Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, lucas2go napisał(a):

Nastąpiła chyba jakaś awaria w Viaplay, bo teraz na telefonie z androidem mogę oglądać mecz Bayern Monachium vs Bayer Lewerkusen w UHD (wersja duńska kanał Vsport ULTRA HD.

Tak juz jest od dluzszego czasu,ze na androidzie przy pierwszym uruchomieniu pojawia sie wersja z innego kraju i mozna ogladac przekaz w lepszej jakosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miało być UHD w viaplay i jest, słowa dotrzymali  
UHD w 1080p z bitrate 5 Mb/s
U mnie nic nie działa na telefonie na tv działa sport i oferta filmowa chyba też. W konkurencji na C+4K pod koniec meczu Górnik-Ruch też wywaliło wszystko. Streming to przyszłość

w Canal+ dziś nawet sat wywalilo. Taka to stabilność ale co się dziwić, zainwestowali w Viaplay to muszą przejść na ich jakość i stabilność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja bez zmian. Aplikacja ładuje się w kółko. Jeżeli w końcu uda się załadować to pojawiają się treści z szwedzkiej wersji. Próba otwarcia filmu lub serialu - pojawią się komunikat "coś poszło nie tak". Mecze się odtwarzają, ale tylko w szwedzkiej wersji.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko problemy na sat to sporadyczne przypadki a streming co chwilę
TVP Sport miał taki przypadek podczas powtórki boksu, Eurosport 1 podczas skoków, kanały informacyjne często pokazują przekazy w niższej jakości niż 1080i, w Łapu-Capu jest niższa jakość na ekraniku niż HD. Też trochę tego by się naliczyło.

Na Viaplay miałem awarię 6 razy i dawali mi chyba w czterech przypadkach zwroty.

Dla satelity jedynym ratunkiem jest kodek HEVC na szeroką skalę (napisałem tu o czymś innym, miejsce kosztuje).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Gizior89 napisał(a):

U mnie zarówno na tv jak i na telefonie wszystko działa "normalnie" ;)

Gdy jest "nienormalnie" wtedy jest dostęp do pełnej skandynawskiej oferty sportowej. Coś mi się widzi, że grube oszczędności poszły też na deweloperach, bo takich cudów to nigdy nie było.

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest problem z aplikacją na Androidzie. Nie działa mi ani w telefonie (kominikat "coś poszło nie tak" albo wersja szwedzka serwisu bez dostępu do filmów i seriali), ani na przystawce z Androidem (pod logiem pojawia sie kółko ładowania, które się nie kończy). Ale logując się przez przeglądarkę już jest ok. Podobnie wygląda sprawa na dekoderze 4K Ultrabox od Canal+. Tutaj Viaplay bez problemu pojawia się w wersji polskiej. Można odpalać i filmy i sport. 

 

Po 20 minutach oczekiwania udało mi się połączyć z konsultantem na czacie. Wśród porad znalazły się takie rozwiązania jak zalogowanie się po innej sieci (oczywiście nie pomogło) i wyczyszczenie plików podręcznych aplikacji (też nie pomogło). Na końcu jednak konsultant przyznał, że jest dużo zgłoszeń odnośnie problemów działania z aplikacją na Android. Przyjęto zgłoszenie i mam czekać na maila z odpowiedzią. Czekam w takim razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.09.2023 o 10:01, mingo napisał(a):

Nie jest to możliwe bo na Xboxie nie ma transmisji w 50 klatkach. Nigdy nie było i raczej nie będzie. 

Ja nie wiem ile Xbox ma klatek bo się nie znam. Ale widzę różnicę jak w jednym meczu co chwilę klatkuje a w innym idzie normalnie płynnie. To samo teraz przy meczu Wolves. Już w studio są widoczne klatkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kisiel95 napisał(a):

TVP Sport miał taki przypadek podczas powtórki boksu, Eurosport 1 podczas skoków, kanały informacyjne często pokazują przekazy w niższej jakości niż 1080i, w Łapu-Capu jest niższa jakość na ekraniku niż HD. Też trochę tego by się naliczyło.

