Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, lakiman napisał:

Na pewno szwedzcy , czy tam duńscy klienci przyjmą że spokojem wieść ze podnieśli jakość polskim nowym klientom, zaraz po starcie usługi.

 

 

Duńskim czy Szwedzkim klientom z tego co czytam jakość Viaplay odpowiada, Polakom, jak widzę nie. I teraz pytanie : który klient okaże się "cenniejszy", a jego utrata w perspektywie boleśniejszą - ten, u którego podstawą jest zrobienie wrażenia i zbudowanie pozycji, czy ten, który zna usługę, ceni ją w takim kształcie jakim jest ona od lat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby miec dostęp do C+ 4K trzeba podpisać długoterminową umowę i mieć dostęp do instalacji sat.

W dodatku nie ma wyboru bo monopol ma Canal+.

Streaming daje większe możliwości,  oglądasz praktycznie gdzie chcesz I na czym chcesz...

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w czym problem by podpisać umowę skoro i tak oglądasz piłkę która jest niemal 12 miesięcy w roku a aplikacje typu Go tez dadzą Ci możliwość obejrzenia na czym chcesz..

Co do instalacji sat…nagle teraz po wielu latach się nie da ? Poważnie rozumiem Netflix na miesiąc itp ale piłkę czy generalnie sport i tak się ogląda 12 mcy w roku..

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominajmy, że prędzej czy później wejdzie Disney i HBO Max. Powiedzmy od jesieni tego roku, a może od wiosny przyszłego na rynku naprawdę zrobi się ciasno i będzie wojna o klienta. Viaplay ma prawa na lata i robotę do wykonania. Jego bezpośrednim konkurentem, zapewne będzie C+ Online. Po tym co widzę w internecie, a takiego zamieszania się nie spodziewałem, to trudno im będzie zyskać zaufanie, bo nie mają w Polsce pozycji. Przy otwartej konkurencji nie ma wyjścia - musisz iść w jakość. Dla przykładu Polsat i jego Ipla wyraźnie przegrała z Playerem i już jej nie ma. Oni mają zasoby i możliwości, ale zadanie trudne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odniosłem się do oferowanej jakości 4K.

Jeśli w końcu Canal+ udostępni taką jakość ( live) przez stream, to Viaplay może też zaoferuje w bliższej przyszłości taką jakość chcąc być konkurencyjny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać stream 4K sportu jest niemal bezsensowny i mało kto to oferuje z wielu przyczyn..stad wejście tygrysa północy , płask w dziób i okazało się że to mały zagubiony kotek.

Dlatego nie sadzę by ktoś w to poszedł skoro największe platformy świata pozostają przy satelicie jeśli chodzi o 4K.

Osobiscie dam szanse BT ale wersja HD w streamie wyglada conajmniej biednie mimo 1080.

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lakiman napisał:

 

Jeśli w końcu Canal+ udostępni taką jakość ( live) przez stream, to Viaplay może też zaoferuje w bliższej przyszłości taką jakość chcąc być konkurencyjny.

 

Dokładnie. I to jest dobra strona całej sytuacji. Jedni będą reagować na ruchy drugich. Dlatego też moim zdaniem wejście Skandynawów jest dobre, daje innym dostawcom w PL "do myślenia". Muszą reagować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Toma441 napisał:

Dokładnie. I to jest dobra strona całej sytuacji. Jedni będą reagować na ruchy drugich. Dlatego też moim zdaniem wejście Skandynawów jest dobre, daje innym dostawcom w PL "do myślenia". Muszą reagować. 

Nikt ma nic nie musi reagować..Canal doskonale wie co potrzeba do streamingu 4K ..dlatego nigdzie w to nie poszedł..to samo Sky..

Obejrzalem Euro 2020 w 4K..w BBC Iplayerze..jakości  daleko do Sky, opóźnienie nawet ponad minutę..

 

Satelita dla nich droga ale póki co to jedyne co nam może zagwarantować świetny obraz, dźwięk i stabilność.

Dlatego Viaplay w to nie wszedł i gdzieś tam oferuje szczątkowe transmisje dla wybranych :)

 

i najlepsze jest jeszcze to że BBC musiało limitować liczbę osób która mogła to obejrzeć …gdy limit wykorzystano pozostało tylko HD.

 

Dlatego zrozumcie forumowicze..to nie takie proste jak Netflix..

Edytowane przez Umek
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co klientów to obchodzi. Chcą pieniądze, za niższą jakość, to będą mieli tylu na ilu zasłużyli. 

