Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, kamil2505 napisał:

 

Aha. Czyli kibic pilkarski sobie kupi na miesiąc subskrypcje po miesiącu i potem zrezygnuje. Dobre sobie. 😆

 

A czy ktoś mówi o kimś kto cały czas ogląda taka? Mowa o kibicu danej ligi.

 

Przy filmach może i ma to sens, ald przy piłce nożnej już nie. 

 

Tak swoją drogą to w C+ są też abonamenty na rok, a nie dwa lata.

To co według Ciebie osoba oglądająca sport w streamingu nie jest prawdziwym kibicem, a tylko osoby które płacą haracz platformą cyfrowym to tak? 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem z ciekawości mecz Bundesligi na Viaplay to jak dla mnie jakość na monitorze 21 calowym jest nieakceptowalna a co dopiero na TV. Jak za tą cenę i jakość usługi to porażka. Oby się to zmieniło w przyszłości bo oglądanie w takiej jakości meczu odbiera chęci  Zamiast iść z postępem gdzie standardem staje się powoli 4k to Viaplay transmituje mecze w rozdzielczości 720p tak jakby Polska była krajem trzeciego świata. 
Przestańcie pisać farmazony o tym, że 4K staje się standardem. Otóż długo jeszcze nim nie będzie. Dopiero co standardem stało się HD. 4K jest wykorzystywany okazjonalnie.
Praktykują rozbicie ofert na film/seriale oraz pakiet Viaplay Total ze sportem. Tak mają u siebie w Szwecji i u nas też mogą wprowadzić. 
Pakiet Total to jest film/serial i sport
@Wodnik Szuwarek a czemu nie ma sensu? Żeby oglądać ligi piłkarskie i tak trzeba abonować przez 10 miesięcy. W Canal+ mogę mieć tę paczkę za 19,90zł. Natomiast Viaplay póki co oferuje to z zobowiązaniem za średnio 28,33zł (2x0zł + 10x34zł). 
Jak dla mnie porównanie jak najbardziej na miejscu. 
Żeby mieć C+ za 19.90 musisz mieć jeszcze jakąś podstawę w PC+. Wtedy to już nie wygląda tak atrakcyjnie
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kamil2505 napisał:

Mając Canal+Online też było "na tacy" w poprzednim sezonie przy opcji Eleven mogłem sobie uruchomić Multilive i na 4 ekranach oglądać jednocześnie. Do tego mogłem cofnąć jak coś chciałem zobaczyć jeszcze raz lub dokładniej zobaczyć akcje do bramki. 

 

Do tego mogłem to zrobić za niższa cenę,  bo za 11,90zł zamiast 34zł extra. 😁

Mogłem, ale za pewne tego nie robiłem. 🙂🙃 Tu jest to oczywiste. Wszystkie spotkania dostępne, bez reklam i większość z nich możliwa do cofnięcia w każdej chwili. Oczywiście można się zawsze, do bólu czepiać wszystkiego i za każdym możliwym razem, ale przewaga streamingu nad telewizją jest oczywista. I wygoda, którą daje platforma streamingowa również. 

Edytowane przez Toma441
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o nasze krajowe podwórko to dobrym przykładem jest Eleven 4K online.

C+ Sport ( przez internet) i  Viaplay dużo do tej jakości brakuje.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, macbla89 napisał:

To co według Ciebie osoba oglądająca sport w streamingu nie jest prawdziwym kibicem, a tylko osoby które płacą haracz platformą cyfrowym to tak? 😄

Czytaj ze zrozumieniem. 

 

Godzinę temu, macbla89 napisał:

Dla mnie platformy cyfrowe to mają stare dziadki lub ludzie którzy nie mają co robić w domu. Czasami warto jest wyjść na dwór porozmawiać z przyjaciółmi, bliskimi a nie siedzieć w domu i gapić się na odbiornik telewizyjny przez wolny czas.

