Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, tail# napisał:

Jezeli powodem jest tylko strata Premier League, to tak do końca nie wiadomo co się stanie. Może być podobnie jak z Eleven które z czasem pojawiły się w c+. Wszystko zależy ilu Viaplay przekona abonentów do takiego streamingu jaki oferują. Do mnie on w takiej formie nie przemawia dlatego obejrzę przyszły sezon w Skylink który nabył prawa do wszystkich meczów.

Może być jak z Eleven ale PL to mega kąsek i wydaje mi się że po 6 latach Viaplay nie odpuści.

Nie wiemy też czy za 6 lat lub wcześniej giganci SVOD nie wejdą do gry  a siana mają wystarczająco by przejąć prawa.

Także według mnie koniec PL w C+ na długi czas.

Mi tam nie zależy tak jak 10-15 lat temu, obejrzę sobie albo na Movistar+ czy którymś ze SKY.

Na bank nie tknę natomiast PL w streamie w obecnym wydaniu włącznie z tym co widziałem na APV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



...osobiście wolałbym, gdy Ekstraklasa trafiła do DAZN (oni w porównaniu z Viaplay - przynajmniej w wersji niemieckiej - aplikację mają na znacznie lepszym poziomie; wiele interesujących przydatnych funkcjonalności, wysoka jakość transmisji itd.).

Żaden DAZN, już mamy wystarczające rozdrobnienie praw. Niech Ekstraklasa zostanie w C+.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, tail# napisał:

Eleven też miał być dostępny tylko w streamingu.

Przecież to bzdura co już było pisane tutaj X razy. Eleven miał mieć na początek dwa kanały linearne. Nie dogadali się na czas z operatorami dlatego start był w internecie, później sukcesywnie pojawiali się w kolejnych platformach i kablówkach.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, kamil2505 napisał:

@grreg2084 tak, owszem - zaznaczyłeś, że wolałbyś DAZN, ale również dodałeś, że "nie pogardziłbyś Ekstraklasą w VIaplay". 

Póki co C+ lepiej ogarnia Ekstraklasę, niż Viaplay Bundesligę. Przynajmniej w sieci. 

 

To oczywiste, dzięki C+ i ich partnerom Ekstraklasa jest bardzo dobrze "opakowana" - za to osobiście ich chwalę. Tylko problem w przypadku C+ polega na tym, że oni solidną kasę włożyli w Speedway (Ekstraligę), przez co trudno może być im wyłożyć kolejną potężną kasę -  tym razem na Ekstraklasę, gdyby ktoś inny był gotów sporo zapłacić (zresztą wystarczyć spojrzeć, jak to wyglądało w przypadku Premier League; C+ nie miał nic do powiedzenia, czego nawet nie ukrywano).

 

Co do Viaplay - osobiście mam wątpliwości, aby powalczyli o Ekstraklasę (i tak już sporo zainwestowano w Polsce, a faktyczne korzyści pojawią się dopiero za kilka lat). I oby tak też było faktycznie, gdyż niepokoiło by mnie to, czy poradziliby sobie należycie z "produkcją" spotkań z Ekstraklasy (czego najlepszym przykładem są mecze Legii Warszawa w Lidze Europy, gdzie Viaplay musi "żebrać" na tym co wyprodukuje konkurent z TVP, któremu nie sprzedano sublicencji do wyjazdowych meczów Legii w LE; aż strach pomyśleć co by się stało, gdyby TVP na nich się "wypięło").

 

Co innego DAZN - oni są znacznie bardziej rozwinięci i kreatywni niż Viaplay. Ekstraklasa w streamingu niekoniecznie oznaczałaby pogorszenie jakości dla Ekstraklasy. A znając ich pomysłowość i umiejętne wykorzystanie możliwości, jakie daje internet/streaming, mogłoby pojawić się wiele innowacyjnych rozwiązań, których tradycyjna telewizja nie jest w stanie dostarczyć.

 

Aczkolwiek, nie zdziwię się, jeśli wygra rozwiązanie hybdrydowe - Ekstraklasa będzie pokazywana w sposób tradycyjny oraz w formie streamingu. Kluczowe będzie to, czy w przypadku każdego meczu do wyboru będzie jedna i druga opcja, czy nastąpi podział praw do Ekstraklasy (część meczów tylko w streamingu). Osobiście nie chciałbym tego ostatniego rozwiązania, ale nie można niczego wykluczyć.

 

W każdym bądź razie wiele ciekawego powinno dziać się wokół Ekstraklasy (wg. niektórych najbardziej przepłacanej ligi piłkarskiej świata, gdzie wcale nie tak mała kasa nie idzie w parze z promocją ligi na zewnątrz itd.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jakby ktoś z Viaplay czytał forum...

Na razie z odtworzenia mecze mają pełną płynność, bez zastrzeżeń.

Co do tego czasu nie było regułą.

Dobrze się to ogląda.

