Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

51 minut temu, bgmnt napisał(a):

Pytałem o nadawcę z naszego kraju, a nie z takiego co ma 1/5 mieszkańców Polski i specyficzne prawo i CHF pod sobą bo to żadna baza porównawcza.

Podałem przykład jak powinno to wyglądać.. przecież wcześniej Eleven leciał w 4K w C+ rozgrywki tez w UHD z DD+ co już był niezły efekt, może nie czuję się tego jak przy Dolby Atmos w Sky ale mecze przy DD+ na C+4K już świetnie czuć atmosferę stadionu podczas meczu.. 

 

A teraz mamy sytuację że zabrali dla siebie licencje i nie masz gdzie nawet obejrzeć w UHD.. i tyle z tego [beep]u jakim jest viaplay mamy..  powinni ich wywalić za coś takiego.. 

 

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@escapers

Eleven 4K przez jakiś rok leciał z dwóch transponderów, z czego abonenci Polsatu mieli przekaz "4K" w 10-12 Mbps dodatkowo wyłączany na czas transmisji w PSP bo miejsca nie było.

O tym jak wyglądało HDR na transmisjach innych niż Ekstraklasa w C+ przez kilka lat też jest tutaj masa postów.

Więc ponownie - przestań romantyzować bo naprawdę nie ma czego. W podpisie też jakoś masz platformę nadającą poza PSP 1 i 2 totalne badziewie na satelicie, a nie chociaż minimalnie lepsze Canal+ z ich paczką premium, więc jak się do tego przyzwyczaiłeś to dlaczego nie do Viaplay ;).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, PawelTSW napisał(a):


 

 


Aż takiego dramatu nie ma, nie przesadzaj.

 

Włącz na wypasionym tv 75 cali jak ma osoba która o tym pisze.

4 godziny temu, tyrla napisał(a):

Ale były zapowiedzi że mecze PL będą w 4K ? Były. A argument że nie ma kanału linearnego w Polsce to jakoś mnie nie przekonuje.

Osobnik pisze że u kogoś było słabe 4K teraz nie ma nawet uczciwego Full HD🤣

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, czerstwy napisał(a):

na wypasionym tv 75 cali jak ma osoba która o tym pisze.

Tego nie napisał, ja mam 55 i odnoszę się do tego. 

Nie jest aż tak źle, jak inni twierdzą (chyba że mają 75 cali, to może i jest dramat, tego nie wiem). Natomiast osób z tv 75 cali to za wiele jednak nie jest:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy wystarczająco długo się przyzwyczajać, to do wszystkiego można. Gorzej, że systematycznie od pewnego czasu obniżają jakość filmów i seriali, ciekawostka, że bitrate tną wszędzie, również w skandynawskich wersjach, do tych samych, niższych wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, czerstwy napisał(a):

neguj czyjeś wypowiedzi  odnośnie jakości.

Czy on w każdym poście pisze, że ma tv 75 cali? No nie w każdym,więc odnoszę się do ogółu, że jakość nie jest dramatyczna i da się oglądać.  Nikt nie mówił o 75 calach, bo większość takich tv nie ma.

Nic dziwnego, że mu nie pasuje, niech zmieni tv na 55 :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, czesiu9 napisał(a):

W sprawie dźwięku 5.1 viaplay odpowiedziało tak:

Dzień dobry, w naszej aplikacji funkcja dźwięku 5.1 nie jest dostępna na urządzeniach z androidem. 

Niestety wychodzi na to, że to prawda, bo tam gdzie na Apple TV jest  5.1, na nvidii shield tylko stereo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Delta21 napisał(a):

Niestety wychodzi na to, że to prawda, bo tam gdzie na Apple TV jest  5.1, na nvidii shield tylko stereo.

Jako, że używam Kodi dla filmów i seriali nie zauważyłam nawet, że brak 5.1 na Android TV w aplikacji, ale faktycznie jest stereo, przynajmniej u mnie. Dziwne, aż z ciekawości sprawdzę więcej tytułów, bo to aż nie do wiary, żeby była taka niedoróbka od lat.

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, LorDx napisał(a):

Nieda się zarobić samym 4k, skoro jest nowoczesna komuna czyli monopol, kupisz nawet VHS albo pójdziesz na spacer.

I tu jest problem, że pozwoli na sprzedaż praw komuś, kto nie jest wstanie dostarczyć treści w takiej jakości jaka była do tej pory.. 

 

8 godzin temu, bgmnt napisał(a):

W podpisie też jakoś masz platformę nadającą poza PSP 1 i 2 totalne badziewie na satelicie, a nie chociaż minimalnie lepsze Canal+ z ich paczką premium, więc jak się do tego przyzwyczaiłeś to dlaczego nie do Viaplay ;).

