Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy mam złudzenie? Film w HD, ale gradiencja kolorów nieco przekłamana. Na Netflixie w planie HD jednak filmy wyglądają technicznie lepiej. Lepszy HDR i podświetlenie. Chyba, że Netflix dodaje swój filtr, który poprawia jakość obrazu. Należy wspomnieć jeszcze o dźwięku. W Netflixie jest głębszy i mięsisty. W Viaplay ubogie stereo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mam złudzenie? Film w HD, ale gradiencja kolorów nieco przekłamana. Na Netflixie w planie HD jednak filmy wyglądają technicznie lepiej. Lepszy HDR i podświetlenie. Chyba, że Netflix dodaje swój filtr, który poprawia jakość obrazu. Należy wspomnieć jeszcze o dźwięku. W Netflixie jest głębszy i mięsisty. W Viaplay ubogie stereo.
W Viaplay nie ma HDR, a dźwięk jest 5.1. Filmy HD w Netflixie też są bez HDR
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Toma441 napisał:

Ocena jakości oferty filmowej Viaplay zależy dokładnie od tego jaki oceniający ma stosunek do samej platformy :) 

Prosty przykład: Dzień próby (2001) -pojawia się na Netflix jako nowość -względnie 0 komentarzy, albo super, dobry klasyk, odświeżę sobie.

Ten sam film na Viaplay - kolejny odgrzewany kotlet, dali film sprzed 20 lat i do tego napisali „nowość”.

Krótko mówiąc, jest sporo filmów na Viaplay, które wędrowały przez różne platformy nie wzbudzając żadnych emocji i takie, do których każdy wraca co jakiś czas, jednak tylko kiedy ten sam powracający gdzie indziej film X pojawia się na Viaplay, można liczyć na to, że Feedback będzie negatywny.

A te starsze filmy pojawiają się na Viaplay i Netflix w identycznej jakości 1080p.

 

Nie bardzo wiem o co Ci chodzi, ale skoro już mowa o ofercie, ja używam Viaplay do oglądania staroci i skandynawskich produkcji, bo akurat lubię taki kontent.

 

4 godziny temu, lakiman napisał:

Zuzi raczej chodziło o jakość streamu a nie ocena zawartości filmowej serwisu..

 

Dokładnie tak. Dawne HBO Go to jakość podobna do Viaplay dla filmów i seriali.

 

3 godziny temu, Toma441 napisał:

Film 1080p na Viaplay i film 1080p na Netflix czy Prime albo HBO Max się jakoś znacząco różnią? Nie wydaje mi się.

 

Jednak różnią się. To jest sprawdzalne. Poniżej trzy przykładowe filmy z Viaplay z widocznymi profilami jakościowymi.

 

Godzinę temu, swordfish napisał:

W Viaplay ubogie stereo.

 

Zależy od filmu, jedne są w stereo, inne w 5.1.

 

evil1.jpg

 

evil2.jpg

 

uwieziona.jpg

 

 

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@swordfish Bitrate dźwięku, ale dla czego? Filmy/seriale, TV i sport mogą mieć różne. Przy samych filmach są w ogóle różnice w bitrate audio/wideo, jeszcze trzeba uwzględnić, ze pojawił się kodek HEVC.

 

 

HEVC.

BITRATE-AUDIO-STEREO.jpg

 

H264.

BITRATE-AUDIO-5-1.jpg

 

 

12 minut temu, Simi90 napisał:

Działa Wam transmisja Augsburg vs Wolfsburg? Mi pokazuje, że nie mam tego w pakiecie *(PL)

 

Viaplay pełne niespodzianek, ale mnie działa. Jest Full HD.

 

sport.jpg

 

 

 

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Zuzia napisał:

 

Nie bardzo wiem o co Ci chodzi, ale skoro już mowa o ofercie, ja używam Viaplay do oglądania staroci i skandynawskich produkcji, bo akurat lubię taki kontent.

 

 

Dokładnie tak. Dawne HBO Go to jakość podobna do Viaplay dla filmów i seriali.

 

 

Jednak różnią się. To jest sprawdzalne. Poniżej trzy przykładowe filmy z Viaplay z widocznymi profilami jakościowymi.

 

 

Zależy od filmu, jedne są w stereo, inne w 5.1.

 

evil1.jpg

 

evil2.jpg

 

uwieziona.jpg

 

 

Dosyć jasno napisałem o co chodzi.

