Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zuzia

Przekaz był dobry, a ogólnie jakość jak to w Viaplay, bez rewelacji i jeszcze niektórym "coś poszło nie tak" z tą transmisją. Wyjątkowo dobra jakość tego meczu to była na brytyjskim Discovery+, bo w UHD z Dolby Atmos, a w wersji darmowej w Full HD 8,6-10,5 Mbps , w zależności od urządzenia.  Podobnie w Sky, też UHD oraz lepsze Full HD, również za darmo.  No, ale tu jest Polska więc i publika mniej wymagająca, po Twoim wpisie wnoszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Zuzia napisał(a):

No, ale tu jest Polska więc i publika mniej wymagająca, po Twoim wpisie wnoszę.

To źle wnioskujesz. Na tle innych transmisji jakie były na Viaplay wczorajsza była wyjątkowo dobra. Przynajmniej u mnie. Za innych się nie wypowiadam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zuzia
3 godziny temu, aandin napisał(a):

To źle wnioskujesz. Na tle innych transmisji jakie były na Viaplay wczorajsza była wyjątkowo dobra. Przynajmniej u mnie. Za innych się nie wypowiadam.

Chyba, że tak. Bo jakby porównać z innymi serwisami, to szału nie ma.

 

3 godziny temu, Wodnik Szuwarek napisał(a):

Na Apple TV 1920x1080.

W ogóle było dostępne Full HD.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Zuzia napisał(a):

W aplikacji mobilnej?

Z czego ten zrzut zrobiłeś co go skasowałeś?

Tak, dokładnie. Tablet.

6 godzin temu, Zuzia napisał(a):

W ogóle było dostępne Full HD.

 

Z tego, co obserwowałem kiedyś Full HD jest na Viaplay w trakcie F1 zawsze lub prawie zawsze, jeżeli nie ma F1 to prawie zawsze w hicie danego dnia wybranym przez Viaplay.

 

Liczba transmisji w Full HD może być zwiększona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zuzia
W dniu 23.05.2024 o 15:08, viaplayfan napisał(a):

Z tego, co obserwowałem kiedyś Full HD jest na Viaplay w trakcie F1 zawsze lub prawie zawsze, jeżeli nie ma F1 to prawie zawsze w hicie danego dnia wybranym przez Viaplay.

 

Liczba transmisji w Full HD może być zwiększona.

Co w tym niezwykłego, że tak podkreślasz. Zerknęłam na Sky, a tam nie dość, że wszystko w Full HD z wysokim bitrate, to dla Formuły 1 jest 5 źródeł do wyboru, w tym UHD HDR, Pit Lane Channel, Onboard Cam, sam dźwięk z toru. A Viaplay akurat do tego super dynamicznego sportu lepiej jakby został przy 720p z tym bitrate co ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A Viaplay akurat do tego super dynamicznego sportu lepiej jakby został przy 720p z tym bitrate co ma.

Podobne bitrate na satelicie ma Eleven Sports 2. Nikt nie podkreśla co 5 minut, że jest słabe.

 

A Viaplay oferuje 1080p, a nie 1080i, o różnicach tutaj

 https://www.digitaltrends.com/home-theater/1080p-vs-1080i-whats-the-difference/

 

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zuzia

Pewnie zwijają się, bo "Eleven", satelita no i C+ wszystkiemu winne :) To Viaplay wciągnął jak odkurzacz wszystko co się da i postawił na streaming. Wspomniany przez Ciebie Eleven 2 ma w streamingu UPC 7 Mbps (w Play chyba masz więcej), a Eleven 1 4K w takiej Vectrze online - 20 Mbps HEVC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, adnage napisał(a):

Tak jak wczoraj finału PL darta nie byłem w stanie obejrzeć, tak samo teraz F1 również się nie odpala na Mi Boksie 2nd gen. Dobrze, że przynajmniej przesyłanie przez Chromecast działa.


Bez problemu u mnie działało na Apple TV 4K.

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Zuzia napisał(a):

Pewnie zwijają się, bo "Eleven", satelita no i C+ wszystkiemu winne :)

Eleven zwinie się może w 2026 roku, ponieważ na stronie Play jest jasno napisane, do końca 2025 roku jest dostępny. O czym pisano w innych działach. Słaba reklama ich zawiodła, myślę, że osoby zainteresowane Bundesliga nie wiedziały, że coś takiego istnieje.

