Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

Wiadomo, że spora część widzów oglądała te rozgrywki głównie albo nawet wyłącznie dla Lewandowskiego.

Ale to jasne, że pewna część polskich kibiców zrezygnuje z oglądania Bayernu Monachium. Niezależnie od tego, gdzie go pokazują. A po odejściu Lewandowskiego i Erlinga Haalanda liga niemiecka stanie się dla polskich widzów de facto drugoligowa.

https://press.pl/tresc/71852,przejscie-roberta-lewandowskiego-do-barcelony-moze-odebrac-widzow-viaplay

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fanów Bundesligi w Polsce przed erą "Lewego" nie brakowało, po prostu z czasem do grona widzów podłączyli się "kibice sukcesu". Więc Ci co zawsze oglądali Bundesligę, to dalej to będą robili.

 

Zresztą Viaplay, gdy podpisywał długoterminową umowę na pokazywanie Bundesligi, z góry musiał założyć, że w pewnym momencie era Lewandowskiego dobiegnie końca (a jedynie mogli nie przewidzieć, że sprawy nabiorą aż takiego przyśpieszenia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio myślicie, że "niedzielni" widzowie Lewego, którzy tłumnie oglądali jego mecze, bo mieli Eleven Sports w pakiecie za grosze i oglądali sobie z nudów meczyki, nagle przeszli do Viaplay "bo Robert"? :D

Za bardzo żymjecie bańką, jaka panuje tutaj na forum. Niektórzy z Was mają wykupione wszystkie kanały ze sportem, ale przeciętny Kowalski ma w nosie, gdzie są mecze. Jak będzie miał wygodnie w pilocie to sobie obejrzy, a jak nie to nie.

Jestem bardzo ciekawy, jaka jest oglądalność topowych meczy Budesligi w Viaplay. Ale pewnie do wyników Eleven Spots / Canal+ bardzo daleko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuję się obydwoma "ryncami" pod postem mingo 

U mnie jest idealnie tak samo 50 Hz lekkie szarpnięcie powiedzmy co 10 sek a przy 60 Hz tego szarpnięcia nie ma jednak obraz jest nienaturalny jakby było to jak pisze mingo 25 Hz 

Nasz problem kolego jest do rozwiązania zainstaluj Kodi i wszytko znika jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki 

Obraz ostry ( dziękuję zuziu za sugestie dotycząca ręcznego wyboru rozdzielczości ) idealna płynność bez szarpania 

Wreszcie po kilkunastu miesiącach męczarni jest tak jak powinno być !!!

Tylko zadam retoryczne pytanie czy naprawdę trzeba aż tak kombinować by móc oglądać viaplay bez problemów? Wstyd panowie z viaplay 

Mam jeszcze jedno pytanie do osób obeznanych z Kodi 

Chromcasta mam ustawionego na 50 Hz ( optymalnie dla viaplay ) 

Jednak np Disney + lub prime video lepiej oglądać na 60Hz 

Czy można tak skonfigurować Kodi by przy zostawieniu 60 Hz obraz poprzez Kodi na viaplay był w 50 Hz ? 

Jeśli to jest wogole możliwe?

Niby można przestawić zawsze chromcasta na te 60 Hz gdy oglądamy coś na innej platformie jednak idealna sytuacja byłaby taka gdy już same Kodi zmieniało by odświeżanie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że coś już działają w kierunku płynności "live" na Android TV, skoro mecze z odtworzenia są już płynne i można bezproblemowo oglądać.

Do pewnego czasu nawet tu zdarzały się zacięcia obrazu.

Chyba, że chodzi tu o serwery, ale wtedy na Apple nie było by też płynności i w miarę przyzwoitego obrazu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Zuzia napisał:

@piotrekj66 we wtyczce Viaplay klikasz w "Ustawienia InputStream Adaptive"  i wprowadzasz jak podane jest na zrzucie w temacie Kodi.

Czy też macie tak że w każdej transmisji trzeba ręcznie wybrać najlepszą jakość? Można to ustawić żeby z automaty wybierał jakość maxynalna bo u mnie zawsze na początku jest najgorsza i sam muszę zmieniać za każdym razem na lepszą 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, lakiman napisał:

Możliwe, że coś już działają w kierunku płynności "live" na Android TV, skoro mecze z odtworzenia są już płynne i można bezproblemowo oglądać.

Do pewnego czasu nawet tu zdarzały się zacięcia obrazu.

