Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na tv Sony tymi kursorami wywołuje sie tylko pasek postępu z tego co widzę.
To widzisz, zmień na LG

A tak na serio zainstaluj KODI, to rozwiązanie jest wspierane przez Viaplay.
Zmiana transmisji w Viaplay na tvOS też trwa sekundę. Strzałką w dół wywołuje się powiązane wydarzenia.
Fakt, na Android TV tego nie ma
Ta najlepszy streeming i zmiana z transmisji na transmiesje całe wieki a nie sekundę jak w tradycyjnej tv Bo podział ekranu i kilka transmisji na raz to chyba tylko w C+online. A ludzie przy tradycyjnej tv maja to od wielu lat.
Na dekoderach CANAL+? Nie każdy kupuje na swój użytek dekodery zewnętrzne, czy ma moduły CI.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, kisiel95 napisał(a):

To widzisz, zmień na LG emoji1787.png

 

Ten tv nic mi praktycznie nie da lepszego od tego co mam.

12 minut temu, kisiel95 napisał(a):

To widzisz, zmień na LG emoji1787.png

A tak na serio zainstaluj KODI, to rozwiązanie jest wspierane przez Viaplay.
Fakt, na Android TV tego nie maNa dekoderach CANAL+? emoji1787.png Nie każdy kupuje na swój użytek dekodery zewnętrzne, czy ma moduły CI.

10 minut temu, kisiel95 napisał(a):



A tak na serio zainstaluj KODI, to rozwiązanie jest wspierane przez Viaplay.
 

Nie interesuje mnie ten badziew.

 

11 minut temu, kisiel95 napisał(a):


Fakt, na Android TV tego nie maNa dekoderach CANAL+? emoji1787.png 

Nie interesuje mnie tego typu sprzęt i nie odbieram na nim od lat.

13 minut temu, kisiel95 napisał(a):

 Nie każdy kupuje na swój użytek dekodery zewnętrzne, czy ma moduły CI.

A ja mam i mam np podział ekranu np na 4 kanały na ekranie od wielu lat co np taki Viaplay przerasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bredny napisał(a):

Na telefonie Moto G42 obraz od początku ścina.

 

Godzinę temu, bredny napisał(a):

Za to na Poco X3 Pro było wszystko w porządku a teraz od tygodnia mecze są ucięte u góry ekranu i pokazywane w małym kwadracie.

na Samsungu a52s 5G nie ma ścinek, ale obraz nie jest rozciągnięty na cały ekran. Kiedy rozciągnę to ucina obraz do połowy nazw zespołów - dokładniej z lewej górnej strony 1cm od rogu ekranu a z prawej dolnej 1cm od rogu jest napis Premier League. Przez DRM nie da się screenshota zrobić ;)

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, matinen napisał(a):

 

Zauważasz różnicę między niemal wszystkie mecze, a wszystkie mecze? O tę różnicę właśnie mi chodzi. Pamiętam częste dyskusje (nawet na tym forum) dlaczego pokazują ten mecz, a nie inny. Tutaj oglądamy co chcemy.

 

Wcześniej owszem - tak było, ale w ostatnim sezonie już wrzucali wszystko. To co się nie mieściło to trafiało do online. Poza tym jeżeli nawet nie było czegoś to był to mecz drużyn najmniej atrakcyjnych. 

1 godzinę temu, matinen napisał(a):

 

Opakowanie samej transmisji też było słabsze (nie mówię o magazynie który Viaplay ma słaby). Mało spotkań komentowanych ze stadionu. ZERO wywiadów z murawy z byłymi piłkarzami. To robi atmosferę.

 

Akurat brak komentarza ze stadionu uważam za plus, a nie minus. Te "wycieczki" komentorów - bo tak to trzeba nazwać - nie są dla mnie żadnym uatrakcyjnieniem transmisji. A wręcz przeciwnie.  Często pojawiają się problemy przy takich "eskapadach" komentatorskich. 

