Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko zmierza do internetu standardowa telewizja zmierza do muzeum i tego nikt nie zatrzyma. Przykładem jest juz Eleven 4K tylko w internecie na satelicie raczej nigdy nie będzie dostępny, oraz mecze LM w 4K również tylko w internecie już nie mówiąc o filmach i serialach w normalnej telewizji nie do osiągnięcia poziom😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, czerstwy napisał:

A czego mam nie napisać?Będą interesujące mnie prawa lub dobra oferta filmowa to nie widzę problemu.Aha czyli na 13E nie ma miejsca na ewentualne kilka kanałów nawet w 4K? Bardzo ciekawe😃

Viaplay to tylko i wyłącznie streaming, nie ma co robić sobie nadziei. Przynajmniej na ten moment. Tak działają. Chyba, że w ciagu 2-3 lat w PL usługa będzie tak wielkim sukcesem, że z ich punktu widzenia taka ekspansja będzie opłacalna/ W Niemczech działają kanały DAZN1 i DAZN2, ale tam ten nadawca ma właśnie bardzo silną pozycję i rynek nie jest tak rozdrobniony. Poczekajmy do sierpnia, wtedy zobaczymy jak to będzie wyglądało.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś powiedzieć co to jest ten netball, do którego kupili ostatnio prawa ? 🤔😂 Chyba jakaś popularna dyscyplina, skoro o niej nie słyszałem.😉 Ciekawe czy te mityczne 34 złote, to cena która będzie obowiązywać od sierpnia do końca roku, a potem nagle podwyżka? Netflix również startował taniej, a potem wszyscy byli w szoku kiedy wspomnieli o podniesieniu cen.😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, BizzareX napisał:

Może mi ktoś powiedzieć co to jest ten netball, do którego kupili ostatnio prawa ? 🤔😂 Chyba jakaś popularna dyscyplina, skoro o niej nie słyszałem.😉 Ciekawe czy te mityczne 34 złote, to cena która będzie obowiązywać od sierpnia do końca roku, a potem nagle podwyżka? Netflix również startował taniej, a potem wszyscy byli w szoku kiedy wspomnieli o podniesieniu cen.😊


O netballu można powiedzieć, że jest to koszykówka bez tablic. Rzuca się do podwieszonych obręczy. 

 



Za chwilę się okaże, że kupią jeszcze prawa do lacrosse i quidditcha. Jest nawet polska liga 😀

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś dostęp do całego wywiadu https://wyborcza.pl/7,154903,27028614,viaplay-skandynawski-netflix-chce-byc-najlepsza-sportowa.html ?

 

Zapowiedzi Viaplay odnośnie transmisji F1 w Polsce od 2023 roku są ciekawe. Niedługo Viaplay ma przedstawić szefa działu sportu w Polsce.

 

Edytowane przez aboutreka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.05.2021 o 19:38, G2000 napisał:

W Skandynawii powstała tego typu spółka. https://en.wikipedia.org/wiki/Allente

Powstała w wyniku fuzji dwóch wcześniejszych platform obecnych na tamtejszym rynku i taką nazwę ta platforma właśnie również nosi.

 

W dniu 7.05.2021 o 23:33, PLQba napisał:

Nie sądzę, żeby zażyczyli sobie od razu 34 zł. 

34 zł to nie jest moim zdaniem tak dużo, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę prawa jakie już mają, na jak długo i to co jeszcze mogą w stanie kupić. Tym bardziej, że tutaj nie podpisujesz umowy na rok czy dwa lata, jak w przypadku CANAL+ czy Cyfrowego Polsatu, na gotowy pakiet z zobowiązaniem i obowiązkiem płacenia co miesiąc. A tutaj? Nie byłoby interesujących dla kogoś rozgrywek to nie opłaca w tym czasie dostępu.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Canal+ i Polsat nie musisz podpisywać cyrografu na dwa lata. Wystarczy uaktywnić pakiet na miesiąc w C+ Online lub w IPLI. Jedyna korzyść przy umowie terminowej, że można uzyskać dodatkowy rabat.

Nie jest powiedziane, że Viaplay nie wprowadzi np. pakietu rocznego za 340 zł. Wtedy taki pakiet może kusić, że przy wyższej cenie dostajemy dwa miesiące gratis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, swordfish napisał:

Wtedy taki pakiet może kusić, że przy wyższej cenie dostajemy dwa miesiące gratis.

