Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość lakiman
18 minut temu, swordfish napisał:

 

I tak źle, i tak niedobrze.

Anteny satelitarnej nie spakujecie na wakacyjny wyjazd, a tablet jak najbardziej. Czy spędzacie w swych salonach 365 dni w roku i nigdzie nie wyjeżdzacie?

 

Podczas wakacyjno- weekendowych wyjazdów ograniczamy dostęp do telewizji, a przynajmniej staramy się go  jak najbardziej ograniczać. ;-)

Po co dzieciaki przyzwyczajać do tego , że zawsze muszą mieć dostęp do tego typu rozrywki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, swordfish napisał:

Oj, dzieci, dzieci. Canal+ przez wiele lat olewał dostęp do internetu i sprzedawał pakiet kablówkom za chore pieniądze tylko do oglądania stacjonarnie. Teraz wchodzi nowy usługodawca, który chce działać odwrotnie. Olewa telewizję, ale chce dać wszystkim dostęp przez neta. Każdy będzie mógł oglądać wszędzie - na Smart TV, tablecie, laptopie czy lodówce ;-)

I tak źle, i tak niedobrze.

Anteny satelitarnej nie spakujecie na wakacyjny wyjazd, a tablet jak najbardziej. Czy spędzacie w swych salonach 365 dni w roku i nigdzie nie wyjeżdzacie?

 

Oj dzieciaku, jesteś mocno do tyłu z ofertą. Mam abonament sat i jeśli chciałbym oglądać poza miejscem zamieszkania, to odpalam Canal+ przez Internet. Gdybym nie miał sat, to bym wykupił ofertę internetową. Wcześniej, przez kilka lat na takie okazje miałem NC+GO, więc mówienie, że jak piłka była w C+ to musiałem zabierać antenę ze sobą jest śmieszne. Idąc tym tokiem myślenia, to jak chcę oglądać przez internet poza domem, to muszę zabierać ze sobą router i rwać kable ze ściany.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, boss509 napisał:

c tym tokiem myślenia, to jak chcę oglądać przez internet poza domem, to muszę zabierać ze sobą router i rwać kable ze ściany.

Gdzie byś teraz nie pojechał na wakacje (morze) apartamenty z Wifi Oledem/Qledem oraz lodówki z Smart TV.

Wystarczy pamietać login i hasło do streamingowej usługi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, lakiman napisał:

Podczas wakacyjno-weekendowych wyjazdów ograniczamy dostęp do telewizji, a przynajmniej staramy się go jak najbardziej ograniczać. ;-)

Zawsze na wielodniowym wyjeździe podczas odpoczynku po całym dniu zwiedzania odpalam sobie to, co jest (tj. telewizja naziemna). A tak to dostęp do TV jest ograniczony jak w przypadku @lakiman

21 minut temu, boss509 napisał:

Mam abonament sat i jeśli chciałbym oglądać poza miejscem zamieszkania, to odpalam Canal+ przez Internet. Gdybym nie miał sat, to bym wykupił ofertę internetową

Też mam abonament sat, ale Canal+ przez internet nie włączam. Przez internet oglądam czasami w**b.tv oraz bydgoską Trójkę (na sat jest Warszawa a naziemnej nie chce zakładać z racji tego że tam nic w niej kompletnie nie ma).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, kingofsouth napisał:

Pojawiła się zakładka:

  • Nadchodzące premiery (filmy/seriale)

Screenshot-20210709-163320.jpgScreenshot-20210709-163334.jpg

Screenshot-20210709-163343.jpgScreenshot-20210709-163354.jpg

Screenshot-20210709-163412.jpg

Już widać, że oferta filmowa jest porównywalna z Netflixem, przynajmniej w tej części, którą można nazwać "filmy na licencji". Ktoś powie "znowu odgrzewane kotlety", ale z reguły jest tak, że filmy, które można obejrzeć w tv, czyli te przerywane reklamami, chętniej ogląda się na różnego rodzaju platformach, a do tego klasyka, która dostaje dzięki emisji w sieci prostu "drugie życie", ma zdecydowanie lepszą jakość. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się ekscytujesz.Z tego co widzę oferta filmowa to dodatek typu " już to kiedyś , gdzieś widziałem". Czyli Netflix , Prime Video, CDA , Playery itp.

Seriale emitowane wcześniej  na kanałach linearnych.

Będą jakieś ciekawe " oryginalsy", nowości z kinematografii krajów gdzie Viaplay już jest dostępny?

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, lakiman napisał:

Ale się ekscytujesz.Z tego co widzę oferta filmowa to dodatek typu " już to kiedyś , gdzieś widziałem". Czyli Netflix , Prime Video, CDA , Playery itp. 

