Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, mingo napisał:

Bzdura. Na tym forum są albo ludzie zainteresowania technologią TV albo szukający informacji o prawach filmowych czy sportowych. W społeczeństwie takich ludzi jest mniejszość. 

Pełna , zgoda. Co do ankiety ona nic nie pokazuje sensownego , tylko podział na obozy na forum. 

Dla mnie to trochę ..... burza.  Co za tym idzie generowanie niepotrzebnych sporów , gdyż to tylko TV/Streaming.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, mingo napisał:

Bzdura. Na tym forum są albo ludzie zainteresowania technologią TV albo szukający informacji o prawach filmowych czy sportowych. W społeczeństwie takich ludzi jest mniejszość. 

Zgadzam się, że bzdura, w Polsce nie ma aż tak wysokiego procenta mega fanów Viaplay, jak tu na forum. Wystarczy jakakolwiek reklama, czy informacja o tym ( nowo )tworze na social mediach i fala hejtu  jest kosmiczna.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tyrla napisał:

Czyli jakbyś zapytał na mieście czy słyszeli Państwo o Viaplay to 3/4 osób by odpowiedziało że nie.

Jak nie więcej. Dlatego na tym etapie nie ma sensu pytać na ulicy.

 

38 minut temu, mingo napisał:

Zakładasz, że wszyscy, co wykupują Netflix, HBO, C+ i są ogólnie zainteresowani filmami, serialami czy sportem zaglądają na to forum? 😂

To są dość znane nazwy, Viaplay jeszcze do tak rozpoznawalnych nie należy. I nie muszą wszyscy się meldować, badanie robi się na próbce statystycznej. W tym przypadku mamy różne osoby będące użytkownikami jednego z największych forów telewizyjnych. O różnym stopniu wiedzy technicznej i zainteresowaniu sportem.

 

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tyrla napisał:

Bo Viaplay chce iść tylko w streaming i to za 34 zł :) 

Pan Henio albo Zdzisio nie mogący odbierać tego z platformy, że starym tv, lub bez internetu w domu , po prostu dadzą sobie spokój, a tak chętnie by dokupili ten pakiet w kablówce lub operatora satelitarnego. 

 

Niech sobie będzie Viaplay z premier League nawet za 50 zł ale niech dadzą możliwość wyboru odbioru, a nie sam streaming. 

Cytat

 

 

 

Edytowane przez Sentence
Usunięto fragment postu niezwiązany z tematem wątku (offtopic).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tyrla napisał:

Czyli jakbyś zapytał na mieście czy słyszeli Państwo o Viaplay to 3/4 osób by odpowiedziało że nie.

Na netflix nie miałem problemu znaleźć 5 osób. Na HBO Go, canal+, czy Amazon Prime chętnych brak. 

 

To zasługa marketingu. Netflix tak wjechał, że każdy gimb chce go mieć bo różni ludzie go promują. 

Często na insta znajomych relacja jak ktoś odpala netflix wieczorem, wino i w tle logo że zaraz będzie netflix. 

To taki szpan chyba. Bo nigdy nie widziałem czegoś takiego przy canal +, Amazon czy HBO. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, blend napisał:

Na netflix nie miałem problemu znaleźć 5 osób. Na HBO Go, canal+, czy Amazon Prime chętnych brak. 

 

To zasługa marketingu. Netflix tak wjechał, że każdy gimb chce go mieć bo różni ludzie go promują. 

Netflix ma najlepiej zorganizowany marketing. Zaczęło się to od House of Cards. W Polsce nie było serialu, a już ludzie wiedzieli czym jest Netflix. 

Dziś nazwa Netflixa pojawia się nawet w najnowszych kawałkach znanych młodzieżowych gwiazd muzyki i polskich filmach. 

Inni się muszą mocno spocić, żeby chociaż w połowie dojść do tego poziomu rozpoznawalności. Moim zdaniem tylko Disney może tu dorównać. Co do Viaplay tu może dojść do sytuacji, że negatywna ocena paradoksalnie może wpłynąć na promocję. Przynajmniej jeśli chodzi o świadomość marki. "Narzekają, to może sam się przekonam jak jest." Ostatecznie wszystko wyjdzie w badaniach za parę miesięcy jak jest naprawdę. 