Tu nie chodzi o przyzwyczajenie.. po prostu kiepska jakość.. fatalne detale.. dźwięk jak z puszki.. transmisja sportowa straciła swój urok.. to tak jakby iść na mecz przed stadion.. bo zamknięty mecz dla kibiców.. niby jesteś.. niby słyszysz, ale co z tego..

 

a z C+ się rozstałem jak stracili prawa do PL.. pozostał u mnie tylko C+4K dla transmisji meczów, które łaskawie wywalczyli dla siebie i nadają w UHD.. oraz dla funkcjonalności C+ online, której obecnie nikt nie oferuje na rynku (a dokładnie mullti-live).. a polsat bo rodzinka jednak potrzebuje trochę TV.. a ja przy okazji wziąłem D+.. 

 

4 godziny temu, PawelTSW napisał(a):

Nic dziwnego, że mu nie pasuje, niech zmieni tv na 55 :D

Jakbyś zaczął oglądać na 75" to już byś nigdy nie wrócił do tych 55".. a to że dla Ciebie jest to ok, nie znaczy że dla innych również.. jakby była alternatywa (niech będzie droższa) to miałbym to gdzieś, ale tego co oferuje viaplay nie da się oglądać.. co jakiś czas próbuje, z nadzieją że coś się zmieniło.. ale ciągle to samo.. aż razi po oczach.. ale najgorsze że przez takich jak Ty czy bgmnt oni będą zbijali $$$ a nam dadzą za t same jakościowe ochłapy.. tak aby tylko było.. 

 

3 godziny temu, LorDx napisał(a):

Po co dyskusja, to jest robione pod ilość nie jakość, żeby zarobić musza tłuc milionami subskrypcje. Nieda się zarobić samym 4k, skoro jest nowoczesna komuna czyli monopol, kupisz nawet VHS albo pójdziesz na spacer.

Bo może do nich to w końcu dotrze.. i w wreszcie zainwestują w lepszą jakość.. a tak jak się wszyscy będą na to zgodzić to zostaniemy przy 720p.. 

Edytowane przez escapers
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minutes ago, escapers said:

a z C+ się rozstałem jak stracili prawa do PL.. pozostał u mnie tylko C+4K dla transmisji meczów, które łaskawie wywalczyli dla siebie i nadają w UHD.. oraz dla funkcjonalności C+ online, której obecnie nikt nie oferuje na rynku (a dokładnie mullti-live).. a polsat bo rodzinka jednak potrzebuje trochę TV.. a ja przy okazji wziąłem D+..

Przecież C+ nie nadaje już PL w UHD. A te dwa mecze tygodniowo co daje w HD to jest przekaz Viaplay, z ich komentarzem itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy są producenci telewizorów lub przystawek smart tv, które na pilocie do urządzenia mają dedykowany klawisz do Viaplay? Szwedzi nie podbiją świata jak Netflix, YouTube czy Disney+ jak są na pilocie nieobecni. Skąd zwykły Kowalski ma się dowiedzieć, że istnieje taki serwis jak Viaplay i o możliwości dostępu na telewizorze? Nie wszyscy grzebią głęboko w sklepie z aplikacjami i w ustawieniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, escapers napisał(a):

Bo może do nich to w końcu dotrze.. i w wreszcie zainwestują w lepszą jakość.. a tak jak się wszyscy będą na to zgodzić to zostaniemy przy 720p.. 

 

A jak ich zmusisz ? będziesz hejtował 3 lata? Bo tyle trwają ich obecne prawa ? bo ci się należy.

Jeśli nie  muszą to nie zrobią nic, tylko jakaś kosmetyka związania z błędami itd albo zrywaniem.

inwestycja w 4k i rezerwacja pasma musi być o wiele większa, w polskich realiach na masową skale, grozi karami w milionach od UKOiK, bo tak ludzie nauczyli urząd w donosach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy są producenci telewizorów lub przystawek smart tv, które na pilocie do urządzenia mają dedykowany klawisz do Viaplay? Szwedzi nie podbiją świata jak Netflix, YouTube czy Disney+ jak są na pilocie nieobecni. Skąd zwykły Kowalski ma się dowiedzieć, że istnieje taki serwis jak Viaplay i o możliwości dostępu na telewizorze? Nie wszyscy grzebią głęboko w sklepie z aplikacjami i w ustawieniach.
Przesadzasz, nie wydaje mi się, żeby to był problem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Awantura robi opozycja i operatorzy, że ustawa Lex Pilot zmusza, aby kanały TVP były na początku listy kanałów. Rozumiem, że to jest problem. A obecność dedykowanych klawiszy do YouTube i Netflix na pilocie, przy braku klawiszy do serwisów europejskich nie jest problemem? UE nie protestuje?

Zupełnie inny byłby odbiór i rozpoznawalność, gdyby Viaplay miał swój klawisz na pilocie. Czy w krajach skandynawskich są piloty z przyciskiem Viaplay?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...