Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, muza_tv napisał:

że ludzie oglądający Bundesligę przed TV pobiegną do internetu, gdzie jakość obrazu nie zawsze jest OK.

No faktycznie, na takim Eleven czy Eurosport 2 to jakość obrazu jest krystaliczna. Dziesiątki milionów ludzi na całym świecie ogląda filmy, seriale i sport w streamingu i nie narzeka na jakość a Polacy będą. Wystarczy sobie zobaczyć jakie pirackie wersje dominują w polskim internecie. Jakieś divx-y w rozdzielczości HD. Są też i lepszej jakości ale ludzie tego nie pobierają bo zajmują więcej miejsca, transferu. A na Chomikuj to nawet dalej wrzucane są materiały w .rmvb.

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, G2000 napisał:

No faktycznie, na takim Eleven czy Eurosport 2 to jakość obrazu jest krystaliczna. Dziesiątki milionów ludzi na całym świecie ogląda filmy, seriale i sport w streamingu i nie narzeka na jakość a Polacy będą. Wystarczy sobie zobaczyć jakie pirackie wersje dominują w polskim internecie. Jakieś divx-y w rozdzielczości HD. Są też i lepszej jakości ale ludzie tego nie pobierają bo zajmują więcej miejsca, transferu. A na Chomikuj to nawet dalej wrzucane są materiały w .rmvb.

 

Jeśli tak wygląda Twoja analiza rynku medialnego, to faktycznie, uda im się :D

 

Dodam jednak, że co innego, gdy mecz jest jednocześnie w TV i Online (patrz: Canal+ / Eleven Sports / Eurosport) i widz ma wybór, a co innego gdy będzie TYLKO online. Masz rację. Kibic 50+, przywiązany, że oglądania meczu w telewizorku, z pewnością pobiegnie do internetu, by obejrzeć Lewego. Świat na młodych się nie kończy, a i młodzi coraz mniej zainteresowani oglądaniem meczów w ogóle. I UEFA myśli co to zrobić z tym faktem.

 

Nie bez znaczenia jest tez sprzedaż. Ludzie mają sat/kablówkę, z pakietami premium, bo taniej, i z pewnością będą chcieli wydać kolejne 30 zeta :D

Edytowane przez muza_tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, muza_tv napisał:

 

Świat na młodych się nie kończy, a i młodzi coraz mniej zainteresowani oglądaniem meczów w ogóle. I UEFA myśli co to zrobić z tym faktem.

 

 

Właśnie, myśli, ale nie w tym kierunku, który wskazujesz...UEFA ma swoją skromną  apkę, ale za czas jakiś wszystko będzie pokazywać via własne kanały dystrybucji. Jest mowa o tym od dawna...Także to telewizja traci swoją pozycję, a nie odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, kingofsouth napisał:

Viaplay znajdzie sobie klienta, bez pomocy statystycznego forumowicza Kowalskiego ;)

Statystyczny "nieforumowicz" Kowalski na razie nie ma pojęcia co to jest Viaplay a nawet jak już będzie się mniej więcej orientował i zapytają go, którą ofertę filmową wybierze: Disney, HBO, Netflix, czy Viaplay  to co niby odpowie... Dlatego uważam, że oferta filmowa nie będzie żadnym wabikiem dla Kowalskiego przy tak dużej konkurencji. Zresztą sam Viaplay jak na razie chwali się tylko prawami sportowymi a o ofercie filmowej jakoś niewiele.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, vigoo napisał:

Zresztą sam Viaplay jak na razie chwali się tylko prawami sportowymi a o ofercie filmowej jakoś niewiele.

Bo wiedzą, że to sport w takim kraju jak Polska najbardziej odbiorców interesuje. I jak na razie mają: BL - Lewandowski; F1 - Kubica (brakuje im jeszcze UFC-Błachowicz i Skoki-Stoch) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kkzk81 napisał:

@Toma441 nie interesuję się Formułą 1 ale chyba Kubica już tam nie startuje.

Tak samo jak Małysz już nie skacze ;), co nie zmienia faktu, że znają nasz rynek i celują w to, co albo jest bardzo popularne, albo w to, gdzie mamy "swoich". Dlatego uważam np. że przejmą UFC. A czy tak będzie - kwestia czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska jest bardzo specyficzna pod względem rynku TV-Sat-Stream. Jak wiadomo liczy się cena i możliwość podzielenia tej ceny, wszyscy dobrze wiemy jak skończyło się połączenie platform Cyfra+ & N. Abonenci nie zrozumieli oferty/ceny (mimo dzielenia kart i opłat) i musieli ostro spuścić z tonu po dostaniu setek tysięcy wypowiedzeń i stracie 300 tyś abonentów. Słowo kluczowe z którego się można śmiać ale niestety przed którym trzeba się liczyć to słowo "Janusz" Wszyscy też dobrze wiemy jaki streming odnosi sukces i dlaczego (podział) i znowu jak wiadomo cena. Jeżeli będzie możliwość jednoczesnego oglądania na dwóch urządzeniach to realna cena w specyficznym rynku wynosi 17 pln. I tu się zaczyna inna rozmowa proszę pana :) 34 nie bardzo ale 17 czemu nie (rezygnuję z Eleven który całkowicie wyczerpał swoją formułę w tym formułę 1 i dostanę jeszcze film i serial) Jak wiadomo streming ostro wchodzi/wszedł i do tego w przystępnej (trochę trzeba Januszować) cenie i naprawdę uwierzcie ale przeciętny Janusz nie będzie patrzył na to że bramka jest z poślizgiem 10/20/30 sek. Ma być TANIO !!!