Tak, jasne... Czyli idąc tym tokiem myślenia to platformy stramingowe mają tylko ci co mają co robić w domu i rozmawiają z przyjaciółmi i bliskimi. 🤣

 

Mam tv sat, ale w minionym tygodniu obejrzałem przez cały tydzień aż 1 mecz Ekstraklasy. Przez resztę tygodnia tv nawet nie włączyłem. Dzisiaj z resztą też nie. Więc nie wiem czy się łapie pod wyznaczoną według Ciebie metrykę.  😆

Godzinę temu, Pawop napisał:

Żeby mieć C+ za 19.90 musisz mieć jeszcze jakąś podstawę w PC+. Wtedy to już nie wygląda tak atrakcyjnie

Dla przedłużających mamy, np. Optimum z C+ za 49,89zł. Moim zdaniem to dobra oferta. Podobnie jak Entry z C+ i Eleven i Polsat Sport Premium za 50zł. Więcej tam sportu i w lepszej jakości niż w tym całym Viaplay. A i jakiś premierowy film się znajdzie. 

Może jakbym miał Viaplay możliwy do kupienia z zobowiązaniem na rok, ale w cenie, np. 19,90zł zamiast 34zł to też może rozważyłbym taką ofertę. 

58 minut temu, Toma441 napisał:

Mogłem, ale za pewne tego nie robiłem. 🙂🙃 Tu jest to oczywiste. Wszystkie spotkania dostępne, bez reklam i większość z nich możliwa do cofnięcia w każdej chwili. Oczywiście można się zawsze, do bólu czepiać wszystkiego i za każdym możliwym razem, ale przewaga streamingu nad telewizją jest oczywista. I wygoda, którą daje platforma streamingowa również. 

Wiemy, wiemy. Za dobra jakość była i nie w Viaplay. Premier League też póki co nie oglądasz, bo w C+. Jak za rok będzie w Viaplay to już staniesz się jej kibicem, bo weźmiesz sobie "na dokładkę" 🤣

  • Popieram 1
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie sprawa jest bardzo prosta. Streaming jest świetną rzeczą, ale tylko jeśli chodzi o kontent, którego czas odtworzenia nie gra roli, czyli przede wszystkim filmy. Z kolei, sport na żywo, zawsze był, jest i będzie domeną telewizji linearnej, czy to się komuś podoba czy nie. Disney+, Netflix czy HBO Max to doskonałe serwisy streamingowe tworzone przez ludzi, którzy się na tym znają. Natomiast Viaplay nie ma ani marki, ani jakości, ani odpowiedniego kontentu. Bazują jedynie na prawach sportowych, które nabyli za pieniądze z pożyczek, bo sami własnych pieniędzy nie mieli. Nie zgodzę się tutaj z opinią niektórych - 4K jest zdecydowanie standardem i to coraz mocniej upowszechnianym. Żadne Viaplay nic tutaj nie zmieni, bo większość szanujących się widzów nie będzie subskrybować paździerzu pt. 720p i 90-sekundowe opóźnienie w transmisji sportowej na żywo. Jeśli w sezonie 2022/2023 Premier League nie będzie dostępna w telewizji linearnej, to myślę, że nie tylko ja, ale i wiele innych osób będzie oglądało Premier League w streamingu, ale bynajmniej nie tym od Viaplay ;)

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka mała ciekawostka z dzisiejszego meczu 2 Bundesligi z 20.30. Przekaz na Viaplay i Sport1HD.

Ciekawe na którym jest prawidłowy czas meczu ?

Dodam od razu że jakość tego meczu na Viaplay do tego co jest na sport1hd jest bardzo słaba.(65 cali)

Co ciekawe, Sport1HD jak pokazuje mój Ultimo nadaje w trochę dziwnej rozdzielczości

1280x1080i przy bitrate ok.9 Mb/s.

dfc91d968816f.png

73f473911968a.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dudkers napisał:

Bundesliga w Viaplay w 720p za 34 zł

Korzystając z VPN (Holenderskie IP) można oglądać za darmo w 1080p na youtube z angielskim komentarzem.

