Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Można wybaczyć Viaplay różne wpadki, brak napisów, pomylone ścieżki dźwiękowe, brak podglądu urządzeń, problemy z apką i tak dalej.  Natomiast jakość obrazu jest kluczowa, bo oglądanie zabiera najwięcej czasu. 

 

 

 

 

10 godzin temu, boss509 napisał:

A bo widzisz, z tego co pamiętam to mówiłaś że się nie interesujesz tymi rozgrywkami, a ja owszem i ten paździerz psuje mi wrażenia i odbiera przyjemność z oglądania. Gdyby Viaplay puszczało ligę portugalską, to miałbym to totalnie gdzieś. Wiem, że części podoba się płacenie za coś więcej i to jeszcze w gorszej jakości (różne są zboczenia). Chociaż jakiś czas tu nie wchodziłem, bo nie chciało mi się czytać pozytywnych opinii niewidomych (jak domniemam) użytkowników, podobnie jak tych z urzędu na nie, to pewnie w tej kwestii nadal się nic nie zmieniło i Viaplay interesujesz się od strony technicznej. Dla mnie to jest jakbym miał kompa z 16 GB RAM, a teraz ktoś mi go wymienił na takiego z 8 GB i jeszcze kazał dopłacać, no ale sklepów z komputerami mam mnóstwo, a Bundesligę znajdę tylko w jednej wieśniackiej budzie na bazarze.

Dlatego, że prawa kupiła firma, która ma taki styl biznesowy,  że 720p jest u nich wszędzie głównym profilem. W reklamach widać Lewandowskiego, ale zabrakło w tle urządzeń mobilnych i małych telewizorków, bo do nich usługa pasuje jak ulał.

Od strony technicznej ważne są parametry, z nich się bierze jakość. Właśnie z tych cyferek. Oczywiście rozgrywki mogą się różnić w sensie, że jedne lepiej wyglądają od innych (źródło, prowadzenie kamery itd.). Viaplay poprawił co mógł (bitrate, FPS) i na tym stanęło. 

 

 

Edytowane przez Sentence
Wycięto fragment postu, dotyczący piractwa (Art. II, pkt 5, ust. iii).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zuzia Proponuje zacząć płacić za usługę, to może ta wg niektórych zadłużona po uszy firma wygospodaruje zasoby na lepszą jakość.

Odwrotnie nie będzie. Na razie wsiadasz na gapę do autobusu i narzekasz, że jest tłok i wolno jeździ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, bgmnt napisał:

@Zuzia Proponuje zacząć płacić za usługę, to może ta wg niektórych zadłużona po uszy firma wygospodaruje zasoby na lepszą jakość.

Odwrotnie nie będzie. Na razie wsiadasz na gapę do autobusu i narzekasz, że jest tłok i wolno jeździ.

Raczej worek bez dna jak ZUS. Współczuję, że nie masz dostępu do lepszych promocji, z dłuższym okresem darmowym. Opłaciłeś tylko jeden rachunek i obnosisz się.

Edytowane przez Sentence
Usunięto fragment postu nawiązujący do treści innego, usuniętego postu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zuzia 

Opłaciłem jeden rachunek, bo usługa jest tyle na rynku. Będe chciał korzystać to opłace 5 czy 10 kolejnych a nie będe kombinował i dorabiał do tego ideologię.

 

7 godzin temu, Zuzia napisał:

Troska o Viaplay jest u mnie zerowa, korpo sama umie o siebie zadbać.

Dziwne jest bronienie interesów Viaplay. Dziwne jest bronienie standardu sprzed kilkunastu lat. Dziwne jest wyszukiwanie przykładów niechlujów technologicznych jeszcze gorszych od Viaplay, żeby usprawiedliwić słabą jakość.

Równie dziwne jest ciągłe "nadawanie" na Viaplay, gdy połowa działających od dawna usług jak Player, HBO GO, Ipla/PB itd jest podobna jakościowo lub gorsza, a bezpośrednie dosyły wydarzeń sportowych, które potem pokazują kanały linearne typu Polsat Sport, TVP Sport czy Canal+ nawet tego 720p często nie trzymają.

7 godzin temu, boss509 napisał:

 

 

7 godzin temu, boss509 napisał:

 

 

Edytowane przez Sentence
Wycieczki personalne. Wycięto część treści. / Usunięto fragment postu nawiązujący do treści innego, usuniętego postu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, bgmnt napisał:

No właśnie reszta jakoś w kółko nie piszę tu tego samego i trzeba jasno powiedzieć, że narzekający są w mniejszości, ale piszą najwięcej.

