Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Żadna usługa sportowa (streaming) nie ma racji bytu w Polsce. Jak trzeba za cos płacić I nie jest to zgodne z Słowiańska dusza to :
Nie oglądam, słabe, po co jak mogę oglądać za darmo z pirackiego streamu.
Myślę, że nawet promocje, dodawanie do abo , czy też do Chipsów niewiele , by pomogło. Za kilka lat pojawi się nowy gracz....





  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Vojthas napisał:

To bardzo popularna, ale jednak tylko demagogia. Sam zwracasz uwagę na to, że to są dwa różne światy. Więc niby dlaczego poziom kobiecej piłki uważasz za niski na podstawie zderzenia z tym innym światem? Sam sobie zaprzeczasz..

Nie zamierzam robic off topu dlatego tylko odniose sie do zarzutow i koncze dyskusje w tym zakresie.

To nie jest zadna demagogia. To sa fakty. Poziom kobiecej pilki noznej jest bardzo niski w porownaniu z meski wydaniem futbolu. Dowodem na to sa chociazby spotkania pomiedzy kobietami a mezczyznami. Nic sobie nie zaprzeczam.To ze sport kobiet to inny swiat niz sport mezczyzn, nie  powoduje, ze nie mozna tego porownywac zastanawiajac sie skad taka ogromna roznica w popularnosci.  Jest to kluczowe, bo popularność sportu czesto jest skorelowana z jego poziomem. Jesli narzekasz na niska popularność pilki noznej kobiet to nie da sie tego wytlumaczyc nie odnoszac sie do jej poziomu.

 

P.S

Paweł Wilkowicz zaczyna pracę w Viaplay dopiero 15 lipca.

Edytowane przez aboutreka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kamil2505 napisał:

No przecież miało być jak w Szwecji. 😂🤣

Jak inni pisali, że na Łotwie jest kiepsko i tak może być i u nas to jakbyś do wiadomości tego nie przyjmował. 

 

Z taką ofertą serialowo-filmową to raczej nie mają czego szukać. 

To może być dla kogoś dodatek do sportów. Chociaż i to wątpliwe. 

 

Co do drugiego akapitu to aż szkoda strzępić języka. Nie tylko oferta jest ważna? Serio? A co? Akurat oferta jest najważniejsza. Jak oferta jest kiepska to nawet mega wypasiona aplikacja i player tutaj nie pomoże. 

Nikt nie pisał i nie twierdził, że "będzie jak w Szwecji". Sam pisałem, że dobrze by było gdyby oferta była podobna,  gdyby udało im się uzyskać podobne licencje jak w oryginalnej wersji aplikacji. Czy to oznacza, że twierdziłem, że tak będzie? Wziąłeś sobie za cel dyskredytowanie oferty? Twoja sprawa. 

Czytaj posty ze zrozumieniem, a nie przez pryzmat jakiś personalnych ataków. W moim poście piszę wyraźnie, że jakość oferty z czasem nabiera istotnego znaczenia i staje się kluczową. Na początku nadawca jest uzależniony od tego co udało się uzyskać na starcie i o tym pisałem. Klient, który rejestruje się "po raz pierwszy" zwraca uwagę na początku  także na funkcjonalności, im wygodniej, tym łatwiej korzystać z usługi. A na to widać Viaplay kładzie nacisk. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, kingofsouth napisał:

Antena HD, TV Ultra czy TV Trwam , by to zakupiła? 

Pisałeś ogólnie,  że jakby było w naziemnej to by ludzie nie narzekali to odpowiedziałem, że pewnie by nie narzekali, bo tak jak napisałeś będzie "za darmo", a nie za 34zł. Bez znaczenia czy to w TVP, Polskie, TVN czy w innym Zoom TV czy WP. Tylko tyle i aż tyle. 

 

12 minut temu, Toma441 napisał:

Nikt nie pisał i nie twierdził, że "będzie jak w Szwecji". Sam pisałem, że dobrze by było gdyby oferta była podobna,  gdyby udało im się uzyskać podobne licencje jak w oryginalnej wersji aplikacji. Czy to oznacza, że twierdziłem, że tak będzie? Wziąłeś sobie za cel dyskredytowanie oferty? Twoja sprawa. 

Czytaj posty ze zrozumieniem, a nie przez pryzmat jakiś personalnych ataków. W moim poście piszę wyraźnie, że jakość oferty z czasem nabiera istotnego znaczenia i staje się kluczową. Na początku nadawca jest uzależniony od tego co udało się uzyskać na starcie i o tym pisałem. Klient, który rejestruje się "po raz pierwszy" zwraca uwagę na początku  także na funkcjonalności, im wygodniej, tym łatwiej korzystać z usługi. A na to widać Viaplay kładzie nacisk. 