To tyle w temacie

A to holenderskie VPN można mieć za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kamil2505 napisał:

🤣//

Wiemy, wiemy. Za dobra jakość była i nie w Viaplay. Premier League też póki co nie oglądasz, bo w C+. Jak za rok będzie w Viaplay to już staniesz się jej kibicem, bo weźmiesz sobie "na dokładkę" 🤣

Oglądanie czegokolwiek dzisiaj, szczególnie w ramach streamingu ma różne aspekty i to nie tylko kwestia tego czy coś ma 720p albo 1080i czy 1080p. Komfort korzystania nie ogranicza się tylko do rozdzielczości, a Viaplay poza ewidentnymi minusami prezentuje sport nieco inaczej, niż do tej pory zwykło się spotykać u nas i ktoś taki jak ty, kto ma się za specjalistę, który udziela się w różnych miejscach tego forum, wypowiada się nie tylko za siebie, ale w imieniu ogółu, ma tu określoną funkcję i uważa się za kogoś więcej, niż trolla, powinien to wiedzieć. I gdybyś czytał wypowiedzi nie tylko z zamiarem późniejszego czepiania się, a wzięcia udziału w, dyskusji, to być może wyłapał byś ten moment. Może też generalnie przestał byś się po prostu czepiać. Ale może taka twoja natura, że piszesz posty i czekasz na to ile z tu obecnych zacznie klaskać, informując Cię w ukryciu, że znowu udało Ci się komuś "dowalić". Bo nie wiem, czy wiesz, że dyskusja nie polega na tym ile z osób klepie się po plecach, a na tym, że każdy ma prawo przedstawić innym swój punkt widzenia. Bo różnica między forum dyskusyjnym, a zabawą chłopców w krótkich spodenkach jest taka, że ewidentnie z tego drugiego kiedyś się wyrasta. Tobie jak widać się nie udało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Toma441 napisał:

a Viaplay poza ewidentnymi minusami prezentuje sport nieco inaczej, niż do tej pory zwykło się spotykać u nas i ktoś taki jak ty, kto ma się za specjalistę, który udziela się w różnych miejscach tego forum, wypowiada się nie tylko za siebie, ale w imieniu ogółu, ma tu określoną funkcję i uważa się za kogoś więcej, niż trolla, powinien to wiedzieć. 

Pomijając już te "wycieczki personalne" - ja się przecież z Tobą w zupełności zgadzam. Masz rację. Viaplay "prezentuje sport nieco inaczej, niż do tej pory zwykło się spotykać u nas" - oczywiście, prawda. Jeszcze nikt nie pokazywał zaledwie jednej zagranicznej ligi i drugorzędnych pucharów europejskich w tak kiepskiej jakości za tak wygórowaną cenę. 😁

Edytowane przez kamil2505
  • Popieram 10
  • Dzięki 1
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałem odpalić mecz Borussii, z odtworzenia i 5gb poszło.. z mojego abonamentu, zostało mi jeszcze 10GB, z całego miesiąca, także Viaplay to faktycznie, pokazuje inaczej sport. Dotychczas oglądałem wszystkie mecze w miesiącu Dortmundu, w BL teraz muszę sobie wybrać, max Trzy. Pytam skąd jeszcze brać na Lewego, przecież określili, że muszę oglądać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakosc ważna ale to nie wszystko  Rozumiem że jest kibic ktroy pełne 90 min ogląda jeden mecz. Ale są tacy że w chwili gdy na jednym meczu jakas przerwa lub nuda lubi sobie w tym czasie pstryknąć na inny mecz. Wczoraj skakałem między polską, angielska i hiszpańska a niemiecka poszła w kąt. Telewizor z androidem odpalaj aplikacje wybieraj mecz zamykaj mecz zamykaj aplikacje. Trochę to uciążliwe gdy masz wszystko inne pod pilotem dekodera. Dla starszych ludzi niemiecka odpada... 

 

Zainstalowalem osobie starszej 70+ viaplay na Samsungu pokazałem jak działa itd wczoraj pytam o jakość o obsługę i słyszę odpowiedź wiesz co ja tego nawet tego nie włączam. Póki co za dużo sportu w zwykłej telewizji widać bez niemieckiej da się żyć przeciętnemu Kowalskiemu... 

  • Popieram 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
8 godzin temu, czerstwy napisał:

A jak to inaczej Viaplay pokazuje sport niż do tej pory? Co tam takiego nowego czy ciekawego sie pojawiło bo nie mam usługi?

Brak kanałów i każdy mecz to oddzielny stream bez reklam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Waszym zdaniem reklamy na streamie od Eleven czy C+ są aż tak uciążliwe?

Sorry, ale jeśli to ma być według niektórych  rewolucyjne podejście Szwedów to słabe to jest.

 

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...