Na Viaplay miałem awarię 6 razy i dawali mi chyba w czterech przypadkach zwroty.

Dla satelity jedynym ratunkiem jest kodek HEVC na szeroką skalę (napisałem tu o czymś innym, miejsce kosztuje).

Ty miałeś?🤣Jak nie masz niby gdzie anteny zawiesić😂Na sateliocie miałem tyle awarii przez 10 lat co w stremingu przez rok🤣 Na temat jakości to ty juz sie nie wypowadaj i nie ośmieszaj

 

3 godziny temu, k05 napisał(a):

Jest problem z aplikacją na Androidzie. Nie działa mi ani w telefonie (kominikat "coś poszło nie tak" albo wersja szwedzka serwisu bez dostępu do filmów i seriali), ani na przystawce z Androidem (pod logiem pojawia sie kółko ładowania, które się nie kończy). Ale logując się przez przeglądarkę już jest ok. Podobnie wygląda sprawa na dekoderze 4K Ultrabox od Canal+. Tutaj Viaplay bez problemu pojawia się w wersji polskiej. Można odpalać i filmy i sport. 

 

Po 20 minutach oczekiwania udało mi się połączyć z konsultantem na czacie. Wśród porad znalazły się takie rozwiązania jak zalogowanie się po innej sieci (oczywiście nie pomogło) i wyczyszczenie plików podręcznych aplikacji (też nie pomogło). Na końcu jednak konsultant przyznał, że jest dużo zgłoszeń odnośnie problemów działania z aplikacją na Android. Przyjęto zgłoszenie i mam czekać na maila z odpowiedzią. Czekam w takim razie.

A inni nie maja awari no może 6 do tej pory🤣 To że nie można czegoś obejrzeć jest nieistotne. Istotne jest to że dostał zwrot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyślałeś, że wtedy z tamtym tekstem dostosowałem poziomem do Waszego narzekania na Viaplay. Mieli już według Was przed sezonem Premier League wyjść z Polski, prawda?

Nie trzeba mieć satelity, aby mieć dostęp do telewizji, tego typu awarie potwierdzali ci, którzy zarówno mieli satelitę, jak i telewizję po kablu/światłowodzie.

Kiedy C+ ma problemy to nic nie piszecie, a kiedy Viaplay ma jakiś problem to od razu kanonada postów. Tak samo SatKurier, forsuje jakieś tezy typu streaming vs satelita 0:1, a jak przy skokach działało w Player, a na satelicie nie to już cisza.

Może jakoś to przeżył. Przynajmniej nie musiał pić piwa by mieć dostęp do serwisuI obecnie może podszlifować skandynawski
Można kupić piwo i nie pić go, dać zulowi itp. a i tak to się zwróciło.

Aha i dopiszę, na 32 calach przez F1 Multiliga Bundesligi wygląda fatalnie, raz były piksele na dole przez krawędź ekranu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzień lub dwa nie używałem Viaplay na Kodi i teraz nie chce mnie zalogować. Błąd Viaplay. Próbowałem już czystej instalacji zgodnie z poradnikiem kodiwpigulce i po przepisaniu kodu aktywacyjnego na stronie viaplay aplikacja ponownie ma błąd logowania. Sprzęt to mibox s 4k. Na dekoderze i pc działa. Pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kisiel95 napisał(a):

Kiedy C+ ma problemy to nic nie piszecie, a kiedy Viaplay ma jakiś problem to od razu kanonada postów.

Kisiel proszę zrozum że awarie w Canal+ zdają się rzadko(podobna awaria miała miejsce równe 4 lata temu). TVP podczas mundialu pokazała że da się robić dobrze transmisji przez internet bez takich wpadek jak w Viaplay.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...