Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, lakiman napisał:

 

* rozdzielczość i bitrate robią swoje,  nie narzekam ;-)

 

 

To nie jest Natywne 4K. 

To tak jak byś podniósł bitrate na kanale Mango 24 i dokleił znaczek 4K.

 

 

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Toma441 napisał:

No to pora się zdecydować czy chcecie mieć jakość za, którą tak, czy inaczej trzeba zapłacić, czy 720p, na które można sobie psioczyć. 

Jak ty uważasz, że 34 zł to kwota adekwatna za stream z większym opóźnieniem i porównywalną jakością do pirackiego to super. :D 

Oni by musieli podnieść cenę przy wzroście jakości, bo mocno przepłacili, a na reklamach nie dorobią. Rozumiesz? Dlatego jakości nie podniosą. Mówiłem, że nasz rynek jest specyficzny już przed ich startem, ale tutaj znawcy np. tacy jak ty twierdzili, że nie mam pojęcia jak wygląda ten biznes, nie znam się i w ogóle jak mogę uważać się za mądrzejszego niż spece z NENT. To zobaczymy ile pociągną w Polsce bez kanałów TV. Czy tyle ile im wróżyłem ileś tam stron temu. 

Poza tym jakie "chcecie"? Ja się wypowiadam wyłącznie w swoim imieniu, towarzyszu. :D 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, lakiman napisał:

Lepsze to niż 720p i 4-5 mb/ s.

A niektórzy trzymali kciuki za Viapley by nabywał kolejne prawa sportowe.

Dzięki Opatrzności,  tak się nie stało  :-)

* rozdzielczość i bitrate robią swoje,  nie narzekam ;-)

 

Serwery nie wytrzymają.. hmm Eleven tu nie ma problemu.

Ty nadal nie rozumiesz co się do Cienie pisze.. co innego wrzucić ten sam syf z wyższym bitrate a co innego w czasie rzeczywistym wrzucić 4K z nie nieco wyższym  bitrate a stałym minimum 25mbps..

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie już spokój z  zasobożernym 4K. Polsat pokazał, że nawet z 1080i można wycisnąć rewelacyjnej jakości obraz. PSP wyglądają genialnie i nie trzeba pchać się w gigantyczne bitrate potrzebne do dobrej jakości 4k. Viaplay w jakości PSP zadowoliłoby każdego. 

Edytowane przez salva
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jaram się, że Eleven nadaje w tej czy innej jakości.

Chodzi o to , że stream internetowy  w kontekście sportu może mieć dobrą jakość strawną na 55 calach  za mniejsze pieniążki i większym wyborem oferty sportowej.

Viapley na starcie dużo brakuje do internetowej konkurencji.

Tutaj szansę ma Canal+ ( magia marketingowego  upscalowanego  , czy natywnego 4K działa).

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym ze nie ma żadnej kontroli nad jakością produktu np. telewizja satelitarna moda na HD ale wielkość kanałów ma tak pościnane bitrate że powinien być jako kanały SD nikt nie ma na tym kontroli. W internecie powinni zrobić również opłacanie usługi do jakości. Wtedy by nie było problemu chcesz kupujesz sobie pakiet 720/5mb/s a jak jesteś bardziej wymagający to 1080/15mb/s lub 4K/30mb/s. I wtedy każdy by wiedział za co płaci a tak dodają znaczek 4K puszczając to 7mb/s. Podobne praktyki jak Netflix teraz stosuje i robi w balona klientów😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, the cable guy napisał:

Jak ty uważasz, że 34 zł to kwota adekwatna za stream z większym opóźnieniem i porównywalną jakością do pirackiego to super. :D 

Oni by musieli podnieść cenę przy wzroście jakości, bo mocno przepłacili, a na reklamach nie dorobią. Rozumiesz? Dlatego jakości nie podniosą. Mówiłem, że nasz rynek jest specyficzny już przed ich startem, ale tutaj znawcy np. tacy jak ty twierdzili, że nie mam pojęcia jak wygląda ten biznes, nie znam się i w ogóle jak mogę uważać się za mądrzejszego niż spece z NENT. To zobaczymy ile pociągną w Polsce bez kanałów TV. Czy tyle ile im wróżyłem ileś tam stron temu. 

Poza tym jakie "chcecie"? Ja się wypowiadam wyłącznie w swoim imieniu, towarzyszu. :D 

To dobrze, że wypowiadasz się w swoim imieniu, zresztą podobnie jak ja, choć niektórzy ochrzcili mnie już rzecznikiem Viaplay. Uważam to co wcześniej, cena jest Optymalna. Na ten moment nie może być wyższa, ale... Czekam cierpliwie do pierwszego meczu BL. Nie mam zamiaru przyłączyć się do chóru tych, którzy krytykują tę usługę choćby za sam fakt wejścia do Polski. Właśnie zderzyli się z przyzwyczajeniami polskiego widza i sam jestem ciekaw jak na to odpowiedzą. Moim zdaniem stworzy się grupa klientów, do których ta usługa trafi, ale czas pokaże jak duża. Faktem jest, że do tego, co zapoczątkował NENT trzeba się przyzwyczaić, czyli odchodzenie od tradycyjnej tv na rzecz streamingu + Sport w internecie i tak nadal podtrzymuję, że to są ludzie, którzy mają określony cel i będą go realizować i że to nie jest, ani nie będzie "drugi Showmax". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Mariuszwisnia napisał:

Opóźnienie naprawdę jest 90 sekund? Jak tak to będę oglądam na zakładać sportowych np bundeslige. 

 

IMG-20210805-112342.jpg

12 minut temu, lucas2go napisał:

Serwis na N...... podnosi ceny najwyższego pakietu 4K+HDR z 52 zł na 60 zł.

Może Viaplay też stworzy w przyszłości taki pakiet (chcesz lepszą jakość ale więcej zapłać).

Jakie jest źródło tej informacji? 

14 minut temu, lakiman napisał:

@kingofsouth, @Umek kusicie do Apple TV+ ;-)

Polecam zarówno ich serwis, jak i sprzęt do streamingu. Miałem na testach i się przekonałem. Spora inwestycja, ale uważam, że warta swojej ceny. 

  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...