Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, kingofsouth napisał:

Szkoda soboty na pisanie tego samego, ale ... 720p ( przeszkadza ) płatność kartą ( przeszkadza ) omyłkowo tłumaczenie ( przeszkadza ) ..... 

To są wady i nie widzę powodu, by się nimi delektować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Wodnik Szuwarek napisał:

Nie oglądałem w TVP. Czy było 50 kl./s tak jak w Viaplay?

Na pewno było bardziej wyraźnie, ostro, żywo i kolorowo a tutaj mam wrażenie, jakbym oglądał przez jakiś filtr. Jak dla mnie, akurat ten szwedzki hokej wygląda zdecydowanie słabo. Zobaczymy, jak będzie z NHL, ale wielkich nadzieji sobie nie robię.

 

Miało być "Mistrzostwo w Streamingu" tylko nie napisali, że zaczęli od 2 ligi a mistrzostwo, to dopiero plany... 😁

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uruchomiłem to dziś- raczej na okres próbny/darmowy i powiem tak, filmy to jeszcze jako tako wyglądają, ale włączyłem mecz Borussii Dortmund i szybko doszedłem do wniosku że wzrok to sobie zaoszczędzę na mecz z Lewym bo to co widziałem na ekranie to takie SD z Astry, skoro to tak wygląda na 55' to tylko współczuć tym co mają większe :(

Jak  w dzisiejszych czasach platforma stimingowa nie oferuje przekazu w pełnym HD nie wspominając już o 4K :!:Co do oferty filmowej to nadaje się do cyklu "W starym kinie"  :(

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na Viaplay będzie a pewnie będzie taka sam jakość jak w NHL Tv to ja dziękuje ;)

To usługa powstała dla reszty świata i ewidentnie nie zmieniła się od momentu powstania gdy świętowali wejście HD..

Na 65 calach pixeloza ale jak ma być inaczej skoro to 720 i 5 Mbps..

Edytowane przez Umek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, OlafS napisał:

Uruchomiłem to dziś- raczej na okres próbny/darmowy i powiem tak, filmy to jeszcze jako tako wyglądają

Zależy które, te z bitrate 5 Mb/s są do zaakceptowania. Natomiast pozycje z bitrate 3 Mb/s słabo się ogląda, delikatnie mówiąc.

Mam na myśli korzystanie z TV, na urządzenia mobilne może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, kingofsouth napisał:

Nikt nie zmusza do subskrypcji. 

Jednak Viaplay chyba dąży do ich jak największej ilości, problem w tym, że sami zniechęcają potencjalnych klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
6 minut temu, vigoo napisał:

Na pewno było bardziej wyraźnie, ostro, żywo i kolorowo a tutaj mam wrażenie, jakbym oglądał przez jakiś filtr. Jak dla mnie, akurat ten szwedzki hokej wygląda zdecydowanie słabo. Zobaczymy, jak będzie z NHL, ale wielkich nadzieji sobie nie robię.

Kolory w SHL niezbyt ciekawe, widać taki przekaz od nadawcy, ale kluczowa jest płynność, której w TVP Sport prędko nie zobaczysz, bo tam jest tylko 25 kl./s i fejkowe 1080i. Jak już ruszy NHL, to jakość będzie na korzyść Viaplay ze względu na 50 kl./s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
3 minuty temu, Umek napisał:

Krążek będzie, wejdź na stronę NHL, znajdź skrót z meczu..puść to na tv. Jakość jest taka sama. Żenada.

A mnie szlag trafia bo w 1080 przy 8 Mbps oglądam..widoczne inne oczekiwania ale jako fan hokeja a tu pewnie takich nie ma mam je wysokie.

Na stronie jest 25 kl./s, więc nic dziwnego, że słaba jakość :D

https://www.nhl.com/video/best-of-micd-up-stanley-cup/t-306336916/c-8712131

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie..ja w pełni rozumiem ze nie wszystko poleci w 4K..ale ludzie.1080i i 9 Mbps ro powinna być absolutna a się cieszyć ze wchodzi nowy serwis, kupuje coś co nas interesuje..sle jakieś standardy ogólnie przyjęte 15 lat temu powinny być przestrzegane.. 

 

@Wodnik Szuwarek w apce jest 60fps

Edytowane przez Umek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo będą w pakietach za 10 zł tak jak teraz w Playu i już nikt nie będzie musiał kombinować.
Przynajmniej Ty nie zaczynaj
Weź też pod uwagę, że traktują nas jak trzeci świat tak słabą jakością i ceną. Rozumiem, że Tobie się podoba takie traktowanie Polaków? Przecież nawet Eleven ma kanał 4K w pakiecie za 15 zł.
Taka jakość jest na wszystkich rynkach
Viaplay ma 4K i ciekawszy repertuar filmowo-serialowy, ale na lepszy rynek. Do niego nie zalicza się Polska, Estonia, Łotwa, Litwa.
 
Piszesz głupoty. U nas te produkcje są po prostu u innych dostawców.
Takie same metody stosują i dziwię się, że jeszcze ich bronisz. Niektórzy dostawcy są nawet tak niepoważni, że cześć pakietów można zapłacić przelewem, a cześć tylko kartą. 
 
Płatność kartą to standard w usługach abonamentowych. Jak ktoś jest nieogarnięty i zapomina anulować płatność, pretensje może mieć tylko do siebie.
  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Pawop napisał:

Płatność kartą to standard w usługach abonamentowych. Jak ktoś jest nieogarnięty i zapomina anulować płatność, pretensje może mieć tylko do siebie.

Następny obrońca interesów korporacji kosztem klientów.

Karta jako jedyna opcja to interes i wygoda głównie dostawcy.

 

 

45 minut temu, Pawop napisał:

Piszesz głupoty. U nas te produkcje są po prostu u innych dostawców.

Jak jakiś ciekawy film mam w Viaplay w wersji szwedzkiej, duńskiej, norweskiej, finlandzkiej (ofertę mają dość jednolitą), ale w polskim Viaplay go nie ma, to powinnam szukać tego filmu u innego dostawcy. Genialne! 

 

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawop

Co niby zaczynam, ja konsekwentnie piszę, że ich oferta jest obecnie warta 10 zł i już u pierwszego operatora za tyle są dostępni. Mam nadzieję, że za Play pójdą inni. PSP w Ipli kosztował 40 zł, a w PC+ czy Orange jest gratis dla abonentów mających pakiet Canal+. W UPC też jest dużo taniej, co sam potwierdzałeś.

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...