 

W ogóle nie pamiętam, żeby ktoś tak jak oni startował w PL. Eleven miał swoich przeciwników, bo zabrał wyłączność C+ ale generalnie duża część ludzi dostrzegła ilość transmisji, szeroką dostępność i niską cenę. Tu, 99% w internecie to hejt, to gdzie oni znajdą klientów skoro są platformą internetową. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra , powiedzmy ,że macie rację. W takim razie jak powinien był wyglądać start usługi (oprócz zaproponowania UHD).Usługa podobnie wygląda jak w krajach , w których są już dostępni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UHD tak jak ma konkurencja  od której wyrwali prawa ( w jaki sposób to już ich problem) 
HD tylko i wyłącznie 1080 i z 15 Mbps. W innym przypadku to k]jest kotlet ale  na dziś zupa jest rozlana i szczerze wolałbym pirata niż ich. Przynajmniej wiem ze słaba jakość jest czymś spowodowana.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, lakiman napisał:

W bogatszych krajach skandynawskich jest 720 p...  Dlaczego Polska miała by być wyróżniona?

 

Bo jest kilka razy większa, jest to jeden z największych rynków w Europie. I możemy wygenerować znacznie więcej abonentów. 

 

Jak Viaplay miał wystartować. Jak inne z Full HD to raz, bez jakiegoś programu reality. Z prawami do co najmniej 1 wytwórni filmów - bo oryginalnych nie maj. Z lepszą bazą seriali ale jako premiery. 

 

Z ceną wówczas adekwatną do oferty. Bo skoro Eleven dziś kosztuje 16 zł, to Viaplay z jedną ligą podebraną Eleven jest 34 zł warte. Nie wiem jak oni to obliczyli. Ale cena jest taka, jaką ktoś jest gotów zapłacić. Moim zdaniem 19 zł max (w odniesieniu do konkurencji są warci z 9 zł) . Ale to oni powinni zrobić rozeznanie rynku, nie ja. 

Edytowane przez darius010
  • Popieram 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Umek napisał:

Nikt ma nic nie musi reagować..Canal doskonale wie co potrzeba do streamingu 4K ..dlatego nigdzie w to nie poszedł..to samo Sky..

Obejrzalem Euro 2020 w 4K..w BBC Iplayerze..jakości  daleko do Sky, opóźnienie nawet ponad minutę..

 

Satelita dla nich droga ale póki co to jedyne co nam może zagwarantować świetny obraz, dźwięk i stabilność.

Dlatego Viaplay w to nie wszedł i gdzieś tam oferuje szczątkowe transmisje dla wybranych :)

 

i najlepsze jest jeszcze to że BBC musiało limitować liczbę osób która mogła to obejrzeć …gdy limit wykorzystano pozostało tylko HD.

 

Dlatego zrozumcie forumowicze..to nie takie proste jak Netflix..

Ja też oglądałem sobie meczyki na BBC UHD z HDR jakość była rewelacyjna opóźnienia też sprawdzałem to jest zależne od sprzętu w moim przypadku było to zaledwie 32s warte poświęcenia żeby można oglądać w 4K. Taka jakość jak Mistrzostwa Europy zaprezentował BBC na poziomie 30mb/s z HDR jest wystarczająca do ogląda więcej do szczęścia nie potrzeba. Można się wzorować na BBC i BT jak robić transmisje 4K w internecie😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz ale do Sky się to nie umywali s opóźnienia ludzie co można sprawdzic w necie nawet i minutę czterdzieści mieli. O braku możliwości przewijania nie wspomnę..

 

Nie wiem jak ta technologia się rozwinie ale wygodzie jej daleko do satelity.


 

kolejna sprawa to jak wiemy BBC to pionier w dziedzinie 4K jak i i technologii w ogóle a mimo to mieli ogromne problemy z dostępnością. Oczywiście to spowodowane jest tym iż mecze oglądało średnio 20 milionów ludzi (nie wiem ile chciało obejrzeć w 4K) 

Viaplay to niestety zbyt mała firma by technologicznie się jakoś wyróżniać..

Edytowane przez Umek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, darius010 napisał:

Bo jest kilka razy większa, jest to jeden z największych rynków w Europie. I możemy wygenerować znacznie więcej abonentów. 

 

 

Rozumiem ,że wziąłeś pod uwagę tez wysokość abonamentu np w Szwecji i w Polsce?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Bo to nie ma znaczenia. Inna oferta.  W świecie już jest tak, że popyt wpływa na cenę. Norwegia może wygenerować popytu jak Warszawa i Poznań. Szwecja to 1/4 Polski. Więc jeśli jedziesz do wielodzietnych krewnych na świata to musisz wziąć więcej prezentów. 