Chyba, że chodzi tu o serwery, ale wtedy na Apple nie było by też płynności i w miarę przyzwoitego obrazu...

U mnie mecze z odtworzenia też mają te przycinki. 

 

12 godzin temu, piotrekj66 napisał:

Czy też macie tak że w każdej transmisji trzeba ręcznie wybrać najlepszą jakość? 

U mnie jak raz ustawiłem najwyższą jakość tak teraz zawsze włącza się w ten sposób.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek

https://www.viaplaygroup.com/sites/default/files/pr/202207200183-1.pdf

Wzrost płatnych subskrypcji o 69% r/r do ponad 5,5 mln. W Q2 2022 wzrost o 766 tys. kw./kw. płatnych subskrypcji, z czego 459 tys. w krajach nordyckich, a 307 tys. w pozostałych państwach.

Zrzut-ekranu-2022-07-21-o-07-50-09.png

Edytowane przez Wodnik Szuwarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, salva napisał:

Korzystał może ktoś z wirtualnej przedpłacowej karty Visa wydawanej przez Ing Bank i może napisać czy Viaplay ją akceptuje? Podobno są problemy z wirtualkami i Viaplay. Ewentualnie identyczna opcja ale z mBank. 

Mam podpiętą,wirtualną kartę z Mbanku pod Viaplay,płatnosci przechodza  bez problemu ....

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również  do wszystkich subskrybcji i rachunków mam podpiętą wirtualną kartę mBanku i działa bez problemu..... chyba raz mi wypluło że karta nie jest obsługiwana ale nie pamiętam gdzie i na pewno nie na viaplay...... teraz wszędzie chcą karty a wystarczyłoby dodać Apple Pay i Google Pay albo dać możliwość podpięcia do innego rachunku (np telefonicznego) byłoby wygodniej i bezpieczniej....ale po co 😜 lepiej  wołać dane karty 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ..od czego to zależy?

Na Dart ( live) obraz miał dobrą płynność .

Za to na snookerze ( live) co kilka sekund dostawał czkawki.

Dawno nie włączałem sportu "live"na Android TV  I tak to obecnie wyglądało..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Pawop napisał:
1 godzinę temu, _Artek_ napisał:
A z tym wyższym  Bitrate na ATV to tak serio? ja mam google tv i Apple TV 4k i różnicy nie widzę, kiedyś była w płynności i google tv częściej transmisja padała ale teraz to nie wiem. ;D 

Tak, serio

na Darcie nie widziałem różnicy, ktoś tu pytał gdzie dają viaplay za darmo

https://www.pepper.pl/promocje/viaplay-2-miesiace-za-darmo-upc-557781
i tu
https://www.pepper.pl/promocje/darmowy-dostep-do-viaplay-dla-abonentow-vectra-554911
;D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, piotrekj66 napisał:

Czy też macie tak że w każdej transmisji trzeba ręcznie wybrać najlepszą jakość? Można to ustawić żeby z automaty wybierał jakość maxynalna bo u mnie zawsze na początku jest najgorsza i sam muszę zmieniać za każdym razem na lepszą 

Na niektórych urządzeniach pojawia się ten problem. Został on rozwiązany dopiero w Kodi 20.

 

3 godziny temu, _Artek_ napisał:

A z tym wyższym  Bitrate na ATV to tak serio? ja mam google tv i Apple TV 4k i różnicy nie widzę

Bo wartości rzędu +900 Kbps (niecały 1 Mbps), jakie daje AppleTV nie są szczególnie zauważalne (o ile w ogóle) dla zwykłych użytkowników. Wyraźnie zauważalne jest np. 10,5 Mbps w Sky na ich kanałach, dostępne na wszystkich urządzeniach.

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, _Artek_ napisał:

nawet te czasowe są tak częste że nie wiem czy kończąc jedną nie załapiesz się na drugą

No właśnie - nie wiesz :)

Nie jest prawdą, że w Vectrze dostaje się Viaplay za darmo, poza dostępem czasowym (i niekoniecznie każdy się załapie) a już napewno nie jest to tak częste jak to teraz zasugerowałeś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasowa ok, ale nawet te czasowe są tak częste że nie wiem czy kończąc jedną nie załapiesz się na drugą.
Nie pogrążaj się. Czasowe promocje są przy podpisywaniu umów i nie są odnawialne.
Mogłeś mieć Viaplay za 10 PLN/m, ale przekombinowałeś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...