Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, lakiman napisał:

Dobrze, że  ligi: hiszpańska,  francuska i włoska będą nadal dostępne w C+ I Eleven.

 

Ale ty podobno rezygnujesz z Canal+. Zdecyduj się,  bo będzie tak samo jak z twoim zakupem Apple TV. Takie trochę farmazony z Twojego pisania wychodzą coraz częściej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mecz w TVP2 na satce ma 3,5-4 Mbps w 1080i. W Viaplay mieliśmy 5 Mbps w 720p.

Przy normalnym oglądaniu telewizji czyli nie z nosem w ekranie różnicy nie ma widocznej, a jeśli jest to na korzyść Viaplay.

Nie wiem czy ci co piszą o rzekomej fatalnej jakości na Viaplay mają podpięte tv do jakiegoś komputera na Windows XP, czy piszą to w złej wierze, czy są po prostu trollami.

I jeszcze te opowieści o córkach, całych rodzinach co nagle gorszą jakość zauważyły bo Viaplay itd. No cyrk.

Choć to już naprawde robi się nie tyle śmieszne co żenujące.

 

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Pawop napisał:

Tu masz racje, wyglądają gorzej

Jaja sobie robisz?

1 minutę temu, kingofsouth napisał:

 

Ale ty podobno rezygnujesz z Canal+. Zdecyduj się,  bo będzie tak samo jak z twoim zakupem Apple TV. Takie trochę farmazony z Twojego pisania wychodzą coraz częściej.

Do końca umowy mam ponad 2 miesiące.

Z pakietu C+ zamierzam korzystać, nie przypominam sobie, że kiedykolwiek napisałem o rezygnacji z niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma prawo do swojego zdania.

@bgmnt skoro jesteś specjalistą w sprawach technicznych.

Z czego wynika bardzo dobra płynność aplikacji Canal+ nawet na android 7?

Mam wrażenie, że na Viaplay co jakiś czas obniżała się jakość a potem " łapała" się ostrość.

Nie jest to reguła, ale tak się dzieje na niektórych wydarzeniach sportowych.

Czegoś takiego nie zauważyłem we francuskiej apce. 

Na boxie od Play trochę lepiej ale widać było co jakiś czas delikatne szarpanie obrazu..

Można oczywiście zainwestować w dodatkowy sprzęt czy nawet kupić nowy telewizor.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Arkon napisał:

Anulowanie subskrypcji przychodzi od razu na mejla, czy trzeba dłużej czekać? 

Praktycznie od razu.

Włączanie/wyłączanie subskrypcji akurat działa sprawnie.

 

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lakiman Nie jestem specjalistą. I nie mam takich problemów z Viaplay jakie opisujesz.

 

Należy sobie zdać sprawę, że telewizję satelitarną pewnie w 3/4 przypadków oglądamy na dedykowanych dekoderach od operatora, stąd też problemy z tym, że coś jest źle dekodowane, obraz nie taki itd nie występują tak często (ale występują - patrz nowy dekoder PBG 4K i przycinanie obrazu, błędny deinterlace czy problemy z Ultraboxami i różnicami obrazu na ADB i Technicolor). Sprzęt jest dedykowany, dostosowany i sprawdzony. Jak są błędy, to jest szansa je poprawić bo operator wie co ma ;).

 

Natomiast kombinacji systemów zarówno w boxach jak i TV są tysiące i na każdym apka może działać inaczej i różnice potrafią być ogromne. Developerzy nie są w stanie wszystkiego przetestować.

Dlatego jak ktoś narzeka, to przydatne jest info jaki ma sprzęt, co tam siedzi w środku itd. Bo to, że wiele zależy od samej aplikacji widać np. po KODI, które na odpowiednich chipsetach z 25 fps potrafi zrobić przyjemny, płynny obraz na np. C+ Premium z C+ Online, które w oficjalnej apce wygląda jak kupa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc, jak bardzo wczoraj pomiędzy godz. 21 a 23 w trakcie meczu Napoli - Legia rozgrzany do "czerwoności" był Twitter, świadczy to o tym, że liczba osób oglądających mecz na Viaplay na pewno nie była niska.

 

O dziwo, wpisy nt. jakości transmisji itp. w Viaplay były, ale stanowiły niewielki odsetek tego co pisali Twitterowicze w trakcie meczu Napoli - Legia. Zdecydowana większość osób skupiała się na samym meczu, a nie na Viaplay. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że większość skupia się na treści a nie jakości, czy jest 720 czy 1080,to dla typowego Janusza liczy się to, że ogląda mecz na żywo. 

 

Zobaczymy jak ta liczba drastycznie spada jak skończą się mecze Legii. Bo co do tego to jestem pewien że 80% odejdzie. 

 

 

Edytowane przez PawelTSW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od  samego początku nie rozumiem tego lamentu.Ja mam najprostszy zestaw do oglądanie jaki może być.Chromecast 3 i cast z Motoroli One (nie nowy już) na tv plazmowy LG 55 cali.Cały czas było dobrze.Nigdy nie doświadczyłem żadnych "kwadracików" ani rozjeżdżania się dźwięku z obrazem.Czasem sie zacięło na moment (sporadycznie).Od jakiegoś czasu (chyba aktualizacji aplikacji) jest bardzo dobrze.Content również mi odpowiada.Aaaaa,dodam jeszcze,ze mam internet od UPC 300 mb/s i korzystam z pasma 5 GHz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie rozumiem jak ludzie mogą traktować jakąkolwiek usługę streamingu jako priorytetowy sposób oglądania sportu. Przecież bardzo często mecze są równolegle i wynik drugiego meczu jest szalenie istotny dla oglądanego i jak można zaakceptować opóźnienia rzędu kilkudziesięciu sekund?

