Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 7.07.2021 o 12:37, wislok napisał:

Eleven startował z Serie A, Ligue1, La Ligą na wyłączność i miał to już wtedy być koniec C+. Nic takiego się nie wydarzyło, Eleven musiał zmienić właściciela by się utrzymać. Tu mamy tak Bundesligę, za rok dopiero Premier League, za dwa F1. Tu mogą być różne ciekawe konfiguracje, sublicencje, bo znowu może się biznes nie spinać. 

Tylko umowy z ww lig były na trzy lata. Teraz PL jest sprzedana na 6 lat a Bundesliga na 9 sezonów. To robi sporą różnicę.

Mając VIAPLAY + Eleven dostaniemy za niecałe 50 zł z piłki kopanej:

Bundesligę, Premier League, Serie A, Ligę Europy, Ligę Konferencji, pół hiszpańskiej La Liga, francuską (wybrane mecze), portugalską. Mogliby kupić rosyjską i MLS. To wszystko za 50 zł gdzie wartość pieniądza jest dużo niższa niż 10 czy 20 lat temu. To tak jakbyśmy musieli płacić 150-200 zł za sam sport przeliczając wartość rynkową sprzed kilkunastu lat.

 

 

 

 

 

Edytowane przez bredny
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 zł  to bardzo atrakcyjna cena zważywszy że w Szwecji to 146 zł. Wiadomo że inny poziom życia i zarobki ale i tak to jest ponad 100% taniej.

Passy na pewno będą tak jak na innych rynkach ( Norwegia , Dania).
Według mnie do praw sportowych mogą dodać jeszcze NFL i bym się nie obraził. 
Jeśli chodzi o jakość transmisji live to korzystałem przez pewien okres z szwedzkiej wersji i przez przeglądarkę było wyłącznie 720p.

Jestem ciekaw jak to będzie wyglądało w PL. w dedykowanej aplikacji bo tylko przez z nią będzie można oglądać 4K.

 

Edytowane przez jackpol
  • Dzięki 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to za różnica? Przez lata te same prawa były dostepne legalnie tylko na jednej platformie cyfrowej i nikt z tego powodu nie płakał, że sporo osób nie miało możliwości oglądania, nie ma obowiązku nadawania na tv satelitarnej do końca świata. Nowy gracz wydał więcej pieniędzy na prawa i to on decyduje, w jaki sposób zamierza je transmitować. A internet dziś to szersza możliwa baza abonentów, aniżeli platformy cyfrowe z umową na dwa lata.

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, kingofsouth napisał:

Jak to u nich cenowo wygląda?

Passy generalnie u nich były jak narazie na rozgrywki golfowe , UFC , oraz na weekendowy dostęp do wszystkich wydarzeń sportowych. Nie pamietam cen dokładnie ale super tanio nie było.

Obstawiam jednak że raczej mogą zwiększyć cenę. Polacy nie są przyzwyczajeni do płacenia passów. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.07.2021 o 07:42, DamPrz napisał:

Z tego co pamiętam to jak jeszcze było nSport to był taki jeden rok że w platformie nC+ było prawie wszystko - chyba angielska z ligą mistrzów itd.

Ale trwało to krótko, chyba 1 sezon.

Potem pojawił się Eleven, który zabrał część praw. (15 zł / m-c)

Następnie Polsat Sport Premium (20-30 zł / m-c)

Teraz jakiś streaming (34 zł / m-c)

a Canal Plus nie stanieje

 

Zmowa, żeby tylko biedne Polaczki dostały po d*pie

 

Gdzie to oglądać? Na laptopie, czy nowy telewizor z nowym Smartem?

Żadna zmowa tylko dewersyfikacja produktów, których cena rośnie. Co jakiś czas ktoś nowy przejmuje pakiety premium. A te dobrze, że od czasu wejścia Eleven są dostępne dla każdego a nie tylko abonentów jednej platformy satelitarnej jak to było przez 20 lat w C+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jackpol napisał:

Passy generalnie u nich były jak narazie na rozgrywki golfowe , UFC , oraz na weekendowy dostęp do wszystkich wydarzeń sportowych. Nie pamietam cen dokładnie ale super tanio nie było.

Obstawiam jednak że raczej mogą zwiększyć cenę. Polacy nie są przyzwyczajeni do płacenia passów. 

 

Czyli jak nie passy to cena i tak będzie większa. Dzieki , potwierdzasz moje przypuszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, jackpol said:

ale i tak to jest ponad 100% taniej.

 

 

W sensie będą dopłacać za użytkowanie? :D

Podziwiam optymistów, którzy uważają że to dobra zmiana- koszt 34zł za bundesligę i PL można między bajki włożyć, a co najważniejsze to wątpliwa jakość streamu. Nie widziałem jeszcze na oczy akceptowalnego poziomu fps-ów na żadnej apce czy przeglądarce w kontekście relacji live na dużym ekranie.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
Godzinę temu, wK. napisał:

Panowie i panie🙂nie mam dostępu do szybkiego internetu. w najbliższych latach też nie.. Podlasie. Podejżewam  że cała ściana wschodnia też. to co to za oferta. Jak nie dadzą przez sat  to ...

Masz dwie możliwości. Orange Flex z nielimitowanym Video Pass. Ewentualnie jak masz się z kimś zrzucić to Starlink.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Wodnik Szuwarek napisał:

Masz dwie możliwości. Orange Flex z nielimitowanym Video Pass. Ewentualnie jak masz się z kimś zrzucić to Starlink.

Na tę chwilę nie ma Viaplay w Video Pass co zrozumiałe, ale jednocześnie nie ma 100% pewności, że będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
9 minut temu, salva napisał:

Na tę chwilę nie ma Viaplay w Video Pass co zrozumiałe, ale jednocześnie nie ma 100% pewności, że będzie.

Jest Netflix, HBO Go, Canal+ Online, Ipla, Player, WP Pilot. Musi być też Viaplay 😀 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, tyrla said:

Np. Mi Box S.

I na takim urządzeniu niby np nc+go czy upc działa płynniej niż na ich stronach/apkach? Ewentulnie inne źródła transmisji które są przetestowane, sprawdzone? Streamy nielegalne mnie nie interesują.
Na dużym tv widać mega różnicę niestety w płynności. To samo tyczy się np apki tvp sport na WebOs.
Przerażające jest trochę że niektórzy nie widzą różnicy i szatkowany obraz przy relajach live np w sporcie im nie przeszkadza.
 

Edytowane przez utede
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, utede napisał:

I na takim urządzeniu niby np nc+go czy upc działa płynniej niż na ich stronach/apkach?

NC+Go nie da się zainstalować na tym urządzeniu. Działa tylko na smarton/tablet/laptop. Możesz zainstalować Canal+Go. A czy działa płynniej, to nie mam pojęcia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...