No tak. Byłeś "spokojny jeżeli oferta będzie jak w Szwecji". Teraz się okazało, że tak nie będzie I twierdzisz, że funkcjonalność jest ważna. A ja uważam, że jak nie ma treści to i dobra funkcjonalność nie pomoże. 

 

Co do krytyki. Poczytaj w internecie jakie są komentarze po dzisiejszym ujawnieniu oferty. W większości to sama krytyka. Trudno o pozytywne głosy. No, ale jaka oferta takie głosy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kamil2505 napisał:

No pewnie nie, bo tak marna oferta byłaby za darmo, a nie za 34zł. 😉

Skąd wiesz ze marna? Stacje naziemne wolą się wymieniać jednym serialem. Już nie wspomnę że TVP nie jest za darmo a inne mają reklamy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, kamil2505 napisał:

Pisałeś ogólnie,  że jakby było w naziemnej to by ludzie nie narzekali to odpowiedziałem, że pewnie by nie narzekali, bo tak jak napisałeś będzie "za darmo", a nie za 34zł. Bez znaczenia czy to w TVP, Polskie, TVN czy w innym Zoom TV czy WP. Tylko tyle i aż tyle. 

 

Jest znaczenie,  bo to za darmo to z naszych podatkow. Chodzę do pracy , zarabiam i nie mam ochoty , by jakiś darmozjad, bez pracy , z browarem pod sklepem  co liczy na drapane od państwa oglądał to za nasze wypracowane pieniądze. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, kamil2505 napisał:

Co do krytyki. Poczytaj w internecie jakie są komentarze po dzisiejszym ujawnieniu oferty. W większości to sama krytyka. Trudno o pozytywne głosy. No, ale jaka oferta takie głosy.

Argument z małej wioski pod Warszawą. A czego się w polskim intrenecie nie krytykuje? Jak trzeba za coś zapłacić, to od razu jest skowyt. Powtórzę chyba po raz setny. W momencie wejścia Eleven do Polski, mieli  wszystkie najlepsze ligi europejskie prócz angielskiej i też był płacz, że 15zł za drogo.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Byłbym bardzo spokojny o sukces gdyby była taka jak w Szwecji, co nie znaczy, że twierdziłem, że taka będzie :) Na dziś uważam, że jest optymalna, także pod względem sportowym. Filmowo to pewien "substytut", dodatek do wiodących ofert Netflixa, czy HBO. 

Cały czas twierdzę i twierdziłem, że dla mnie obok zawartości liczy się jakość, bezawaryjność, dostępność i funkcjonalność, bo moim zdaniem tym można sobie klienta "wygrać". Co z tego, że taki GONET jest tani i ma masę ciekawych kanałów, kiedy ich aplikacja i sposób działania usługi, zwyczajnie odstrasza? Co z tego, że C+ szumnie wszedł w streaming i ma czym zachęcić, kiedy zwyczajnie technicznie nie ogarnia ani sprzętu, ani aplikacji? W kwestii Viaplay korzystałem tylko z wersji szwedzkiej i oczywiście oferta mi się spodobała, ale tak samo, a może nawet bardziej prosta w obsłudze, jasna i przejrzysta apka, która zachęca do korzystania i do tego, żeby do usługi wracać. 

 

11 minut temu, kamil2505 napisał:

 

 

Co do krytyki. Poczytaj w internecie jakie są komentarze po dzisiejszym ujawnieniu oferty. W większości to sama krytyka. Trudno o pozytywne głosy. No, ale jaka oferta takie głosy.

Internet ma to do siebie, że głównie jest narzędziem do krytyki - wszystkiego szczególnie to czego się nie zna. 🙂 To nie jest dla mnie punkt odniesienia. Ludzie krytykują głównie dlatego, że Viaplay "zniszczył" obowiązujący porządek i nawet LM w ofercie nie byłaby w stanie krytyki zawrócić. Identycznie będzie po wejściu Disney +, bo zapewne będzie się to wiązało z np. zamknięciem telewizyjnej wersji FOXa w perspektywie. 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Golbi84 napisał:

Skąd wiesz ze marna? Stacje naziemne wolą się wymieniać jednym serialem. Już nie wspomnę że TVP nie jest za darmo a inne mają reklamy. 

Widziałeś jakie produkcje ma mieć Viaplay? Sporo tytułów jest dostępna gdzie indziej. 

Co do drugiego. No ma reklamy i co z tego skoro nie musi się dopłacać extra 34zł?

3 minuty temu, kingofsouth napisał:

Jest znaczenie,  bo to za darmo to z naszych podatkow. Chodzę do pracy , zarabiam i nie mam ochoty , by jakiś darmozjad, bez pracy , z browarem pod sklepem  co liczy na drapane od państwa oglądał to za nasze wypracowane pieniądze. 