Jakość transmisji pomijam, bo większość ma to głęboko i ważne by piłkę było widać, a że czasem zatnie? "Trudno". Mega smutne
Wykupienie ligi angielskiej przez tego streamingowego potworka to spory krok w tył w XXI wieku technologicznym...

Edytowane przez utede
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądam wczorajszy mecz Legii z odtworzenia i jakość teraz jest w porządku.

Nawet w telewizorze z android 7 jest ok.

Jest płynny obraz i nie ma skoków jakości.

Czyli gdzie szukać przyczyny, że podczas transmisji live było słabo?

Dodam że na początku korzystania z apki właśnie było lepiej też na transmisjach live  niż obecnie.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

10 minut temu, lakiman napisał:

Oglądam wczorajszy mecz Legii z odtworzenia i jakość teraz jest w porządku.

Nawet w telewizorze z android 7 jest ok.

Jest płynny obraz i nie ma skoków jakości.

Czyli gdzie szukać przyczyny, że podczas transmisji live było słabo?

Za mały bufor? bufor generowany z małym opóźnieniem z reguły będzie dawał gorszą jakość żeby pozwolić ludziom ze słabszym łączem to oglądać ja mam 600mb apple tv 4k 2gen i u mnie jakość była podobna do tej na tvp 2 co nie zmienia faktu że 17zł to i tak o 7 za dużo za to. co mają w ofercie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, utede napisał:

Nadal nie rozumiem jak ludzie mogą traktować jakąkolwiek usługę streamingu jako priorytetowy sposób oglądania sportu. Przecież bardzo często mecze są równolegle i wynik drugiego meczu jest szalenie istotny dla oglądanego i jak można zaakceptować opóźnienia rzędu kilkudziesięciu sekund?

 

I po co dzielisz widzów na normalnych i tych nienormalnych? Wiele osób docenia zalety streamingu, np. nie każdy - z różnych powodów - ma możliwość oglądania meczu LIVE. Wygodne jest to, że jeśli ktoś wczoraj mógł zacząć oglądać mecz Napoli - Legia od godz. 21:30, to nie musiał go oglądać od 30 minuty, ale mógł od samego początku.

 

To, że dla Ciebie coś jest "nienormalne", nie oznacza, że inni uważają podobnie. Masz prawo nie lubić Viaplay, ale to nie oznacza, że masz atakować innych "ludzi".

 

Jeśli chodzi o mnie, to gdy ja skupiam się na oglądaniu meczu, to patrzę w ekran telewizora, a nie w smartfona. To, że u Ciebie jest odwrotnie, nie oznacza, że każdy postępuje tak jak Ty. Powiadomienia z Flashcore w niczym mi nie przeszkadzają, nawet jeśli opóźnienie w transmisji Viaplay wynosi kilkanaście sekund (czasem więcej) - zresztą, na czas oglądania meczu, powiadomienia z Flashcore mam wyłączone (chwila roboty i można mieć "święty spokój").

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, utede napisał:

Nadal nie rozumiem jak ludzie mogą traktować jakąkolwiek usługę streamingu jako priorytetowy sposób oglądania sportu. Przecież bardzo często mecze są równolegle i wynik drugiego meczu jest szalenie istotny dla oglądanego i jak można zaakceptować opóźnienia rzędu kilkudziesięciu sekund?

Jakość transmisji pomijam, bo większość ma to głęboko i ważne by piłkę było widać, a że czasem zatnie? "Trudno". Mega smutne
Wykupienie ligi angielskiej przez tego streamingowego potworka to spory krok w tył w XXI wieku technologicznym...

Widać,  że nie miałeś do czynienia z sportem w streamingu. Ja oglądam mecz i z innego wyskakuje mi powiadomienie o golu , VAR, zmianie itd. Mogę się automatycznie na niego przełączyć. To jest oglądanie a nie skakanie po 20stu kanałach 😁

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oglądałem mecz na Chromecast 4 i nawet z ciekawości po golu na 2-0 wszedłem na flashscore sprawdzić, czy tam już ta bramka jest (skoro wg niektórych opóźnienia są "kilkudziesięciosekundowe"). Otóż bramka na flashscore "ukazała" się jakieś 20 sekund po tym jak widziałem ją w transmisji, więc polecam najpierw sprawdzić czy problem występuje, a dopiero później na niego narzekać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, kingofsouth napisał:

Widać,  że nie miałeś do czynienia z sportem w streamingu. Ja oglądam mecz i z innego wyskakuje mi powiadomienie o golu , VAR, zmianie itd. Mogę się automatycznie na niego przełączyć. To jest oglądanie a nie skakanie po 20stu kanałach 😁

 

Też słuszne spostrzeżenie. Zwłaszcza, że np. taki Flashscore z kilkunastosekundowym wyprzedzeniem informuje - bez podawania szczegółów - że coś ważnego dzieje się w konkretnym meczu. Automatycznie można przełączyć się na odpowiednią transmisję meczu, aby zobaczyć co się dokładnie dzieje. W sierpniu testowałem to na przykładzie sobotnich meczów z Bundesligi z godz. 15:30 i świetnie się to sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...