Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, GrubyBubu napisał:

I cyk nagle sport w 720p wyglada obłędnie a na Canal+ w 1080 już bardzo marnie… cuda panie się dzieją z tym Viaplay :)

Bo widzisz. Im bliżej startu, tym wymagania i oczekiwania entuzjastów proporcjonalnie jakoś maleją.

Miała być oferta zbliżona do Szwecji, ale zanosi się, że nie będzie. Ale co tam i tak będzie super!

Miała być najwyższa jakość a zanosi się, że większość będzie w 720p. Ale co tam i tak będzie super!

 

Więc teraz do wszystkich malkontentów, krytyków i narzekaczy:

Jest super, jest super, więc o co Wam chodzi???  :P

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, vigoo napisał:

Miała być najwyższa jakość a zanosi się, że większość będzie w 720p. Ale co tam i tak będzie super!

 

 

Jest super masz rację. A tobie o co chodzi?

Nie możesz się pogodzić z tym , że nie tylko hejt jest na forum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, vigoo napisał:

 

 

Więc teraz do wszystkich malkontentów, krytyków i narzekaczy:

Jest super, jest super, więc o co Wam chodzi???  :P

 

Przecież blisko 100% wpisów dotyczących Viaplay to tylko i wyłącznie krytyka. I to nie tylko usługi, jako takiej, ale kogokolwiek, kto widzi w starcie nowej usługi jakieś tam pozytywy. Malkontenci, krytycy i narzekacze mają tu akurat duże pole do popisu i myślę, że nie trzeba ich dodatkowo motywować 🙂

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, kingofsouth napisał:

Jest super masz rację. A tobie o co chodzi?

Nie możesz się pogodzić z tym , że nie tylko hejt jest na forum?

Pogodzić? Nie rozśmieszaj mnie. To tylko kolejna usługa streamingowa a nie sens mojego życia, dla którego jestem gotów poobrażac wszystkich w koło, by bronić jej czci, tak jak Ty.

Miało być wielkie WOW, wielkie oczekiwania a z kolejnych zapowiedzi wychodzi tak trochę średnio i dziwi mnie (a może wcale nie) ten szybki zjazd co do oczekiwań poniektórych entuzjastów, ale może entuzjaści streamingu już tak po prostu mają. Czego by nie zrobili i tak będzie zajefajnie, bo przecież to streaming...

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszmy się, że Szwedzi widzą w naszym kraju potencjał do dalszego rozwoju i chcą u nas udostępnić swoją usługę. Na pewno przeprowadzili odpowiedni research i wiedzą, że u nas jest duża konkurencja, której nie wytrzymał południowoafrykański Showmax.

Życzę im szczęścia i powodzenia. Dla nas oznacza to dodatkową platformę więcej. A płaczącym za brakiem np. Bundesligi w telewizji, bo przecież do tej pory była w ich ulubionej telewizji kodowanej, mogę napisać jedno. 30-40 lat temu wszystko mieliśmy w Polsce w 2-3 kanałach telewizyjnych. I mieliśmy wszystko transmitowane w telewizji dostępnej dla wszystkich - NBA, Tour De France, Ekstraklasę, żużel, Wimbledon, F1, Oscary, Grammy. Nikt nic nie kodował, nikt nie kazał kupować dodatkowych pakietów. Podłączałeś antenę naziemną i leciało z telewizora. Nawet reklam było mało, tyle co kot napłakał. I komu to przeszkadzało?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ekspansja w PL kogoś takiego jak Viaplay to dobry znak, także dlatego, że usługodawca widzi i traktuje nasz rynek jako ten, gdzie są perspektywy. A rynek jako taki sam zweryfikuje czy strategia Skandynawów jest słuszna. (Przykład Showmax )Mam dosyć traktowania Polski jako kraju trzeciego świata w kontekście dostępu do usług, które na zachodzie są standardem. Mamy wystarczającą i dobrej jakości infrastrukturę, żeby zaoferować tutaj usługi na najwyższym poziomie. Po Viaplay przyjdą następni i oby jak najszybciej. Bo zaproponują nieco inną jakość także w podejściu do klienta i przez to szybciej zostaną zweryfikowani tacy nasi dostawcy jak Player czy Ipla, którym się w pewnym momencie wydawało, że wystarczy robić "nic", a biznes sam się będzie kręcił. O C+ już nie wspomnę, tutaj to jest przykład tego, że Polakom wystarczy dać "pół produkt" , a i tak będą się cieszyć, bo nie mają punktu odniesienia. To ja już wolę obserwować Viaplay, który od początku stawia na nas i tu zdecydowali się rozwijać, przed wejściem na inne rynki. Jesteśmy częścią pewniej strategii, a nie rynkiem, gdzie  dostawca usług testuje na klientach własną niekompetencję.

Edytowane przez Toma441
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Pawop napisał:

Wszystko wskazuje na to, że naszej ofercie filmowo-serialowej, będzie bliżej do szwedzkiej niż bałtyckiej.

Szwedzi na stronie mają podział na dostawców treści jest FOX Play (np. Skazany na śmierć, Gotowe na wszystko, Synowie anarchii, Homeland, Salem, Legion) ABC Studio (Quantico, Zagubieni, Gotowe na wszystko), Starz Play

 

Trzeba obserwować czy coś nie znika z Netflixa (Homeland, Skazany na śmierć, Synowie anarchii) z końcem lipca

Edytowane przez Golbi84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lakiman napisał:

@Toma441 ładnie zachwalasz usługę.

Ale czy Twoim zdaniem 720p to jest odpowiednia jakość streamingu w przypadku sportu?

 

Nie wiem czy można to nazwać "zachwalaniem", po prostu nie jestem jednym z krytyków.. Czekam na Viaplay tak samo, jak na Disney +, czy HBO Max. 

Zdaniem ludzi, którzy się na tym znają to jakość wystarczająca, żeby nie powiedzieć najbardziej odpowiednia dla sportu. Wkleiłem nawet w tym temacie dziś artykuł. A biorąc pod uwagę, że Viaplay to usługa skrojona typowo "pod streaming" to 720p u nich może wyglądać niejednokrotnie lepiej przy dynamicznej transmisji, niż np w C+ online. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...