Napisałeś ogólnie o tv naziemnej. Ty miałeś na myśli TVP, a ja Polsat albo TVN. Nie widze związku. Druga kwestia. Za abonament RTV każdy posiadający TV powinien zapłacić. Więc to nie jest "za darmo".

3 minuty temu, neblyn napisał:

Argument z małej wioski pod Warszawą. A czego się w polskim intrenecie nie krytykuje? Jak trzeba za coś zapłacić, to od razu jest skowyt. Powtórzę chyba po raz setny. W momencie wejścia Eleven do Polski, mieli  wszystkie najlepsze ligi europejskie prócz angielskiej i też był płacz, że 15zł za drogo.

Tak. Jasne. Najlepiej napisać tak. Najczęściej pojawiają się opinie pozytywne i negatywne. Można zauważyć ile jest pozytywnych, ile negatywnych i jakiś wniosek wysnuć. No to ewidentnie jest więcej negatywnych. 

5 minut temu, Toma441 napisał:

Tak. Byłbym bardzo spokojny o sukces gdyby była taka jak w Szwecji, co nie znaczy, że twierdziłem, że taka będzie :) Na dziś uważam, że jest optymalna, także pod względem sportowym. Filmowo to pewien "substytut", dodatek do wiodących ofert Netflixa, czy HBO. 

Cały czas twierdzę i twierdziłem, że dla mnie obok zawartości liczy się jakość, bezawaryjność, dostępność i funkcjonalność, bo moim zdaniem tym można sobie klienta "wygrać". Co z tego, że taki GONET jest tani i ma masę ciekawych kanałów, kiedy ich aplikacja i sposób działania usługi, zwyczajnie odstrasza? Co z tego, że C+ szumnie wszedł w streaming i ma czym zachęcić, kiedy zwyczajnie technicznie nie ogarnia ani sprzętu, ani aplikacji? W kwestii Viaplay korzystałem tylko z wersji szwedzkiej i oczywiście oferta mi się spodobała, ale tak samo, a może nawet bardziej prosta w obsłudze, jasna i przejrzysta apka, która zachęca do korzystania i do tego, żeby do usługi wracać. 

 

"Optymalna" za 34zł. Haha.  Dobre. 

"Opowieści podręcznej" mam już w Canal+Online, HBO czy HBO GO. 34zł extra za ich "optymalną" ofertę podziękuję. 

 

Mam wrażenie, że oni są przekonani, że Lewandowski i polskie drużyny w pucharach "załatwią sprawę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, aboutreka napisał:

Dowodem na to sa chociazby spotkania pomiedzy kobietami a mezczyznami. Nic sobie nie zaprzeczam.To ze sport kobiet to inny swiat niz sport mezczyzn, nie  powoduje, ze nie mozna tego porownywac zastanawiajac sie skad taka ogromna roznica w popularnosci.  Jest to kluczowe, bo popularność sportu czesto jest skorelowana z jego poziomem. Jesli narzekasz na niska popularność pilki noznej kobiet to nie da sie tego wytlumaczyc nie odnoszac sie do jej poziomu.

Ale nie możesz odnosić poziomu kobiecej piłki do poziomu męskiej. Możesz odnosić poziom Ekstraligi do Frauen-Bundesliga, reprezentacji Polski do reprezentacji Niemiec, ale wszystko w ramach jednego "świata".

 

Dając inny przykład - mam nadzieję, że faktycznie kończący off-topic - nie ulega wątpliwości, że 400 m kobiet jest popularniejsze (przynajmniej w Polsce) niż mężczyzn. Zgodnie z twoją demagogią, powinno być odwrotnie - bo nasze panie od czasów śp. Pani Ireny Szewińskiej nie łamią 50 sekund, panowie robią to notorycznie, mimo że wielkich trofeów, a nawet wielkiej rozpoznawalności im to nie daje.

 

Spotkania pomiędzy kobietami a mężczyznami nie są dowodem na niski poziom kobiecej piłki nożnej. Są za to dowodem na to, że porównywanie sportu kobiet i sportu mężczyzn mają sens tylko w celu dyskredytowania i dyskryminacji sportsmenek. W kontekście poziomu - bo w kontekście popularności są to rzeczy jak najbardziej porównywalne. Ale popularność można wykreować - gdyby patrzono na wyniki, polska piłka nożna męska nie miałaby prawa medialnego bytu, a ma aż trzy poziomy rozgrywkowe w TV.

 

Polska też wkrótce dorośnie, żeby zakochać się w piłce kobiecej - i czuję, że Viaplay się do tego przyczyni. I to jest główny powód, dla którego trzymam za tę platformę kciuki.

(Tak, ostatni akapit ma na celu przede wszystkim uniknięcie ostrzeżenia za całkowity off-topic. :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, kamil2505 napisał:

Widziałeś jakie produkcje ma mieć Viaplay? Sporo tytułów jest dostępna gdzie indziej. 