 

Najbardziej istotna sprawa to, że dla Polski standardem jest 1080i. Nie wiem dlaczego mamy się niby cofać, bo firma z bogatszego kraju przyszła? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie patrzcie w ten sposób..oni nie przyszli bo bogatszy czy biedniejszy kraj..oni tu weszli bo akurat nabyli prawa w pakiecie na Polskę..inaczej by tu nie weszli

 Tak jak napisałem to firma kupująca za pożyczki prawa..(widać do tej pory się to udawało) i pompuje wartość firmy..itp. 
Pytanie czy Polacy tez to kupią czy wreszcie tu będzie finał tej tandety.

 

W przytoczonym artykule na forum było przecież napisane że być może chodzi im o to by ktoś ich przejął..napompuje sztucznie wartość firmy i zobaczymy.

Edytowane przez Umek
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Umek napisał:

Satelita dla nich droga ale póki co to jedyne co nam może zagwarantować świetny obraz, dźwięk i stabilność.

Byś przewinął kilka stron wstecz, to byś się od inteligentnych inaczej z tego forum dowiedział, że satelita to przeżytek, że streaming wypiera satelitę bo jest lepszy, bo to tak samo jak z kasetami magnetofonowymi, jednym słowem obciach. Bluźnisz gościu i jesteś zacofany!1!1one 😆 Tylko streaming i 720p, jak w 2006 jak startowała n!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lakiman napisał:

Jaki jest bitrate w UPC GO na kanałach sportowych?

Dlaczego tam może wyglądać dobrze , a w przypadku Viapley większość pisze  o kiepskiej jakości?

UPC TV GO ma bitrate nie mniejsze niż 10 Mb/s i dlatego wygląda lepiej niż Viaplay.

 

 

7 godzin temu, Pawop napisał:

 

viaplay.jpg

 

Cała seria ma takie parametry.

 

W wersji szwedzkiej Viaplay podobnie, losowo wybrany materiał.

 

viaplay.jpg

 

viaplay.jpg

 

 

viaplay.jpg

 

viaplay.jpg

 

 

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, lakiman napisał:

W bogatszych krajach skandynawskich jest 720 p...  Dlaczego Polska miała by być wyróżniona?

 

 

Chociażby z tego powodu, że w tamtych krajach działają kanały V Sport, a Viaplay przez wielu traktowany jest jako dodatek, bo jak rozumiem dodawany jest on do pakietów podobnie jak u nas C+ Online. I jako dodatek mogą oferować jakość jaką oferują i może dlatego tam to ludziom nie przeszkadza.

 

Inaczej się na to patrzy, jeśli Viaplay jest jedyną opcją i na taką jakość jesteś skazany bez możliwości wyboru. Ja opłacam C+ Online sobie i wiem o tym, że jakość jest słabsza, niż na satelicie, ale to jest tylko i wyłącznie mój wybór i robię to świadomie. Tak samo pewnie część Skandynawów opłaca sobie Viaplay niezależnie mimo, że mają dostępny V Sport w lepszej jakości, ale zakładam, że też robią to świadomie.

 

U nas w przypadku Viaplay, jeżeli jakość mi nie odpowiada to nie mogę nic zrobić. Skoro jest to produkt główny to powinien być w odpowiedniej jakości, której w tym momencie nie potrafią sprostać.

 

Ale nie oczekuję, że jakość powinni poprawić tylko u nas, niech poprawią wszędzie. Problem jest tylko taki, że na to się nie zanosi na żadnym z rynków i to "mydło" zostanie.

Edytowane przez nix124
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdą parę tysięcy subskrybentów takich jak np @kingofsouth  dla których jakość nie ma znaczenia lub oglądają na telefonie, małym TV HD Ready. Inni tacy jak ja (przyzwyczajeni do jakości 4K na 65' QLEDZIE) nie kupią tego bo nie będą płacić za dziadostwo w słabej jakości i z opóźnieniami. Druga kwestia ważna to cena bo o ile 10 zł jeszcze bym w stanie był płacić za to coś to już 34 zł to duże przegięcie. Po 3 miesiącach działalności( będzie może z 3000 aktywnych opłaconych sub. )koszty działalność przewyższą  przychody i wymiękną.

Edytowane przez wilos
  • Popieram 2
  • Dzięki 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...