Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Łączę się przez fastly i jest odczuwalne przeciążenie. Ale jak uruchomi się, jakoś działa. Oczywiście via Kodi.

Znowu coś z dźwiękiem nie tak.

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na drugą połowę transmisji meczu poszedłem sprawdzić na drugim tv LG 4K WebOS z 2020 po wifi (Orange Światłowód 1Gb /s) i podobnie jak na Samsungu QLED 4K oprócz problemów z dźwiękiem ze stadionu nie zauważyłem żadnych problemów z obrazem,  buforowania,  przycinek.

Edytowane przez lucas2go
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Zuzia napisał:

I jaki Internet. Najmniej problemów mają chyba użytkownicy UPC.

Raczej tak nie jest.

Niepotrzebnie wczoraj wyłączyłem na chwilę transmisję, ponieważ gdy 2 krotnie próbowałem ją włączyć pod koniec 2 połowy zaobserwowałem znowu  "falowanie" jakości.

Takiego zjawiska nie było od ostatniej aktualizacji apki na Androidzie.

Oczywiście dzisiaj mecz z odtworzenia ma najwyższ i równy profil jakości. Jest ok.

Przycięć wczoraj nie było tylko, jakość co chwila spadała.

Na Apple TV było dobrze.

Ewidentnie przy Android TV gdy serwery nie wyrabiają są pewne problemy.

Również mam net od UPC: 750 Mb/s.

 

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, kocik89 napisał:

U mnie idealnie, bez żadnych są spadków. Najdziwniejsze że u każdego działa inaczej.

Tizen ,idealnie cały mecz,poza głosem oczywiście.

Net,lokalny dostawca,na starym koncentryku jeszcze :) , 150 MB/s.

Edytowane przez Adamus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na PlayStation 5 obraz rodem z ery VHS, do tego non stop bufor

Na Androidzie to samo czyli VHS , tyle że bez bufora. 

Na Samsungu obraz płynny bez zacięć ale prawie samo mydło. Pogrzebałem u stawieniach HDR i jakoś dotrwałem do końca transmisji.

Internet 600 mbit/s po światłowodzie w dodatku każde urządzenie na kablu.

Edytowane przez danielpes5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Zuzia napisał:

I jaki Internet. Najmniej problemów mają chyba użytkownicy UPC.

W jednym przypadku internet zły, w drugim urządzenie, w kolejnym może wersja playera zła, w jeszcze innym telewizor. Miało być łatwo i nowocześnie, a jakoś tego nie wydać. W przestarzałych technologiach jak tu niektórzy twierdzą czyli tv naziemnej albo satelitarnej podłączam antenę i oglądam bez problemów i bez względu na sprzęt. To w takim razie pytam się gdzie ta nowoczesność skoro jestem zależny od dostawcy internetu, sprzętu, oprogramowania, wersji i jeszcze nie wiadomo czego?

Edytowane przez opensource
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podniosą cenę, część subskrybentów zrezygnuję, część już obecnie anuluje dostęp do usługi i serwery będą mnie obciążone.

Ale chyba nie na tym ma polegać rozwiązanie.

Z drugiej strony, gdy Canal+ zaproponuje dobrą cenę we wrześniu  za Viaplay nie napawa to już  optymizmem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie i ostatnie KSW jak i wczorajszy mecz bez żadnych problemów. Nie oglądam jednak przez ich aplikację, bo faktycznie "falowanie" jakości miewało czasami miejsce, w Kodi jakoś ta sama transmisja leci w najwyższym profilu jakościowym bez problemu.

W przypadku aplikacji na Android 9 przez pierwsze kilkanaście sekund do kilku minut występują te mikroprzycięcia, potem już działa płynnie ale czasem spada jakość, więc i tak Kodi w tym przypadku jest stabilniejsze.

Internet Orange 80 Mb/s

Xiaomi Mi Box S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, lakiman napisał:

Podniosą cenę, część subskrybentów zrezygnuję, część już obecnie anuluje dostęp do usługi i serwery będą mnie obciążone.

Ale chyba nie na tym ma polegać rozwiązanie.

Z drugiej strony, gdy Canal+ zaproponuje dobrą cenę we wrześniu  za Viaplay nie napawa to już  optymizmem..

Pokraczne myślenie.

Zawsze znajdzie się sposób. Płacenie poprzez kablówkę czy c+ lub jakaś roczna promocja na black friday staną się optymalną opcją.

F1 dojdzie w nowym roku więc cieżko wierzyć, że będą rezygnacje. Rezygnacje może będą z bezpośredniej subskrypcji od viaplay bo bedzie ona najmniej korzystna.

Oni powinni przymysleć czy nie zrobić kanałów viaplay. 

Takowe istnieją na innych rynkach.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odniosłem się do konieczności inwestycji Viaplay w ich infrastrukturę techniczną.

Canal+ Online,Player,  Play now i można wymienić kilka podobnych usług działa-zdecydowanie mniej problemowo.

Dodatkowe kanały w ramach współpracy z Canal+ czy z  kablówkami( IPTV) mogłyby poprawić obecną sytuację.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, opensource napisał:

W jednym przypadku internet zły

Jeśli inne serwisy, wymagające większej przepustowości, działają bez zarzutu, to Internet nie może być zły. Jednak warto podać jaki się ma, bo to też daje pewien obraz. Choćby dlatego, że różni operatorzy mają inne trasy do danego CDN.

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że pisałaś wcześniej o internecie i użytkownikach z UPC że najmniej problemów mają tak jakby inny dostawcy mieli gorszy internet. Nawet na 20Mbps stabilnym łączu powinno działać bez problemów, bo Viaplay nawet do takich wartości się nie zbliża, a większość ma znaczenie szybsze łącza a też mają problemy. Gdzie ta nowoczesność jeśli chodzi o streaming, bo ja jej nie widzę. ;)Zwykły Kowalski kupuje usługę, podłącza internet do urządzenia i ma działać. Niestety to cały czas tylko teoria.

Edytowane przez opensource
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko takie luźne spostrzeżenie było, bo tak się składa, że użytkownicy z tego tematu, którzy posiadają UPC, mają najmniejsze zastrzeżenia (nie będę wymieniała nicków) do Viaplay. Ale zbyt daleko idących wniosków nie należy wyciągać. Zresztą, przy okazji sprawdzę sama jak obecnie idzie przez UPC. Tak, czy owak, stream z Viaplay nie wymaga żadnego cudownego Internetu, to tylko 5 Mbps + zapas na buforowanie.

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...