Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W kontekście Viaplay to nawet Apple wielkich cudów nie dokona, bo całościowo patrząc, bitrate jest za skromne. Kuriozalny jest pomysł wydawania ok. 1 tys. zł, żeby uzyskać to co powinno być standardem - płynność transmisji i przyzwoita jakość. Co potrafią niektóre serwisy, ale nie Viaplay. Skandalem jest to, że przez tyle lat nie umieją rozwiązać kwestii poprawnego działania aplikacji i nie ma co zwalać winy na system Android bo takie UPC TV GO nadające kanały live z podobnym framerate potrafi radzić sobie na tych samych urządzeniach, gdzie Viaplay zawodzi.

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze też działa wspomniana aplikacja UPC TV GO. Ma podobne parametry.

Świetnie sobie radzi z Android TV.

Również może być wzorem dla Viaplay, Polsat Box GO.

 

Widać, że komuś zależało aby apki służyły do oglądania w miarę komfortowo  sportu.. 

Tymczasem Viaplay na szwedzkim runku jest dodatkiem do usługi satelitarnej.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Pawop napisał:

urządzenie ma swoje za uszami i nie jest takie idealne, jak próbuje to przedstawić jeden kolega.

 

Ta osoba już nie raz pokazała swoją obiektywność w tym wątku. Oczywiście w tym złym tego słowa znaczeniu.

 

Najbardziej mnie śmieszy podejście osób, że jak jest jakikolwiek problem na Apple+ TV to ich odpowiedzią jest: pisz do dewelopera, to ich problem a nie Apple TV+ (i tu zgoda, najprawdopodobniej tak jest), ale już w drugą stronę chociażby na przykładzie Viaplay te same osoby winę zrzucają na Android TV, a nie producenta aplikacji, nie zwracając uwagi na to, że inne aplikacje potrafią chodzić na tym systemie bez żadnych problemów... hipokryzja.

  • Popieram 2
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek

Chromecast 4, Android TV 10, aktualizacja systemu z 5 października, aplikacje Viaplay, C+ online i PBG. Mikro przycięcia są wszędzie.

Także to, że Viaplay jest be, a reszta cacy, można między bajki włożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Pawop napisał:

Mnie jako odbiorcy nie interesuje czyja to wina, że aplikacje są niedopracowane. Twierdzisz że brak HDR to nic. HDR to podstawa, on robi największą robotę. Apple TV dużo brakuje do doskonałości. Obecnie lepiej mi chodzą aplikacje na Tizenie niż na Apple TV.


 


Z tego co widzę, to nic nie wnoszącą
 

Każdego interesuje co innego. Mnie to, że np urządzenie jest bezawaryjne i świetnie zoptymalizowane. Ten HDR którym się tak zachwycasz dla mnie jest zbędny. Po prostu. Pisałem już nie raz, że to kwestia indywidualnych preferencji obrazu i rzecz gustu. 

A jeśli chodzi o aktualizacje Netflixa na ATV to akurat wniosła zmianę Playera na Applowski :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Wodnik Szuwarek napisał:

Chromecast 4, Android TV 10, aktualizacja systemu z 5 października, aplikacje Viaplay, C+ online i PBG. Mikro przycięcia są wszędzie.

Także to, że Viaplay jest be, a reszta cacy, można między bajki włożyć.

Nie ma żadnych mikroprzycięć w aplikacji Canal+, UPC TV GO  (Android TV)

Na Viaplay w zależności od transmisji niemal szarpie obraz  (Android TV).

Dopiero na Apple TV 4K można to normalnie oglądać.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Canal+ lepiej współpracuje ze starszą wersją Android TV.

Trochę to dziwne.

Oby Android 12 sprostał wyzwaniu i każda apka dobrze działała.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Pawop napisał:

Ogólnie nie żałuje, oglądam na nim Disney+ i NBA, ale urządzenie ma swoje za uszami i nie jest takie idealne, jak próbuje to przedstawić jeden kolega.
Faktem jest, że wróciłem do Tizena, a ATV używam tylko do aplikacji których na Tizenie nie ma.




 

"Jeden kolega" fajnie obrabiać komuś d..za plecami? 😉 Jakiś nowy standard!? 

