Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, raiders25 napisał:

 

Trzeba zaznaczyć, że transmisje sportowe są głównie w 720p, ale takie KSW transmitowane jest regularnie w 1080p. Problemem jest jednak ogólna mała ilość 1080p i jego zbyt niskie bitrate 5 Mb/s. Kto wie, może Viaplay odpowie i rozwieje wątpliwości co jakości Premier League, w jakiej konkretnie jakości zamierzają to nadawać i kiedy wejdzie obiecane 4K.

 

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że prostujesz @kunkore. Trochę odpuściłam sprawdzanie jakości, a tu takie historie. Trzymali się dotąd 1080p dla KSW, ale nawet w tym obniżyli loty.

 

A propos artykułu i burzy jaka wybuchła w sieci w związku z nim. Jest i odpowiedź Viaplay, która... nic nie wyjaśnia.

 

viaplay-info.jpg

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość jest ważna.

Dla mnie ważny też jest mecz z polskim komentarzem 

Nadzieja matką głupich 😉 zobaczymy, na co będzie stać Viaplay.

Za 10- 34 zł nie oczekuję jakiejś wielkiej rewolucji.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Dadam napisał:

@michelBj Jest mnóstwo zagranicznych opcji UHD.

Ja osobiście wychodze z założenia, że lepiej jest zapłacić więcej i cieszyć się jakością UHD HDR + Dolby Atmos niż oglądać 720 ale niech każdy decyduje sam za siebie.

Można więcej szczegółów na priv? Do tej pory nie było konieczności szukania alternatyw dotyczących Premier League.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Premier League ważne jest, aby przekaz telewizyjny nie był odtwarzany w barach bez licencji (szczególnie w soboty o 15:00 ich czasu), to Viaplay raczej im zapewni (pamiętajmy, że popularniejsze VPN jest blokowane). Poza tym nie wiem, czy były takie pretensje wobec Canal+ jeżeli chodzi o to, że nie było u nas pokazywanych spotkań w soboty o 16:00 naszego czasu.

 

Tak na serio czasem myślę sobie kupić dodatkowo youtv i jest aplikacja w sklepie Google z darmowym VPN ukraińskim, zobaczę jak będą pokazywać Premier League. Prawdę mówiąc mi wystarczy Full HD, bo mam TV 32 cale w pokoju, a sam pokój jest 3,5x2m i akurat TV wchodzi we wnękę.

 

Rozumiem zdanie inne, ale też pamiętajmy, że niektóre hitowe mecze Premier League w 4K w Canal+ były z odtworzenia, bo pierwszeństwo miała Ekstraklapa.

Edytowane przez kisiel95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, na 32 calowym odbiorniku telewizyjnym  Viaplay wygląda świetnie.

Ale niektórzy mają większe potrzeby.. takich jest większość.

 

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minutes ago, kisiel95 said:

Rozumiem zdanie inne, ale też pamiętajmy, że niektóre hitowe mecze Premier League w 4K w Canal+ były z odtworzenia, bo pierwszeństwo miała Ekstraklapa.

Większość była tak naprawde z odtworzenia, a 95% ze złym HDR.

Tak więc teraz bajdurzenie o tym jaka to wielka strata 4K może być dzięki zmianie nadawcy jest troszkę śmieszne.

 

A i mecze w 1080i w C+ często były fatalne, jakby upscalowane z SD, na forum są screeny.

Do dzisiaj nie zostało wyjaśnione z czego to wynikało - gorsza jakość feedu ze względu na brak parowania (tak samo jak znaki wodne na meczach, filmach itd) czy co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero w ostatnich meczach PL I Ekstraklasy  na Canal+ poprawiono HDR i ogólnie temat ucichł.

Za to często chwalono  nawet upscal na Eleven 4K (brak HDR, więc nie było jak jeszcze bardziej  popsuć).

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli raczej to, że mogą mieć licencyjny wymóg pokazywania jednego meczu w kolejce w 4k. co do vpn ja się raczej w to bawić nie będę. Za 34zł mam ligę angielską, niemiecką, ligę europy i ksw. Dla mnie jest ok. Jedyne o czym myślę to zablokowanie ewentualnej  podwyżki poprzez wykupienie play now tv (bez box-a) za 30 zł miesięcznie z viaplay w abonamencie, ale pomyśle we wrześniu. 

Edytowane przez Kiler
Popraw pisownię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@_Artek_ 

 

Na ich stronie,znalazłem taką informację :

Podstawowy – z ponad 50 kanałami (w tym FOX, Disney, National Geographic, Paramount, TNT) i możliwością aktywacji dodatkowych pakietów w dowolnym momencie – już od 20 zł miesięcznie

Rozszerzony – z ponad 110 kanałami (w tym TVN24, AXN, Eleven Sports 1, dzięki pakietom Sport, Extra, Kids oraz News) – już od 40 zł miesięcznie

 

W obu opcjach otrzymujecie też dostęp do Viaplay aż na 24 miesiące – znajdziecie tam rozgrywki Bundesligi, UEFA Europa Legue czy transmisje z gal KSW 

 

 

Viaplay można meć za 20 ziko miesięcznie :)

 

 

https://blogplay.pl/2022/02/play-now-tv-takze-bez-dekodera-tv-box/

Edytowane przez Adamus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, _Artek_ napisał:

Miałem na myśli raczej to że mogą mieć licencyjny wymóg pokazywania jednego meczu w kolejce w 4k 

Kiedyś przeczytałem, że nawet angielski SKY SPORT ani BT Sport nie mają obowiązku pokazywania EPL w 4K.

Jest to jedynie "wabik" na nowych klientów jak i przepychanki na linii SKY-BT by udowodnić kto rządzi w UK.

Także jest to raczej mało prawdopodobne by Viaplay lub ktokolwiek inny miał taki wymóg choć mogę się mylić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale konsultant napisał mi że bez box-a dla nowych 30zł zamiast 35 póki co mam 3 miesiące po 11zł a to wystarczy żeby przekonać się czy będzie można podpiąć viaplay do rachunku z c+ ryzyko jest takie że od sierpnia mogą podnieść cenę tego pakietu w play nów TV albo samego viaplaya.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...