Nie są w mniejszości, w ankietach zdecydowanie więcej niezadowolonych niż zadowolonych. Dlatego ankiety bolą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

43 minuty temu, Zuzia napisał:

 

 

28 minut temu, Zuzia napisał:
Nie są w mniejszości, w ankietach zdecydowanie więcej niezadowolonych niż zadowolonych. Dlatego ankiety bolą. 

Większość osób z tych ankiet to na oczy obrazu nie widziała, tylko są wkurzeni, że pojawił się kolejny gracz.

Edytowane przez Sentence
Usunięto fragment postu niezwiązany z tematem tematem wątku (art. II, pkt 5, ust. xiii).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Viaplay nie ma żadnych interesujących rozgrywek. Dla kilku meczów EL lub LC  nie warte 34zł lub kombinacji z kartami.  Za darmo, można, czekam na F1 i jaką wtedy jakość zaoferuje Viaplay.

Edytowane przez Sentence
Usunięto offtopic.
  • Dzięki 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiliście śmietnik na pół niedzieli sprzątania - wobec tego zamykam wątek do jutra. Proszę ochłonąć, zalecam świeże powietrze. 

 

EDIT: 27.09

Otwieram wątek i od razu uwaga! Przychylę się do propozycji i rozdzielę dyskusję. Od tej pory tutaj zadajemy pytania, rozwiązujemy problemy i komentujemy działania związane z Viaplay (Polska).

  • Lubię to 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.09.2021 o 14:32, stanley840 napisał:

Powinno się płacić odrazu za usługę bez żadnych darmowych okresów próbnych to nie jest umowa na dwa lata. Można zapłacić jeden miesiąc i zobaczyć czy usługa spełnia oczekiwania. A tak jest cwaniactwo i kombinatorstwo. 

 

W dniu 25.09.2021 o 16:52, bgmnt napisał:

To Ty masz problem bo nie chcesz płacić, ale korzystać. Do tego jesteś pierwsza do krytykowania usługi na którą nie wydałaś nawet złotówki.

Proponuje też jeszcze 10 ankiet w temacie zrobić ;).

Jasno napisałem Ci, że łamiesz regulamin usługi, a Ty porównujesz to z tym, że ktoś szuka promocji, albo zarejestruje się w promocji Play.

 

W dniu 25.09.2021 o 19:07, Pawop napisał:

Co to za bełkot? Co to znaczy warte 0 zł? Skoro usługa nie pasuje, to nie biorę, a nie kombinuję.

 

W dniu 25.09.2021 o 22:06, Toma441 napisał:

Prawdziwy Klient tego wiedzieć nie musi i ma prawo anulować usługę po okresie próbnym i z reguły taki prawdziwy klient albo wróci do usługi w momencie, kiedy żądana przez niego jakość się pojawi, albo w przeciwnym wypadku już do niej nie wróci. 

Nie będzie przecież wykorzystywał w nieskończoność okresu próbnego za 0 złotych i korzystał z czegoś co po miesiącu skreślił z uwagi na jakość, prawda? 

 

21 godzin temu, bgmnt napisał:

Na razie wsiadasz na gapę do autobusu i narzekasz, że jest tłok i wolno jeździ.

 

 

Jeden z użytkowników żywotnie zainteresowany monitoringiem jakości, widząc ten wysoki standard moralny zdecydował się podarować mi płatne konto, z prośbą, abym z niego korzystała zamiast darmowego. Przychylam się do jego prośby. Zamieszam zrzut "certyfikatu" uprawniającego do swobodnego wypowiadania się w tym wątku :)

 

paragon.jpg

 

Ale na czym to stanęliśmy? Na blokadzie w krajach UE, kont zarejestrowanych w Polsce. Pomińmy wszelkich kombinatorów i innych złych ludzi i wyobraźmy sobie sytuację, że jacyś uczciwi, rejestrują sobie pierwsze konto w Polsce, ale pech chciał, że muszą się udać gdzieś do UE i tu niemiła niespodzianka. Przy próbie odtworzenia jakiegokolwiek materiału pojawia się następujący komunikat.

 

Filmy i seriale.

blokada2.jpg

 

I takie coś przy sporcie.

blok.jpg

 

Zrozumiałe, że podobna blokada bez zmiany regulaminu musi być dyskretna, bo przecież to źle wygląda jak firma nie przestrzega własnych zapisów.

 

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Zuzia napisał:

Ale na czym to stanęliśmy? Na blokadzie w krajach UE, kont zarejestrowanych w Polsce...........wyobraźmy sobie sytuację, że jacyś uczciwi, rejestrują sobie pierwsze konto w Polsce, ale pech chciał, że muszą się udać gdzieś do UE i tu niemiła niespodzianka. Przy próbie odtworzenia jakiegokolwiek materiału pojawia się następujący komunikat.