🙂

A pisałem post w oparciu o liczne komentarze nie tylko tego forum, jak i innych w internecie. Oczywiście wszystko jest "sprawdzalne" i można to sprowadzić do cyferek i bitrate, co nie zmienia faktu, że ten sam film sprzed 20 lat pojawiający się na  X razy netflix w tej samej jakości bazowej, otrzyma zupełnie inny feedback i "odbiór" , niż kiedy pojawi na Viaplay 🙂

I to też jest "sprawdzalne. 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kochają Viaplay? Jak mi przykro :)

A na poważnie. Viaplay nigdy nie będzie Netflixem, czy HBO Max pod względem oferty, czy jakości tego ostatniego. Ale na plus, że filmy i seriale w Viaplay są dostępne w 1080p przy poziomie Widevine L3. I mam nadzieję, że 4K dla sportu też będzie przy L3. Tak jak jest w skandynawskich wersjach.

 

 

 

W dniu 20.02.2022 o 19:45, listek2000 napisał:

@Zuzia a masz jakieś rozeznanie lub wiedzę, jak długo trzeba czekać na polską premierę serialu dostępnego w skandynawskiej wersji viaplay?

Chodzi mi np. o nowy serial TROM? Niby rozchodziłoby się tylko o polski tekst?

https://viaplay.dk/serier/trom

Serial pojawił się w polskim Viaplay.

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, bogas1985 napisał:

Witam. Mieszkam w Wielkiej Brytanii. Czy wykupujac Vlaplay w Polsce bedzie oferta dzialac w Anglii? Czytalem, ze w Niemczech dzialalo, ale nie wiem jak jest poza UE. Z gory dziekuje.

 

Nie będzie działać, wszystkie  popularne VPN są zablokowane. O ile mi wiadomo, działają tylko dwa niszowe, nie zamierzam podawać ich nazw na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.04.2022 o 13:30, Zuzia napisał:

Nie kochają Viaplay? Jak mi przykro :)

A na poważnie. Viaplay nigdy nie będzie Netflixem, czy HBO Max pod względem oferty, czy jakości tego ostatniego. Ale na plus, że filmy i seriale w Viaplay są dostępne w 1080p przy poziomie Widevine L3. I mam nadzieję, że 4K dla sportu też będzie przy L3. Tak jak jest w skandynawskich wersjach.

 

 

 

Serial pojawił się w polskim Viaplay.

Nie będzie Netflixem, bo nie taki jest tu cel marketingowy, gdzie środek ciężkości oferty” jest skierowany na sport i produkcje skandynawskie. O „miłość” też nie chodzi, bo to pojęcie abstrakcyjne i tylko amator może użyć takiego argumentu. Mowa raczej o rozsądku 🙂 skoro identyczne pozycje filmowe są we wszystkich innych serwisach. Np. na Amazon Prime od tego miesiąca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie skoro środek ciężkości jest kierowany na sport, to niech w końcu zapewnią lepszą jakość.

Canal+ , UPC TV GO i inne nie są nastawione głównie na transmisje sportowe a Viaplay wobec nich jest technicznie słabszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.04.2022 o 10:08, Toma441 napisał:

Film 1080p na Viaplay i film 1080p na Netflix czy Prime albo HBO Max się jakoś znacząco różnią? Nie wydaje mi się.

Takie HBO Max to średnie bitrate 8 Mb/s i ma lepszą optymalizację kodeka dla Full HD w stosunku do 3-5 Mb/s dla Viaplay więc znacząco się różni i to nawet widać gołym okiem.

 

7 godzin temu, lakiman napisał:

No właśnie skoro środek ciężkości jest kierowany na sport, to niech w końcu zapewnią lepszą jakość.

Jakość swoją drogą, ale Skandynawowie mają do wyboru inny środek ciężkości, mianowicie dostępny też sam pakiet "Viaplay Film & Serier" bez sportu. Amerykanie zaś dostali w ogóle ofertę bez sportu. 

 

@PawelTSW cytujesz niewłaściwą osobę.

 

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo to wszystko zabiorą operatorom telewizji satelitarnej.

 

Canal+ już obskubany z Rugby i Premier League a eleven z Formuły 1.

 

Co z Ekstraklasą i Ligą Mistrzów? 

 

Może teraz coś pójdą w siatkówkę? 

 

Może Liga Mistrzów CEV? A może PlusLiga? xD

 

Na razie łapią wszystko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polsatowi odebrali KSW...

Wystarczy, że jeszcze przejmą prawa do LM lub Ekstraklasy i będzie " pozamiatane" wobec satelitarnej konkurencji.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...