Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Umek Spoko, myślałem że sugerujesz iż nie ma innego oglądania sportu jak w 4K.

Ale mimo wszystko... do 4K jako codziennego standardu jeszcze nam bardzo daleko. Chyba żaden z nadawców nie ma na razie więcej niż jednego kanału 4K w swoim portfolio.

Popatrzmy chociażby na dopiero co zakończone IO. Mieliśmy 9 kanałów linearnych, internetowo w porywach prawie 40 transmisji i jeden kanał w 4K. Ile rzeczy można było w tym jednym ES 4K obejrzeć?
Nawet TVP na Euro nie było w stanie transmitować równoległych meczów 3. kolejki grupowej w 4K, bo mieli jeden kanał w tej rozdzielczości.

To taka krótka dygresja w temacie rozdzielczości sygnału sportowego...

Edytowane przez michael112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z perspektywy tych kilku meczów prezentowanych niemal jednocześnie widać, (co wiadomo przecież nie od dzisiaj) , że sama Bundesliga jest bardzo popularna i jest bardzo dobrą ligą "do oglądania." Szczególnie z taką podstawą merytoryczną i oprawą. Dlatego Viaplay brakuje bardzo niewiele, żeby przekonać nieprzekonanych. A, że jest dziś tak, że skoro "klient płaci, to wymaga". To jest niemal pewne, że ta jakość to będzie raczej punkt wyjścia, a nie finisz. 

Na Apple tv 4k oglądanie takiej "Multi - transmisji" jest całkiem przyjemne. W dodatku nie ma zbędnego ględzenia i tony reklam. A przecież Eleven też był serwisem płatnym, a na płatnym C+ też są reklamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skali ocen 1-6.

 

Canal+ Online i mecz Bentford - Arsenal. Ocena 2-

 

Viaplay i mecz Mönchengladbach - Bayern

Ocena 3-

 

To mój pierwszy kontakt z meczami w streamingu i wygląda to zwyczajnie słabo. Krok do tyłu jeżeli chodzi o jakość obrazu. Nazywanie przez Canal+ tej transmisji HD, to jakaś parodia.

Edytowane przez Charlie1978KK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mecz się skończył, pora na podsumowanie. Oglądałem na TV 55" 4k (Samsung z 2017, Tizen) z odległości około 2-2.5m.
Dało się przyzwyczaić do obrazu i emocjonować meczem, ale jakość w porównaniu do satelity (nawet Eleven) wyraźnie gorsza. Na zbliżeniach całkiem nieźle to wyglądało, gorzej z kamery ogólnej.
Na plus, że przez cały mecz wszystko działało płynnie, nic nie rwało i nie przycinało - wszystko bardzo stabilnie.
Na plus brak reklam. Na minus brak możliwości cofania i pauzowania na Tizenie (a mecz do odtworzenia wrzucą pewnie dopiero po studiu, około północy - lipa).
Opóźnienie - powiadomienie z Sofascore przyszło mi mniej więcej w tym samym czasie co gwizdek sędziego. Jakby poprawili tę jakość i apke na Tizena (cofanie), to będzie wszystko git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje spostrzeżenia po meczu

plusy:

bardzo dobra obsada komentatorska

bardzo dobra obsada ekspercka

studio 

komentarz ze stadionu 

Minusy:

Jakość obrazu 720p to za mało jak na 2021 rok dobrze,że jest 50 fpsów mogło być gorzej np.25 fpsów 😜.Byłoby 1080p50fps i nie byłoby lamentu na jakość.

Cóż na ten moment nie wykupie viaplay.

Był problem z dźwiękiem było desynchro,ale szybko się uporali z problemem.

 

Potestuje przez ten miesiąc będę śledził temat i zobaczymy czy viaplay poczyni postępy.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, NobelM napisał:

 Oglądałem na TV 55" 4k (Samsung z 2017, Tizen) z odległości około 2-2.5m.
Dało się przyzwyczaić do obrazu i emocjonować meczem, ale jakość w porównaniu do satelity (nawet Eleven) wyraźnie gorsza.

Mamy taki sam TV. Przewijałem sobie mecze i takie samo odnoszę wrażenie jak ty.

W studio wygląda to dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tyrla jeżeli viaplay nie podniesie rozdzielczości do 1080p w przyszłości to nie wróżę  im świetlanej przyszłości w Polsce.Ok rozumiem sytuacje w Skandynawii gdzie streaming jest dodatkiem do tv linearnej.W Polsce to nie przejdzie.Jeżeli chodzi o mnie to jeżeli nie będzie 1080p to moich pieniędzy nie zobaczą.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, michael112 napisał:

 

Nie przesadzajmy w drugą stronę. Co jeśli ktoś nie posiada telewizora w takiej rozdzielczości? Ma przestać oglądać transmisje sportowe?

Chociaz mam telewizory 4K to nigdy nie oglądałem jakiegokolwiek materiału w 4K. Jakoś to 4K mi do życia nie potrzebne, w zupełności wystarcza Full HD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...