3 godziny temu, jarekm51 napisał:

Zgadzam się, że bzdura, w Polsce nie ma aż tak wysokiego procenta mega fanów Viaplay, jak tu na forum. Wystarczy jakakolwiek reklama, czy informacja o tym ( nowo )tworze na social mediach i fala hejtu  jest kosmiczna.

Odwrócę sytuację. : jeśli ktoś lubi kanał sportowy, to już wie czym jest Viaplay. Analogicznie : możesz kompletnie nie interesować się technologią, ale wystarczy, że włączysz YT i możesz natknąć się na to logo. Tak działa marketing. 

Dodatkowo, gdyby brać pod uwagę tylko liczbę komentarzy i interakcji bez podziału czy głosy są negatywne czy pozytywne, to można powiedzieć, że Viaplay robi dobrą robotę. W imię zasady "nie ważne co się mówi, ważne, że się mówi"... 

Tak też działa marketing. I tak też buduje się świadomość marki. Na pewno odbioru tej platformy nie odzwierciedla to forum. 

Edytowane przez Toma441
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Toma441 napisał:

Na pewno odbioru tej platformy nie odzwierciedla to forum. 

Pewnie gdyby większość była "za" to wtedy forum odzwierciedlałoby odbiór tej platformy :)

Przyznam, że wyniki mnie zaskoczyły, spodziewałam się "za" przynajmniej ze 20-30 głosów w ankiecie.

 

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Zuzia napisał:

Pewnie gdyby większość była "za" to wtedy forum odzwierciedlałoby odbiór tej platformy :)

Przyznam, że wyniki mnie zaskoczyły, spodziewałam się "za" przynajmniej ze 20-30 głosów w ankiecie.

 

Wcale. Bo to co tu się dzieje interesuje promil, promila ogółu. Taka jest rzeczywistość. Ja rozumiem, że jako inspiratorka ankiety uważasz, że ma ona znaczenie przy odbiorze ogólnopolskiej usługi... Ale rozczaruje Cię - nie ma. 

Gdyby większość była "za" - wniosek byłby jeden - większość jest "za". Tylko tyle i aż tyle. Nawet to co dzieje się na FB nie ma aż tak wielkiego znaczenia, chociaż na pewno daje feedback właścicielom, a sama reklama na takim portalu społecznościowym jest bardzo opłacalna. 🙂

Edytowane przez Toma441
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Toma441 napisał:

Wcale. Bo to co tu się dzieje interesuje promil, promila ogółu. Taka jest rzeczywistość. Ja rozumiem, że jako inspiratorce ankiety uważasz, że ma ona znaczenie przy odbiorze ogólnopolskiej usługi... Ale rozczaruje Cię - nie ma. 

Gdyby większość była "za" - wniosek byłby jeden - większość jest "za". Tylko tyle i aż tyle. Nawet to co dzieje się na FB nie ma aż tak wielkiego znaczenia, chociaż na pewno daje feedback właścicielom, a sama reklama na takim portalu społecznościowym jest bardzo opłacalna. 🙂

Uważam to co już pisałam - ankiety, (jak wszystkie tutaj) pokazują co myślą użytkownicy tego forum. Ogół raczej nie ma pojęcia o serwisie, kampania reklamowa wystartowała dość późno.

A ten wątek Viaplay wygenerował 226.1 tys. wyświetleń więc ktoś to jednak czyta.

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
4 minuty temu, Zuzia napisał:

Ogół raczej nie ma pojęcia o serwisie, kampania reklamowa wystartowała dość późno.