Co do drugiego. No ma reklamy i co z tego skoro nie musi się dopłacać extra 34zł?

 

Tak. Jasne. Najlepiej napisać tak. Najczęściej pojawiają się opinie pozytywne i negatywne. Można zauważyć ile jest pozytywnych, ile negatywnych i jakiś wniosek wysnuć. No to ewidentnie jest więcej negatywnych. 

"Optymalna" za 34zł. Haha.  Dobre. 

"Opowieści podręcznej" mam już w Canal+Online, HBO czy HBO GO. 34zł extra za ich "optymalną" ofertę podziękuję. 

 

Mam wrażenie, że oni są przekonani, że Lewandowski i polskie drużyny w pucharach "załatwią sprawę".

No właśnie nie bardzo opowieść podręcznej nie ma w Canal+ Online 

https://upflix.pl/serial/zobacz/the-handmaids-tale-2017

 

Właśnie oto chodzi by seriale które leciały na AXN czy FOX dać w jednym miejscu do tego masz produkcje własne Viaplay/Viasat

 

Stawiam że będzie ten serial: https://www.filmweb.pl/serial/Emergence-2019-831131

Edytowane przez Golbi84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, neblyn napisał:

Argument z małej wioski pod Warszawą. A czego się w polskim intrenecie nie krytykuje? Jak trzeba za coś zapłacić, to od razu jest skowyt. Powtórzę chyba po raz setny. W momencie wejścia Eleven do Polski, mieli  wszystkie najlepsze ligi europejskie prócz angielskiej i też był płacz, że 15zł za drogo

Masa ludzi była pro Eleven, nie można być takim ignorantem. Eleven to była nowa jakość na PL rynku. C+ miało transmisję z kilku meczy w danej lidze, nie wiem 1-2 mecze francuskiej, 2 mecze włoskiej. W dodatku ci co mięli C+ zaraz się dowiedzieli że dostaną Elevn za jakieś totalnie grosze. 

 

 

Na Viaplay lidzie narzekają, bo oferta dramat, cena wyższa niż konkurencja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masa ludzi była pro Eleven, nie można być takim ignorantem. Eleven to była nowa jakość na PL rynku. C+ miało transmisję z kilku meczy w danej lidze, nie wiem 1-2 mecze francuskiej, 2 mecze włoskiej. W dodatku ci co mięli C+ zaraz się dowiedzieli że dostaną Elevn za jakieś totalnie grosze. 
 
 
 
I o tym piszemy. Z takim jak Twoje podejście nic nie będzie miało racji bytu.
Sport za grosze , to wlacz TVP Sport i oglądaj.  Eleven za grosze , stracił czesc tego co miał na początku. 
Za grosze prawa sportowe , dobry jesteś.

Czy ty tak zamierzasz przez kila lat tutaj rozpaczać? Było, minęło. Jest nowe.
6 minut temu, darius010 napisał:

Na Viaplay lidzie narzekają, bo oferta dramat, cena wyższa niż konkurencja. 

Na rosnące ceny w sklepach tez ludzie narzekają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, darius010 napisał:

 

Na Viaplay lidzie narzekają, bo oferta dramat, cena wyższa niż konkurencja. 

I prędkość Internetu w wielu miejscach jest problemem, a to bardzo ważne przy transmisjach live dostępnych tylko w Internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, GrubyBubu napisał:

Ale chyba zdajecie sobie sprawę że 99% z Was będzie oglądało ten cały sport w 720p :), wiem że liczycie że jako kraj wybrany będzie inaczej...

Obawiam się że 100% będzie w 720p , chyba że będą pokazywać wybrane mecze Bundesligi w UHD.

Dopiero jak wystartują z F1 w Polsce to dołączą transmisje w 4K

Transmisje 720p na Telewizorze UHD słabo wyglądają.

Ciekawe w jakiej jakości chcą puszczać filmy i seriale?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, darius010 napisał:

. Eleven to była nowa jakość na PL rynku. C+ miało transmisję z kilku meczy w danej lidze, nie wiem 1-2 mecze francuskiej, 2 mecze włoskiej. W dodatku ci co mięli C+ zaraz się dowiedzieli że dostaną Elevn za jakieś totalnie grosze. 

 

 

 

 

  • NC+ na starcie miało wszystko ze sportu po przejęciu Nki
  • Pojawił się Eleven , który zaskarbił sobie forumowicza i miał prawie wszystko z praw sportowych za grosze
  • Po kilku latach jak się okazało to za mało , bo na tym interesu się nie zrobi , a prawa sportowe są coraz droższe.
  • Mamy teraz Viaplay co zgarnął , to co za grosze Eleven już nie był wstanie utrzymać.
  • CDN
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...