 

Co do opakowania. Może wywiadów ze stadionów nie było w C+, ale było dużo wywiadów w "Jej wysokość..." czy w programach typu "1 na 1". Tu nie widzę różnicy. Co do jakiegoś studia przed i po - to nie wiem kto ma czas na słuchanie godzinnych "pogawędek" kilku panów w studiu. Wystarczyłby dobrze opakowany magazyn zapowiadający kolejkę, np. w piątki przed pierwszym meczem - i podsumowanie na wzór "Jej wysokość...". 

 

Co do wyboru. Niektórzy go potrzebują chyba tylko po to, by mieć świadomość, że go mają. Finalnie i tak wybiorą to co wszyscy, czyli mecz jednej z popularniejszych drużyn. Oczywiscie w przypadku lig zagranicznych. Więc jeśli miałbym do wyboru 55zł extra za wybór wszystkich spotkań, godzinne "ględzenie" w studiu i komentarz z "wycieczki" komentatora to wolę jednak nie mieć możliwości obejrzenia, np. meczu 14tej drużyny z 12tą drużyna w tabeli  Bundesligi/PL, komentarz z kabiny komentatorskiej i wywiad z opóznieniem, ale za to w tej samej cenie.  

No, ale co kto lubi. ;)

Myślę, że większość wybrałaby moją opcje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@k05 były lepsze oferty na Viaplay. Sam wolę mieć wybór, bo nie zawsze spinam się na hit, nie zawsze oglądam rzeczy które z piłki nożnej byłyby hitem. Np. teraz przerzuce się na żużel, a Getafe - Barcelona i tak bym nie obejrzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie twierdzę, że nie byłoby ludzi, którzy nie obejrzeliby meczu 12-tej z 14-tą w tabeli Bundesligi czy PL. Pewnie ktoś by się znalazł, ale jak widać po Viaplay, niekoniecznie to się musi zwracać.

Poza tym sam Kołodziejczyk w jakimś wywiadzie opowiadał o studiu przed jednym z hitowych meczów PL, który był napakowany wywiadami z różnymi piłkarzami tych drużyn. O ile dobrze pamiętam mówił coś o 6 tysiącach widzów. 😂 Jest sens? Koszty pewnie większe niż zysk. 

Edytowane przez k05
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Viaplay też miała znaczenie sytuacja w Skandynawii (w sprawie ich rynku reklam). Poza F1 i hitu Premier League (ew. również jak polski klub gdzieś zagra w europejskich pucharach gorszej rangi to też mogą zyskać, Raków wiemy, że gdzieś zagra jesienią) nie mają jakiś popularnych praw. KSW za taką kasę (przy gorszych kartach) też się nie sprzeda. F1 (jak tu niektórzy pisali) jest kupowany w F1 TV.

Szczerze myślę, że pewne rzeczy są jeszcze do podbicia wartości Viaplay, przegapiony marketing w pewnych względach, ale są pewne ruchy w tej materii. Dobrym rozwiązaniem byłby pakiet z reklamami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C+ kupując akcje w Viaplay zdobył jeszcze jedną cenną wiedzę. Dokładnie wie, który mecz ligi angielskiej i niemieckiej (a także pozostałych praw Viaplay) był oglądany przez danych widzów - i co najważniejsze - ilu ich było. To może być naprawdę mocny argument przy ewentualnych kolejnych przetargach na te prawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, k05 napisał(a):

Ja nie twierdzę, że nie byłoby ludzi, którzy nie obejrzeliby meczu 12-tej z 14-tą w tabeli Bundesligi czy PL. Pewnie ktoś by się znalazł, ale jak widać po Viaplay,

Są kibice, którzy oglądają mecze swoich drużyn obojętnie czy aktualnie grają o mistrza czy bronią się przed spadkiem.