Żeby kusić trzeba mieć konkretną ofertę z prawami sportowymi, a nie jedną lub dwie ligi. Według mnie to skończy się odsprzedażą praw operatorom satelitarnym. W naszym kraju rynek kanałów telewizyjnych jest na tyle nasycony że wszyscy którzy mają telewizję satelitarną nagle nie rzucą się na streaming albo będą dopłacać po raz kolejny. Pozostali którzy nie korzystają z żadnych płatnych ofert też wątpliwe żeby nagle zaczęli płacić. Po za tym za dużo jest jeszcze miejsc w naszym kraju gdzie nie ma stałego szybkiego łącza internetowego i Ci ludzie nawet jeśli dla nich oferta będzie ciekawa to i tak z niej nie skorzystają i tu przewagę ma telewizja satelitarna i naziemna.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, BizzareX napisał:

 🤔😂😉Netflix również startował taniej, a potem wszyscy byli w szoku kiedy wspomnieli o podniesieniu cen.😊

Cena 34 zł - za najtańszy pakiet (bez hd) jest od początku Netflixa w Polsce. Jak na razie plotki o zmianie cen, które krążą chyba od roku - się nie potwierdziły. 

 

 

4 minuty temu, tail# napisał:

Żeby kusić trzeba mieć konkretną ofertę z prawami sportowymi, a nie jedną lub dwie ligi. Według mnie to skończy się odsprzedażą praw operatorom satelitarnym. W naszym kraju rynek kanałów telewizyjnych jest na tyle nasycony że wszyscy którzy mają telewizję satelitarną nagle nie rzucą się na streaming albo będą dopłacać po raz kolejny. 

Rozumiem, że Polacy "są przyzwyczajeni" do pewnego modelu oglądania np. sportu w telewizji, ale czasy się zmieniły. Za większość tych dobrych, najlepszych dyscyplin, wydarzeń trzeba będzie nadawcom płacić. Telewizja satelitarna powoli odchodzi do przeszłości, tak samo jak opłacanie rachunków po niemal 200 zł za 300 kanałów, z których 90 procent się nie ogląda, przy umowie na dwa - trzy lata. Tak też bywało. Pamiętam wizję tv i rachunki po 160, 170 zł X lat temu. Koszmarnie wielkie pieniądze w tamtych latach. Szczerze mówiąc wolę taki model, gdzie sam wybieram co kupuje, na jak długo, od kogo i za ile. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Toma441 napisał:

Telewizja satelitarna powoli odchodzi do przeszłości

Powtarzasz to co inni. Ja to słyszałem dobrych kilka lat temu. Która telewizja streamingowa na chwilę obecną oferuje obraz w conajmniej takiej jakości jak telewizja satelitarna? Żadna. Która oferuje porównywalnie tyle praw sportowych co wybrany operator tv sat? Żadna. W takim razie czym chcesz przyciągnąć ludzi do oferty streamingowej, bo chyba nie ceną i prawami sportowymi do jednej ligi? ;)

Owszem streaming, to przyszłość ale nie w tym 10-leciu. Będę zainteresowany streamingiem jeśli będzie w prawdziwym HD albo 4k i jeśli będzie oferował transmisje sportowe na żywo z czołowych lig europejskich, a to prędko nie nastąpi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, tail# napisał:

 

Owszem streaming, to przyszłość ale nie w tym 10-leciu. Będę zainteresowany streamingiem jeśli będzie w prawdziwym HD albo 4k i jeśli będzie oferował transmisje sportowe na żywo z czołowych lig europejskich, a to prędko nie nastąpi.

Powtarzam, bo coraz więcej osób zauważa zmiany, a te zmiany to jest raczej ewolucja, niż rewolucja. I zgadzam się, że to jeszcze potrwa, ale ze względu na postęp technologiczny nastąpi dużo szybciej, niż zakładasz. Bo streaming jest zwyczajnie bardziej opłacalny i "dostępny od ręki". Krótko mówiąc, wbrew pozorom - daje ludziom(klientom) to samo, za dużo mniejsze pieniądze, przy dużo mniejszym wysiłku z ich strony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, tail# napisał:

Powtarzasz to co inni. Ja to słyszałem dobrych kilka lat temu. Która telewizja streamingowa na chwilę obecną oferuje obraz w conajmniej takiej jakości jak telewizja satelitarna? 

A która telewizja satelitarna oferuje obraz w pokazywanych filmach i serialach w jakości jak Netflix i AppleTV+? UHD i dźwięk Dolby Atmos?

 

Zgodzę się z tym, że są "pustynie" bez światłowodu w Polsce i to nawet w dużych miastach. Osiedla willowe, gdzie Orange oferuje maksymalną prędkość po miedzi 10mb/s. Bo koszt doprowadzenia światła operatorom się nie opłaca. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, andi64 napisał:

@Toma441 piszesz za wiekszosc tych praw trzeba bedzie placic ale nie taka cene jak sobie Viaplay zyczy. W DE mam DAZN z prawie wszystkimi prawami za 10€,a wiec mozna miec i za niska cene , a nawet Sky DE lige mistrzow odebrac🤔😉

Kilka postów wcześniej pisałem o tym, że w Niemczech funkcjonują tradycyjne kanały DAZN 1 i DAZN 2 i zapewne ze sporym sukcesem. Wątpię, żeby Viaplay się na taki krok zdecydował. Nie w pierwszych latach funkcjonowania w Polsce. Inna sprawa, że rynek niemiecki, jeżeli chodzi o prawa tv jest zupełnie inny, niż nasz. Wiele rozwiązań, które w Niemczech funkcjonują od lat, w Polsce dopiero nabierają tempa. Ja bym tego nie porównywał 1:1.

