Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@bgmnt Ale boli Cię, że mam skalibrowany TV i mogę oglądać transmisje w takiej jakości, której Ty na oczy pewnie nigdy nie zobaczysz, co 😂? Oglądałem tam przez cały sezon Ekstraklasę, PL i LaLigę i tylko mecze na YT z odtworzenia wyglądały lepiej. Ale ty pisz dalej, że na pewno widziałem źle :P

 

 

Edytowane przez mejveno
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ja i mój 65 calowy OLED bardzo Ci zazdrościmy kalibracji za 250 zł czy ile tam "eksperci" z HDTVPolska biorą... ;)

Problem jest w tym, że po prostu polemizujesz z faktami - obraz był zły, został poprawiony dopiero jakoś w kwietniu tego roku i to nie podlega dyskusji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, tyrla napisał:

Bo Play już nie daje Viaplay od pakietu podstawowego tylko od rozszerzonego to niektórzy myśleli że będzie podwyżka, albo że PL będzie osobno.

Tak samo było z Amazon Prime przecież. Najpierw dawali na pełną umowę za free, później na rok a na samym końcu na pół roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, bgmnt napisał:

@Zuzia Co do mojej opinii na temat tego serwisu, to akurat nie przypominam sobie, żebym ją wyrażał i go oceniał - pisałem zawsze jedynie o faktach.

Np. tak:

 

W dniu 10.03.2021 o 11:48, Gość bgmnt napisał:

Zgodnie z informacjami na stronie Viaplay sport w 720p ma bitrate 10 Mbps, w 4K natomiast minimalne wymagane łącze to 25, a zaleca się 100 Mbps.

Tak więc akurat jeśli chodzi o jakość obrazu to abonenci ogladający dotychczas zamglone Eleven w 6 Mbps z satelity przeniosą się w czasie, ale do przodu ;).

Niestety to był fake z bitrate 10 Mbps.

 

W dniu 9.09.2021 o 16:47, bgmnt napisał:

Viaplay ze swoim 720p i 5 Mbps oczywiście [beep] nie urywa, oględnie mówiąc.

A owszem, tutaj się zgodzę.

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na niektóre komentarze nie mogę oprzeć się wrażeniu, że mamy w tym wątku do czynienia z obrońcami, jak na razie, jakiejś chorej koncepcji nadawania meczów. Tv lcd  sharp full hd 46 cali  posiadam od 2008r, drugi sony UHD 65 cali od 2018r. Od wielu lat posiadam Cyfrowy Polsat, nc+ ( kiedy działało ), Canal + i usługi streamingowe ( Netflix, HBO, player, Polsat Box, Canal+ online, sportize ) - bo lubię obejrzeć dobry sport i film. Przez 3 miesiące abonowałem też Viaplay. I kiedy czytam, jak wspaniały jest to streaming, to mnie zalewa krew. Czepianie się, że Canal + UHD miał coś tam nie tak w HDR i porównywanie tego do "jakości" Viaplay, to jak porównanie najnowszego mercedesa z maluchem i czepianie się, że nowy merol ma kilka rysek na masce, a maluch przecież był niebity od 1983r. O jakości HD  na satelicie, czy na innych platformach streamingowych nie będę wspominał, bo biją na twarz ten skandynawski twór. Nie jest to rzeczywiście jakość vhs, ale klatkowanie obrazu, znikająca piłka przy długich podaniach i strzałach, rozmazany, słaby obraz- to jest na porządku dnia. Oglądając II ligę na sportize w większości są transmisje w 1080p i o niebo lepszy obraz. Najgorsza jednak jest bezczelność Viaplay nic nierobiącą sobie z krytyką tych co nie mają wady wzroku i dziw bierze, jak wielu tu ludzi broni tej "idei".

  • Popieram 7
  • Dzięki 1
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Zuzia napisał:

Np. tak:

 

 

No i gdzie tutaj widzisz jakąś subiektywną opinię, niepopartą faktami?

Informacja o 10 Mbps na stronie zagranicznej, którą cytowałem nadal jest https://help.viaplay.com/is/internet-speed-recommendations/ Więc może kolejną reklamację im napisz to zareagują...

Edytowane przez Anita Kaźmierska
Usunięto zaczepki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Czepianie się, że Canal + UHD miał coś tam nie tak w HDR i porównywanie tego do "jakości" Viaplay, to jak porównanie najnowszego mercedesa z maluchem i czepianie się, że nowy merol ma kilka rysek na masce, a maluch przecież był niebity od 1983r.

Żartujesz sobie. Na C+4K kolory były wyblakłe i nie dawało się tego oglądać.



Nie jest to rzeczywiście jakość vhs, ale klatkowanie obrazu, znikająca piłka przy długich podaniach i strzałach, rozmazany, słaby obraz- to jest na porządku dnia.

Jeżeli masz takie "efekty" to powyłączaj wszystkie ulepszacze, lub kup lepszy TV. Nic takiego nie miało miejsca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawop To są po prostu jakieś magiczne telewizory, co poprawiały beznadziejny obraz bezpośrednio od nadawcy na C+ 4K, ale psują dziwnym trafem całkiem normalny od Viaplay :)).