 

Viaplay pod niektórymi względami przeniósł te transmisje do przodu (jeżeli chodzi o wybór tego, co chcemy oglądać). Jak i CANAL+ Online wprowadził 50 FPS w streamingu po tym, jak poczuł powiew konkurencji Viaplay.

 

Cytat

Wspomniany przez Ciebie Eleven 2 ma w streamingu UPC 7 Mbps (w Play chyba masz więcej)

Pisałem o satelicie (w końcu to forum satelitarne), z tego, co tu kiedyś czytałem w Play jest podobnie.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zuzia
10 minut temu, viaplayfan napisał(a):

Viaplay pod niektórymi względami przeniósł te transmisje do przodu (jeżeli chodzi o wybór tego, co chcemy oglądać). Jak i CANAL+ Online wprowadził 50 FPS w streamingu po tym, jak poczuł powiew konkurencji Viaplay.

TVP VOD też wprowadziła 50 FPS i to nie tylko dla kanałów TV, ale również dla części kontentu VOD. Vectra Online też podbiła do 50 FPS. Po prostu niektóre serwisy się z czasem rozwijają, inne nie. Aczkolwiek Viaplay się zwija nie tyle z powodu jakości, co modelu biznesowego ukierunkowanego na ilość klientów, tych za 10 zł ma nadmiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Po prostu niektóre serwisy się z czasem rozwijają, inne nie.

Kto się nie rozwija, ten się cofa. Viaplay rozwija lokalne produkcje, np. dla fana piłki ciekawy jest mini-serial Wielka Gra 1992. Choćby o tych niuansach związanych z eliminacjami do IO, o których nie wiedziałem. Bo wtedy nie żyłem.

 

Cytat

Aczkolwiek Viaplay się zwija nie tyle z powodu jakości, co modelu biznesowego ukierunkowanego na ilość klientów, tych za 10 zł ma nadmiar.

CANAL+ też ma trochę taki model, że lojalnych klientów płacących mniejszą sumę regularnie co miesiąc nagradza niższą ceną. Mieli podnieść to 10 zł w późniejszym terminie, nawet jest zapis, że w okresie nieokreślonym na końcu umowy cena rośnie o 15 zł. Dziwne, że jeszcze się załapałem jakimś cudem na to 10 zł na drugiej umowie. Nie przewidzieli, że w Play można było dużo szybciej ją przedłużyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zuzia
12 minut temu, Tomek1623 napisał(a):

Jest możliwość oglądania Via na PC po przez jakąś aplikacje

Tak, przez KODI, tutaj jest aktualna wtyczka: link

13 godzin temu, viaplayfan napisał(a):

Kto się nie rozwija, ten się cofa. Viaplay rozwija lokalne produkcje, np. dla fana piłki ciekawy jest mini-serial Wielka Gra 1992. Choćby o tych niuansach związanych z eliminacjami do IO, o których nie wiedziałem. Bo wtedy nie żyłem.

Obecnie ich VOD się kurczy i cała masa tytułów w ogóle nie ma polskiego tłumaczenia. Dokumenty sportowe też często go nie posiadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 hours ago, viaplayfan said:

Kto się nie rozwija, ten się cofa. Viaplay rozwija lokalne produkcje, np. dla fana piłki ciekawy jest mini-serial Wielka Gra 1992. Choćby o tych niuansach związanych z eliminacjami do IO, o których nie wiedziałem. Bo wtedy nie żyłem.

Daj już spokój z chwaleniem vp bo wszyscy już dawno wiedzą że ich kochasz. Także ciesz się ich ostatnimi miesiącami, ale zluzuj bo stosowanie słowa „rozwój”  u nich gdy serwują marna jakośc i niestabilnośc to lekki oksymoron 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, viaplayfan napisał(a):

Kto się nie rozwija, ten się cofa. Viaplay rozwija lokalne produkcje, np. dla fana piłki ciekawy jest mini-serial Wielka Gra 1992. Choćby o tych niuansach związanych z eliminacjami do IO, o których nie wiedziałem. Bo wtedy nie żyłem.

Viaplay i rozwój? W którym miejscu? Akurat oni to pokazywanie niektórych rozgrywek to cofnęli, a nie rozwinęli. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...