Powoli zaczyna mieć, bo nawet w radiu reklamuje się Vectra z Viaplay. Jak zrobią reklamę z Lewandowskim, to serwis może się ładnie wybić, tak jak kiedyś Huawei to zrobiło. Wtedy mało znana w Polsce chińska firma jest dzisiaj jedną z najbardziej rozpoznawalnych w naszym kraju. To wszystko dzięki reklamie z Lewandowskim. Ten piłkarz to żyła złota 😃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem przekonany, że wystarczy raz napisać, że streaming jest fu, a najbardziej fu jest płacenie za niego. Wystarczy raz napisać, że maksymalnie mogę wydać miesięcznie 30 zeta na streaming, bo więcej uważam za przesadę. Wystarczy raz napisać, że ludzie którzy wykupują streaming za więcej niż 3 dyszki, to pozerzy i ludzie którzy nie spedzają czasu z rodziną. Poważnie, inteligentny człowiek zrozumie za pierwszym razem. Zastanawia tylko, czemu Ci wszyscy tak chętnie krytykujący osoby które mają kilka serwisów (za które o zgrozo płacą) i które ogladają treści przez nie udostępnione, tyle czasu poświecają pisaniu na forum? Masochiści czy zwykli hipokryci?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Wodnik Szuwarek napisał:

Powoli zaczyna mieć, bo nawet w radiu reklamuje się Vectra z Viaplay. Jak zrobią reklamę z Lewandowskim, to serwis może się ładnie wybić, tak jak kiedyś Huawei to zrobiło. Wtedy mało znana w Polsce chińska firma jest dzisiaj jedną z najbardziej rozpoznawalnych w naszym kraju. To wszystko dzięki reklamie z Lewandowskim. Ten piłkarz to żyła złota 😃

Reklama może pomóc, ale potem następuje chwila prawdy, czyli odbiorca zasiada przy swoim TV 55-65 cali i widzi co widzi. Wolałbym, żeby mniej szło na reklamy, a więcej na przyśpieszenie wprowadzenia 4K. Bo tylko 4K może uratować sytuację skoro nie planują Full HD. Zapewniam Was, że Viaplay potrafi dawać niezłą jakość w UE, bo oglądam bez zacięć ich 4K z polskim IP (bez VPN), a jest kawałek drogi do przebycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kogoś denerwuje , że subskrybuje takie usługi na jakie mam ochote wydawać pieniądze , to jak się musi zachowywać w życiu gdy widzi , że somsiad kupił auto za kilkaset tysiecy lub dom za milion? Bo ja tak widze , zachowanie osób z forum. Takie zachowania muszą się brać z życia codziennego, bo jak to inaczej wytłumaczyć ?

Mam sie czuć winny , że dla kogoś dużo to jest 34 zł?  Mam się czuć winny , że dla kogoś nie jest to dużo , ale jak wyda to będzie czuł się jeleniem?

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Charlie1978KK napisał:

Jestem przekonany, że wystarczy raz napisać, że streaming jest fu, a najbardziej fu jest płacenie za niego. Wystarczy raz napisać, że maksymalnie mogę wydać miesięcznie 30 zeta na streaming, bo więcej uważam za przesadę. Wystarczy raz napisać, że ludzie którzy wykupują streaming za więcej niż 3 dyszki, to pozerzy i ludzie którzy nie spedzają czasu z rodziną. Poważnie, inteligentny człowiek zrozumie za pierwszym razem. Zastanawia tylko, czemu Ci wszyscy tak chętnie krytykujący osoby które mają kilka serwisów (za które o zgrozo płacą) i które ogladają treści przez nie udostępnione, tyle czasu poświecają pisaniu na forum? Masochiści czy zwykli hipokryci?

I odwrotnie. W ch[beep]u też powinien być umiar :)

 

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, kingofsouth napisał:

To nie chwlenie tylko forum dla pasjonatów TV/streamingu/nowinek technologicznych , nie statystycznego Kowalskiego.

Pasjonat chodzi na mecze, pasjonat nie ogląda syfu w 720p..to jest właśnie serwis dla zwykłego zjadacza chleba z tv z biedronki..

W Viaplay żadnej nowinki nie widzę i pewnie nie ja jeden.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Umek napisał:

Pasjonat chodzi na mecze, pasjonat nie ogląda syfu w 720p..t

Chodzę na mecze Śląska , no nie wiem kto z forum jeżdzi do Niemiec na Bundesligę. Jest tutaj ktoś taki?

Mam nadzieje , ze ty masz wykupiony karnet na PL i jeżdzisz na mecze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...