To nie jest ekscytacja. To ocena zasobu. Niczego innego się nie spodziewałem, jeśli chodzi o filmy, bardziej zależy mi na kilku solidnych serialach amerykańskich, których u nas nie ma, a są w szwedzkiej wersji Viaplay, ale z tym będzie trudniej, może trzeba będzie czekać na wygaśnięcie kilku licencji, jakieś przetasowania na rynku. Nawiasem mówiąc :

Rzeczywistość jest taka, że najchętniej ogląda się te filmy, które się już kiedyś widziało 😉 a od nowości jest kino, z pewnymi wyjątkami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, swordfish napisał:

Oj, dzieci, dzieci. Canal+ przez wiele lat olewał dostęp do internetu i sprzedawał pakiet kablówkom za chore pieniądze tylko do oglądania stacjonarnie. Teraz wchodzi nowy usługodawca, który chce działać odwrotnie. Olewa telewizję, ale chce dać wszystkim dostęp przez neta. Każdy będzie mógł oglądać wszędzie - na Smart TV, tablecie, laptopie czy lodówce ;-)

I tak źle, i tak niedobrze.

Anteny satelitarnej nie spakujecie na wakacyjny wyjazd, a tablet jak najbardziej. Czy spędzacie w swych salonach 365 dni w roku i nigdzie nie wyjeżdzacie?

 

Jak wyjeżdżam na wakacje to nie oglądam wtedy TV, bo nie ma na to czasu. Z resztą jestem zdziwiony jak podczas wakacji można tv oglądać. Chyba jakieś kiepskie masz te wakacje. 😀

31 minut temu, Toma441 napisał:

To nie jest ekscytacja. To ocena zasobu. Niczego innego się nie spodziewałem, jeśli chodzi o filmy, bardziej zależy mi na kilku solidnych serialach amerykańskich, których u nas nie ma, a są w szwedzkiej wersji Viaplay, ale z tym będzie trudniej, może trzeba będzie czekać na wygaśnięcie kilku licencji, jakieś przetasowania na rynku. Nawiasem mówiąc :

Rzeczywistość jest taka, że najchętniej ogląda się te filmy, które się już kiedyś widziało 😉 a od nowości jest kino, z pewnymi wyjątkami. 

No ja nigdy nie oglądam filmów, które już widziałem, bo jest dużo innych, równie ciekawych, nowych treści, które chce się zobaczyć. A doby się nie rozciągnie. 

Poza tym te stare filmy są już gdzie indziej, więc nie jest to powód do kupienia tej usługi. 

 

Faktycznie. Nie jest to ekscytacja. To jest wręcz euforia. 🤣😂

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, kamil2505 napisał:

Jak wyjeżdżam na wakacje to nie oglądam wtedy TV, bo nie ma na to czasu. Z resztą jestem zdziwiony jak podczas wakacji można tv oglądać. Chyba jakieś kiepskie masz te wakacje. 😀

 

Masz rację, wakacje są po to odpocząć, spędzić czas z rodziną a nie patrzeć w ekran.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kamil2505 napisał:

Jak wyjeżdżam na wakacje to nie oglądam wtedy TV, bo nie ma na to czasu. Z resztą jestem zdziwiony jak podczas wakacji można tv oglądać. Chyba jakieś kiepskie masz te wakacje. 😀

No ja nigdy nie oglądam filmów, które już widziałem, bo jest dużo innych, równie ciekawych, nowych treści, które chce się zobaczyć. A doby się nie rozciągnie. 

Poza tym te stare filmy są już gdzie indziej, więc nie jest to powód do kupienia tej usługi. 

 

Faktycznie. Nie jest to ekscytacja. To jest wręcz euforia. 🤣😂

To, że ty nie oglądasz, to jeszcze nie znaczy, że akurat te filmy nie cieszą się sporą popularnością. I to właśnie z tych powodów, które wymieniłem : brak reklam, dostępność i lepsza, cyfrowa jakość, zamiast tej pamiętanej jeszcze choćby z kaset VHS, przy starszych produkcjach. Poza tym Te filmy są już gdzieś indziej dlatego, że jest pewna zamknięta pula wytwórni, dystrybutorów i licencji, a platformy działają akurat w tym segmencie na podobnej zasadzie jak kanały TV, z którymi obecnie konkurują. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Toma441 tylko, że to nie jest powód, by tę usługę zakupić.
Nikt specjalnie dla starych filmów nie będzie kupował Viaplay. 
Powód do zakupu Viaplay jest jasny: utrata , przez Canal+/Eleven sportu premium
Filmy/seriale to dodatek i nie ma co myśleć w inny sposób.


  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arkon to ile jest warta obecnie oferta sportowo- filmowa, byś mógł ją wykupić?

Podniosą cenę w przypadku PL i to samo napiszesz. 

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie, Premier League to najlepsza liga świata, nawet piłkarze Bundesligi to przyznali w ankiecie. Z całym szacunkiem do ligi niemieckiej, ale średnio mnie interesują rozgrywki, gdzie mistrz jest znany już przed ich rozpoczęciem. Z LE oglądałem chyba tylko finał.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



...to nie jest powód, by tę usługę zakupić.
Nikt specjalnie dla starych filmów nie będzie kupował Viaplay. 

Podchodzicie do zagadnienia z punktu widzenia osoby, która ma już wykupiony jakiś abonament i tu się zgodzę, wtedy oferta filmowa może nie być ciekawa, bo już ją macie, ale jeśli ktoś dopiero rozważa zakup jakiejś usługi to oferta Viaplay jest jak najbardziej atrakcyjna i może rozważyć jej zakup zamiast HBO czy Netflixa.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...