Gdyby jeszcze tak samo wyglądały mecze " live" na Android tv. 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro są u nas od sierpnia to na pewno zdecydowana większość u nas? :D

Polska Litwa Łotwa Estonia (4 kraje = 286.000 nowych subskrypcji z czego u nas dopiero od sierpnia). 

 

No i liczą darmowe konta.  A darmowy miesiąc na obejrzenie Legii zrobił robotę. 

Edytowane przez PawelTSW
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

286 tys. nowych subskrybentów w III kwartale w 4 krajach - czy to dużo? Na pewno nie jest to mało. Zapewne można się z tym zgodzić, że zdecydowana większość nowych subskrypcji dotyczy Polski (nie byłbym zdziwiony, gdyby chodziło o 70-80%).

 

W ub. tygodniu z bardzo prostych i prowizorycznych wyliczeń (obarczonych teoretycznie dużym ryzykiem błędu) wyszło mi, że Viaplay we wrześniu mógł mieć ok. 200 tys. aktywnych subskrybentów (od niektórych osób bardzo mi się oberwało, że piszę głupoty itd.). Patrząc na to co powyżej, wynika, że raczej nie pomyliłem się zbyt mocno.

 

Ale na te ok. 200 tys. nowych subskrypcji w Polsce składają się zapewne m.in.:

 

- liczne darmowe 30-dniowe subskrypcje (w sierpniu zapewne prawie nikt nie płacił, bo każdy domyślnie po rejestracji łapał się na tę promocję)

- tzw. "subkonta" (na pewno nie tak mało osób, ponownie korzystało z bezpłatnego 30-dniowego dostępu - mowa głównie o wrześniu; niektórych zapewne policzono dwukrotnie, co zawyża statystyki).

 

Trudno powiedzieć, ile osób we wrześniu faktycznie wykupiło subskrypcje. Na pewno nie Ci, którzy założyli dopiero konta, aby obejrzeć mecz Legii Warszawa w Lidze Europy (oni grali dopiero we wrześniu, a więc fani Legii z automatu łapali się na 30-dniową promocję). W każdym bądź razie w III kwartale 2021 r. ja nie korzystałem z płatnej subskrypcji (a do tych 286 tys. nowych subskrybentów na pewno mnie doliczono) - zapewne takich osób jest dużo, nawet na tutejszym forum.

 

Jeśli przez 30 dni w III kwartale 2021 r. można było skorzystać z bezpłatnego oglądania meczów Bundesligi (w tym Roberta Lewandowskiego w akcji) i/lub meczów Ligi Europy/Konferencji (w tym LIVE na wyłączność mecz Spartak Moskwa - Legia Warszawa), to te ok. 200 tys. nowych subskrypcji w Polsce mimo wszystko "nie powala" na kolana (w końcu można było to oglądać za darmo). Gdy do wyboru będą tylko płatne pakiety, to wątpliwe, aby liczba osób oglądających Bundesligę i/lub Ligę Europy/Konferencji się zwiększyła (a bardziej możliwe jest to, że liczba aktywnych subskrybentów znacznie spadnie). 

 

Pomimo, iż streaming to nieunikniona przyszłość w przypadku transmisji sportowych, odnoszę wrażenie, że gdyby to DAZN wszedł na polski rynek i przejął Bundesligę, Ligę Europy/Konferencji itd., to jednak liczba subskrypcji byłaby znacząco większa (nowoczesne rozwiązania i lepsza jakość transmisji by na pewno w tym pomogły).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podane przez Viaplay dane dotyczą płacących subskrybentów co widać przecież w raporcie.

Łącznie płacących abonentów  na rynkach międzynarodowych jest 313 tysięcy. Doskonały wynik.

Tak jak pisałem, wystarczyło poczekać na raport choć myślałem, że podsumują to dopiero w czwartym kwartale.

Ale mają się czym chwalić, więc dali to już teraz.

 

"Viaplay paying subscribers up 28% YoY to 3,608k (2,813) with 322k subscribers added QoQ, of which 36k were Nordic subscribers and 286k were international subscribers"

 

"We reached a number of new milestones including the important launch of Viaplay in Poland, our ninth and largest market so far. The launch was a success and we have established strong local distribution partnerships, contributing to a total of 313k paying international Viaplay subscribers by the end of Q3. This combined with our growth in the Nordics and Baltics, resulted in 28% YoY growth to over 3.6m subscribers."

 

"Total streamed minutes of Viaplay viewing of our original content was up 38% YoY,"

 

Fascynuje mnie co teraz hejterzy wymyślą :). Dodam tylko tak, że jak ostatni raz, 8 lat temu C+ podał liczbę swoich abonentów w kablówkach to było to 250 tysięcy. Po kilkunastu latach działania...

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, bgmnt napisał:

Dodam tylko tak, że jak ostatni raz, 8 lat temu C+ podał liczbę swoich abonentów w kablówkach to było to 250 tysięcy.

