ale nie tam gdzie powinien, czyli w Polsce, bo po 12 latach straci te prawa na rzecz Viaplay"
Co to znaczy nie tam gdzie powinien? To jakieś przepisy są kto powinien u nas kupić? I po jakich 12 latach? Gościu doucz się trochę.

Dlaczego? Dlaczego, skoro o Netflixie słyszał każdy o HBO prawie każdy. Zaraz pojawi się kolejny gigant Disney, którego nazwa kojarzy się nawet najstarszym seniorom, więc dlaczego mają wybrać akurat Viaplay (ze względu na ofertę filmową), skoro markę rozpoznaje 5 osób na krzyż?
Dlatego, że może ktoś najpierw zerknie na ofertę, a nie na markę.
Treści CDA Premium nie są pirackie.
Expert i o tym nie wie?.. 
Mam wrażenie, że Ty sam nie wiesz do końca co tam jest legalne, a co pirackie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Pawop napisał:

Ten Jerzy Kruczek to straszne farmazony pisze, skąd oni go wzięli?
Co to za tekst?
"CANAL+ Group zapewnił sobie wyłączne prawa do piłki nożnej angielskiej Premier League na kolejne 3 sezony, ale nie tam gdzie powinien, czyli w Polsce, bo po 12 latach straci te prawa na rzecz Viaplay"
Co to znaczy nie tam gdzie powinien? To jakieś przepisy są kto powinien u nas kupić? I po jakich 12 latach? Gościu doucz się trochę.

Oj tam. Wczoraj ten sam Pan Redaktor twierdził, że nie będzie transmisji z Igrzysk Olimpijskich w TVP, bo wszyscy ze wszystkimi się pokłócili...

 

5 minut temu, Pawop napisał:

Dlatego, że może ktoś najpierw zerknie na ofertę, a nie na markę.

Tylko o ile w ofercie sportowej, jest KONKRET, który może przyciągnąć, tak w ofercie filmowej, przy takiej konkurencji, nie widzę KONKRETU, który przyciągnie dziesiątki, setki tysięcy chętnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Tylko o ile w ofercie sportowej, jest KONKRET, który może przyciągnąć, tak w ofercie filmowej, przy takiej konkurencji, nie widzę KONKRETU, który przyciągnie dziesiątki, setki tysięcy chętnych.

Na razie znamy szczątki filmowo-serialowej oferty Viaplay, zobaczymy jak bedzie wyglądała w dniu startu i po kilku miesiącach. Oni będą mieli praktycznie te same filmy na licencji co HBO i Netflix, do tego dobry sport i potrafię sobie wyobrazić sytuację, że ktoś wybierze Viaplay zamiast Netflixa czy HBO.

Co to do dostępności sportu od Viaplay na sat, to wydaję mi się że prędzej uruchomią ze dwa swoje kanały, na których dadzą po 2 mecze z każdej z lig, niż sprzedadzą licencję innym nadawcom. Zobaczymy jak będzie.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kamil2505 napisał:

@Toma441 tylko, że to nie jest powód, by tę usługę zakupić.

Nikt specjalnie dla starych filmów nie będzie kupował Viaplay. 

Dla samych filmów nie, ale dla filmów i sportu już tak. Po drugie były głosy, że oferta filmowo-serialowa będzie dramatycznie słaba, a przynajmniej ta dot. filmów będzie taka jak...wszędzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GrubyBubu

O oferta filmowo serialowa nie powala i raczej nic się nie zmieni w tym temacie biorąc jeszcze pod uwagę kiepska jakość, to chyba tylko na sporcie będą lecieć jeżeli chodzi o abonentów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Toma441 napisał:

Dla samych filmów nie, ale dla filmów i sportu już tak. Po drugie były głosy, że oferta filmowo-serialowa będzie dramatycznie słaba, a przynajmniej ta dot. filmów będzie taka jak...wszędzie

Chyba żartujesz sobie. Chyba taka jak w Amazon. C+ I HBO poki co mają dostęp do filmów z wielu wytwórni filmowych jako pierwsi. Netflix ma dużo filmów własnej produkcji. Z dystrybutorów to chyba tylko Next Film. Ale też coś jest. 

 

Więc... nie jest "jak... wszędzie". 

 

A sportowo to każdy sam oceni czy mu się podoba czy nie. Dla mnie nie ma póki co nic. 

 

14 minut temu, vigoo napisał:

Potrafię sobie wyobrazić, że ktoś wybiera Viaplay zamiast Netflixa ze względu na sport, ale nie każdy interesuje się sportem. Ten kto szuka oferty filmowej, wybierze markę, skoro oferta i tak ma być praktycznie ta sama? zbliżona?

Zgadzam się. Netflix ma nad wszystkimi jedną znaczącą przewagę. Ich abonament mnóstwo osób dzieli na 4. Więc płacą 13zł, a nie 52zł. I to jest głównym motywem zakupu, a nie sama zawartość oferty. 

 

20 minut temu, Pawop napisał:

 


Co to do dostępności sportu od Viaplay na sat, to wydaję mi się że prędzej uruchomią ze dwa swoje kanały, na których dadzą po 2 mecze z każdej z lig, niż sprzedadzą licencję innym nadawcom. Zobaczymy jak będzie.

Na miejscu C+ I CP to chyba bym im albo zaproponował zaporowe ceny wejścia na platformę albo zaproponował sublicencje,  ale mecze w kanałach C+/Eleven, nie pod marką Viaplay. 😀 

W końcu i tak to im obojętne skoro tak bardzo w streaming wierzą juz dzisiaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Na miejscu C+ I CP to chyba bym im albo zaproponował zaporowe ceny wejścia na platformę albo zaproponował sublicencje,  ale mecze w kanałach C+/Eleven, nie pod marką Viaplay.  
W końcu i tak to im obojętne skoro tak bardzo w streaming wierzą juz dzisiaj.


Tylko , to w chwili obecnej Viaplay dyktuje warunki. A udobruchac abonenta PC+, CP będzie ciężko tym operatorom. Taki abonent miał często za darmoszke pakiety lub do abonamentu i ciężko mu ogarnąć zaistniałą sytuację.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się wydaje że Viaplay bardziej będzie zależeć na CP niż PC+. No bo wszyscy pisali że jak ktoś chce oglądać PL to weźmie PC+, a teraz CP będzie mieć Ekstraklasę (C+ Sport 3, 4) oraz PL, BL, LE i CLE (jeżeli dogada się z Viaplay) no i LM. Mi się wydaje że ten sezon Viaplay będzie jako streaming, a jak nie będzie zadowolony z wyników subskrypcji to pokusi się o dołączenie kanałów TV do CP/PC+/kablówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tworzą kanał linearny Viaplay. To ile powinien według was on kosztować?

Ja już wiem , że jak powstanie to i tak będzie marudzenie, że cena jest za wyskoka. Jak wiemy forumowicze , zawsze wiedzą lepiej co i za ile sie sprzeda w naszym kraju.  Na sporcie premium w naszym cudownym kraju sie nie zarobi przykład Eleven , Canal+.

Edytowane przez kingofsouth
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...