Nie wiem, może trzeba je teraz "przekalibrować" pod streaming. Widzę niszę dla HDTVPolska i pochodnych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beznadziejny obraz C+ 4K, wspaniały na Viaplay to nawet nie jest śmieszne, raczej zadziwiające. Oglądałem streamingi meczów II ligi na sportize, na Eurosport playerze oglądałem sporo sportu, parę meczów sparingowych, wszędzie dostępne było 1080p, z płynnym obrazem, dobrą jakością, nie wspominając o streamingach niesportowych ( Nettfliksie HBO, Playerze ). Tylko na Viaplay wszystkie opisywane problemy występują. Czyli, to że wszędzie dobrze odbiera, jedynie Viaplay to dno, to wina telewizora. OK- czas zakupić nowy telewizor, żeby móc się rozkoszować prawdziwą jakością Viaplay. Tylko jeszcze doradźcie co kupić, bo Viaplay, jako usługa Premium, nie toleruje byle jakiego tv.

  • Popieram 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bgmnt napisał:

No i gdzie tutaj widzisz jakąś subiektywną opinię, niepopartą faktami?

Informacja o 10 Mbps na stronie zagranicznej, którą cytowałem nadal jest https://help.viaplay.com/is/internet-speed-recommendations/ Więc może kolejną reklamację im napisz to zareagują...

Na stronie podane jest prawidłowo: "10.0 megabits per second – recommended for HD quality & sports" to tyczy się zalecanej  prędkości Internetu. A Ty napisałeś: "Zgodnie z informacjami na stronie Viaplay sport w 720p ma bitrate 10 Mbps". 

 

A dalej: "Tak więc akurat jeśli chodzi o jakość obrazu to abonenci ogladający dotychczas zamglone Eleven w 6 Mbps z satelity przeniosą się w czasie, ale do przodu ;)."

 

Tak na marginesie, islandzkie Viaplay nie ma 4K dla sportu więc mają bitrate 5 Mb/s, podobnie jak u nas.

 

 

 

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beznadziejny obraz C+ 4K, wspaniały na Viaplay to nawet nie jest śmieszne, raczej zadziwiające. Oglądałem streamingi meczów II ligi na sportize, na Eurosport playerze oglądałem sporo sportu, parę meczów sparingowych, wszędzie dostępne było 1080p, z płynnym obrazem, dobrą jakością, nie wspominając o streamingach niesportowych ( Nettfliksie HBO, Playerze ). Tylko na Viaplay wszystkie opisywane problemy występują. Czyli, to że wszędzie dobrze odbiera, jedynie Viaplay to dno, to wina telewizora. OK- czas zakupić nowy telewizor, żeby móc się rozkoszować prawdziwą jakością Viaplay. Tylko jeszcze doradźcie co kupić, bo Viaplay, jako usługa Premium, nie toleruje byle jakiego tv.
Pokaż wpis, gdzie jest chwalenie obrazu na Viaplay.
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory korzystałem z promocji jak weszli na nasz rynek, potem dostałem 3 miesiące  gratis w UPC i był dramat rwanie, szarpanie, zaniki a nawet wcale nie można było odpalić transmisji i to wszystko na android tv. Na tizenie wszytko działało jakby plynniej i obraz był jakby ostrzejszy... Teraz miałem kilka miesięcy przerwy ale w między czasie było kilka aktualizacji aplikacji na system Android tv no i skusiłem się na promocje 3 miesiące w cenie 1. Póki co podpatrzyłem piłkę ręczna i musze przyznać, że jakoś to dawało radę, zdaje sobie sprawę że juniorów mało kto ogląda więc serwery wyrabiały rozdzielczość może nie zadawalajaca ale w miarę płynnie i bez buforowania mimo to  jednak co telewizja to telewizja....Jakoś nie wierzę w te wpisy o bardzo dobrej jakości chyba że ktoś jest mało wymagający... Dziś przetestuję mecze eliminacji LK zobaczymy teraz płace to mogę wymagać... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zuzia co wg Ciebie w związku z tym, że zalecana prędkość Internetu w tym przypadku jest inna od maksymalnego bitrate? To jak rozumiem moja wina i pół roku przed premierą serwisu miałem to przewidzieć?

Bo akurat zazwyczaj jest tak, że jak Canal+ Online zaleca 8 Mbps dla HD to 8 rzeczywiscie na niektórych kanałach nadaje, podobnie Netflix wymaga np. 15 Mbps dla 4K i taką jakość serwuje. Itd, itp.

Edytowane przez Anita Kaźmierska
Usunięto fragment postu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.07.2022 o 15:36, lakiman napisał:

Żaden wyznacznik, że 1 osoba z forum uważa obraz w usłudze za bardzo dobry.

Było,że też krytykowałem transmisje w Viaplay. Akurat te cytaty tyczyły konkretnych meczów na których rzeczywiście miałem jakość bez zastrzeżeń. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przed chwilą wznowiłem abonament ( kilka miesięcy temu zrezygnowałem )

Miałem viaplay od chwili pojawienia się ich w Polsce 

Przeżyłem wszystkie żenujące wypadki , przycinanie obrazu ( standart ) buforowanie itp 

Pomyślałem sobie oki drodzy Szwedzi sprawdzę was ,dam wam szansę rehabilitacji przez miesiąc ( akurat na 2 kolejki ligi angielskiej ) jeśli znowu będzie taka kicha jak wcześniej ( mi głównie chodzi o przycinki obrazu brak płynności )  to pożegnamy się. Łudzę się że jednak coś przez te kilka miesięcy poprawili 

 

Ps oglądam na android tv/Google tv

 

 

Edytowane przez michuk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...