Dziś chyba nastąpił przełom w ofercie satelitarnej od lat. Za dostęp do kanałów Canal+ w tym (4K) + HBO/GO i jakieś podstawowe kanały z umową na rok to koszt 50,- pln ... z czasem będą umowy na 6 mieś, 3 mieś itd. To wszystko wymusza rynek stremingowy i świadomy odbiorca. To jest tylko przyrównanie co nas czeka i jak dynamicznie sytuacja się zmienia a zmian będzie dużo. 

Edytowane przez Woocash
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to jednak trochę za wcześnie na sam streaming.  Przynajmniej jeżeli chodzi o sport. 

 

Oglądałem mecz Lewandowskiego w sobotę i sam się przekonałem na sobie jak duze są opóźnienia w stosunku do tv. Nie wspomnę już o "wieszaniu się" usługi od czasu do czasu, bo prędkość internetu nie taka jak być powinno.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lakiman

W krajach , w których działa Viaplay sytuacja jest lepsza jeśli  chodzi o dostęp do inernetu, czy może Polska jest wciąż zacofanym krajem?

Liczna osób na świecie korzystających z usług streamingowych szybko rośnie,  natomiast maleje jeśli chodzi o dostęp do tradycyjnej telewizji.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby wszyscy tak myśleli, że "za wcześnie" i nie warto inwestować w Polsce, to Netflixa dalej byśmy nie mieli, a Disney+ by został w sferze marzeń...Na szczęście właściciele platform streamingowych z zagranicy uważają, że lepiej do Polski wejść i robić tu biznes, niż wcale. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Pawop napisał:

Demonizujecie to opóźnienie. Co to za różnica, czy obraz jest opóźniony o 10 sek czy o 50? Dla mnie żadna.

No tak, szczególnie jak oglądasz mecz na żywo, sąsiad za ścianą krzyczy gol, a ty się zastanawiasz o co chodzi i dopiero za te twoje 50 sekund wiesz o co chodziło. Jeśli Ci to nie przeszkadza to oglądaj z godzinnym opóźnieniem albo retransmisję, bo przecież to żadna różnica.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, szczególnie jak oglądasz mecz na żywo, sąsiad za ścianą krzyczy gol, a ty się zastanawiasz o co chodzi i dopiero za te twoje 50 sekund wiesz o co chodziło. Jeśli Ci to nie przeszkadza to oglądaj z godzinnym opóźnieniem albo retransmisję, bo przecież to żadna różnica.
Za ścianą mam sąsiadkę i nie krzyczy mi gol , bo ja to nie interesuje  
Gdzie wy ludzie mieszkacie , że wam krzyczą ? ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, G2000 napisał:

Satelita też ma opóźnienia. Jak będziesz oglądał mecz z platformy sat a sąsiad z naziemnej to że możesz go słyszeć o sekundę, dwie czy więcej, wcześniej niż akcja na twoim tv.

Widzisz różnicę pomiędzy jedną sekundą, dwoma, a 50 sekund?

 

 @kingofsouthnie każdy mieszka na "zadoopiu". Niektórzy w miastach mają mieszkania sąsiadujące z innymi. Takie to dla Ciebie dziwne? Czyli przed obejrzeniem meczu mam pozamykać wszystkie okna, balkony żebym nie słyszał otoczenia, bo jakiś śmieszny dostawca streamingu ma opóźnienia transmisji? ;)

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak widzę a raczej słyszę. Szwagier piętro wyżej oglądał mecz na TVP a ja na jakimś kanale z sat i różnica była właśnie te 1-2 sekundy. U mnie piłkarz dopiero biegł w kierunku pola karnego a ja już słyszałem jak szwagier krzyczy że nie ma bramki. Musiałem przełączyć na TVP bo nie dało się oglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
 
 @kingofsouthnie każdy mieszka na "zadoopiu". Niektórzy w miastach mają mieszkania sąsiadujące z innymi. Takie to dla Ciebie dziwne? Czyli przed obejrzeniem meczu mam pozamykać wszystkie okna, balkony żebym nie słyszał otoczenia, bo jakiś śmieszny dostawca streamingu ma opóźnienia transmisji?
Takie to dla Ciebie dziwne , że nie wszyscy sąsiedzi oglądają mecze. Jestem zadowolony z mieszkania na przedmieściach Wrocławia. Mam spokoj , dostęp do szybkiego neta i nie straszne mi krzyki sąsiadów


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...