Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@utede W liniowej oglądam tylko sport, a tak to bluray 4K i lepsze jakościowo pozycje z platform streamingowych. Jestem zdania, że warunki oglądania powinno się optymalizować pod swoje najlepsze dostępne źródło treści.
Edit: mam TV na ramieniu, więc jak już mnie bardzo jakość denerwuje i nie mam alternatywy, to mogę pchnąć TV bliżej ściany zwiększając odległość o 20 cm.

Edytowane przez Drmscape
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam taki problem. Oglądaliśmy dzisiaj że znajomym testy F1, później mecz i nie wiem czym to jest spowodowane ale jeżeli Ja uruchomiłem pierwszy transmisję (android tv - TV Sony X90K lub Chromecast 4 4K) a on drugi (Mi Box S 4K)

To u niego pojawiały się co jakiś czas takie mikro przycięcia, nie wiem jak to nazwać. Obraz się nie zaciął ale jak się oglądało to było widać taki przeskok o parę klatek. Ale jeżeli on włączył pierwszy a ja drugi to wszytko było ok. Macie jakiś pomysł czym może to być spowodowane ? Próbowałem później u siebie takie kombinacje i u mnie było ok jak oglądałem na  dwóch urządzeniach jednocześnie, bez względu gdzie najpierw uruchomiłem transmisję.

Edytowane przez mgaw89
Literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Viaplay nie potrafi ogarnąć nawet swojego logo. Dwa streamy tego samego studia i każdy z innym logo.

Jeden w transmisji United - Barcelona ma duże logo z podpisem poniżej.

Drugi w transmisji Lech - Bodo  ma "normalne" małe logo z podpisem po prawej stronie. 

To takie trudne zdecydować się na jedną wersję po wielu miesiącach działalności? Osobiście wolę mniejszą wersję. Ciekawe jakie logo wrzucą już na samym meczu?

P.s. Brzęczek w studio 🙄. Za chwilę będzie "ekspertem" w każdej redakcji.

Edytowane przez matinen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logo zależy od CDNa z którego sygnał wychodzi.

Ta wersja z dużym ma zazwyczaj jeszcze gorszą jakość niż z małym, mimo tego samego teoretycznego bitrate :).

Czasami nawet te same transmisje lecą w dwóch wersjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mgaw89 napisał(a):

Witam. Mam taki problem. Oglądaliśmy dzisiaj że znajomym testy F1, później mecz i nie wiem czym to jest spowodowane ale jeżeli Ja uruchomiłem pierwszy transmisję (android tv - TV Sony X90K lub Chromecast 4 4K) a on drugi (Mi Box S 4K)

To u niego pojawiały się co jakiś czas takie mikro przycięcia, nie wiem jak to nazwać. Obraz się nie zaciął ale jak się oglądało to było widać taki przeskok o parę klatek. Ale jeżeli on włączył pierwszy a ja drugi to wszytko było ok. Macie jakiś pomysł czym może to być spowodowane ? Próbowałem później u siebie takie kombinacje i u mnie było ok jak oglądałem na  dwóch urządzeniach jednocześnie, bez względu gdzie najpierw uruchomiłem transmisję.

 

Ogólnie po włączeniu na Mi box transmisji w Viaplay są takie przeskoki, które z czasem ustają. Ale podobno to na większości Android TV jest taki efekt właśnie z tą aplikacją. U mnie czasem zauważyłem, że jak transmisję włączyłem po raz pierwszy to problemu nie było, ale jak przełączyłem na inną to się pojawiły i potrzeba kilku minut jak to się unormuje. Z odtwarzaniem filmów i seriali nie ma problemu. Połączenie wydajności sprzętu z jakością aplikacji na platformie

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, matinen napisał(a):

Viaplay nie potrafi ogarnąć nawet swojego logo. Dwa streamy tego samego studia i każdy z innym logo.

Jeden w transmisji United - Barcelona ma duże logo z podpisem poniżej.

Drugi w transmisji Lech - Bodo  ma "normalne" małe logo z podpisem po prawej stronie. 

Logo swoją drogą, ale te transmisje różnią się rozdzielczością.

2 minuty temu, lakiman napisał(a):

Mecz Lecha z Bodo jest w 1080p? :(

Tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli trzeba samodzielnie wszystko sprawdzić, bo dane z netu to kołowrót, nie wiadomo co do czego i na ile pewne.


Czekam na jakąś konkretną analizę…

fa0e8c8b27a4b5424a0c70535025a3ed.jpg

Oglądając w robocie na smartfonie widziałem różnicę pomiędzy Viaplay, a F1TV, ale moc kompresji poczułem dopiero w domu na dużym TV. No ja nie jestem w stanie oglądać Viaplay u siebie na TV. Tablet to max.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, all999 napisał(a):

Czekam na jakąś konkretną analizę…

fa0e8c8b27a4b5424a0c70535025a3ed.jpg

Oglądając w robocie na smartfonie widziałem różnicę pomiędzy Viaplay, a F1TV, ale moc kompresji poczułem dopiero w domu na dużym TV. No ja nie jestem w stanie oglądać Viaplay u siebie na TV. Tablet to max.

 

Jeśli faktycznie F1TV ma te 6 Mbps w HEVC to przewaga wobec Viaplay z 5 Mbps w H264 jest miażdżąca.

Teraz rozumiem czemu fani F1 mając Viaplay na podorędziu kupują F1TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 

16 minut temu, kornerek napisał(a):

Mun  Bar tizen raz mnie wywaliło i komunikat coś poszło nie tak i kod błędu..ale odpaliłem i idzie dalej normalnie...Generalnie to jest loteria tylko abonament trzeba płacić niestety regularnie 

Oglądasz mecz na przystawce 4K od UPC?

Najlepiej to wygląda na Apple TV 4K. 0 spadków jakości, stream działa najbardziej stabilnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@reniferek334 a na czym oglądasz?

Wczorajszy mecz United Barca oglądałem w pubie na chyba przystawce mibox. Żadnego zacięcia, "tylko" 2x zgubiło ostrość i włączył się profil klatkowy a'la 240p :D natomiast oglądało się komfortowo bo z 3-4 metrów na tv ok 40".

Takie warunki są odpowiednie do tego tworu. Mamy XXI wiek i płacimy za usługę która powinna być co najwyżej mobilna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, lakiman napisał(a):

Na 

Oglądasz mecz na przystawce 4K od UPC?

Najlepiej to wygląda na Apple TV 4K. 0 spadków jakości, stream działa najbardziej stabilnie.

Czy ma znaczenie, której generacji jest Apple TV, żeby bez problemów oglądać mecze z Viaplay?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...