Co do ceny. Wg mnie 34 zł za sport i film w formie streamingu, bez zobowiązania od Viaplay, to jest cena "do przełknięcia". 

Oczywiście nie zamierzam na stałe tego subskrybować. Natomiast w sytuacji, gdy pierwsza z brzegu Gala KSW kosztuje u nas 40 zł, pojedynczy film  VOD aż 19,90, wreszcie pakiet film w C+ online 50 zł, to przynajmniej dla mnie rachunek jest "na plus" po stronie takiej usługi jak Viaplay. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Toma441Z tymi cenami to mnie zawsze zastanawialo, dlaczego w Polsce ludzie mniej zarabiajacy niz w niemczech placa za to wszystko duzo wiecej. Pisalem juz kiedys ze za Sky Ticket place 10 € gdzie mam seriale i film , a wypozyczenie filmu np. w APV kosztuje mnie od 0,99€. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, enski napisał:

Powstała w wyniku fuzji dwóch wcześniejszych platform obecnych na tamtejszym rynku i taką nazwę ta platforma właśnie również nosi.

 

34 zł to nie jest moim zdaniem tak dużo, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę prawa jakie już mają, na jak długo i to co jeszcze mogą w stanie kupić. Tym bardziej, że tutaj nie podpisujesz umowy na rok czy dwa lata, jak w przypadku CANAL+ czy Cyfrowego Polsatu, na gotowy pakiet z zobowiązaniem i pewnym obowiązkiem płacenia co miesiąc. A tutaj? Nie byłoby interesujących dla kogoś rozgrywek to nie opłaca w tym czasie dostępu.


34 zł jest moim zdaniem zbyt wygórowaną ceną za Bundesligę, Ligę Europy i Ligę Konferencji. Jeśli Viaplay zdobędzie prawa do Serie A, to wtedy rozważę wykupienie dostępu. Europejskie puchary są raz na jakiś czas, a sama Bundesliga z lig krajowych to za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, andi64 napisał:

@Toma441Z tymi cenami to mnie zawsze zastanawialo, dlaczego w Polsce ludzie mniej zarabiajacy niz w niemczech placa za to wszystko duzo wiecej. 

Inaczej : płacimy tyle samo, przy mniejszych zarobkach. :)

Albo mniej... W Polsce najdroższy pakiet netflix to 52 zł. W USA to...67 zł 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, PLQba napisał:


34 zł jest moim zdaniem zbyt wygórowaną ceną za Bundesligę, Ligę Europy i Ligę Konferencji. Jeśli Viaplay zdobędzie prawa do Serie A, to wtedy rozważę wykupienie dostępu. Europejskie puchary są raz na jakiś czas, a sama Bundesliga z lig krajowych to za mało.

To nie wykupisz. 

Dla mnie to rozsądna cena 😁

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3 minuty temu, kingofsouth napisał:

To nie wykupisz. 

Dla mnie to rozsądna cena 😁

 

Cena byłaby rozsądna, gdyby zdobyli jeszcze jakieś atrakcyjne prawa. Ligę Mistrzów wziął Polsat Sport Premium, to Viaplay powinien zgarnąć Serie A. Chętnie zobaczyłbym u nich również rozgrywki z USA: NHL i NFL. Poza tym również NBA - do której CANAL+ posiada prawa do końca obecnego sezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest za dużo niewiadomych. 

Podstawowym pytaniem jest ile czasu Viaplay daje sobie na rozkręcenie biznesu, ile czasu będzie w stanie "dokładać do interesu" żeby zaczęło to być dla nich opłacalne. Tym bardziej, że startują na kilku rynkach jednocześnie. 

Nie wiem czy ktoś z Was pamięta, ale francuski CANAL+ nawet po pięciu latach od startu C+ w Polsce nie był zadowolony z wyników w naszym kraju i zastanawiano się nad wycofanie z Polski.

 

Kiedyś bariera wejścia była trudniejsza. Trzeba było mieć miejsce na satelicie, kanał tv. Teraz dzięki sieci można działać globalnie - bez tych wszystkich dodatków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
 
Cena byłaby rozsądna, gdyby zdobyli jeszcze jakieś atrakcyjne prawa. Ligę Mistrzów wziął Polsat Sport Premium, to Viaplay powinien zgarnąć Serie A. Chętnie zobaczyłbym u nich również rozgrywki z USA: NHL i NFL. Poza tym również NBA - do której CANAL+ posiada prawa do końca obecnego sezonu.

No i jeszcze UFC do którego Polsat miał niby prawa do końca 2020 roku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...