Nie ma drogi kolego urządzeń w 100 procentach idealnych i Apple też nim nie jest, natomiast zdanie na jego temat mam określone na podstawie porównania z innymi, jak Tizen, Mi Box, czy Amazon fire tv stick 4k max, oraz dekoder od C+ i wszystkie razem wzięte mają o wiele więcej wad, niż jedna przystawka od Apple, która zyskuje głównie optymalizacją. Także nie są to moje wymysły, ani "promocja", a wnioski poparte porównaniem konkretnego sprzętu i platform względem innych, z których korzystałem lub nadal korzystam. Zdanie sobie wyrobiłem i je przedstawiam, głównie w kontekście bezawaryjności podczas korzystania z Viaplay. I jeśli ktoś mnie znowu zapyta, to wbrew obiegowej opinii maruderów znów do oglądania Viaplay będę polecał Apple TV 🙂 i wcale nie mam obowiązku być w tej kwestii obiektywny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do urządzenia dodatkowego do oglądania apki Viaplay jako najbardziej polecanego  jakim jest Apple TV niemal się wszyscy jednomyślnie zgadzamy.

Dobra płynność i troszkę lepszy bitrate.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jeden kolega" fajnie obrabiać komuś d..za plecami? Jakiś nowy standard!? 
Nie ma drogi kolego urządzeń w 100 procentach idealnych i Apple też nim nie jest, natomiast zdanie na jego temat mam określone na podstawie porównania z innymi, jak Tizen, Mi Box, czy Amazon fire tv stick 4k max, oraz dekoder od C+ i wszystkie razem wzięte mają o wiele więcej wad, niż jedna przystawka od Apple, która zyskuje głównie optymalizacją. Także nie są to moje wymysły, ani "promocja", a wnioski poparte porównaniem konkretnego sprzętu i platform względem innych, z których korzystałem lub nadal korzystam. Zdanie sobie wyrobiłem i je przedstawiam, głównie w kontekście bezawaryjności podczas korzystania z Viaplay. I jeśli ktoś mnie znowu zapyta, to wbrew obiegowej opinii maruderów znów do oglądania Viaplay będę polecał Apple TV i wcale nie mam obowiązku być w tej kwestii obiektywny. 
Przecież wiadomo, że chodziło o Ciebie. Nikt nikomu nic nie obrabia.
Ja też piszę na podstawie doświadczenia z używania Apple TV i nie jest tak różowo, jak to przedstawiasz. Brak HDR na Youtube, brak 4K na Playerze, wykastrowana apka Netflixa, problemy z HDR na Prime Video, przycinanie obrazu w C+Online. Na Tizenie z 2020 roku nie ma tych problemów, aplikacje są lepiej dopracowane.
Jedynie Viaplay jest lepszy na Apple TV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że każdy z nas ma różne doświadczenia i preferencje korzystając z tych samych funkcjonalności i rzeczy. Jeśli chodzi o mnie nie mam problemu z tym, że wymieniłeś to wszystko jako wady, bo jak już pisałem być może dla ciebie ma to  decydujące znaczenie, dla mnie dużo mniejsze. To nie kwestia przedstawiania czegoś w "różowych kolorach", bo nie potrzeba tu nic koloryzować przesiadając się np. z Mi Boxa  albo Tizena jako platformy (która w moim odczuciu działa bardzo wolno) w porównaniu  do Apple tv 4k. Sprzęt tak samo nie potrzebuje mojej promocji, bo jakość obrazu "mówi sama za siebie", czy to się komuś podoba czy nie. I

kolejny przykład tego będzie zapewne podczas transmisji Premier League czy F1 na Viaplay @Pawop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polsat Box Go to zapewne nie wytrzymał wczoraj "obciążenia" ogromnej liczby użytkowników, chcących obejrzeć mecz Bayernu w LM (a zapewne sporo osób "nakręciła" się również na starcie Real - Chelsea). Promka z 30-dniowym bezpłatnym dostępem dla użytkowników z podpiętym nr tel. z sieci Plus GSM na pewno swoje zrobiła. Aczkolwiek byłem mocno zaskoczony, gdyż PBG jakoś bardzo nie kojarzył mi się z awariami.

 

A co do Viaplay, tych awarii jest u nich nadzwyczaj dużo. A teraz wygląda na to, że wszystko im siadło w "biały dzień". Korzystanie z ich usług coraz bardziej przypomina loterię.

Edytowane przez grreg2084
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, liverfan4 napisał:

Wczoraj Polsat Box Go, dzisiaj Viaplay. Jakiś atak? 

Wczoraj również You Tube miał duże problemy techniczne. Nie można się było zalogować oraz niedostępne były biblioteka, subskrypcje, historia i wyszukiwanie na smart tv. Na szczęście trwało to krótko ok.godziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...