 

Moje konto założone w Polsce , wczoraj było oglądane w Niemczech.

 

Samsung 65 cali , aplikacja w TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze policzyłem, to na 30 dni, jakie ma wrzesień, to tylko przez 12 dni możliwe było oglądanie na żywo meczów piłkarskich (w wykonaniu Panów):

 

- Bundesliga: 11-12 IX, 17-19 IX, 24-26 IX

- Liga Europy/Konferencji: 14-16 IX, 30 IX.

 

To dość kiepsko, jak na 34 zł miesięcznie, zwłaszcza, że tzw. "alternatywa" - dla dni wolnych od meczów piłkarskich - prezentuje się niezbyt bogato.

 

Miesięczny dostęp do Viaplay powinien kosztować co najwyżej tyle co dostęp do Eleven Sports (Ci drudzy jednak mają - zwłaszcza w weekendy - znacznie szerszą ofertę z meczami piłkarskimi. Do tego dochodzi F1, część żużla.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, kingofsouth napisał:

Moje konto założone w Polsce , wczoraj było oglądane w Niemczech.

Mój wcześniejszy post tyczy się kont nowo rejestrowanych, testowych, w okresie darmowym. Tutaj blokada jest z całą pewnością. Użytkujesz konto, które przeszło w tryb płatny, co dodaje smaczku sprawie, bo one uzyskują dostęp do zasobów i zgodność z regulaminem. Choć nie w każdym przypadku, o czym już pisałam i jeszcze ten wątek rozwinę później.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Toma441 napisał:

Viaplay to nie jest platforma streamingowa jedynie z piłką nożną mężczyzn. Cena zawiera filmy, seriale, wszystkie dostępne prawa sportowe. 

To chyba najlepiej świadczy o tym, jak uboga jest oferta Viaplay, skoro do wyboru jest aż ... jeden pakiet. Inni też oferują streaming itp., a jednak dają pewne opcje wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Toma441 napisał:

Inni nie oferują sportu w streamingu. 

Przesadna drobiazgowość, ale niech Tobie będzie. Czyli skoro Viaplay oferuje mecze piłkarskie w formie streamingu (a nie z wykorzystaniem tradycyjnych kanałów telewizyjnych w formie online), to jest to uzasadnienie do tego, że mają do zaoferowania aż ... jeden pakiet? Osobiście nie potrzebuję dostępu do wszystkiego, co oni oferują. 

Edytowane przez grreg2084
Lit.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, grreg2084 napisał:

Przesadna drobiazgowość, ale niech Tobie będzie. Czyli skoro Viaplay oferuje mecze piłkarskie w formie streamingu (a nie z wykorzystaniem tradycyjnych kanałów telewizyjnych w formie online), to jest to uzasadnienie do tego, że mają do zaoferowania aż ... jeden pakiet? Osobiście nie potrzebuję dostępu do wszystkiego, co oni oferują. 

Właśnie w tym rzecz, że oni oferują nie tylko mecze piłkarskie w formie streamingu, a generalnie sport w formie streamingu + filmy i seriale...stąd cena jest jedna w określonej wysokości .

W Skandynawii oferta jest bogatsza i jest podział na pakiety + ppv. Można też dodatkowo wypożyczać nowsze filmy. 

Mogą myśleć o podziale, kiedy obie oferty będą zbliżone. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Toma441 - czyli z grubsza się zgadzamy. Pakietyzacja byłaby mile widziana, ale póki co oferta Viaplay jest niezbyt bogata (jedno z drugim się wiąże).

 

Osobiście będę zadowolony, gdy będę mógł płacić tylko za streaming (póki co tylko i wyłącznie oglądam wybrane mecze piłkarskie na Viaplay, VOD mnie nie interesuje). Miejmy nadzieję, że najpóźniej za rok pojawi się rozsądna pakietyzacja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, dynecik napisał:

A aplikacja canal+ czy UPC TV to co to jest ?

 

To sa aplikacje , operatorów satelitarnych/ kablowych oferujący dostęp do rożnych kanałów sportowych i filmowych. Mozesz miec w nich Canal+, Eleven itd.

Viaplay  daje to na co ma licencje.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Toma441 napisał:

Viaplay to nie jest platforma streamingowa jedynie z piłką nożną mężczyzn. Cena zawiera filmy, seriale, wszystkie dostępne prawa sportowe. 

 

I piłkę kobiet - wczoraj testowałem i akurat leciał mecz kobiecej piłki z ligi angielskiej. Jakość na telewizorze na pierwszy rzut oka całkiem w porządku.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...