Są też oglądacze, którym wszystko jedno co leci byle by było w 4K i grały głośne aktualnie drużyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod warunkiem że to nie są ochłapy z rodzimej ligi, wtedy nawet je się opłaca transmitować, bo widz i tak się znajdzie. Z perspektywy czasu można powiedzieć , że nowy bądź inny nadawca u nas, który jest zechciałby zdetronizować Canal+ musiałby zrobić 2 rzeczy.... odebrać im Ekstraklase i nie udostępniać pod żadnym pozorem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cidik gdy Eleven wchodził do Polski też było bardzo głośno o tym, że chcą mieć Ekstraklase u siebie i podebrać ją C+.

Moim zdaniem, gdyby jej wtedy nie odpuścili to krajobraz na rynku praw sportowych byłby inny. Myślę, że lepiej by na tym wyszli niż zabierając im sprzed nosa hiszpańską, francuską, włoską i LM piłkarzy ręcznych, którą się później nawet podzielili. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, czerstwy napisał(a):

Bo większość interesuje tylko najwyższy poziom z danej ligi a nie ochłapy.

I to wlaśnie odróżnia kibica od oglądacza. OK, ja rozumiem oglądaczy ale oni nie rozumieją prawdziwych kibiców .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech oni dadzą sobie spokój komentowania ze stadionu- zysk niewielki w perspektywie ciągnących problemów z brakiem synchro dźwięku. Mecz z odtworzenia Chelsea-Liver i bramki się najpierw słyszy a potem widzi. 
Poza tym pod koniec meczu kilka mocnych spadków jakości jakby. Ale profil niższy wskakiwał 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, matinen napisał(a):

Dlatego dla mnie najlepiej żeby prawa przejął jakiś inny streaming typu Amazon.

Wtedy wszystko zostałoby w jednej usłudze, w lepszej jakości i nadal wszystkie transmisje. Amazon głównie zarabia na swoim sklepie, a streaming jest tylko dodatkiem. Jeśli już, to oni przejęliby całe Viaplay, bo na bogatych rynkach da się na streamingu zarobić. Nowy CEO Viaplay jest po to żeby w pierwszej kolejności opylić całość, ale Amazon np. we Francji poczekał aż Ligue 1 wróci do ponownego przetargu i wtedy kupili taniej. Ich stać żeby przejąć całe Viaplay łącznie z przepłaconymi prawami, ale potrafią też liczyć i mogą czekać aż prawa wrócą do ponownego przetargu, tyle że samą Polską to nie będą zainteresowani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, k05 napisał(a):

C+ kupując akcje w Viaplay zdobył jeszcze jedną cenną wiedzę. Dokładnie wie, który mecz ligi angielskiej i niemieckiej (a także pozostałych praw Viaplay) był oglądany przez danych widzów - i co najważniejsze - ilu ich było. To może być naprawdę mocny argument przy ewentualnych kolejnych przetargach na te prawa.

Tak nie do końca. Anglików z Premier League przy ewentualnych negocjacjach np. z C+ nie bedzie obchodziło ilu ludzi oglądało mecze w internecie.

A to z nimi będą raczej musieli negocjować bo mimo iż VP kupił prawa do chyba 2026 to nie zapłacił za nie w całości tylko w rocznych ratach.

Nie wiadomo nawet czy VP zapłacił za sezon 23/24 w całości.

A negocjacje tak czy siak będą bo C+ raczej nie zgodzi się na przepłaconą cenę jaką VP sobie wynegocjował, a której C+ nie przebił.

A może w to wszystko wejdzie kto inny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.viaplaygroup.com/sites/default/files/pr/20230720_viaplay_report_presentation_q22023.pdf

Exit in the form of disposal, partnering or winding down the businesses.

Rozważają 3 możliwości:

1. Sprzedaż udziałów.

2. Nawiązanie partnerstwa.

3. Całkowite wycofanie się z kraju.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...