Nie porównywałbym tego, bo w przypadku tradycyjnego C+ wiążesz się na x miesięcy, wobec tego liczba osób płacących za kontent jest stabilniejsza. W Viaplay w jednym miesiącu może być dobrze, w drugim gorzej (albo lepiej ;) ). 

 

7 minut temu, bgmnt napisał:

Fascynuje mnie co teraz hejterzy wymyślą :)

PEwnie będą pisać o kłamstwie i oszustwach, bo przecież nikt nie wykupuje Viaplay. Kto by tam wykupował coś nadającego w jakości VHS :D 

Edytowane przez mingo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, bgmnt napisał:

Podane przez Viaplay dane dotyczą płacących subskrybentów co widać przecież w raporcie.

Łącznie płacących abonentów  na rynkach międzynarodowych jest 313 tysięcy. Doskonały wynik.

Tak jak pisałem, wystarczyło poczekać na raport choć myślałem, że podsumują to dopiero w czwartym kwartale.

Ale mają się czym chwalić, więc dali to już teraz.

 

"We reached a number of new milestones including the important launch of Viaplay in Poland, our ninth and largest market so far. The launch was a success and we have established strong local distribution partnerships, contributing to a total of 313k paying international Viaplay subscribers by the end of Q3. This combined with our growth in the Nordics and Baltics, resulted in 28% YoY growth to over 3.6m subscribers."

 

"Total streamed minutes of Viaplay viewing of our original content was up 38% YoY,"

 

 

Czyli z tego wynika, że:

 

- w trzecim kwartale Viaplay pozyskał 286 tys. nowych międzynarodowych subskrypcji (na 322 tys. łącznie)

- razem ma ... 313 tys. międzynarodowych płatnych subskrypcji.

 

To ilu "międzynarodowych" klientów płaciło za Viaplay przed III kwartałem 2021 r.?

Edytowane przez grreg2084
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, mingo said:

Nie porównywałbym tego, bo w przypadku tradycyjnego C+ wiążesz się na x miesięcy, wobec tego liczba osób płacących za kontent jest stabilniejsza. W Viaplay w jednym miesiącu może być dobrze, w drugim gorzej (albo lepiej ;) ).

To wiadomo. Ale przecież drogo, prawa nieciekawe, szybkiego Internetu nikt nie ma, streaming się zacina, do tego to 720p kontra doskonała cena, najlepsze prawa premium, wspaniała jakość full HD itd to wydawałoby się, że Viaplay może 2,5 tysiąca subskrybentów uzbiera przy takiej kokurencji... :)

@grreg2084 hm.. no chyba 313 tysięcy odjąć 286? ;)

Była przeciez wersja islandzka od kwietnia 2020, wcześniej fińska itd.

Ale nie są to szczególnie wielkie rynki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, tyrla napisał:

No ok, a jak liczą np. mnie który ma darmowy okres w Playu ? Wliczają czy nie wliczają ?

Oczywiście że muszą liczyć, tak samo jak liczą mnie, bo miałem 30 dni za free i nie usunąłem konta, tak samo liczą  tych co teraz mają darmowy okres a zaraz zrezygnują jak się legia skończy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, PawelTSW napisał:

Oczywiście że muszą liczyć, tak samo jak liczą mnie, bo miałem 30 dni za free i nie usunąłem konta, tak samo liczą  tych co teraz mają darmowy okres a zaraz zrezygnują jak się legia skończy 

Jego liczą bo zapewne jakąś kwotę wnosi za niego Play. Ciebie nie liczą, skoro nie płacisz. Czy to takie ciężkie do ogarnięcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok, a jak liczą np. mnie który ma darmowy okres w Playu ? Wliczają czy nie wliczają ?
To, że Ty masz z darmo, nie znaczy, że Viaplay nie ma z tego tytułu przychodu. Już to tłumaczyłem
Oczywiście że muszą liczyć, tak samo jak liczą mnie, bo miałem 30 dni za free i nie usunąłem konta, tak samo liczą  tych co teraz mają darmowy okres a zaraz zrezygnują jak się legia skończy 
Ty nie jesteś liczony jako abonent i inne darmowe konta też nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, grreg2084 napisał:

To ilu "międzynarodowych" klientów płaciło za Viaplay przed III kwartałem 2021 r.?

 

27 tys. - tylu subskrybentów miał Viaplay w krajach bałtyckich na koniec czerwca 2021 roku, czyli tyle pozyskał w Estonii, Litwie i Łotwie w ciągu niecałych 4 miesięcy. Dlatego w artykule na satkurier.pl szacuję, że Viaplay ma około 250 tys. subskrybentów w Polsce, zakładając, że w krajach bałtyckich w trzecim kwartale osiągnął podobny wzrost jak w drugim kwartale.

https://satkurier.pl/news/209764/0-25-mln-subskrybentow-viaplay-w-polsce.html

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...